Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.429
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Detaileri sa kojim sredstvom perete felge i sto koristite kao bug&tar remover?

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Detaileri sa kojim sredstvom perete felge i sto koristite kao bug&tar remover?

 Shiny Garage Monster Wheel Cleaner+ i tar remover sam koristio onaj crveni sonax u limenci (nije baš nešto), uzmi Gyeon Tar za katran.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sonax Felgenreiniger ili Sonax ActiFoam, ovisi je li radim pretpranje ali oba dobro odrade posao na felgama. Za otklanjanje katrana i buba koristim Sonax Teerentferner, Ok je ali neće skinuti ako je nešto malo jače zapeklo. Na gume stavljam Sonax Xtreme plastic restorer jer drži jako dugo i nelijepe se stvari po gumi, a nema pretjeran sjaj nego više dobije izgled nove gume.  Sonax mi ispade kao sponzor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 21:11 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje vas dvoje narucujete robu?

 

 Edit: ja za gume koristim angelwax elixir i guma izgleda odlicno.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 21:13 (omomomomoomm).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja većinom koristim od Sonaxa jer mi se neda naručivati kada mogu pronaći u shopping centru neke stvari.  Trim restorer je dobar za gume ali ga je patnja nanijeti. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...
Jel koristite aditive za dizelaše i iskustva iz prve ruke ako da?
Razmišljam da uzmem datacol da malo ocistim limenog ljubimca iznutra

 Datacol svi hvale, zato mu je valjda i cijena dosta veca od konkurencije.. Uskoro cu i sebi nalit to

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Detaileri sa kojim sredstvom perete felge i sto koristite kao bug&tar remover?

 Sonax xtreme wheel cleaner, redovna cijena 49,99, akcijska zna bit 39,99. Bug remover sonax crveni 40kn mislim, tar remover od CarPro TarX malo skuplje, ali kvalitetno, za trim i gume i ostalo sve CarPro PERL (Plastic, Engine, Rubber, Leather - nisam probavao na koži, ali je proizvod na vodenoj bazi tako da je super) Za Gume većinom nanosim nerazrjeđeno, za trim i plastike u motoru i ostalo 1:5 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Gdje vas dvoje narucujete robu?

 

 Edit: ja za gume koristim angelwax elixir i guma izgleda odlicno.

 DLS

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Detaileri sa kojim sredstvom perete felge i sto koristite kao bug&tar remover?

 https://ph-detailing.hr/proizvod/carpro-ironx/

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav. Imam pitanjce o felgama i gumama. Nedavno sam uzeo Audi A3 2014, 2.0 TDI koji je dosao sa 17x7.5J ET51 felgama i 225/45/R17 gumama. Sad bih htio uzet drugi set kotaca i nasao sam si felge koje mi se jako svidjaju, ali su 17x8 ET48. E sad, gdje mogu provjerit dal mogu 100% stavit ove felge i na njih stavit 225/45/R17 gume? Zelio bih bit siguran da si necu trosit auto vise nego treba. Svaka informacija je dobrodosla.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 10:11 (dunedeinn).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma to je praktički isto, stavljaj bez brige

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio mi je auto na lakiranju i čovjek mi je dodatno ispolirao farove no nije ih zaštitio s ničime. Šta da kupim u hr da ih premažem ? 
p.s. jel bi to sredstvo isto moglo ići na vjetrobransko staklo da odbija kišu?

Hvala

#fsb
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Bio mi je auto na lakiranju i čovjek mi je dodatno ispolirao farove no nije ih zaštitio s ničime. Šta da kupim u hr da ih premažem ? 
p.s. jel bi to sredstvo isto moglo ići na vjetrobransko staklo da odbija kišu?

Hvala

 Mene isto ovo zanima, a usput, imate li za preporučit nekoga u Splitu da se bavi bojanjem/lakiranjem auta. Cijeli je malo po malo izudaran sa svih strana, nismo baš pazili ni ja, a ni pokojni otac, pa ga se izgrebalo kod parkiranja, a i par puta se malo zakačilo neke rubove i tako... Sad bi to sve trebalo prebojat i zaštitit, da mi ne krene hrđa i gnjijanje na nekim djelovima. Toyota Auris 2010, srebrena.

 

Hvala.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Bio mi je auto na lakiranju i čovjek mi je dodatno ispolirao farove no nije ih zaštitio s ničime. Šta da kupim u hr da ih premažem ? 
p.s. jel bi to sredstvo isto moglo ići na vjetrobransko staklo da odbija kišu?

Hvala

 

Filox kaže...
sveupitni kaže...

Bio mi je auto na lakiranju i čovjek mi je dodatno ispolirao farove no nije ih zaštitio s ničime. Šta da kupim u hr da ih premažem ? 
p.s. jel bi to sredstvo isto moglo ići na vjetrobransko staklo da odbija kišu?

Hvala

 Mene isto ovo zanima, a usput, imate li za preporučit nekoga u Splitu da se bavi bojanjem/lakiranjem auta. Cijeli je malo po malo izudaran sa svih strana, nismo baš pazili ni ja, a ni pokojni otac, pa ga se izgrebalo kod parkiranja, a i par puta se malo zakačilo neke rubove i tako... Sad bi to sve trebalo prebojat i zaštitit, da mi ne krene hrđa i gnjijanje na nekim djelovima. Toyota Auris 2010, srebrena.

 

Hvala.

 klik ili klik ili klik klik

 

 

Bez obzira dali su prethodno farovi polirani ili ne, neka budu max očišćeni prije nanošenja zaštite ( puno duže će trajat , a i bit će kvalitetnija zaštita )

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 14:11 (kostolomac).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

 klik ili klik ili klik klik

 

 

Bez obzira dali su prethodno farovi polirani ili ne, neka budu max očišćeni prije nanošenja zaštite ( puno duže će trajat , a i bit će kvalitetnija zaštita )

A što mislite o apliciranju prozirne folije s UV zaštitom umjesto ovih premaza? 


Djeluje mi kao puno dugotrajnije rješenje...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bolje je riješenje samo kod nas treba pronaći foliju koja valja.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Izbija hrda na zadnjim rubnjacima na astri j, prosle godine presmirglano i prefarbano no evo vidim opet na istom mjestu sve.. Koje je dugotrajno rijesenje?

Slika 1  Slika 2

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 17:08 (domac5).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pobrusiti do golog lima, odrezati trulo, zavariti novi komad lima, pa zatim kitanje - temeljna - boja - 2K lak.

Dok tak probija na rubnjacima, vjerojatno je dok se pobrusi boja još i šire područje zahvaćeno, pa je najbolje nabaviti zamjenske rubnjake i sa njih odrezati koliko je potrebno i zavariti...

 

Sve ostalo je fušarenje i za godinu dana bude opet kak je bilo, vjerojatno i gore.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam do sada vidio hrđu na Astri J. To bi trebao do lima pošmirglati pa onda namazat antikorozinom, nakon toga obrisati alkoholom te onda preko toga bazni sprej sa cinkom i onda boja/lak.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Antikorozin nije ni pretvarač korozije, nego sredstvo za skidanje korozije, i to još skroz neučinkovito, on je po meni za stvari tipa vrata od kokošinjca, a ne za limariju na autu...

Mislim da je gotovo sigurno da će lim biti pun rupica na tom mjestu, a tu nema lijeka s nikakvim kemijskim sredstvima, nego to odrezati i zavariti novi lim.

3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Ajme umro samHonda se neda!

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Totalno jadan video i žalim tog čovjeka. Ja sam nedavno kupio sličan auto (2000. godište) za od točke A do točke B, kako bi se reklo. Uništavat auto na ovakav način je stvarno kriminal. Živimo u čudnom svijetu. Dok netko jedva krpa kraj s krajem i dobro bi mu možda došao takav auto, s druge strane imamo ljude koji samo radi lajkova uništavaju aute.
Jurica Gregurović
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 2:14 (jurica_m).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jurica_m kaže...
Totalno jadan video i žalim tog čovjeka. Ja sam nedavno kupio sličan auto (2000. godište) za od točke A do točke B, kako bi se reklo. Uništavat auto na ovakav način je stvarno kriminal. Živimo u čudnom svijetu. Dok netko jedva krpa kraj s krajem i dobro bi mu možda došao takav auto, s druge strane imamo ljude koji samo radi lajkova uništavaju aute.

 Zaradu je od tog videa za 10 takvih krseva koje onda moze dat onima koji nemaju ako hoce 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jurica_m kaže...
Totalno jadan video i žalim tog čovjeka. Ja sam nedavno kupio sličan auto (2000. godište) za od točke A do točke B, kako bi se reklo. Uništavat auto na ovakav način je stvarno kriminal. Živimo u čudnom svijetu. Dok netko jedva krpa kraj s krajem i dobro bi mu možda došao takav auto, s druge strane imamo ljude koji samo radi lajkova uništavaju aute.

inace takvi auti (i mladji) idu u rezaliste u UK, ja bi iskreno radije jos odvalio 2h glupiranja po nekoj livadi i onda ga bacio u presu nego ravno u presu.

to kaj je u hrvatskoj normalno vozit 20+ godina stare aute ne znaci da svi tak voze

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 

Citao nedavno o ovom i nemogu vjerovat da se i to mozda bude pojavilo, obecano davno ali nikada ostvareno 
 

 Sa 3.0TDi bez frke mogu izvuc 400KS, ubacit elektromotor i brojke bi bile zanimljive.

 Samo bi trebali posudit izvedbu od Lamborghinija gdje umjesto baterija se koriste kondenzatori zbog puno manje mase.

 

 To bi bio fakat stedljiv sportas.

 Kolko god njihov konceptni V12TDi u R8 izgledao mocno - to je fakat dinosaur od motora... Ono - ipak zivimo u zagadenom svijetu i fakat ne vidim smisla od V12 TDi-a...

Truth in engineering.
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jurica_m kaže...
Totalno jadan video i žalim tog čovjeka. Ja sam nedavno kupio sličan auto (2000. godište) za od točke A do točke B, kako bi se reklo. Uništavat auto na ovakav način je stvarno kriminal. Živimo u čudnom svijetu. Dok netko jedva krpa kraj s krajem i dobro bi mu možda došao takav auto, s druge strane imamo ljude koji samo radi lajkova uništavaju aute.

"Not road worthy, due to scrap"

 

Djeca gladuju u africi a ti filozofiraš po forumu o autima koji su za CIOS a ne za na cestu, da ubiju nekog.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvi put sam kupovao nesto s autodoca i nesto mi tu nije kako treba.. Druk lezaj je zgreban kao da je netko nogomet igral s njim a vidim da fale 2 zubica, kao da su otkinuti.. Stavit cu slike kak bi trebalo izgledat a kak je kod mene

Ovakav bi trebao bit

 

Ovak je kod mene

 

Slika 3

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerojatno rabljeni ležaj... Netko ga vratio a oni nisu provjeravali i samo poslali dalje... Možeš se žaliti sigg

#fsb
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
inace takvi auti (i mladji) idu u rezaliste u UK, ja bi iskreno radije jos odvalio 2h glupiranja po nekoj livadi i onda ga bacio u presu nego ravno u presu.

to kaj je u hrvatskoj normalno vozit 20+ godina stare aute ne znaci da svi tak voze

Bas sam mislio iskomentirati nesto, pa je ovo doslo kao naruceno za nadovezati se.

Ako imate stari automobil - mani se Njuskala - najbolje je ostati dužan državi, pa nek onda vještak koji je Mamićima uzeo mjeru procjeni i vaše vozilo.

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/nakon-pravomocne-presude-mamici-ostaju-bez-novaca-na-racunima-niza-nekretnina-i-pokretnina-evo-sto-im-se-sve-drzava-oduzima-foto-20210318

 

Pernarovi ostaju i bez automobila VW EOS 2 TDI, starog 13 godina, koji je vrijedan nešto manje od 85 tisuća kuna, a MUP mora u evidenciji registriranih vozila izvršiti upis prava vlasništva na državu.

 

Iako facelift model i dalje drži cijenu (jedan 2011. model i jest izlistan na Njuskalu za tih 11500 eur), modeli iz 2007. ne prelaze 6500eur.

 

Tu je i Bentley Continental 6.0 GTC iz 2007. godine, vrijedan 873.300 kuna,

 

Dva izlistana GT modela na Njuskalu imaju cijenu 450 000 i 670 000 kuna, bas zbog razlike u godištu pa je ovaj jeftiniji iz 2008., a skuplji iz 2011.

Kako nema GTC, na mobile.de 2007. GT ima cijenu oko 40 000eur, dok GTC ima cijenu od 60 000eur.

 

Tom računicom GTC iz 2007. može imati doseći 650 000kuna.

 

Znači Honda Accord iz 2000. godine je bar 4000eura?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka Ozbiljnije limuzine u mid executive klasi?

Slobodno napomenite ako ima nesto dobro sto sam zaboravio.

6 Lexus ES
18 Mercedes E-Class
0 Peugeot 508
4 Volvo S90
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 15:18 (Dojitza).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice