Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.064
|
čitano: 13.203.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Prvi put pisem u temi, moguce da je bilo spomenuto, usporedbi sam nasao, ali ne bas najboljih. Troumim se za pocetak izmedju Megana IV, Astre K i Focusa, iako zadnji vjerojatno nece upast u budzet, ako gledam novo oko 110K. Polovno je isto dobro, ali i jako zamorno, odnosno trenutno nemam ponude od prijatelja ni poznanika. Nije zurba, nego me zanima za pocetak nekakva razlika izmedju ovih. Napola sam laik, a dosad sam vozio auta od 70-140 HP, nebitno uglavnom. Kolko sam shvatio Megan je najudobniji, Focus najupravljiviji, Astra all-around, ali Astra kolko sam vidio ima problema s lancem kod nekih korisnika i to pri prilicno malim kilometrazama. Takodjer mi je zanimljiv novi Clio V, ali pozadi ima malo premalo mjesta, iako mi se unutrasnjost cini i malo bolja od Megana (nema skripave kvake). Meganu zamjeraju mjenjac i neke plastike. Focusu ne znam bas mane, ali znam da je najskuplji i cini mi se da su paketi opreme precijenjeni u odnosu na konkurenciju. U sve navedene sam sjeo osim Astre K, ali mogu pretpostavit sta ocekivati ako je ista naslijedila od H modela kojeg sam vozio.. Svidjaju mi se i sedan modeli, ali ih je tesko nav polovne, a novi su osjetno skuplji, makar Megane sedan IV i ne tolko, ali samo kada se potrefi neka ponuda koja obicno odmah plane. Ne bih htio da je potrosnja u gradu preko 7.5-8l.. volim stisnut gas van grada, znaci ne ispod 100 hp.. Ako moze kakva pomoc, smjernice. Slobodni recite ako sam offtopic, nisam do sad pratio ovu temu.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne velim da ne izgleda grozno, nego da ljude boli k :D

isto ko sto su neki bmw-i izgledali cudno na pocetku 00-ih, tako i ovo.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The_Fichek kaže...
Prvi put pisem u temi, moguce da je bilo spomenuto, usporedbi sam nasao, ali ne bas najboljih. Troumim se za pocetak izmedju Megana IV, Astre K i Focusa, iako zadnji vjerojatno nece upast u budzet, ako gledam novo oko 110K. Polovno je isto dobro, ali i jako zamorno, odnosno trenutno nemam ponude od prijatelja ni poznanika. Nije zurba, nego me zanima za pocetak nekakva razlika izmedju ovih. Napola sam laik, a dosad sam vozio auta od 70-140 HP, nebitno uglavnom. Kolko sam shvatio Megan je najudobniji, Focus najupravljiviji, Astra all-around, ali Astra kolko sam vidio ima problema s lancem kod nekih korisnika i to pri prilicno malim kilometrazama. Takodjer mi je zanimljiv novi Clio V, ali pozadi ima malo premalo mjesta, iako mi se unutrasnjost cini i malo bolja od Megana (nema skripave kvake). Meganu zamjeraju mjenjac i neke plastike. Focusu ne znam bas mane, ali znam da je najskuplji i cini mi se da su paketi opreme precijenjeni u odnosu na konkurenciju. U sve navedene sam sjeo osim Astre K, ali mogu pretpostavit sta ocekivati ako je ista naslijedila od H modela kojeg sam vozio.. Svidjaju mi se i sedan modeli, ali ih je tesko nav polovne, a novi su osjetno skuplji, makar Megane sedan IV i ne tolko, ali samo kada se potrefi neka ponuda koja obicno odmah plane. Ne bih htio da je potrosnja u gradu preko 7.5-8l.. volim stisnut gas van grada, znaci ne ispod 100 hp.. Ako moze kakva pomoc, smjernice. Slobodni recite ako sam offtopic, nisam do sad pratio ovu temu.

Za 110kkn nećeš baš naći nešto novo iz C segmenta.

Megane više nije toliko najudobniji kao nekad, ja sam sad na četvorci (s tim da sam vozio od jedinice do četvorke) i ne znam baš za ove probleme (škripave kvake, ne znam što se misli pod probleme s mjenjačem i plastikama).

Benzinac - teško će trošiti manje od 8l po gradu. Dizelaš hoće. Focus je skuplji, Astra je OK (ali sumnjam da upada u budžet).

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ima dosta polovnih Astri K, i to je opcija ako ima kakvo jamstvo iz auto kuca. Znaci odgovara i opcija polovnog s nesto manje km, ali to je cesto blizu cijene novog, a pod novo ustvari mislim na malo vozeni auto radi kojeg se onda dobije popust pa eto novi Megane dodje blizu 110K. Npr. prosli tjedan je covjek slozio ponudu istog sa Intens opremom za malo ispod 120K, motor je bio dci 110, ak se dobro sjecam. Pod skripava kvaka sam ustvari mislio na unutrasnji rukohvat od vratiju koji kad se stisne se cuje plastika. Barem je tak bilo u salonu. Pod probleme mjenjaca ustvari nisam mislio na mehaniku, nego cudne zvukove i malu sporost automatskog EDC kad se mijenja iz P/R u D (nije smooth), ali moguce i jer je prakticki nov auto.. Kod Astre me brinu moguci problemi s mehanikom, neki vele da je pouzdana neki ne..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The_Fichek kaže...
Ima dosta polovnih Astri K, i to je opcija ako ima kakvo jamstvo iz auto kuca. Znaci odgovara i opcija polovnog s nesto manje km, ali to je cesto blizu cijene novog, a pod novo ustvari mislim na malo vozeni auto radi kojeg se onda dobije popust pa eto novi Megane dodje blizu 110K. Npr. prosli tjedan je covjek slozio ponudu istog sa Intens opremom za malo ispod 120K, motor je bio dci 110, ak se dobro sjecam. Pod skripava kvaka sam ustvari mislio na unutrasnji rukohvat od vratiju koji kad se stisne se cuje plastika. Barem je tak bilo u salonu. Pod probleme mjenjaca ustvari nisam mislio na mehaniku, nego cudne zvukove i malu sporost automatskog EDC kad se mijenja iz P/R u D (nije smooth), ali moguce i jer je prakticki nov auto.. Kod Astre me brinu moguci problemi s mehanikom, neki vele da je pouzdana neki ne..

Imaš neki primjer tog Meganea dCi, Intense, malo km za 11kkn? To je dobra opcija. Posebno ako je automatik.

Ovo s plastikom nisma primijetio, dapače solidno je složen, jako je "kompaktniji" nego trojka. EDC je dobar, on je baš jako uglađen pa mi je ovo malo čudno.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probaj naći ako netko prodaje prošle Octavie, modele s kraja ponude(Winner i sl.) To su u salonu prodavali za 120-140k ovisi o motoru, pa ako netko prodaje to bi moglo biti u budžetu. 

Također vidi šta se da napraviti o kakvim salonskim primjercima nove Octavie ili onih koje se vraćaju s prvog leasinga. Doduše vjerojatno je većina 2.0TDI pa bi cijena mogla biti bliže 150k za Ambition. Ali vrijedi doć u salon pogledati. Vidim u Neostaru jednu Style 1.5TSI za 150k kn s 30k km. Ambition bi realno bio nekih 10k jeftinije. I sad šta su spremni dat na tu cijenu.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
sstrmi kaže...

Sta se netko uopće zamara s time tko kakve gume vozi i kupuje? Svatko neka uzme ono sto zeli

Sve OK, dok nije u mojoj blizini...

 Gluposti pišeš 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kao što rekoh, vozite na felgi ak hoćete.

Samo nemojte okolo širit budalaštine kak su normalni brendovi samo precijenjene navikane markice i kak su Nexeni, Save i slična ekipa vrh i nema potrebe za boljom(normalnom) gumom. 
Jer će netko povjerovati i gadno se zajebat. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Old Iggy kaže...
sstrmi kaže...

Sta se netko uopće zamara s time tko kakve gume vozi i kupuje? Svatko neka uzme ono sto zeli

Sve OK, dok nije u mojoj blizini...

 Gluposti pišeš 

Ni najmanje.

16 godina
online
Auti - ultimativna tema

Stvarno ste pretjerali s tom raspravom o gumama, a pogotovo sa tvrdnjama da je sve osim premium brandova smeće.

 

Ne znam kolko kilometara na kojim gumama imaju ostali koji ovdje piskaraju, ali znam za sebe. Godišnje radim cca 40 000 km, i tako već preko 13-14 godina, pa mislim da imam nekog iskustva što se vožnje i guma tiče.

Vozio sam sve od Save do Continentala, sve te gume sam kupio nove i potrošio ih do kraja. U normalnoj vožnji skoro sve gume se ponašaju gotovo identično, razlika je u ekstremnim uvjetima u koje se ni jedan dobar vozač ne bi trebao dovoditi, ili bi se barem trebao truditi da se ne dovodi, na način da prati promet i pokuša predvidjeti što bi netko mogao napraviti i izbjegne problem prije nego što problem uopće nastane. 

 

Za 99% vozača dovoljno dobre su sve gume osim onih najlošijih kineskih, i to odgovorno tvrdim.

 

Onima kojima takve gume nisu dovoljne za vožnju po cesti, ne voze normalno, tj. voze prebrzo i opasnost su i za sebe i za sve oko sebe, i to puno više od onih na jeftinim kineskim gumama.

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Kao što rekoh, vozite na felgi ak hoćete.

Samo nemojte okolo širit budalaštine kak su normalni brendovi samo precijenjene navikane markice i kak su Nexeni, Save i slična ekipa vrh i nema potrebe za boljom(normalnom) gumom. 
Jer će netko povjerovati i gadno se zajebat. 

Ja to ni nisam napisao. Svatko neka si kupuje sta hoće.  Ja često mjenjam aute i zato ako vec moram uzeti gume uzmem nove srednje kvalitete.  Ovo mi je peti auto u evo skoro 3 godine i dosada sam uzeo jedan novi set ljetnih,  jedan novi set zimskih. Dva puta dosada kupio drugi set felgi sa dobrim gumama i to isto također jednom zimski set i jednom ljetni set i jednom uzeo set zimskih rabljenih i to za clsa jer sam ga planirao prodati sto i jesam.

I evo na E46 dobio bridgestone stare 6 godina koje su bile smece i spalio, na 630i dobio michelin 3 godine stare ali svega ostalo 4.5mm i dam gas na 120 ono priklizuje pa ih prodao i sada na 530D dobio dvije michelin pilot sport 4s 2017 sa 4mm koje isto proklizavale pa sam prodao za 200kn i dvije su bile kumho dot 2016 5mm što sam prodao takoder za 300kn jer su već stare i nije to to. Jedine koje su mi dosada bile dobre sto sam dobio s autom su Nexen na clsu,  ali to zato što auto uzeo 2019 a gume bile 2018 i odvozile 5000km sezonu i kod mene jos 15tkm. I jos su mi bile dobre ljetne nokian sto sam dobio s felgama za E46,  bile su 2 godine stare i 6mm profila, stvarno su top bile. I sada za E60 sto sam uzeo zimski set,  dobio s felgama semperit speed grip 3 4018 odvozile sezonu, tj kod mene drugu i imale 6.5mm. Odlične su se pokazale cijelu ovu zimu,  samo sto sam ja zadnje spalio jako puno na paljenje gume pa su trenutno 3 i 4mm pa ce na prodaju kada stavim ljetni set kroz 3 tjedna,  i uzet za nagodinu dvije nove zimske i to možda opet semperit. Ali iznenadio sam se kada sam vidio semperit da je Austrija i cijena jedne 225/55/16 je 750kn, ali isplati se definitivno. Nijednom problema cijelu zimu sa bmwom. Iako najbitnije je da je guma nova, da nije prestara jer zato I jesam prodavao sve premiume sto sam dobio s autom kad jbg stare su vec i proklizuju. Tko može neka si uzme neku top 5 guma jer stvarno se isplati,  ali ako ces ju voziti duže od 3 godine ta guma i nije vise bas nešto. Eno frend na svom bmwu ima goodyear zimsku dot 14 sa puno ripne, ali nista mu ne znaci jer guma je gotova. Bolja bila moja zimska rotalla 255/35/19 na clsu sa 7mm profila i godinu dana dotom sto sam uzeo polovno za tri mjeseca pred prodaju nego njegova top sa onda 6 godina

Old Iggy kaže...
sstrmi kaže...
Old Iggy kaže...
sstrmi kaže...

Sta se netko uopće zamara s time tko kakve gume vozi i kupuje? Svatko neka uzme ono sto zeli

Sve OK, dok nije u mojoj blizini...

 Gluposti pišeš 

Ni najmanje.

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Ja to ni nisam napisao. Svatko neka si kupuje sta hoće.  Ja često mjenjam aute i zato ako vec moram uzeti gume uzmem nove srednje kvalitete.  

Zašto uopće trošiš pare na srednju kvalitetu? Pa kupi najjeftinije...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Stvarno ste pretjerali s tom raspravom o gumama, a pogotovo sa tvrdnjama da je sve osim premium brandova smeće.

 

Ne znam kolko kilometara na kojim gumama imaju ostali koji ovdje piskaraju, ali znam za sebe. Godišnje radim cca 40 000 km, i tako već preko 13-14 godina, pa mislim da imam nekog iskustva što se vožnje i guma tiče.

Vozio sam sve od Save do Continentala, sve te gume sam kupio nove i potrošio ih do kraja. U normalnoj vožnji skoro sve gume se ponašaju gotovo identično, razlika je u ekstremnim uvjetima u koje se ni jedan dobar vozač ne bi trebao dovoditi, ili bi se barem trebao truditi da se ne dovodi, na način da prati promet i pokuša predvidjeti što bi netko mogao napraviti i izbjegne problem prije nego što problem uopće nastane. 

 

Za 99% vozača dovoljno dobre su sve gume osim onih najlošijih kineskih, i to odgovorno tvrdim.

 

Onima kojima takve gume nisu dovoljne za vožnju po cesti, ne voze normalno, tj. voze prebrzo i opasnost su i za sebe i za sve oko sebe, i to puno više od onih na jeftinim kineskim gumama.

 

 I ja se slažem s time što tvrdis. Jer ovisi i o vozaču, a i o autu.  Recimo moj tata je uzeo novog clia 2003 i do 2016 samo sava svake 2 godine zbog puno kilometara, i to bi vozio pune dvije godine zimske save cca 40tkm i uzeo opet nove. I nikada nikakvih problema,  uostalom čovjek vozi normalno i auto je ono 65ks. Tako sam i ja sam vozio taj auto od 2016-2018 na sava eskimo i napravio 20tkm. Realno sam razmišljao da kad bi stvarno neki auto isao zadržati,  a da nije tako oko 250-300ks sto inace imam I zadnji pogon da bi si uzeo michelin crossclimate+ i mijenjao svake 3 godine. Ali kad imam aute od 300ks pa onda imam zima / ljeto dva seta, tj zato što je to puno konja u kombinaciji sa zadnjim pogonom.

Old Iggy kaže...
sstrmi kaže...

Ja to ni nisam napisao. Svatko neka si kupuje sta hoće.  Ja često mjenjam aute i zato ako vec moram uzeti gume uzmem nove srednje kvalitete.  

Zašto uopće trošiš pare na srednju kvalitetu? Pa kupi najjeftinije...

 Ma to bas neću,  uvijek pogledam tyre car review i sta on preporuča za najbolju srednju gumu i adac pa uzmem nešto.  Imali su frendovi hilfy, viking,nordexx, laudlfenn, aplus i neka smeca i žali boze para dok je nova,  a kamoli nakon godinu dana. Ovako neke srednje kao atlas, tristar, lassa su čisto ok

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Upravo to - ak gledam hocu li odron ili srednji odron guma,

onda bolje uzet najjeftinije i sa ustedjenim uplatit puni kasko.

 

Uostalom, najbolje je kad vidis da se netko sa novom bembarom voza na najlosijim gumama,

i to zimskim, cijelo ljeto. Sta je takva sirotinja da potrosi sve novce na servise, pa nema za gume?

 

Ne smatram se dobrim vozacem, smatram se sretnim vozacem. A sretan sam sto me jos nitko

nije pokupio, nit sam ja ikoga pokupio. Al da je bilo situacija gdje je bilo knap, bilo je.

Da su mi gume bile lose, stare ili istrosene, vjerovatno bi bilo svega. Ljeti cak i super,

al zimi, snijeg, led, bljuzgavi led, tu sam se nagledao svega. Cak i to da sam vidio da parkirani

automobil klizi unatrag na uzbrdici, jer netko ga je malo taknuo i ode pol metra nize, nabije se na slijedeci parkiran.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
sstrmi kaže...

Ja to ni nisam napisao. Svatko neka si kupuje sta hoće.  Ja često mjenjam aute i zato ako vec moram uzeti gume uzmem nove srednje kvalitete.  

Zašto uopće trošiš pare na srednju kvalitetu? Pa kupi najjeftinije...

 Pa i treba, ima zadnji pogon 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The_Fichek kaže...
Prvi put pisem u temi, moguce da je bilo spomenuto, usporedbi sam nasao, ali ne bas najboljih. Troumim se za pocetak izmedju Megana IV, Astre K i Focusa, iako zadnji...

Benzin: Opel, Ford, Renault 

Dizel: Ford, Renault, Opel

 Ja bi tako gledao.

 

Pitati ću prijatelja za kontakt od onog Renault mehaničara pa javim onome tko je tražio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 15:50 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam imao baš jednu zgodno zanimljivu sitluaciju:
Vozim se poslje posla po zaobilaznici, spoj kod Buzina, taman prije radova, spojim se u desnu traku i kao u video igri, sa lijeve me obiđe prvo bmw M3 ili M4 (F80 ili F82, fućkaj ga, slični su pa ne znam kaj je točno bio...) (svjetlo plave boje), zatim ga prati crni clio rs mk4, a iza clia bijela alfa romeo giulietta (qv rekao bi), mislim si ovo se ne viđa svak idan i ja za njima haha
Mislio sam da su zajedno, ali u jednom trenu bmw i clio se skinu kod Domovinskog mosta, a giulietta nastavi prema Varaždinu i od nekud se stvori golf 6 gt i potegne za giuliettom, ali nije mi se jurcalo, pa sam ih ostavio...

 

S obizom da sam uživao u trenutku i baš razmišljam koje su šanse da se svi skupa nađemo u isto vrijeme na istom mjestu, tj da se njih troje prati i obiđe me po lijevoj strani taman kad se ja spojim na zaobilaznicu, nisam opalio fotku, mada sam se sjetio, alio ih ionako ne bi uspio sve uhvatiti u vožnji...



BTW:
Baš si razmišljam, jel danas možda bio Grobnik track day, pa se dečki vraćaju sa vožnje haha, oko 16 sati smo se našli na zaobilaznici

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neznam ak bum mogo na sloveniju po gume tak da moram gledati kod nas.

 

Sa kojoj stranica kupujete gume kod nas. Di su dobre cijene? 😀

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Neznam ak bum mogo na sloveniju po gume tak da moram gledati kod nas.

 

Sa kojoj stranica kupujete gume kod nas. Di su dobre cijene? 😀

 Ja osobno Furlan/Lašić u Slo, ali sam baš prošle godine naletio da je Bračun imao najnižu cijenu bridgestonki blizzakica, kao sad po 487kn komad, svi drugi su imali preko 500kn komad i zaletio se do Bračuna, kupio 4 kom, nove, made in france, gume su odlične, prije sam jedva čekao proljeće i ljetne namontirati, jer su mi zimske bile tak tak, ali ove zimske su fakat dobre...

Uglavnom treba uspoređivati, jer tjedan dana nakon kaj sam, kod Bračuna kupio blizzakice, digao je cjenu za cca 80kn po gumi i cjenovno se izjednačio sa ostalima u prime time-u pred zimu kad su ljudi navalili na izmjene...

 

off topic

 

ko moj na Grobniku

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 20:08 (1BIT).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

na kupigume je ta ista guma 409 kn :)

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko gdje bi se kod nas našlo ovako nešto?

Ili samo neki relej 12V sa 2 različita ulaza i izlaza za duga i kratka svjetla za H4 sijalicu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 20:14 (ZooZ).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

na kupigume je ta ista guma 409 kn :)

 Sad je, a koliko je bila prije 5mj, tj pred zimu?

Mislim da pred zimu svi dignu malo cijene, ko ne prati redovno, niti ne primjeti tu malu razliku.

 

EDIT:
@ZooZ imaš toga na ebay-u za kupit: LINK

(Ili si potraži na ali express-u/ali babi, šta ti je zgodnije, samo kopiraj u tražilicu H4 Harness Kit)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 20:20 (1BIT).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma mislio sam ako možda kod nas ima, da ne moram čekat 4 tjedna.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
The_Fichek kaže...
Prvi put pisem u temi, moguce da je bilo spomenuto, usporedbi sam nasao, ali ne bas najboljih. Troumim se za pocetak izmedju Megana IV, Astre K i Focusa, iako zadnji...

Benzin: Opel, Ford, Renault 

Dizel: Ford, Renault, Opel

 Ja bi tako gledao.

 

Pitati ću prijatelja za kontakt od onog Renault mehaničara pa javim onome tko je tražio.

Ok, fala. Jos cemo sacekat ponude itd. Vidjet cu hoce li Twingo proci na tehnickom ovaj petak pa se mogu opet javit. Mozda i sogiju uleti neka polovna ponuda, on se bavi limarijom pa mu ljudi znaju prodat auto nakon kaj ga malo trknu. Ako mi auto prodje registraciju vjerojatno cu kupovat pred ljeto, makar sve zavisio od ponuda, hoce li biti klasicni dogshit ili ce se naci nesto dobro. Inace, tako nekako sam i ja gledao, samo sam Ford stavio ispred Opela radi famozne upravljivosti i Ecoboost motora, a DCI radi godina provjerenosti ispred TDCI, iako bih ja naravno najradje cim vise konja za cim manje para pa bih na taj nacin davao prednost. Opel mi izgleda fora i otac je clan Opel religije, ali o njemu sam zapravo najvise procitao negativnih iskustava korisnika, makar ih nema tolko puno, ali ih ima i to najvise za taj timing chain koji je zalosno da odlazi ispod 100tkm. Btw. nedavno sam gledao jednu Ford Fiestu ST Line iz 2013. sa apsolutnom svom opremom i vise od toga, ali je imala hrdje u motornom prostoru pa sam i to guglao kad sam dosao doma i nazalost procitao da ljudi stvarno znaju imat hrdju u Fordovima nakon tako nekog perioda od samo 8 godina.. Znaci limarija mi je isto dosta, nadam se da od 2018. Ford nema tih problema, iako su sve to iskustva ljudi u manjini, a ovaj kome sam gledao je mozda imao sudar, ko ce ga znat..

Old Iggy kaže...
The_Fichek kaže...
Ima dosta polovnih Astri K, i to je opcija ako ima kakvo jamstvo iz auto kuca. Znaci odgovara i opcija polovnog s nesto manje km, ali to je cesto blizu cijene novog, a pod novo ustvari mislim na malo vozeni auto radi kojeg se onda dobije popust pa eto novi Megane dodje blizu 110K. Npr. prosli tjedan je covjek slozio ponudu istog sa Intens opremom za malo ispod 120K, motor je bio dci 110, ak se dobro sjecam. Pod skripava kvaka sam ustvari mislio na unutrasnji rukohvat od vratiju koji kad se stisne se cuje plastika. Barem je tak bilo u salonu. Pod probleme mjenjaca ustvari nisam mislio na mehaniku, nego cudne zvukove i malu sporost automatskog EDC kad se mijenja iz P/R u D (nije smooth), ali moguce i jer je prakticki nov auto.. Kod Astre me brinu moguci problemi s mehanikom, neki vele da je pouzdana neki ne..

Imaš neki primjer tog Meganea dCi, Intense, malo km za 11kkn? To je dobra opcija. Posebno ako je automatik.

Ovo s plastikom nisma primijetio, dapače solidno je složen, jako je "kompaktniji" nego trojka. EDC je dobar, on je baš jako uglađen pa mi je ovo malo čudno.

Eh, tu ponudu covjek nije isprintao, nego neke dvije za Clio pa sam zapamtio da je Megane tocno izmedju Clia TCE 100 sa intens opremom za 109900 i onog sa plinom za 128000kn. Ali svi ti auti su bili rezervirani i vjerojatno su otisli u petak pa mi se pretpostavljam zbog toga nije javio prodavac, iako je bio dosta susretljiv ili je mozda zaboravio. Zapamtio sam i da mi je rekao da je Megan IV sedan 5000kn skuplji od spomenutog dci (bio je automatik da). Isto tak je rekao da ce novije ponude biti skuplje.. Btw. moze i preporuka japanaca, makar ne volim jeftinu plastiku iznutra ni slabu limariju. Kia mi bila primamljiva, ali onda vidio akcijske cijenike pa te motore od 85 konja, malo skupa oprema..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti gledaš nove aute? Ne znam je li uopće moguće išta kupiti od tih gore navedenih za 110k kn, a da je novo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 20:58 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pod novo mislim na malo vožen, tipa 20 tkm pa onda znaju dati akciju + neko poznanstv u par salona pa cekamo da nas kontaktiraju. Budem sagledao sve opcije i vidit cu sta ce bit s Twingom nakon petka. Ne pokazuje mi brzinu kojom idem na sat inace niti gorivo, ustvari onaj centralni display (Twingo 1, 2003.), dok imam signalizaciju svjetala i one glavne lampice za ulje itd. Kocnice, gume, motor, mehanika su oke. Sad neam pojma hoce li me srusit radi toga ili ce rec daj 100kn i bok..

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav

Da li je netko imao priliku voziti Ford S-Max novije linije (2019-2021)? Moze neki kratki osvrt?

I ako sam dobro shvatio, uveli su novi 2,5l benzinac sa elektromotoricem, kao hybrid neki. Da li je prenovi motor da se zna nesto pametno o njemu ili je taj motor preuzet od nekog drugog, npr toyote?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hmm

 

Ta varijanta PHEV 2.5 benzinca se kod nas trži samo u novoj Kugi, ne i S-Maxu...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To je lako moguce istina :) jer nisam provjeravao sta se prodaje u hrv .

Zena odobrila da smijem gledat kupovinu S-maxa pa sam na ford.ch vidio taj motor u ponudi sa njim. U tom grmu lezi zec i od tud pitanje .

Inace nebi pojma imao da je ford ubacio u ponudu hybridni motor a zelja mi je kupit hybrid ali ne i plug-in jer mi je nevjerojatna razlika u cijeni izmedju te dvije opcije.

 

P.S.

Iako, sad vidim da postoje opcije plug-in hybrid, mild-hybrid i hybrid (ne za s-max nego opcenito). Ja zivim na starim informacijama plug-in i hybrid. Vrijeme da unaprijedim gradivo.

Sad moram otkrit koja je razlika izmedju mild-hybrida i hybrida. Da nije samo u jacini elektromotora?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 22:44 (smajlee).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mild Hybrid samo pomazu motoru prilikom ubrzavanja i tako to da manje trosi, nemoze se voziti samo na tom sustavu kao kod hybrida.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice