Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav.

 

Zelio bih staviti bolje ozvucenje od tvornickog u bmw f30 2012, s obzirom da je tvornicko dosta slabo i lose. Budzet mi je cirka 4000kn , koliko bi se za te novce dalo napraviti i koga preporucate za taj zahvat jer se sam ne bi opustao u to.

 

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bilo bi dobro da napises gdje zivis. U zagrebu ti je driver wish zakon sto se tice BMW-a. Rade sve zive retrofite.

 

Kakav je motor u ford fiesti 1.25 16v? 2012 godiste npr.  

Ima li neke posebne mane? Mogu li ocekivati potrosnju ispod 10l u zagrebu.  Npr peugeot 206 1.4 benzinac nam na tim rutama koje bi fiesta vozila trosi cca 10l. 

Znaci trazim auto za po zagrebu. 40-45tkn maksimum. 

Posao/kuca/vrtic/ducan.  Dnevna kilometraza cca 20 kilometara. Zelim iskljucivo nekog benzinca.  Imate kakve savjete? 

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebam jednu preporuku kako najbrže doći do jankomira sa A4 oko 14h radnim danom? Slavonskom kroz grad ili obilaznicom?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

neznam kako ocekivati uopce od neke kante sa tako malom kubikazom i snagom da trosi 10. pa jbt meni kupejka trosi ispod 9 po rijeci...a em ima 500kg vise, em ima 3x vise snage i duplo kubika...

realno fiesta takva bi trebala trositi oko 6-6,5

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Slabiji auto neznači manja potrošnja. Ti mali sepeti da se maknu sa mjesta moraš ih vrtit iznad 4000rpm.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Zelim iskljucivo nekog benzinca.  Imate kakve savjete? 

 

hyundai i20 dobiš za te pare sa manje od 100k km.. mislim da je to best buy

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

neznam kako ocekivati uopce od neke kante sa tako malom kubikazom i snagom da trosi 10. pa jbt meni kupejka trosi ispod 9 po rijeci...a em ima 500kg vise, em ima 3x vise snage i duplo kubika...

realno fiesta takva bi trebala trositi oko 6-6,5

 Majstore ja zivim u zagrebu. Ujutro kad zena ide na posao iza 7h ujutro su gizve strasne. Kustosija/voltino/zagrebacka avenija sa peugeot 206 1.4 75ks 10l bez ikakvog problema.

Sa mojim A4 B9 1600kg 150ks automatik cca 9l.  To je stani/kreni voznja. Prosjecna brzina na 100km je cca 20km/h i manje.  Nije vazno samo u kojem gradu se vozis nego.i u koje vrijeme. 

 

@nine- dobar savjet. Gledao sam i njih. Slaba je ponuda ali ima ih par komada. 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka za dobar spur sesvete/zg? 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kotačasta Ladurina, fučkaj ga sad.

 

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
RuskeGTT kaže...

neznam kako ocekivati uopce od neke kante sa tako malom kubikazom i snagom da trosi 10. pa jbt meni kupejka trosi ispod 9 po rijeci...a em ima 500kg vise, em ima 3x vise snage i duplo kubika...

realno fiesta takva bi trebala trositi oko 6-6,5

 Majstore ja zivim u zagrebu. Ujutro kad zena ide na posao iza 7h ujutro su gizve strasne. Kustosija/voltino/zagrebacka avenija sa peugeot 206 1.4 75ks 10l bez ikakvog problema.

Sa mojim A4 B9 1600kg 150ks automatik cca 9l.  To je stani/kreni voznja. Prosjecna brzina na 100km je cca 20km/h i manje.  Nije vazno samo u kojem gradu se vozis nego.i u koje vrijeme. 

 

@nine- dobar savjet. Gledao sam i njih. Slaba je ponuda ali ima ih par komada. 

 dodi u rijeku pa ces vidjet sta znace guzve + nagib od kojih 10%, pa osim potrosnje goriva ti se trosi lijepo i lamela...

onda umjesto tih govana sa 60 70ks, kupis auto od 200-250ks i trosi isto, jbt logike i volje voziti takve odrone trome

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Preporuka za dobar spur sesvete/zg? 

 Vulkal na Slavonskoj, istok. 180kn.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon malo više od godine dana druženja i 50 000 km sa Peugeotom 308 SW, prošli tjedan sam ga prodao i kupio Giuliettu.

2014. godina, 2.0 dizel sa 140 konja, dobar paket opreme, ima sve što mi treba.

Moram priznati da mi je falila Alfa, sad se opet osjećam ko da sam doma kad sjednem u auto.

Ne znam dali je tako i sa ostalim brandovima, al eto, meni je baš falio taj osječaj u vožnji koji Alfa pruža.

U četvrtak navečer sam dofurao auto doma, i subotu sam rezervirao za pranje i poliranje, pošto je lak bio u dosta lošem stanju. Izgleda da je auto bio pran isključivo u automatskim autopraonama sa četkama. Na nekim mjestima su na laku bili vidljivi i tragovi trljanja neke nečistoće koja se je zalijepila gore, ali je to jako loše bilo odrađeno i na tim mjestim je lak čak i malo matirao.

 

Prvo sam auto dobro oprao sa minivašem, pa sam ga našpricao sa aktivnom pjenom i ostavio desetak minuta. Za to vrijeme sam felge sredio, bile su u OK stanju pa nije trebalo nešto puno prtljati oko njih. 

Nakon što je pjena odradila svoje, oprao sam auto sa mikrofibra rukavicom i dobro ga isprao. Poslije ispiranja je na red došla glina, prošao sam cijeli auto, i stvarno se je dosta govanaca nakupilo u komadiću gline, tako da sam ga na kraju morao baciti jer više nije bio za korištenje.

Slijedilo je još jedno pranje, prvo sa minivašem, pa opet sa mikrofibrom, i nakon toga sušenje i poliranje.

Polirao sam sa Sonax-ovom pastom Polish+Wax 3 ako se ne varam, i stvarno sam ugodno iznenađen rezultatom. Pasta je skinula 90% tih sitnih ogrebotina i swirlova i ostavila lijep sjajni lak. Jedina mana koju sam uočio je da se pasta dosta teško skida, bez obzira dali se skida odmah nakon poliranja elementa, ili koju minutu poslije, baš jako teško ide dolje. Na nekim mjestima se je tolko osušila da sam baš morao jako stistaki mikrofibru da ju pokupi. U tom procesu sam skužio da sam počeo stvarati nove ogrebotine sa tim ribanjem, tako da sam na kraju ostavio te zasušene dijelove, i kad sam završio sa poliranjem cijelog auta, ponovo sam ga oprao i skinuo sve tragove polir paste. Možda nije baš po PS-u, al meni se je pokazalo ko dobro rješenje. PS - sve sam radio u garaži, u hladu, a ni vani nije bilo nešto vruće, tako da ne znam zašto je polir pasta bila tolko problematična.

 

Nakon poliranja sam na lak nanio Fusso soft99 sintetički vosak baš za tamne boje koji sam već prije koristio i s kojim imam dobra iskustva. I ovaj put je sve išlo glatko, prošao sam 2-3 elementa, dok sam radio zadnji vosak se je na prvom taman osušio da se može lijepo obrisati bez da ostavlja ikakve tragove. 

Stakla su isto dobila poliranje, sa Sonaxovom polir pastom za stakla, i na kraju sam na njih nanio Turtle Wax-ov rain repelent.

Kad je vanjski dio auta bio gotov, bacio sam se na unutrašnjost. Oprao sam sva stakla iznutra, izvadio van sve tepihe, sve usisao, obrisao prašinu, prošao sve plastike sa Sonaxovim Interior Detailerom, i to je bilo to.

 

Za odraditi sve to trebalo mi je odprilike 6 sati, ali sam stvarno zadovoljan s rezultatom. Lak nije na 100%, ali je u puuuuuno boljem stanju nego je bio prije, i sad ima na sebi dobar sloj zaštite, pa će ga biti i puno lakše održavati. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Nakon malo više od godine dana druženja i 50 000 km sa Peugeotom 308 SW, prošli tjedan sam ga prodao i kupio Giuliettu.

2014. godina, 2.0 dizel sa 140 konja, dobar paket opreme, ima sve što mi treba.

Moram priznati da mi je falila Alfa, sad se opet osjećam ko da sam doma kad sjednem u auto.

Ne znam dali je tako i sa ostalim brandovima, al eto, meni je baš falio taj osječaj u vožnji koji Alfa pruža.

U četvrtak navečer sam dofurao auto doma, i subotu sam rezervirao za pranje i poliranje, pošto je lak bio u dosta lošem stanju. Izgleda da je auto bio pran isključivo u automatskim autopraonama sa četkama. Na nekim mjestima su na laku bili vidljivi i tragovi trljanja neke nečistoće koja se je zalijepila gore, ali je to jako loše bilo odrađeno i na tim mjestim je lak čak i malo matirao.

 

Prvo sam auto dobro oprao sa minivašem, pa sam ga našpricao sa aktivnom pjenom i ostavio desetak minuta. Za to vrijeme sam felge sredio, bile su u OK stanju pa nije trebalo nešto puno prtljati oko njih. 

Nakon što je pjena odradila svoje, oprao sam auto sa mikrofibra rukavicom i dobro ga isprao. Poslije ispiranja je na red došla glina, prošao sam cijeli auto, i stvarno se je dosta govanaca nakupilo u komadiću gline, tako da sam ga na kraju morao baciti jer više nije bio za korištenje.

Slijedilo je još jedno pranje, prvo sa minivašem, pa opet sa mikrofibrom, i nakon toga sušenje i poliranje.

Polirao sam sa Sonax-ovom pastom Polish+Wax 3 ako se ne varam, i stvarno sam ugodno iznenađen rezultatom. Pasta je skinula 90% tih sitnih ogrebotina i swirlova i ostavila lijep sjajni lak. Jedina mana koju sam uočio je da se pasta dosta teško skida, bez obzira dali se skida odmah nakon poliranja elementa, ili koju minutu poslije, baš jako teško ide dolje. Na nekim mjestima se je tolko osušila da sam baš morao jako stistaki mikrofibru da ju pokupi. U tom procesu sam skužio da sam počeo stvarati nove ogrebotine sa tim ribanjem, tako da sam na kraju ostavio te zasušene dijelove, i kad sam završio sa poliranjem cijelog auta, ponovo sam ga oprao i skinuo sve tragove polir paste. Možda nije baš po PS-u, al meni se je pokazalo ko dobro rješenje. PS - sve sam radio u garaži, u hladu, a ni vani nije bilo nešto vruće, tako da ne znam zašto je polir pasta bila tolko problematična.

 

Nakon poliranja sam na lak nanio Fusso soft99 sintetički vosak baš za tamne boje koji sam već prije koristio i s kojim imam dobra iskustva. I ovaj put je sve išlo glatko, prošao sam 2-3 elementa, dok sam radio zadnji vosak se je na prvom taman osušio da se može lijepo obrisati bez da ostavlja ikakve tragove. 

Stakla su isto dobila poliranje, sa Sonaxovom polir pastom za stakla, i na kraju sam na njih nanio Turtle Wax-ov rain repelent.

Kad je vanjski dio auta bio gotov, bacio sam se na unutrašnjost. Oprao sam sva stakla iznutra, izvadio van sve tepihe, sve usisao, obrisao prašinu, prošao sve plastike sa Sonaxovim Interior Detailerom, i to je bilo to.

 

Za odraditi sve to trebalo mi je odprilike 6 sati, ali sam stvarno zadovoljan s rezultatom. Lak nije na 100%, ali je u puuuuuno boljem stanju nego je bio prije, i sad ima na sebi dobar sloj zaštite, pa će ga biti i puno lakše održavati. 

 Dobar Finiš 

Što se tiče skidanja sasušene paste za poliranje, imaš na Forea OCD K2 Pro Klinet baš za takve vrste odmašćivanja, topla preporuka s obzirom da je samo 55kn boca.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala na preporuci, al ne treba meni to.

Ne poliram auto često, možda jednom na godinu, ako i tolko, tak da nije preveliki problem ak se polir pasta malo posuši 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Preporuka za dobar spur sesvete/zg? 

 Odi u autolab, nećeš požaliti.
Nalaze se kod glavnog kolodvora u dvorištu.

Bio sam par puta na špuru i tek nakon autolaba sam bio zadovoljan.
Cijena jednaka kao i kod drugih.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
omomomomoomm kaže.... 

 dodi u rijeku pa ces vidjet sta znace guzve + nagib od kojih 10%, pa osim potrosnje goriva ti se trosi lijepo i lamela...

onda umjesto tih govana sa 60 70ks, kupis auto od 200-250ks i trosi isto, jbt logike i volje voziti takve odrone trome

 Rijeka guzve nije vidjela. Roden sam u RI, a zivim i radim u ZG zadnjih 5 godina. Rijeka je selo moje malo naprema Zagrebu i guzvama, a potrosnja u Ri i Zg nema veze s vezom. Nikakve uzbrdice i gluposti, to su price za malu djecu, ostale iz nekog vremena.

 

 

omomomomoomm  Ispod 10, da. Ja sam jedno vrijeme vozio 1.2TFSI i to je gutalo 8-9L. (ali ono, nije se pazilo kako se vozi, vozio se u najgore vrijeme nez ako to pomaze)

 

Po meni mali turbak, ali Hybridi su definitivno korak ispred. Ja sa Yarisom nisam iznad 5.5 isao ni po zimi. Uz to automatik. Jedino sto ih kod nas nema bas za tu cijenu sto ti trazis, ali to je jedini auto koji je stvarno bio "drugaciji" po pitanju benzinaca. Ovo sve ostalo, mali turbo je 10-15% stedljiviji od NA, mozda jos direktno ubrizgavanje 10ak %. (naprema starim autima)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 11:05 (ivanoile).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koje ljetne gume kupiti 225 45 17?, neka preporuka. Vožnja uglavnom po Splitu i okolici :)

Frka85
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stručnjak kaže...

Koje ljetne gume kupiti 225 45 17?, neka preporuka. Vožnja uglavnom po Splitu i okolici :)

 ja imam odlicna iskustva po Splitu sa gy eagle F1 ass3 i ass5 (ass == assymetric :) )

 

CARPE DIEM
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

crispy w221

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji novi mali suv?

 

Isprobali sljedece:

 

Petrolzo 2008 - top, al preskupo

citroen c4 (znam da nije mali suv) - dobar,

suzuki vitara - radije uzet daciu

+ gornja 3 sve nesto muljaju, ceka se pol godine, ne mogu garantirati cijenu.

 

Nissan juke - skroz okej

Hyundai kona - meh

Toyota yaris cross - nelos, tu negdje ko juke.

 

Jos idemo vidit kiu, navodno imaju gro tog na lageru i moraju se rijesit.

Mozda odemo vidit pumu al tbh za te pare sigurno radije uzimamo pezoja, nije bitan motor toliko.

 

vw grupa otpala (ne pitajte zasto), opel takodjer. Reno isto (nez zasto).

Sad ti budi pametan.

 

 

 

2 Petrolzo 155k
1 c4 145k
2 suzuki 135k
1 nisan 140k
12 toyota 137k
2 hyundai 130k
5 kia
2 puma
0 odite jos pogledat renola
1 odite jos pogledat opela
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...
stručnjak kaže...

Koje ljetne gume kupiti 225 45 17?, neka preporuka. Vožnja uglavnom po Splitu i okolici :)

 ja imam odlicna iskustva po Splitu sa gy eagle F1 ass3 i ass5 (ass == assymetric :) )

 

 

GY F1 ili CONTINENTAL PremiumContact 6?

 

Frka85
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li itko atestirao šire gume? 300kn je razlika po gumi pa razmišljam je li se isplati ali ne znam hoće li zapinjati kada se smota puni.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stručnjak kaže...
GY F1 ili CONTINENTAL PremiumContact 6?

 

Osobno, sa contijem sam imao lose iskustvo (ne ova vec sport contact 2) ali koliko vidim ljudi su zadovoljni sa PC 6

 

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Continental/Sport-Contact-6.htm

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-5.htm

 

Mislim da neces pogrijesit koju god uzeo

CARPE DIEM
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Peugeot 208 kakvi su 1.2 i 1.4 Vti benzinci? Jel to valja sta?  Vecina su 1.4 hdi. Kako se taj pokazao?

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Peugeot 208 kakvi su 1.2 i 1.4 Vti benzinci? Jel to valja sta?  Vecina su 1.4 hdi. Kako se taj pokazao?

 

1.4 hdi dobar i pouzdan, a benzinci navodno za preskocit.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa jebemti nemas vise normalnog benzinca svi imaju sranja.

Ima tko iskustva sa vw polo 1.4 benzincem 63kw iz 2012 npr? Taj mi se cini da je vec dugo vani i da bi mogao biti solidan motor.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Slika i prilika određene marke. Pogodite koje! 

 

P.s. čep je od kartera 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ekipa.

 

Obzirom na sranje s čipovima koliko je realno da isporuka automobila bude unutar 120 do 150 dana, što su mi rekli u salonu?

 

Idealno bi bilo da odgovori netko s iskustvom iz prve ruke :-D

 

Hvala

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
p3r02d3r0 kaže...

Bok ekipa.

 

Obzirom na sranje s čipovima koliko je realno da isporuka automobila bude unutar 120 do 150 dana, što su mi rekli u salonu?

 

Idealno bi bilo da odgovori netko s iskustvom iz prve ruke :-D

 

Hvala

 Ovisi koji proizvođač, znam da recimo Kia skoro pa jedina ima nekakve zalihe...

 

Brat gledao nove aute nedavno, pa otišao u Škodu gdje su mu rekli da nemaju baš ništa, da ljudi koji su u 4. mjesecu trebali dobiti aute još čekaju...

-
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Slika i prilika određene marke. Pogodite koje! 

 

P.s. čep je od kartera 

 Da nije bembara?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice