Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.238.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Upravo su ti dizeli i rolling coal pokrenuli to sve. EPA je istraživala dizel pickupove i 10% ih je bilo modificirano da u nekom smislu umanje rad egr-a, dpf-a i ostalih gluposti.

Ti zakoni su bili i prije, ali nisu bila na federalnom nivou i svaka država je bila zasebno. Kalifornija je tu bila najstroža i kod njim auto mlađi od 30 godina mora ić na neku vrstu eko-testa svake 2 godine.

Prije par godina je već ovo bilo pa nije zakon prošao.

Mislim da ni sad neće proći, ali ako i prođe bit će neki način za izbjegavati to.

 

Ova situacija me podsjeća na 1970-"71 u muscle car eri, bili 426 Hemi, 454 big blokovi sa 400+ ks i onda je prvi clean air act stigao i sve sjebao. Isto tako je i sada, dodge u svaki auto koji stane 6.2l motor stavljaju hellcat sa 700+, mustang sa 750 ks.

I 70-tih su govorili da je to kraj za ljubitelje automobila, pa nije tako ispalo.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Marti kaže...

Može vaše misljenje o izmjeni kanalnog remena na motoru, kada, zašto, koja marka, kolko je to love cca....??? 

 

 

Da sebi gledam remen, bilo kanalni ili zupčasti, NO.1 mi je Gates!
Ako ne nađem Gates, dobar je i continental, Hutchinson, Skf, Ina/fag...

 E vidis ja sa gates remenom imam losa iskustva, bas kanalni.. Mene je za 1.9 jtd nekad 350 kn dosla garnitura kanalnog, natezaci ina, rolica klime ina ali remen u kutiji je bio gates.. Poceo se cut nakon godinu dana i reko mi je majstor da je to jako krut remen i zato se tako retardirano culo, continental je jedan od najboljih remena kvalitetom koje mozes dobit kaze, smijesno je kaj je svega 30 kn skuplji bio ali jbg dobio sam u garnituri to kaj sam dobio, nisam znao a i ispala me duplo jeftinija nego u ducanu.. Na kraju sam platio dvaput ruke i kupio continental remen, nisam nista ustedio, samo sam se moro snalazit kak cu do posla

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Conti kanalni i SKF zupčasti, za sad zadovoljan... Mazda 6 2.0 2006. 1300kn u Auto Krešo (na akciji bio).

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jedna anketica.Uzeti u obzir osjecaj u vožnji,kvalitetu i izgled interijera,pouzdanost motora,opcenito dizajn samog auta.Privlači me BMW1,ali nekako me naspram Astre odbija izgled interijera,tj BMW-ov mi izgled zastarjelo...

 

3 BMW 120d 130 kw (E87) M paket
10 ASTRA J 2.0 CDTi 121 kw,Cosmo
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 22:45 (big_guy).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

U US se navodno počelo premišljati o zabrani tuninga...
Tj razmišlja se kao i u EU, uvesti zabrana slobode promjene bilo kojeg dijela na vozilu koji nije tvornički ugrađen...
Tj koliko sam shvatio svako "tunirano" vozilo se smatra "racecars-om" i EPA (Environmental Protection Agency) se želi riješiti takvih racecars-a...

Imaju otvorenu peticiju pod sloganom "save our racecars"
A i puno amera živi od "tuninga", tj zarade od pregleda na you tube-u od modifikacija raznih vozila...

INFO


Mada realno je to dosta nekontrolirano...
Pa amer ima slobodu od drvene kočije napraviti monster truck i to legalno voziti po cesti što je van svake pameti...
A ne treba valjda podsjećati na njihove dizele koji čađe ko lokomotiva

 Ha mislim, u US se svima gura leasing u facu (operativni) i recikliranje autiju svake 4 godine. Imas 50 drzava, sa 50 razlicitih prometnih pravila. U nekim drzavama radis tehnicki nakon registracije sta nema apsolutno nikakvog smisla....i to mozes unutar 2 god, a ne svake. Kako to utjece bolje na okolis nego imati dobar second hand market...ne znam.

 

I zbog toga u biti je onda zabrana tuninga jer im je lakse pokrit zakonski...sve ostalo zahtjeva individualno vlasnistvo, a toga ima sve manje.

 

Ja npr. volim kupovat certified-owned aute od god i po/dvije starosti. Trenutno imam sluzbeni, ali inace me kupovina 2 god starog auta (s 35k milja) u ratama ispadne kao sto bi me leasing novog ispao prije 2-3 god.

 

Vidjet cemo kako ce bit s EV...zasad se cini da uglavnom ih prodaju vise nego leaseaju jer idu direktnije od proizvodaca.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 23:09 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

U US se navodno počelo premišljati o zabrani tuninga...
Tj razmišlja se kao i u EU, uvesti zabrana slobode promjene bilo kojeg dijela na vozilu koji nije tvornički ugrađen...
Tj koliko sam shvatio svako "tunirano" vozilo se smatra "racecars-om" i EPA (Environmental Protection Agency) se želi riješiti takvih racecars-a...

Imaju otvorenu peticiju pod sloganom "save our racecars"
A i puno amera živi od "tuninga", tj zarade od pregleda na you tube-u od modifikacija raznih vozila...

INFO


Mada realno je to dosta nekontrolirano...
Pa amer ima slobodu od drvene kočije napraviti monster truck i to legalno voziti po cesti što je van svake pameti...
A ne treba valjda podsjećati na njihove dizele koji čađe ko lokomotiva

Ne vidim zasto bi isao sveobuhvatni ban. Ono sto podrzavam je tipa da se to bana u velikim gradovima gdje je zagadjenje problem (pod pretpostavkom da ne-tjunirani automobili stvarno manje zagadjuju), pusti ljude na miru u zonama gdje nije problematicno. Ionako ce za kojih pola stoljeca ICE automobili/hibridi ostati aktualni samo kod entuzijasta a znamo da ih realno mozes brojat na prste.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 E vidis ja sa gates remenom imam losa iskustva, bas kanalni.. Mene je za 1.9 jtd nekad 350 kn dosla garnitura kanalnog, natezaci ina, rolica klime ina ali remen u kutiji je bio gates.. Poceo se cut nakon godinu dana i reko mi je majstor da je to jako krut remen i zato se tako retardirano culo, continental je jedan od najboljih remena kvalitetom koje mozes dobit kaze, smijesno je kaj je svega 30 kn skuplji bio ali jbg dobio sam u garnituri to kaj sam dobio, nisam znao a i ispala me duplo jeftinija nego u ducanu.. Na kraju sam platio dvaput ruke i kupio continental remen, nisam nista ustedio, samo sam se moro snalazit kak cu do posla

 Čuj, svaki remen je loš ako ga majstor ne našpana/napne kako treba

(samo moja predpostavka)

Ja sa njima nemam problema.
Imao sam priliku vidjeti u tiskari Vjesnik (križanje Slavonska-Savska), imaju stare talijanske strojeve i "glavu" koja rotira bunt novina vrti gatesov 30 godina stari remen (koliko su otprilike i stari strojevi), istina već je malo ispucao, ali radi ko urica.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
domac5 kaže...

 E vidis ja sa gates remenom imam losa iskustva, bas kanalni.. Mene je za 1.9 jtd nekad 350 kn dosla garnitura kanalnog, natezaci ina, rolica klime ina ali remen u kutiji je bio gates.. Poceo se cut nakon godinu dana i reko mi je majstor da je to jako krut remen i zato se tako retardirano culo, continental je jedan od najboljih remena kvalitetom koje mozes dobit kaze, smijesno je kaj je svega 30 kn skuplji bio ali jbg dobio sam u garnituri to kaj sam dobio, nisam znao a i ispala me duplo jeftinija nego u ducanu.. Na kraju sam platio dvaput ruke i kupio continental remen, nisam nista ustedio, samo sam se moro snalazit kak cu do posla

 Čuj, svaki remen je loš ako ga majstor ne našpana/napne kako treba

(samo moja predpostavka)

Ja sa njima nemam problema.
Imao sam priliku vidjeti u tiskari Vjesnik (križanje Slavonska-Savska), imaju stare talijanske strojeve i "glavu" koja rotira bunt novina vrti gatesov 30 godina stari remen (koliko su otprilike i stari strojevi), istina već je malo ispucao, ali radi ko urica.

 I mercedes je prije 30 godina skoro propo jer su napravili auto koji se ne kvari ali dns je isti vrag ko i sve ostalo.. Uglavnom isti majstor je to ugradivao i evo auto je kod brata sad a continentalov remen se i dalje ne cuje.. Da je do majstora cuo bi se i continentalov onda.. Ne mora bit da je svaki gatesov remen tako los ali covjek mi kaze kako stvari stoje po onom sto vidi svaki dan u radioni

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 I mercedes je prije 30 godina skoro propo jer su napravili auto koji se ne kvari ali dns je isti vrag ko i sve ostalo.. Uglavnom isti majstor je to ugradivao i evo auto je kod brata sad a continentalov remen se i dalje ne cuje.. Da je do majstora cuo bi se i continentalov onda.. Ne mora bit da je svaki gatesov remen tako los ali covjek mi kaze kako stvari stoje po onom sto vidi svaki dan u radioni

 Ma u današnjem vremenu u ništa ne možeš biti siguran...
Ne garantiram ja za gates-a, samo kažem da nisam imao problema sa njime, a ni od drugih nisam čuo loša iskustva, ti si mi iskreno prvi za kojega čujem da mu gates ne valja
Ali evo usporedbe radi imam kolegu na poslu koji valjda ima peh, te se žali na continentalove ts 860 i michelinove alpin 6 zimske gume, jer nisu made in france, nego poljska i neke druge, treće zemlje te mu nikako ne drže cestu, kaže da su mu očaj i on mi je također jedini za kojega znam da je razočaran u ts860ce...

Za skf ležajeve svi znamo da su NO.1 ležajevi... (mada niti japanski koyo nije za bacit)
I onda skužiš da na tržištu postoje kineske kopije koje nemaju veze sa nazivom skf...


Ista stvar i sa ngk svjećicama na ebay-u...


Da ne nabrajam dalje...

A što se tiće slučaja tvog gatesa i cviljenja, ja sam siguran da ti je majstor mogao malo ga pritegnut i ne bi ti više cvilio, jer pobogu pa nakon samo godinu dana, remen se ne smije stvrdnut, pa čak i da je jeftini mapco, kamoka ili maxgear, ali umjesto toga on ti je ugradio novi i nabio ti dodatni nepotrebni trošak, a možda ti je sada taj continentalov više napnut nego gates-ov koji si imao, tj hoću reći, možda ti je sada majstor taj continentalov remen više napnuo da bude siguran da neće cvilit i da mu se nećeš vratiti sa istim problemom (jer remen cvili kada proklizava...) jer kod zatezanja remena nemaš mjeru kao npr moment stezanja vijaka, remen svaki majstor steže po osjećaju, a to znači da prilikom svake izmjene stegne drugačije...
Naravno ovisno o modelu auta i konstrukciji, neki su proizvođači konstruirali španere sa vijkom, te majstor pri stezanju remena može brojati broj okretaja račne i time okvirno stegnuti remen kako je bio (ako je naravno prethodno brojao broj okretaja račne pri otpuštaju...), dok evo recimo mogu dati primjer prošlog punta mk2 šta sam vozio, 1.2 benzinac, kanalni remen alternatora se steže tako da se alternator odgurne od motora (rukom, pajserom ili jačim odvijačem) da se remen nategne i potrebno ga je držati u tom položaju dok se ne stegne vijak koji ga zatim trajno drži u tom napnutom položaju, ali takav remen nikada ne možeš identično napnuti, uvijek će biti ili više ili manje napnut od prošlog puta...
Tak da velim, moguće da ti je majstor slabo doručkovao to jutro kada ti je gatesa ugrađivao, pa ga nije napnuo dovoljno

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 0:52 (1BIT).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje kupiti CD/DVD za navigaciju u pitanju je Golf 6 (2011)?

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tebi trebaju samo karte, ili ti treba cijeli DVD uredjaj sa GPS modulom?

 

https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/car/

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 14:28 (Čitatelj).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Samo karte logično. Imam uređaj.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, krepao mi je akumulator na Mazdi 6, pa se sada dvoumim koji da uzmem, Yuasa YBX 3335 (95Ah, 720A) za 850 kn, ili Yuasa YBX 5335 (100Ah, 830A) za cca 900 kn (nisam još dobio konkretnu ponudu, ali je malo skuplji od 3000 serije). Trenutno je unutra originalni Mazdin akumulator od 95Ah, 680A, pa sada ne znam koji da uzmem novi, uzeo bih ovaj jači, tj 5335 jer ima dužu garanciju, ali me brine da li mogu nekako naštetiti autu ako stavim taj jači jer ima 5 Ah više, i ova A (EN) vrijednost je isto nešto viša. Hvala svima na pomoći.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možeš ti stavit aku od 170Ah i neće auto ništa bit. On će si uzet snage koliko treba, bitno da je startna amperaža akumulatora ista ili jača od preporučenog. Za 50 kn bolje uzmeš jači ako ti paše zbog dimenzija (trebao bi) pogotovo ako živiš negdje gdje po zimi bude hladno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 20:15 (ZooZ).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa odaberes po svom vozilu i Yuasa ti preporuci tocno koja ti baterija pase:

https://www.yuasa.co.uk/

 

Primjerice na 1.2T AWD-a C-HRa pase serija 3, 5 i 7,

a posto moj nema start-stop, serija 7 je bacanje novaca.

YBX3027
YBX5027
YBX7027

 

S obzirom da zivim u hladnom podneblju, gdje je snijeg i minus bar pol godine,

evo jos pada mamicu mu - sebi bi uzeo 5027, a da sam negdje na moru,

uzeo bi 3027.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanima me koja je procedura oko zamjene vozila unutar obitelji

 

Ja bih ocu dao svoj automobil, promijenili bi knjižicu vozila i upisali ga kao vlasnika.

Njegov automobil bi išao meni na isti način s time da bih ja onda njegov kroz neko vrijeme prodao staro za novo

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Darovni ugovor ti njemu za svoj auto, on tebi za njegov. Ako si ti svoj auto bar jednom registrirao na svoje ime, i on svoj na svoje, ne plaća se nikakav trošak prijepisa vlasništva, samo plaćate novu prometnu dozvolu. Ako automobil nije bio registiran na ime osobe koja ga poklanja onda će onaj tko prima auto morati platiti porez na prijepis, ili kako god ga danas nazivali.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svaki put kad nađem neka kola koja mi se svide pročitam nešto protiv TSI motora. Jedni kažu kupi iza 2014. uglavnom nemaju problema, a drugi, aaaa neee ne valja TSI ni iza 2014. Ako se ne varam ovaj 1.2 ima zupčasti a ne lanac, zar ne? 

Po ovome ispada da nema benzinca sa dobrim motorom. Iako vozim 10ak tisuća godišnje moram uzet dizela kojih ima na bacanje...bar tako ispada. Odustao sam od Škode Rapid jer je sa 3 cilindra kao i mnogih drugih. Sad tražim Octavia sa 1.2, 1.4, kažu da je 1.8 najbolji al to mi puno troši po gradu (više ženi nego meni) i skupa registracija. Što mislite o ovoj Škoda Octavia 1.2 TSI.

Frka85
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.2TSI koji koristi remen je OK, znaci EA211.

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Einhell aku polirka, da ili ne? Što mislite? Ili možda obična na kabel

Pozdrav, Filip

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Einhell aku polirka, da ili ne? Što mislite? Ili možda obična na kabel

Pozdrav, Filip

 Ako aku ne Einhel.... AKo mora biti einhell onda kabel.... Ako ces aku uzmi neki poznatiji brend radi kasnije nabavke baterije....

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
Filip720 kaže...

Einhell aku polirka, da ili ne? Što mislite? Ili možda obična na kabel

Pozdrav, Filip

 Ako aku ne Einhel.... AKo mora biti einhell onda kabel.... Ako ces aku uzmi neki poznatiji brend radi kasnije nabavke baterije....

 Baš zato i spominjem Einhell zbog power X-charge serije njihove, a i trogodišnje garancije na uređaj, čisto komentiram ne znam hoću li kupovat :)

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
Posmatrač kaže...
Filip720 kaže...

Einhell aku polirka, da ili ne? Što mislite? Ili možda obična na kabel

Pozdrav, Filip

 Ako aku ne Einhel.... AKo mora biti einhell onda kabel.... Ako ces aku uzmi neki poznatiji brend radi kasnije nabavke baterije....

 Baš zato i spominjem Einhell zbog power X-charge serije njihove, a i trogodišnje garancije na uređaj, čisto komentiram ne znam hoću li kupovat :)

 Problem kod einhella i ostalih manjih brendova je sto poslije isteka garancije se mozes slikati sa njima... Pogotovo aku program... Za makitu mozes naruciti bilo sta dok kad ukucas einhell na ebay nula bodova.....

Pogotovo je zajeb kad kupis ono da imas kuci kad ti zatreba i kad ti zatreba poslije 2 godine ono ne radi a istekla garancija... Ja sam imao brusilicu njihovu takvu bas da imam kad mi zatreba. Poslije 2 godine i rada jedno pola sata ukupno crkla... Jednostavno bacio i kupio makitu i znam da je imam sledecih 30 godina a i ako crkne narucicu rotor iz latvije naprimjer i opet ju imam.....

Ja se vodim onom da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.... 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...

 Problem kod einhella i ostalih manjih brendova je sto poslije isteka garancije se mozes slikati sa njima... Pogotovo aku program... Za makitu mozes naruciti bilo sta dok kad ukucas einhell na ebay nula bodova.....

Pogotovo je zajeb kad kupis ono da imas kuci kad ti zatreba i kad ti zatreba poslije 2 godine ono ne radi a istekla garancija... Ja sam imao brusilicu njihovu takvu bas da imam kad mi zatreba. Poslije 2 godine i rada jedno pola sata ukupno crkla... Jednostavno bacio i kupio makitu i znam da je imam sledecih 30 godina a i ako crkne narucicu rotor iz latvije naprimjer i opet ju imam.....

Ja se vodim onom da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.... 

 Super, hvala ti na mišljenju. Vjerujem da ima takvih slučajeva dosta, ako netko još ima iskustva s poliranjem i polirkama za tako "kad ti zatreba" bilo bi super za čut za i protiv općenito.

 

Pozdrav

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
...

 Super, hvala ti na mišljenju. Vjerujem da ima takvih slučajeva dosta, ako netko još ima iskustva s poliranjem i polirkama za tako "kad ti zatreba" bilo bi super za čut za i protiv općenito.

 

Pozdrav

 Nisam probao polirku ali recimo radje bi uzeo zeleni bosh nego einhell....

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
Super, hvala ti na mišljenju. Vjerujem da ima takvih slučajeva dosta, ako netko još ima iskustva s poliranjem i polirkama za tako "kad ti zatreba" bilo bi super za čut za i protiv općenito.

 

Pozdrav

 

Moj savjet je da u buducnosti gledas da kupujes alate koji spadaju u CAS:

https://www.cordless-alliance-system.com/

 

Nije Metabo glup sto je pokrenuo alijansu, da svi rade iste baterije, jer imati 5 alata

i trebati 5 vrsta baterija (cak i unutar istog proizvodjaca, gdje naprave tri tipa baterije koje nisu medjusobno kompatibilne)

je najveca glupost - em sto moras skladistiti vise baterija, paziti da nikad nisu prazne, da ih redovno

ispraznis i napunis itd itd.

 

Ovako u cijelom CAS-u koriste isti standardizirani tip baterije, i tu nema greske. A dostupnost baterija je svuda.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Momci moze preporuka best buy ljetnih guma u dimenzini 235/45 R18?Također,ima netko iskustva sa Hifly gumama?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Možeš ti stavit aku od 170Ah i neće auto ništa bit. On će si uzet snage koliko treba, bitno da je startna amperaža akumulatora ista ili jača od preporučenog. Za 50 kn bolje uzmeš jači ako ti paše zbog dimenzija (trebao bi) pogotovo ako živiš negdje gdje po zimi bude hladno.

 Kupljen ovaj jači u Pegasu, platio 864.50 kn, cijena je bila ista kao i za 3000 seriju, pa sam rađe uzeo ovaj, 40 mjeseci garancija

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Momci moze preporuka best buy ljetnih guma u dimenzini 235/45 R18?Također,ima netko iskustva sa Hifly gumama?

 Nexen i sava uhp 2.. Vidi na pevec stranici imali su akcije na gume, ne znam jel jos aktualno 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo jedna zanimljiva situacija koju sam doživio neki dan kad sam mijenjao tekućinu za stakla...

 

 

Ne znam kak ni zašto ¯\_(ツ)_/¯

-
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice