Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.115
|
čitano: 13.265.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ak se netko razumije malo bolje nek mi objasni kak se otprilike moze vidjet u kakvom su stanju diskovi/plocice i rucna po ovim silama...

 

Na prijasnjem autu mi je radna kocnica bila na cca 4500nm dok je kod ovog cca 3000nm (koeficijent kocenja radne je bila 84% i rucne 20%, dok kod ovog je radna na 66% i rucna na 22%), rucna pak je bila 1800/1550 sa 13% razlike dok je ovdje 1500/2000 sa 23% razlike (nesta citam da je 23% taman skoro da te sruse, jel ?), znaci radi se o istom tipu auta i istom motoru sa istom kilazom. Uglavnom auto gledam kroz par dana no da se znam pripremit i pregledat sve i spustit mu cijenu bas sto se tice kocionog sustava ako ga uskoro treba zamijenit. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 17:07 (hahhaajaads).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ak se netko razumije malo bolje nek mi objasni kak se otprilike moze vidjet u kakvom su stanju diskovi/plocice i rucna po ovim silama...

 

Na prijasnjem autu mi je radna kocnica bila na cca 4500nm dok je kod ovog cca 3000nm (koeficijent kocenja radne je bila 84% i rucne 20%, dok kod ovog je radna na 66% i rucna na 22%), rucna pak je bila 1800/1550 sa 13% razlike dok je ovdje 1500/2000 sa 23% razlike (nesta citam da je 23% taman skoro da te sruse, jel ?), znaci radi se o istom tipu auta i istom motoru sa istom kilazom. Uglavnom auto gledam kroz par dana no da se znam pripremit i pregledat sve i spustit mu cijenu bas sto se tice kocionog sustava ako ga uskoro treba zamijenit. 

 

 Bas me interesuje koliko ce ti neko spustiti cijenu radi pakni koje su za zamjenu... I to mozda...

Te cifre ti ne govore o stanju pakni vec o silama kocenja koje bi trebale biti priblizno iste kroz cijeli period exploatacije pakni i diskova ali se razilikuju od modela do modela. Ne treba ti ista sila kocenja za auto od 1500 i 2500 kg....

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trenutno imam Peugoet 207 i uskoro planiram uzeti 308-icu. Zna li itko gdje da još gledam osim njuškala i index oglasa? Također gledao sam i vani, tipa autoscout24 samo ne znam koliko još ima trošarina na uvoz i preko koga to raditi?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
hahhaajaads kaže...

Ak se netko razumije malo bolje nek mi objasni kak se otprilike moze vidjet u kakvom su stanju diskovi/plocice i rucna po ovim silama...

 

Na prijasnjem autu mi je radna kocnica bila na cca 4500nm dok je kod ovog cca 3000nm (koeficijent kocenja radne je bila 84% i rucne 20%, dok kod ovog je radna na 66% i rucna na 22%), rucna pak je bila 1800/1550 sa 13% razlike dok je ovdje 1500/2000 sa 23% razlike (nesta citam da je 23% taman skoro da te sruse, jel ?), znaci radi se o istom tipu auta i istom motoru sa istom kilazom. Uglavnom auto gledam kroz par dana no da se znam pripremit i pregledat sve i spustit mu cijenu bas sto se tice kocionog sustava ako ga uskoro treba zamijenit. 

 

 Bas me interesuje koliko ce ti neko spustiti cijenu radi pakni koje su za zamjenu... I to mozda...

Te cifre ti ne govore o stanju pakni vec o silama kocenja koje bi trebale biti priblizno iste kroz cijeli period exploatacije pakni i diskova ali se razilikuju od modela do modela. Ne treba ti ista sila kocenja za auto od 1500 i 2500 kg....

 Tako je. Isto i o stanju kocione čeljusti. Meni primjerice je auto kocio fantastično do zadnjeg milimetra obloge pakni, nisam primjetio degradaciju osjecaja kocenja dok nisu pocele cviliti, kad ono nema obloge više.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ak se netko razumije malo bolje nek mi objasni kak se otprilike moze vidjet u kakvom su stanju diskovi/plocice i rucna po ovim silama...

 

Na prijasnjem autu mi je radna kocnica bila na cca 4500nm dok je kod ovog cca 3000nm (koeficijent kocenja radne je bila 84% i rucne 20%, dok kod ovog je radna na 66% i rucna na 22%), rucna pak je bila 1800/1550 sa 13% razlike dok je ovdje 1500/2000 sa 23% razlike (nesta citam da je 23% taman skoro da te sruse, jel ?), znaci radi se o istom tipu auta i istom motoru sa istom kilazom. Uglavnom auto gledam kroz par dana no da se znam pripremit i pregledat sve i spustit mu cijenu bas sto se tice kocionog sustava ako ga uskoro treba zamijenit. 

 

 Zabij glavu u kotace i pogledaj koliko plocica je ostalo i koliki je rub diska? Ako mozes jest juhu iz diska onda je za zamjenu, a ako ne vidis plocice tj. meso i one su za zamjenu. 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 19:19 (ivanoile).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
hahhaajaads kaže...

Ak se netko razumije malo bolje nek mi objasni kak se otprilike moze vidjet u kakvom su stanju diskovi/plocice i rucna po ovim silama...

 

Na prijasnjem autu mi je radna kocnica bila na cca 4500nm dok je kod ovog cca 3000nm (koeficijent kocenja radne je bila 84% i rucne 20%, dok kod ovog je radna na 66% i rucna na 22%), rucna pak je bila 1800/1550 sa 13% razlike dok je ovdje 1500/2000 sa 23% razlike (nesta citam da je 23% taman skoro da te sruse, jel ?), znaci radi se o istom tipu auta i istom motoru sa istom kilazom. Uglavnom auto gledam kroz par dana no da se znam pripremit i pregledat sve i spustit mu cijenu bas sto se tice kocionog sustava ako ga uskoro treba zamijenit. 

 

 Zabij glavu u kotace i pogledaj koliko plocica je ostalo i koliki je rub diska? Ako mozes jest juhu iz diska onda je za zamjenu, a ako ne vidis plocice tj. meso i one su za zamjenu. 

 Ma dobro to znam, reko mislio sam da ce se nesto vise saznat iz gornjih parametara posto nemam bas puno vremena za pregled auta pa da to srozam na minimum. A koji bi bio razlog za onoliku razliku od rucne ? 23% mi se cini nekak previse... Sajle, celjusti ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pa vidi se jasno oštećenje, zar ne?

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
ivanoile kaže...
hahhaajaads kaže...

Ak se netko razumije malo bolje nek mi objasni kak se otprilike moze vidjet u kakvom su stanju diskovi/plocice i rucna po ovim silama...

 

Na prijasnjem autu mi je radna kocnica bila na cca 4500nm dok je kod ovog cca 3000nm (koeficijent kocenja radne je bila 84% i rucne 20%, dok kod ovog je radna na 66% i rucna na 22%), rucna pak je bila 1800/1550 sa 13% razlike dok je ovdje 1500/2000 sa 23% razlike (nesta citam da je 23% taman skoro da te sruse, jel ?), znaci radi se o istom tipu auta i istom motoru sa istom kilazom. Uglavnom auto gledam kroz par dana no da se znam pripremit i pregledat sve i spustit mu cijenu bas sto se tice kocionog sustava ako ga uskoro treba zamijenit. 

 

 Zabij glavu u kotace i pogledaj koliko plocica je ostalo i koliki je rub diska? Ako mozes jest juhu iz diska onda je za zamjenu, a ako ne vidis plocice tj. meso i one su za zamjenu. 

 Ma dobro to znam, reko mislio sam da ce se nesto vise saznat iz gornjih parametara posto nemam bas puno vremena za pregled auta pa da to srozam na minimum. A koji bi bio razlog za onoliku razliku od rucne ? 23% mi se cini nekak previse... Sajle, celjusti ?

 sajla ili podesavaje.....

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

imate li kakav prijedlog igre za vježbanje vožnje? žena mi se malo boji voziti, pa da bar malo dobije sigurnost sa komandama..

trenutno se đira u beam-ng - freeplay.. probao sam city car driving, ali nije nešto. ets2 bi mogao probati, možda sa nekim modovima da vozi normalan auto.

najidealnije bi bilo kada bi se mogao naći neki simulator auto škole.

imam g25 volan i vr headset, primam prijedloge..

 

nine kaže...

igra je sasvim dovoljna za treniranje muscle memory radnji poput kočenja brzinama itd.. jesam li igdje spomenuo da će to biti zamjena za dodatne sate vožnje ili kaj?

 

Vidis, u AT bi za zenu dobio L nalijepnicu na svom automobilu, i mogla bi s tobom odraditi trening od 3000km voznje, i onda lagano bez stresa na polaganje vozackog.

25-30 sati voznje u autoskoli nije dovoljno.

 

Odi s njom navecer na velika parkiralista, kao od Kauflanda, Spara itd., sjedi s njom, prvo nek malo salta na prazno, pa nek se malo vozaka s tobom,

pa nek gadja parkiralista i tako - nitko ti nece zamjeriti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Eto nine, preseli se u AT da ti žena može vježbat voziti. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
nine kaže...

imate li kakav prijedlog igre za vježbanje vožnje? žena mi se malo boji voziti, pa da bar malo dobije sigurnost sa komandama..

trenutno se đira u beam-ng - freeplay.. probao sam city car driving, ali nije nešto. ets2 bi mogao probati, možda sa nekim modovima da vozi normalan auto.

najidealnije bi bilo kada bi se mogao naći neki simulator auto škole.

imam g25 volan i vr headset, primam prijedloge..

 

nine kaže...

igra je sasvim dovoljna za treniranje muscle memory radnji poput kočenja brzinama itd.. jesam li igdje spomenuo da će to biti zamjena za dodatne sate vožnje ili kaj?

 

Vidis, u AT bi za zenu dobio L nalijepnicu na svom automobilu, i mogla bi s tobom odraditi trening od 3000km voznje, i onda lagano bez stresa na polaganje vozackog.

25-30 sati voznje u autoskoli nije dovoljno.

 

Odi s njom navecer na velika parkiralista, kao od Kauflanda, Spara itd., sjedi s njom, prvo nek malo salta na prazno, pa nek se malo vozaka s tobom,

pa nek gadja parkiralista i tako - nitko ti nece zamjeriti.

 Napomeni mu da to radi na vlastitu odgovornost.
Frend je dobio kaznu jer je curu ucio voziti na parkingu u sisku... sve ovisi na koga naletis. Ona je dobila kaznu jer je bez vozacke upravljala vozilom a on valjda jer je dao nekome bez vozacke da upravlja vozilom...

Drugi frend je ucio brata voziti na parkingu Lidla pa su sletili u kanal... :D sva sreca pa nije bilo policije blizu.

7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nine 

 

Kada 4 puta odvoziš sve kako treba i pred sam kraj ispita te zezne kružni, a nakon 3 puta i nervoza od ponovnog padanja, shvatio sam da mi je dosta te sam naposljetku polagao u drugom gradu što zbog burnouta toliko i zbog udaljenosti. Mogu reći da već dugo vozim veoma dobro i nemam s tim problema. Mnoge stavri koje te ne uče toliko u autoškoli poput bočnog parkiranja sam svladao sam. Uvijek ću potvrditi kako mi je iskustvo vožnje kao početniku po Rijeci dobro došlo jer sam vagu, kretanje pomoću ručne, vožnju u više traka i uske ulice zapamtio do kraja života. kao puležan, moram reći da iako smo na glasu kao najgori vozači, riječani kao da zaborave na sve zakone fizike i zdrav razum kada uđu u kružne 

 

zeryx 

 

Mama je nakon faksa osamdesetih položila vozački ispit, ali nije vozila dok se ja nisam rodio. Onda je ponovno sjela za volan i sjećam se da ju je stari ponovno učio voziti. Tu je bilo dernjava i suza, ali sva sreća pa nije bilo razbijenih automobila ili unesrećenih. Znam slučaj žene koja nije vozila 30 godina i sada je ponovno sjela za volan jer si je platila dodatne ate obuke u auto školi. Ukočena je i nimalo opuštena, a što bi trebao biti smisao vožnje. Meni je instruktorica rekla prvi dan; nije smisao vožnje da si napet, nego da si opušten (doduše ne da spavaš).

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 13:05 (Brki1994).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Odi s njom navecer na velika parkiralista, kao od Kauflanda, Spara itd., sjedi s njom, prvo nek malo salta na prazno, pa nek se malo vozaka s tobom,

pa nek gadja parkiralista i tako - nitko ti nece zamjeriti.

 

ma to smo radili neko vrijeme, sada se usudila na cestu.. ok joj ide, bude to pomalo..

mislili smo uzeti i dodatne sate, ali sada sama misli da nije potrebno..

 

zeryx kaže...

 Napomeni mu da to radi na vlastitu odgovornost.

 

žena ima vozačku, položila je prije jedno 7-8 godina, čak je navedena i na polici osiguranja (obavezno u de.), tako da je sve legalno..

 

Brki1994 kaže...

Ukočena je i nimalo opuštena, a što bi trebao biti smisao vožnje.

 

 

čini mi se da je to kod ženinih familijarno, svi njeni rade dramu oko vožnje, još kada je probala voziti nakon polaganja, stari joj je bio živčan, ono doslovno control freak suvozač, tako da joj je to dodatno skresalo samopouzdanje..

skužio sam i puno sitnica koje recimo ni jedna auto škola ne objasni, a nekima od nas je praktički normalno, dok neki ljudi ne mogu tako nešto skužiti..

npr. žena se nabija na volan, stalno nekaj popravlja i ravna, pa sam skužio da gleda u biti jako blizu u pod, umjesto da gleda u daljinu.. budem ja to sve izgladio, a sigurnost u mehanikama će isto doći, potpomognuta igrama 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 16:16 (nine).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

 Napomeni mu da to radi na vlastitu odgovornost.
Frend je dobio kaznu jer je curu ucio voziti na parkingu u sisku... sve ovisi na koga naletis. Ona je dobila kaznu jer je bez vozacke upravljala vozilom a on valjda jer je dao nekome bez vozacke da upravlja vozilom...

Drugi frend je ucio brata voziti na parkingu Lidla pa su sletili u kanal... :D sva sreca pa nije bilo policije blizu.

 

U Sisku bar ima HAK poligon u samom centru, mogli su tu - drugo je kad nemas otvoreni poligon kojem moze pristupiti tko god zeli.

Poligon u SK je otvoren za sve (van radnog vremena poligona i HAK-a).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nažalost, nedavno sam imao bliski kontakt s jednom gospođom u Zagrebu i moja Suzy je ni kriva ni dužna zaradila svoje prvo oštećenje 

 

Sad dok čekam limariju da popravi i osiguranje da plati, imam zamjenski novi Swift (1000 km) i moram priznati uopće nije loš... za gradsku vožnju meni odličan

 

I sad dok sam isprobao malo tehnologije, moram priznati da će mi adaptivni tempomat faliti najviše dok se vratim na svoj 

 

 

Oštećenje Oštećenje
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...

 

 imam zamjenski novi Swift (1000 km) i moram priznati uopće nije loš... za gradsku vožnju meni odličan

 

Mislio sam da je hybrid i još gledam kako si ga spojio punit na struju, a ono skužim crijevo za vodu


BTW:
Kakav si ti to balkanac?
Pa sad ga sparkiraj što bliže cesti, da susjedi vide novi auto

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 19:44 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
dmanz kaže...

 

 imam zamjenski novi Swift (1000 km) i moram priznati uopće nije loš... za gradsku vožnju meni odličan

 

Mislio sam da je hybrid i još gledam kako si ga spojio punit na struju, a ono skužim crijevo za vodu


BTW:
Kakav si ti to balkanac?
Pa sad ga sparkiraj što bliže cesti, da susjedi vide novi auto

 je hybrid, al ne paše na njega ni crijevo za vodu ni struju nažalost 

 

ma već su me svi susjedi pitali dal imam novi auto, a stao sam samo nakratko ispred ograde da ju otvorim.. takve stvari im ne mogu promaknuti

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidjeli plavo auto odma pitaju jesi u HDZ-u.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel zna netko zasto ujutro nastaje ova rosa na sajbi s vanjske strane u voznji tj. zasto se svakih 10 sekundi ponovo stvara nakon sto se obrise?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Razlika u temperaturi izmedu stakla i zraka. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

klima tuče u vjetrobransko i lokalno je tu niža temperatura, pa se vlaga iz zraka kondenzira...

 

elementarna  fizika djeco...

Ju je je? Je ju je!
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Chemia kaže...
Ekipa pozdrav, imam oštećenje prema desnom točku pa ajde molim vas pogledajte i javite mi je li bi mi takvo oštećenje moglo predstavljati problem na tehničkom pregledu? Hvala
[url=https://ibb.co/Q6C6dx7][img]https://i.ibb.co/Q6C6dx7/Hr-a.jpg[/img][/url]

 malo sam ti povećao slikicu..

zavisi na koga naletiš..

neki zbog malo hrđe vračaju vozila, a neki puštaju vozila s trulim pragovima ili nosačima motora, amortizera, užas

 

 

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 13:02 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

klima tuče u vjetrobransko i lokalno je tu niža temperatura, pa se vlaga iz zraka kondenzira...

 

elementarna  fizika djeco...

 zato ja ne koristim klimu da mi piči na šajbu, nego otvorim dva stražnja prozora i bude sve ok

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš veliki stomak !
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zaporožac kaže...
Chemia kaže...
Ekipa pozdrav, imam oštećenje prema desnom točku pa ajde molim vas pogledajte i javite mi je li bi mi takvo oštećenje moglo predstavljati problem na tehničkom pregledu? Hvala
[url=https://ibb.co/Q6C6dx7][img]https://i.ibb.co/Q6C6dx7/Hr-a.jpg[/img][/url]

 malo sam ti povećao slikicu..

zavisi na koga naletiš..

neki zbog malo hrđe vračaju vozila, a neki puštaju vozila s trulim pragovima ili nosačima motora, amortizera, užas

 

 

 Zbog površinske hrđe te nebi smio rušit. Ovo će 90% proći, ali do zime će ti napravit rupu i onda tu ulazi voda,blato,sol i pojede ti cijeli prag u 2-3 mjeseca. Tako da što prije to riješi.

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Zbog površinske hrđe te nebi smio rušit. Ovo će 90% proći, ali do zime će ti napravit rupu i onda tu ulazi voda,blato,sol i pojede ti cijeli prag u 2-3 mjeseca. Tako da što prije to riješi.

 Moj frend na to kaže; svaki dan 100 kn je 100 kn (ako mu je hitno)

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš veliki stomak !
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo su dobre vrijednosti za 1.5DCI dizne?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ovo su dobre vrijednosti za 1.5DCI dizne?

 Bolje nemože

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, da li neko ima iskustva sa D3S xenonima. Razumijem da je najbolje kupiti original i plus na to dobiti garanciju ali tražim neke druge tipa D3S Osram Night Breaker Laser, da li ih je neko koristio ili ima iskustva sa sličnim sijalicama? Negdje sam pročitao da poslije nekog vremena izgube dosta na svjetlosti pa me zanima. Lp

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel koristio tko turtle wax ceramic spray coating? Kakva su iskustva.

PSN:Tomislav025
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice