Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.057
|
čitano: 13.200.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li itko koristio CarPro PERL u interijeru, je li bilo kakvih problema?

 Ja sam koristio, ali samo za tvrdu plastiku za interijer. Ne bi trebalo biti problema čak ni na koži jer je na vodenoj bazi, ali možda je ipak bolje koristit prave sealante za kožu.

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Colourlock ima odlične,usudim se reći i najbolje proizvode za kožu/alkantaru, iz mog iskustva bolji i od Sonaxa.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
ivanzu kaže...

Je li itko koristio CarPro PERL u interijeru, je li bilo kakvih problema?

 Ja sam koristio, ali samo za tvrdu plastiku za interijer. Ne bi trebalo biti problema čak ni na koži jer je na vodenoj bazi, ali možda je ipak bolje koristit prave sealante za kožu.

 Imam preparate za kožu od Sonaxa i od MA-FRE. Trebalo mi je nešto za plastike, na kraju sam uzeo CG Silk Shine. Za vanjske imam Sonax Extreme plastic restorer gel, jako dugo drži i bude kao tvornički izgled. Colorlock je lider što se tiče kože i Alcantare. Što se tiče snijega, bolje i on nego da pada tuča.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 22:22 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

auto njega - ultimativna tema

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

baš sam htio napisat da bi bilo pametno otvorit temu za njegu/detailing da ne spammamo ovdje

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ova tema bi davno zamrla da nema spama oko toga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 23:34 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

 U sisku su. Napisala mi Edna.

 Imas jos jednog covjeka u SK, trazi na FB folido.

Meni je radio viktor, solidno je ispalo no ima nekih gresaka (vide se mjehurici i par sitnih ogrebotina).

Nisam reklamirao, ali sljedeci put kada budem nesto radio idem kog ovoga gore covjeka jer je pedatniji od viktora.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

moram kupiti nove gume, trenutne su odradile svoje (Goodyear Efficientgrip Performance , 205/50R17 93W).

 

Još su od prošlog vlasnika vozila. Zanima me, trebaju li mi stvarno 93W gume? Ili mogu uzeti i 89V?

 

U pitanju je Mazda 3, 2012.g (~1250kg prazna).

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Možeš bez problema, 89 je 580kg po gumi, znači 2.320kg ukupno, a V je za 240km/h.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
zeryx kaže...

 U sisku su. Napisala mi Edna.

 Imas jos jednog covjeka u SK, trazi na FB folido.

Meni je radio viktor, solidno je ispalo no ima nekih gresaka (vide se mjehurici i par sitnih ogrebotina).

Nisam reklamirao, ali sljedeci put kada budem nesto radio idem kog ovoga gore covjeka jer je pedatniji od viktora.

 

Nisam jos cuo za Folido.

Mozda si i trebao reklamirati. Jer daju 10 g garanciju na foliju. Naravno ne na fizicka ostecenja ako ti napravis.

 

Ja nisam imao niti jedan mjehuric niti ogrebotinu.

 

Nisi to primjetio kad si preuzeo auto?

Ja sam sva stakla pregledao i sve je bilo odlicno.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...
 U sisku su. Napisala mi Edna.

 

Culi smo se jucer, rekla mi je da vec rade na starom mjestu u SK.

Ako ne bude jos potresa, nece se morati vise seliti, sredili su si sve.

 

ramzocro-HCR kaže...

Nebi snijeg pao da ženi nisam ljetne gume stavio u petak na trulu višnju... Mark my words. Da sad prebacim na zimulje, sutra možemo picigin igrati. 

 

Zato je zakonski do 15:4. imati zimsku opremu. Guess what - kod mene pol metra snijega, a nize u gradovima je oko 5-6cm.

Al ima i ovdje ljubitelja ljetnih guma, zastoj u prometu jer ih je strah vozit preko 35kmh.

 

Usput, jucer sam napokon naletio na GR Yarisa, 4x4, u crvenoj sa karbonskim krovom. Izgleda jako simpaticno.

 

Fotke nisu nesto, jer eto vozim, a mobitel nije najbolji za te fotke. No svejedno se vidi lijepa guzica.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Usput, jucer sam napokon naletio na GR Yarisa, 4x4, u crvenoj sa karbonskim krovom. Izgleda jako simpaticno.

 

Fotke nisu nesto, jer eto vozim, a mobitel nije najbolji za te fotke. No svejedno se vidi lijepa guzica.

naletio i ja na jednog prosli tjedan, vidjam ga vec neko vrijeme u kvartu al uvijek pobjegne, napokon ga ulovio na semaforu

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 10:45 (nixass).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne mogu dobiti niti jednog za probnu voznju, jer su svi unaprijed rasprodani, a ovog sto imaju u salonu - ceka svog vlasnika,

a vlasnik je zapeo u Italiji u karanteni - tako da ga ne moze nitko provozat.

 

Al cini se jako zabavan hatch, osobito po pjescanoj povrsini, sigurno je ludnica voziti ga po pjesku i blatu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Možeš bez problema, 89 je 580kg po gumi, znači 2.320kg ukupno, a V je za 240km/h.

 Ok, hvala. Onda neću bzvz bacati novce.

 

Sad je pitanje što uzeti, opet Goodyear ili nešto drugo. Od ovog što su mi ponudili gdje inače mijenjam, gledao sam da je neko "poznato" ime i da nije pretjerana cijena: PIRELLI CINTURATO P7 89V (785kn), GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERF2 89V (795kn), DUNLOP SPS BLURESPONSE 89V (820kn).

 

(Montiranje je gratis)

 

 

1 PIRELLI
12 GOODYEAR
2 DUNLOP
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

Nisam jos cuo za Folido.

Mozda si i trebao reklamirati. Jer daju 10 g garanciju na foliju. Naravno ne na fizicka ostecenja ako ti napravis.

 

Ja nisam imao niti jedan mjehuric niti ogrebotinu.

 

Nisi to primjetio kad si preuzeo auto?

Ja sam sva stakla pregledao i sve je bilo odlicno.

 Znam moja je greška što nisam reklamirao poslije.

Radio mi je to preko zime, bio je tmuran dan, pa nisi ni mogao primjetiti.

Što je najbolje na prošlom je autu puno bolje ispalo.

Zato preporučam ovog gore čovjeka koji pedantnije radi, bez žurbe.

Ne kažem nije niti ovo moje loše napravljeno, baš kad se zagledaš na suncu onda tek primjetiš takve greške.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 15:08 (BORG).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da sam vec pisao za kozu koristim angelwax heaven for leather i angelwax hide rate.  

Mozda bi i mogli otvoriti detailing temu ako ovdje smetamo ljudima.

PSN:Tomislav025
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Mislim da sam vec pisao za kozu koristim angelwax heaven for leather i angelwax hide rate.  

Mozda bi i mogli otvoriti detailing temu ako ovdje smetamo ljudima.

 Pa mozda nije toliko do smetanja nego mozda vise to da bi bilo korisno da se informacije skupljaju na jednom mjestu.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

opet po medijima počinju ofenzive raznih prometnih 'stručnjaka' i zakonodavca sa master planovima represije i tlačenja, sve zbog dvjestotinjak poginulih na cestama godišnje (antivakseri su nas naučili da je to beznačajna brojka). kako njima nije jasno da su već ukrotili sve kojima su drastične kazne dovoljna opomena a preostali su idioti koji će se ionako poubijati (i povući sa sobom nekog), bez obzira na ono što napišu u planovima i programima, željama i pozdravima? 

kako u demokraciji kazniti 'stručnjake' po čijim su se smjernicama pisali zakoni koji nisu dali željeni rezultat, a koštali su masno porezne obveznike? 

i opet ih citiraju kao relevantne, kao da će sada biti pametniji. 

 

link

edit:link 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 15:54 (all_or_nothing).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
all_or_nothing kaže...

opet po medijima počinju ofenzive raznih prometnih 'stručnjaka' i zakonodavca sa master planovima represije i tlačenja, sve zbog dvjestotinjak poginulih na cestama godišnje (antivakseri su nas naučili da je to beznačajna brojka). kako njima nije jasno da su već ukrotili sve kojima su drastične kazne dovoljna opomena a preostali su idioti koji će se ionako poubijati (i povući sa sobom nekog), bez obzira na ono što napišu u planovima i programima, željama i pozdravima? 

kako u demokraciji kazniti 'stručnjake' po čijim su se smjernicama pisali zakoni koji nisu dali željeni rezultat, a koštali su masno porezne obveznike? 

i opet ih citiraju kao relevantne, kao da će sada biti pametniji. 

 

 Nikakve tu rasprave nema oko sigurnosti, sve je to samo iz razloga da se narodu izbije novac, ne svima - samo nepodobnima kao i uvijek...

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

a pazi ti izjavu:

Marušić drži da su kazne jedina edukacija, a kamere jedina kontrola, bez ikakvih dodatnih uređaja u vozilu, jer “sama edukacija ne znači ništa. Odluka hoćete li piti ili ludovati, ili nećete, ovisi o vama.”

i to je stručnjak? i kako ćeš ti s tim stavom riješiti pijane budale? snimiti ih kamerom? pa sami se snimaju budalo jedna.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gle to je prijedlog..

 

ali pitanje je za koji klinac 20000+ murjaša, ako ih nigdje nema...

 

gledaš kako se ljudi parkiraju, voze, ostavljaju aute na cesti... a oni ništa...

 

a i kad ih kazne/evidentiraju, tek onda kad dođu seronje na red da ih naši dični suci  kazne...ništa....

 

pojeo vuk magare...

 

a imaš debile s stotinama prekršaja - i nikome ništa - zaplijeni mu auto jednom, drugi put - treći put će i takvom iz dupeta u glavu doći...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bilo ih je prošli mjesec.

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Sta je sa semaforima u onom dijelu radnicke iza hitne?

Ona 2 smafora koji se pale gase svaku sekundu?

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

[DETAILING]

Vezano za diskusiju treba li neke stvari prebaciti u zasebnu temu, molio bih ekipu da ipak ostave sve tu. Bolje da sve imamo na jednom mjestu, možda da se ovako na vrh posta napiše "tag" ako se post drži specifične teme pa ljudi mogu preskočiti na te postove koji ih zanimaju. Ili ako ima neki bolji prijedlog, samo da ne razbacamo korisne informacije u više tema. 

LP od redovnog lurkera. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

Sta je sa semaforima u onom dijelu radnicke iza hitne?

Ona 2 smafora koji se pale gase svaku sekundu?

 Zbog hitne su postavljeni... Premda flapaju ko switch u loopu...

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
all_or_nothing kaže...

a pazi ti izjavu:

Marušić drži da su kazne jedina edukacija, a kamere jedina kontrola, bez ikakvih dodatnih uređaja u vozilu, jer “sama edukacija ne znači ništa. Odluka hoćete li piti ili ludovati, ili nećete, ovisi o vama.”

i to je stručnjak? i kako ćeš ti s tim stavom riješiti pijane budale? snimiti ih kamerom? pa sami se snimaju budalo jedna.

 Mozes im bacit u facu svu silu dokaza oko nelogicnosti njihovih poteza kad je njima samo u cilju nagrnut pare.

 Zamisli koja je to sposobna vlada koja mora gulit svoj narod...

 

 Kako je reko Krule - Engleska, Francuska, Spanjolska su kolonizirale i pljackale druge drzave... Hrvatska pljacka i okupira samu sebe... Dno dna (i jos kopaju)...

 

 isprike za offtopic

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 20:58 (Batista).
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jedini pravi recept za smanjenje prometnih nesreća je udar po đepu i odgoj. Balavci od 20 godina voze bmv naprave lom na cesti, ubiju nevine.
Batista ne pričaj budalaštine da policija ubire namjerno za državu.
Kazne, kazne - i odgoj što dugoročno rješava problem i djeluje. Tebi je tambura davno okupirana.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 11:17 (Rocki).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato policija često stoji na poznatim mjestima gdje se divlja, NOT!

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 11:19 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sam ću zalijepit svoj post s forumhaera, neda mi se tipkat opet.

 

Ima sad par mjeseci počeo raditi semafor kod područne škole na D35. Ograničenje 50, pali se crveno na 60 i više. Sve 5, mogla je biti i kamera koju su smjestili par kilometara dalje, gdje je možda bilo 4-5 nesreća u zadnjih 20godina. No evo, vozim neki dan za VŽ, dolazim prema semaforu, blinka žuto, par metara dalje pola na biciklističkoj traki pola na travi stoji crni Audi. Dolazim bliže, vidim tablice, sve mi jasno. Dečki uparkirali presretača, sjede unutra, stavili neku malu kutijicu na krov i snimaju. Vraćam se kroz 2-3 sata natrag, semafor radi a presretača nema.

Znači čak i ono što je bilo napravljeno s dobrom namjerom, da se uspori promet kod škole, dolazi policija razjebavat da odvale koju kaznu.

 

I sad meni neka panjina ide objašnjavat da je to kamera za čitanje tablica i podataka o autu a ne za brzinu. BOLI ME K*RAC za šta je kamera. Znači nešto se postavilo da se normalizira promet, odnosno da se omogući maloj djeci(do 4. razreda) puno jednostavniji i sigurniji prelazak ceste, i onda jebene panjine s presretačem dođu, ugase semafor, uparkiraju na zabranjeno mjesto i sad oni povećavaju sigurnost. 

 

Neću pisat cijelu priču, al frendu likovi htjeli napisat kaznu za izazivanje prometne nesreće i opće opasnu radnju u prometu jer "šta se on ima voziti 30 ako vidi da iza njega dolazi auto sa 100". Budale se zaletile od raskrižja za njim, on u zoni 30 kod škole vozio 30. Naravno da su popušili prijavu u Zagreb.

 

To ti je slika i prilike policije i to bi sad trebalo kažnjavati ostatak naroda da se taj narod nauči što točno? 

Vidim da ni oni super stručnjaci, ni debela količina naroda, a bogme ni političari(al to me ni ne čudi) ne shvaćaju da ekstremne kazne i to selektivne nemaju nikakvog učinka i efekta. 

 

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Napisao sam u nekoj drugoj temi, pa cu ponoviti ovdje cisto da vidim sto vi mislite.

Po meni je ultimativno rjesenje ovog problema izbacivanje neprofesionalnih vozaca iz vozila - neka voze racunala i kvalificirani ljudi kojima je to posao i nece si priustit gubitak licence jer su si malo popili.

Ali to je nama trenutno daleka buducnost jer smo navikli na slobodu i osjecaj kontrole kada vozimo sami.

Nekakvo medju rijesenje se nazire u pametnijim automobilima koji sami mogu prepoznati preksaj i sprijeciti ga. Mozda najjednostavnije od svega je pistanje ako se vozi vise od dozvoljene brzine + tolerancija.

Tu treba djelovati drzava/eu jer ce rijetko tko kupiti automobil koji ga tako ogranicava - moralo bi se obavezno ugradjivati u sva vozila.

 

Pretpostavljam da cete vecina kao auto entuzijasti biti protiv, pa bi volio cuti sto mislite. Postoji li uopce problem? Ako da, hoce li takva tehnologija uopce smanjiti broj poginulih? Opet, ako da, isplati li se toliko ograniciti slobodu da bi se spasilo tih 0-200 ljudi koji ne bi poginuli kao posljedica uvodjenja tih sustava?

Imate li ideju za neko alternativno rjesenje?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 11:52 (Dojitza).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice