Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.203.182
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...
ramzocro-HCR kaže...
MarkoPoolo kaže...
Hacker002 kaže...

Ma da ja nađem nekoliko krpa ispod motora punih ulja vratio bi mi novce u roku pola sata i bio sretan što je tako prošao..

 Slažem se s time, ali s druge strane mogu imati još više problema, nek pozove policiju da mu prijetim ima sve podatke, a to je kazneno dijelo, samo ću još imati neki "dosje" koji mi ne treba. U životu nisam nikad nikakvu glupost ili prekršaj napravio, tako da ne znam jel to opcija ili nije. On je "u pravu" kako god se pogleda. Makar me zajebo pošteno, ali ajmo reći na legalan način. Samo se brani, viđeno kupljeno i što nisi odveo auto majstoru. A to što je on govorio da je auto u odličnom stanju bez kune ulaganja i nije spomenuo realno stanje auta je problem za koji ga nitko neće pitati.

 Glupo pitanje, a da li imaš dokaz za tu njegovu izjavu?

 U oglasu je pisao da je auto bez kune ulaganja. Ali oglas je izbrisan, i kad sam bio tamo isto je govorio. Kako sam rekao sve sam pogledao dok sam išao gledat auto, motor je bio bez kapi ulja što mi govori da su detaljno oprali motor dan prije ili nekoliko dana prije te se nisu vozili s autom dok nisam došao gledat auto jer je sve bilo suho, nije bilo nigdje vode ili nekakvih naznaka da je motor bio opran. Krpe su isto stavili na zaštitne plastike ispod auta kad su i prali motor i kako sam se vozio tih gotovo 2 tjedna onda je procurilo kroz krpe, kapljica dvije su bile na dvorištu i reko idem odma da se pogleda i riješi, ne može biti ništa strašno, kad ono dalje sve znate...

 

Zvao sam ga, već sam rekao on je brani kupljeno viđeno, zaprijetio mu sudom i odgovor je bio vidimo se na sudu, znači boli ga k

 

Radi se o 211, istina što kažeš, vidjet ću što će majstor danas reći, oko 16-17h idem gledat što je našao. Rekao sam mu neka sve provjeri, neka skine EGR i vidi kakvo je stanje. Uglavnom motor radi jako lijepo, nikakve vibracije, nikakvi čudni zvukovi itd, kao da nema nikakvi problem. Čudno mi je dok sam došao gledat auto provjerio sam ulje u motoru i bilo je na max tj kako i mora biti i sad dok sam odvezao auto majstoru i dok je skinuo sve plastike i dok smo vidjeli te krpe u ulju opet sam provjerio ulje u motoru i bila je ista razina ulja, tako da ne znam od kud curi

 

 

 Znači da skratimo priču, objavi tu podatke, i gdje god stigneš face grupe itd, njegov broj, ime pretime, sve objavi da ljudi znaju, poseri ga di god stigneš. Jer očito je riječ o profesionalcu glede takvih prodaja vozila. Ne zezam te, objavi svugdje, budi stalker digod ga vidiš da neš prodaje, poseri ga... Ili plati nekom cigiću 200€ nek mu polomi noge.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nadam se da imaš sve poslikano s krpama i svim problemima. Popravi, račun obavezno imaj za sve. Ako hoćeš civilizirano, nazovi ga još jednom i reci mu da tražiš povrat love ili odvjetnik podnosti tužbu, da je sve pripremljeno već. Ako odbije, stvarno odi kod odvjetnika, opiši mu sve i neka nađe u zakonu što može iskoristiti i kako to može složiti. Odradi on to kroz par dana ako ima koji kliker u glavi. I odmah podigni tužbu. Pa kad za 10 dana dobije poziv na sud vjerojatno promijeni mišljenje. Lijepo ga tužit za kupoprodajni iznos plus svi popratni troškovi koje si imao, bez da mu vratiš auto, ili nagodba da vratiš auto a on ti vrati svu lovu plus sve troškove koje si imao u međuvremenu.

 

Viđeno kupljeno je jedna stvar, ali namjerno zataškavanje velkog problema ubacivanjem krpe ispod motora je prevara, i čak bi se možda dala složiti osnova za nekakvu povredu itd, jer realno te krpe su se u vožnji mogle zapaliti i ti si mogao poginuti. Nađi dobrog odvjetnika i iskoristi sve što možeš. Nije to da je jedna kugla na osovini otišla pa ajde, ovo je epskih razmjera.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kupiti auto star u najboljem slučaju 13 godina a da ga ne pregledaš jako dobro više govori o tebi nego o tipu koje te je zavaljao, bez uvrede. Moj savjet ti je da to pokrpas i prodas dalje, izgubit ces nesto ali gledaj na to kao na trosak skolovanja, zato sto su ti V6 W211 rupe bez dna ako nisu održavane, tj nisu one specifično nego kao svaki stariji automobil zahtjeva dosta ulaganja.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...
ramzocro-HCR kaže...
MarkoPoolo kaže...
Hacker002 kaže...

Ma da ja nađem nekoliko krpa ispod motora punih ulja vratio bi mi novce u roku pola sata i bio sretan što je tako prošao..

 Slažem se s time, ali s druge strane mogu imati još više problema, nek pozove policiju da mu prijetim ima sve podatke, a to je kazneno dijelo, samo ću još imati neki "dosje" koji mi ne treba. U životu nisam nikad nikakvu glupost ili prekršaj napravio, tako da ne znam jel to opcija ili nije. On je "u pravu" kako god se pogleda. Makar me zajebo pošteno, ali ajmo reći na legalan način. Samo se brani, viđeno kupljeno i što nisi odveo auto majstoru. A to što je on govorio da je auto u odličnom stanju bez kune ulaganja i nije spomenuo realno stanje auta je problem za koji ga nitko neće pitati.

 Glupo pitanje, a da li imaš dokaz za tu njegovu izjavu?

 U oglasu je pisao da je auto bez kune ulaganja. Ali oglas je izbrisan, i kad sam bio tamo isto je govorio. Kako sam rekao sve sam pogledao dok sam išao gledat auto, motor je bio bez kapi ulja što mi govori da su detaljno oprali motor dan prije ili nekoliko dana prije te se nisu vozili s autom dok nisam došao gledat auto jer je sve bilo suho, nije bilo nigdje vode ili nekakvih naznaka da je motor bio opran. Krpe su isto stavili na zaštitne plastike ispod auta kad su i prali motor i kako sam se vozio tih gotovo 2 tjedna onda je procurilo kroz krpe, kapljica dvije su bile na dvorištu i reko idem odma da se pogleda i riješi, ne može biti ništa strašno, kad ono dalje sve znate...

 

Zvao sam ga, već sam rekao on je brani kupljeno viđeno, zaprijetio mu sudom i odgovor je bio vidimo se na sudu, znači boli ga k

 

Radi se o 211, istina što kažeš, vidjet ću što će majstor danas reći, oko 16-17h idem gledat što je našao. Rekao sam mu neka sve provjeri, neka skine EGR i vidi kakvo je stanje. Uglavnom motor radi jako lijepo, nikakve vibracije, nikakvi čudni zvukovi itd, kao da nema nikakvi problem. Čudno mi je dok sam došao gledat auto provjerio sam ulje u motoru i bilo je na max tj kako i mora biti i sad dok sam odvezao auto majstoru i dok je skinuo sve plastike i dok smo vidjeli te krpe u ulju opet sam provjerio ulje u motoru i bila je ista razina ulja, tako da ne znam od kud curi

 

 

 Njuškalo pretpostavljam?

 

Nebitno koji je oglasnik, oglas nikad nije obrisan nego je samo skriven da ga vidi samo administracija - u svom profilu vidiš prodane oglase a obrisani se daju vratiti.

 

Lijepo nazovi support, reci što je bilo, skupljaš dokaze da predaš odvjetniku. Ako je netko normalan na supportu, dat će ti ga jer nije ništa povjerljivo, oglas je bio na netu, sad nije. Ako dospijete do suda, ionako bi po nalogu trebali to predati.

 

Sa druge strane, po meni, moš se slikati. On se može vaditi na to da nije znao, kakve krpe, to si ti stavio jer si ga zafrljio hladnog u crveno i sad hoćeš prebaciti krivnju na njega - pogotovo sad jer prošlo je x vremena, vozio si se, sve je već maknuto sa auta itd. Tvoja riječ protiv njegove.

 

Čak i ovo što nisi odvezao auto mehaničaru da pogleda je ajd, donekle razumljivo ali brate mili, čist motor kod takvih krama je veći red flag od toga da ne znam, brojevi šasije ne pašu ili tablice nisu od tog auta. Ja sam morao prati na svojem ali sam imao račun i dobar razlog zašto. Osim ako nije neki garage queen ili tako nešto, čemu prati motor osim ako sakrivaš nešto?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 22:33 (Nuclear_Phoenix).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim ovdje smo u par stranica skupili i pravnike i eksperte za utjerivanje dugova. 

 Lik kupio macka u vreci, sretno na sudu dokazivanje njegove "krivice" u smislu prevare.

 

 

Izvadak iz ugovora kojeg je potpisao: 

"5. Kupac je pregledao vozilo, kupuje ga po viđenju i nema nikakvih prigovora glede kvalitete vozila i prodajne cijene."

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 12:17 (ivanoile).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Vidim ovdje smo u par stranica skupili i pravnike i eksperte za utjerivanje dugova. 

 Lik kupio macka u vreci, sretno na sudu dokazivanje njegove "krivice" u smislu prevare.

 

 

Izvadak iz ugovora kojeg je potpisao: 

"5. Kupac je pregledao vozilo, kupuje ga po viđenju i nema nikakvih prigovora glede kvalitete vozila i prodajne cijene."

Ne ide to baš tako jednostavno.

Ako pogledaš zakon (primarno ZOO), imaš vidljive i skrivene nedostatke, ovo ide u skrivene koje kupac ne može vidjeti pregledom stvari (nedostaci koje bi brižljiva osoba s prosječnim znanjem i iskustvom vidjela).

Ovo su skriveni nedostaci, gdje je rok dvije godine, a u situaciji kada je prodavatelj znao da predmet ima skrivene nedostatke, i o tome nije obavijestio kupca, više ne vrijede nikakvi rokovi, tj. ne postoji zastara.

Malo detaljnije.

Uz to, radi se i o prijevari po članku 236. KZ.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Ne ide to baš tako jednostavno.

Ako pogledaš zakon (primarno ZOO), imaš vidljive i skrivene nedostatke, ovo ide u skrivene koje kupac ne može vidjeti pregledom stvari (nedostaci koje bi brižljiva osoba s prosječnim znanjem i iskustvom vidjela).

Ovo su skriveni nedostaci, gdje je rok dvije godine, a u situaciji kada je prodavatelj znao da predmet ima skrivene nedostatke, i o tome nije obavijestio kupca, više ne vrijede nikakvi rokovi, tj. ne postoji zastara.

Malo detaljnije.

Uz to, radi se i o prijevari po članku 236. KZ.

 Super i tko ce na sudu dokazati da bas kupac nije namjerno sabotirao vozilo kako bi dobio novac nazad? Niti on ima dokaze da je ovaj tvrdio da vozilo nema ulaganja, niti ima nacin da dokaze da su krpe bile tamo u trenutku prodaje. (Bez CSI stvari molim)

 

Snimka ne bi bila valjana na sudu, slika oglasa takoder nije jer kako je sam kupac rekao: "Motor radi u redu". Dakle prodavac sa "nema ulaganja" nije rekao da ih nece biti, a krpe nisu nikakav dokaz na sudu jer ih je kupac mogao natopit uljem i stavit tamo. Do sada je vec mogao promjenit pol auta i okrivit prodavaca da mu je uvaljao smece. Objesite sud macku o rep, malo bolji odvjetnik ce pobit sve "dokaze".

Da ne govorim da je kupac vjerovatno napravio 500km od tada i svaka budala ce reci ili "to mu se desilo tada" ili "nisam ja za to znao jer nisam serviser".

 

 

Pojeo je govno, naucio lekciju i nek ide dalje.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
ivanoile kaže...

Vidim ovdje smo u par stranica skupili i pravnike i eksperte za utjerivanje dugova. 

 Lik kupio macka u vreci, sretno na sudu dokazivanje njegove "krivice" u smislu prevare.

 

 

Izvadak iz ugovora kojeg je potpisao: 

"5. Kupac je pregledao vozilo, kupuje ga po viđenju i nema nikakvih prigovora glede kvalitete vozila i prodajne cijene."

Ne ide to baš tako jednostavno.

Ako pogledaš zakon (primarno ZOO), imaš vidljive i skrivene nedostatke, ovo ide u skrivene koje kupac ne može vidjeti pregledom stvari (nedostaci koje bi brižljiva osoba s prosječnim znanjem i iskustvom vidjela).

Ovo su skriveni nedostaci, gdje je rok dvije godine, a u situaciji kada je prodavatelj znao da predmet ima skrivene nedostatke, i o tome nije obavijestio kupca, više ne vrijede nikakvi rokovi, tj. ne postoji zastara.

Malo detaljnije.

Uz to, radi se i o prijevari po članku 236. KZ.

Kako nesto moze biti skriveni nedostatak ako kupac nije ni pogledao, sam je rekao da je kupio automobil na temelju površnog pogleda u motorni prostor i lijepih riječi prodavača?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Super i tko ce na sudu dokazati da bas kupac nije namjerno sabotirao vozilo kako bi dobio novac nazad? Niti on ima dokaze da je ovaj tvrdio da vozilo nema ulaganja, niti ima nacin da dokaze da su krpe bile tamo u trenutku prodaje. (Bez CSI stvari molim)

 

Snimka ne bi bila valjana na sudu, slika oglasa takoder nije jer kako je sam kupac rekao: "Motor radi u redu". Dakle prodavac sa "nema ulaganja" nije rekao da ih nece biti, a krpe nisu nikakav dokaz na sudu jer ih je kupac mogao natopit uljem i stavit tamo. Do sada je vec mogao promjenit pol auta i okrivit prodavaca da mu je uvaljao smece. Objesite sud macku o rep, malo bolji odvjetnik ce pobit sve "dokaze".

Da ne govorim da je kupac vjerovatno napravio 500km od tada i svaka budala ce reci ili "to mu se desilo tada" ili "nisam ja za to znao jer nisam serviser".

 

 

Pojeo je govno, naucio lekciju i nek ide dalje.

To i je najveći problem, ali se da izvesti ukoliko je više ljudi prisustvovalo prizoru, po mogućnosti ne članova obitelji.

Samo taj pravni postupak neće lako i brzo ići.

Rucipe kaže...

Kako nesto moze biti skriveni nedostatak ako kupac nije ni pogledao, sam je rekao da je kupio automobil na temelju površnog pogleda u motorni prostor i lijepih riječi prodavača?

Skidanje zaštitnih poklopaca, provjera da li su izvučeni dijelovi i slično ne spada u redovni pregled.

99% kupaca ne bi moglo to provjeriti bez servisa, a nisam siguran ni za jedan servis da bi išao tako detaljno.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Skidanje zaštitnih poklopaca, provjera da li su izvučeni dijelovi i slično ne spada u redovni pregled.

99% kupaca ne bi moglo to provjeriti bez servisa, a nisam siguran ni za jedan servis da bi išao tako detaljno.

 Na tim mercedesima nemoraš ni skidat cijelu plastiku da vidiš šta se na njima nalazi, doslovno na aku bušilicu ih maybe 4-5 skineš i nakosiš i lampom se sve vidi. Mjesečno ih 5-6 dolazi. A za 100kn u 10min zaraditi, vjeruj mi, skidao bi plastiku, pogotovo ako je riječ o ovakvim stvarima ili ak bi mi se činio shady prodavač(90% njih)

 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...
domac5 kaže...

Pa dobro ovo za dpf i egr je standard praksa i pola auta u hrv tako vozi i normalno prolazi na tehnickom plus automatski si izbjegao sve probleme na autu vezane uz ta 2 govna..

A ovo za ulje mislim da si u pravu, rijetko ko je takav cigan da si dozvoli da ga neko ganja zbog 500 kuna, vjerojatno ce to kostat dosta da se sredi 

 Od privatne osobe je kupljen.

 

To je istina, ali bojim se neka me zaustave recimo u sloveniji, austriji ili njemački, taj smrad dizela se odmah osjeti, nek skuže da auto nema DPH i EGR pa bez gaća ostanem, ako se ne varam gore je to jako kažnjivo?

 

Tako i ja mislim, bilo bi super da je popravak 500kn i amen, nek si ih zabije u šupak, ali sve mi se čini da nisam te "sreće"....

 

Auto je kod majstora, vidjet ćemo što će reći danas sutra

 Ne brini za dpf i te gluposti čak ni u Njemačkoj ili Austriji

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svi imaju odlican efekt, bsd je best buy bez daljnjeg. Meguiars daje najizrazeniji wet look, turtle najdulje traje...

Truth in engineering.
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pukycro kaže...

A da odeš na tehnički pa da ti ispišu kilometražu po godinama, naravno ako auto nije uvezen prije par mjeseci.

Možda ima taj podatak i na carinskoj deklaraciji, homologacijskom testu ....

 Auto nije uvoz, u hr je od početka

 

Istina, ne znam jel mogu imati probleme ako objavljujem tuđe podatke po internetu, ali koga zanima nek se javi u poruku, slobodno nazovite pa nek seronja ima dnevne pozive kako je prodao auto s krpama u zaštitnim plastikama...

 

Već sam zaprijetio sudom i odgovor je bio - vidimo se na sudu...

 

Ne znam, meni izgleda da se njemu ništa ne može, mogu ga vodit na sud i kao što su ljudi pisali, moja riječ protiv njegove + pitanje kakve sume troškova koji neće imati nikakvog efekta. U Njemačkoj takve stvari nikome ne padaju na pamet da radi, osim ako neki balkanac gore ne prodaje auto, a ako ga uhvate bit će mu žao cijeli život što je to napravio, al nismo mi Njemačka ni nećemo nikada biti, kod nas sve prolazi...

 

Kako to misliš ne brini zbog skinutog DPFa u AT ili DE? Pa nisu tamo rigorozne kazne zbog skidanja toga? Oni su svi jako zeleni na papiru koliko vidim

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odakle je taj lik?

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Odakle je taj lik?

 Čakovec-Kotoriba

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 Na tim mercedesima nemoraš ni skidat cijelu plastiku da vidiš šta se na njima nalazi, doslovno na aku bušilicu ih maybe 4-5 skineš i nakosiš i lampom se sve vidi. Mjesečno ih 5-6 dolazi. A za 100kn u 10min zaraditi, vjeruj mi, skidao bi plastiku, pogotovo ako je riječ o ovakvim stvarima ili ak bi mi se činio shady prodavač(90% njih)

 

Sve je lako ako znaš, možeš i imaš volju.

Problem je što većina kupaca nema sve to navedeno. Što ne znači da smiju biti prevareni.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Poznanik je imao na e61 530D downpipe bez katalizatora plus dpf off i bez problema vozio u Njemačkoj i regao. A imao mapu još i auto se stvarno čuo 

Evo ti zvuk i njegov auto, slobodno provjeri druge videa od E61. A da si tek uzivo cuo. Stvar ti je u tome sto ako je pravilno napravljen dpf off ne mogu znati. Spojis obd sve normalno i ako je kuciste prazno na mjestu to ti je to. Imas masu auta u Njemačkoj tako, samo pogledaj yt

 

https://youtube.com/shorts/cIUwFFhM2u4?feature=share

 

 

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 19:06 (sstrmi).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 Na tim mercedesima nemoraš ni skidat cijelu plastiku da vidiš šta se na njima nalazi, doslovno na aku bušilicu ih maybe 4-5 skineš i nakosiš i lampom se sve vidi. Mjesečno ih 5-6 dolazi. A za 100kn u 10min zaraditi, vjeruj mi, skidao bi plastiku, pogotovo ako je riječ o ovakvim stvarima ili ak bi mi se činio shady prodavač(90% njih)

 

Sve je lako ako znaš, možeš i imaš volju.

Problem je što većina kupaca nema sve to navedeno. Što ne znači da smiju biti prevareni.

 Ljudi su naivni, to je problem. Kad je riječ o parama ne treba nikome vjerovati, pogotovo u lijepoj našoj

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...
ivanzu kaže...

Odakle je taj lik?

 Čakovec-Kotoriba

 Da pogadam, doticni je iz "nacionalne manjine" ?

Truth in engineering.
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
MarkoPoolo kaže...
ivanzu kaže...

Odakle je taj lik?

 Čakovec-Kotoriba

 Da pogadam, doticni je iz "nacionalne manjine" ?

 Ne, toliko blesav ipak nisam

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 8:19 (MarkoPoolo).
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Poznanik je imao na e61 530D downpipe bez katalizatora plus dpf off i bez problema vozio u Njemačkoj i regao. A imao mapu još i auto se stvarno čuo 

Evo ti zvuk i njegov auto, slobodno provjeri druge videa od E61. A da si tek uzivo cuo. Stvar ti je u tome sto ako je pravilno napravljen dpf off ne mogu znati. Spojis obd sve normalno i ako je kuciste prazno na mjestu to ti je to. Imas masu auta u Njemačkoj tako, samo pogledaj yt

 

https://youtube.com/shorts/cIUwFFhM2u4?feature=share

 

 

 

 Auto je bio na dijagnostici i nema nikakve greške na elektronici, pa tako ni greške oko DPFa i EGRa

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...
sstrmi kaže...

Poznanik je imao na e61 530D downpipe bez katalizatora plus dpf off i bez problema vozio u Njemačkoj i regao. A imao mapu još i auto se stvarno čuo 

Evo ti zvuk i njegov auto, slobodno provjeri druge videa od E61. A da si tek uzivo cuo. Stvar ti je u tome sto ako je pravilno napravljen dpf off ne mogu znati. Spojis obd sve normalno i ako je kuciste prazno na mjestu to ti je to. Imas masu auta u Njemačkoj tako, samo pogledaj yt

 

https://youtube.com/shorts/cIUwFFhM2u4?feature=share

 

 

 

 Auto je bio na dijagnostici i nema nikakve greške na elektronici, pa tako ni greške oko DPFa i EGRa

 Onda je dobro odradeno barem to.. Na tvom mjestu tako bih i ostavio, nije to vani toliko rigorozno kak je navikano

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel mi moze netko malo strucniji objasniti gdje se ovaj dio (slika) nalazi u motoru. Radi se o 1.2 VTi motoru.  Naime mjenjali smo ulje u motoru i preventivno skinuli karter da  ocistimo uljno sito i pronasli ovaj komad u karteru.  Kolko sam skuzio radi se o lezaju koji drzi radilicu na mjestu da se ne mice lijevo-desno. 

Nevjerojatno je da je taj lezao pao u karter a auto radi i ide normalno.  Totalno sam zbunjen oko toga sad. Auto ima 67tkm. 

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Jel mi moze netko malo strucniji objasniti gdje se ovaj dio (slika) nalazi u motoru. Radi se o 1.2 VTi motoru.  Naime mjenjali smo ulje u motoru i preventivno skinuli karter da  ocistimo uljno sito i pronasli ovaj komad u karteru.  Kolko sam skuzio radi se o lezaju koji drzi radilicu na mjestu da se ne mice lijevo-desno. 

Nevjerojatno je da je taj lezao pao u karter a auto radi i ide normalno.  Totalno sam zbunjen oko toga sad. Auto ima 67tkm. 

 To je peugeot? Ako je link na shematski prikaz, na slici se nalazi pod broj 16. Link na pojedinačne sheme djelova motora. Ne gine ti komplet rastavljanje motora.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To ti je podloška koja sprječava bočno pomicanje radilice, neće biti štete ako imaš sreće i ako auto nije previše forsiran u zavojima jer tada dolazi do bočnog pomicanja radilice zbog sila pri skretanju pa dođe do toga da propadne kvačilo, izbije brtve radilice, ošteti leteće ležajeve, zidove cilindara i blok motora.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 16:52 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Radi se citroenu C3 druge generacije. Ma auto je od 67tkm 65 napravio po zagrebu. Nije forsiran. Zapravo neznam ak je ikad vozen 140 sto je najtuznije. 

 

Sto je najgore pitaj boga od kad se auto tak vozi. Mozda godinama jer sad je prvi put skidan karter preventivno da se vidi kak izgleda uljno sito. Pitaj boga koliko se taj dio ceka i vrlo vjerojatno ga mogu kupiti samo u ovlastenom.  Sutra idem u tokic pa cu vidjeti.  Mehanicar mi je rekao 2000kn da mi zamijeni distribuciju i to sranje oko radilice. 

 

Svaka cast citroenu sa tim vti motorom. Nevjerojatno koliko je taj mali bwnzinac smece. Kao prvo jebe ih remen u ulju koji stopa uljne kanale i jos ova konstrukcijska greska. 

 

A kaj je najgore auto radi ko singerica i nema nikakvih udaraca nit cudnih zvukova. 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam nikada čuo da imaju taj problem, vjerojatno je drugi dio ostao na mjestu pa donekle drži radilicu. Ti 1.2 motori nisu neka sreća.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 18:50 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nisam nikada čuo da imaju taj problem, vjerojatno je drugi dio ostao na mjestu pa donekle drži radilicu. Ti 1.2 motori nisu neka sreća.

 Ja za ove probleme jedino znam na 1.2 motorima iz vw. Objašnjenje je jednostavno: ne skidanje noge s kvačila.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

omomomomoomm

 

Na onom katalogu što je kolega stavio je to za 1.2 VTi dio pod brojem 17 (96 759 141 80 CRANKSHAFT HALF-FLANGE - sličan kod je naveden i na dijelu kojeg si fotografirao). Navodno ga imaju u FR za cca. 17 € pa čisto da znaš okvirno koliko bi koštao taj dio, da ti ga ovi u Tokicu ili službenom ne bi precijenili. Navodno ga ima i u DE za sličnu cijenu (+39 € za dostavu), ali ta stranica ima loše ocjene na Trustpilotu pa ne bih preporučio narudžbu. Ona francuska stranica je od jedne grupe koja se bavi PSA vozilima pa ako ti ovi naši slučajno ne mogu dobaviti, možeš probati njih kontaktirati.

 

EDIT: Probaj pitati i u neki Eurorepar centar kod nas.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 10:10 (kiwi_91).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice