Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.364
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

preporuke bluetooth odb adaptera?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A koji auto, OBD Eleven je odlican + Pro verzija app.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

OBD Eleven je samo za VAG, Nine vozi Volvoa.

 

 

EDIT

 

Ime..

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 12:36 (ivanzu).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja imam ovaj (classic 2.1) .za sta meni treba je odlican :)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

OBD Eleven je samo za VAG, ruske vozi Volvoa.

 wtf? mislim nije da ne bi htio volvaca nekog, ali ne vozim ga za sad...

 

ali moze i meni isto pomoc u vezi obd codinga...za kupejku...osposobio bi sljedece:

 

- paljenje zadnjih pozicija u DRL nacinu

- 2x truba kod zakljucavanja

- zatvaranje prozora kod zakljucavanja (ako ikako moze?)

itd

 

cime to postic na renolima? osim clipa i ddt? postoji li nesto jednostavnije, tipa obd eleven za vag?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zajeb u imenu, pardon.

 

Bio je nedavno prijatelj upalio neke stvari na Talismanu kod jednog čovjeka ali on je u ZG i doktor je za Reno, ništa nije htjeo naplatiti. Ako hoćeš mogu pitati za kontakt.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne treba, nac cu vec nekako, a u najgorem slucaju ic cu u auto krk na ddt, a mozda se odvazim i sam, ako nadem tutorial za ono sta me zanima, posto ima raznih, ali nisam naisao na ovo

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nova dilema:

 

lassa driveways sport nova za oko 650-700kn komad (235 35 19)

ili 3g stara, sa par sto km prijedenih, nexen nfera su1 za 500kn komad?

 

lassu frend imao na golfu sa 350-400ks 3 godine i vise i bila mu odlicna, a to je top model lasse...

kakva je ova nexen uopce? vidio sam ok komentare...ima li tko iz prve ruke?

 

ne igra mi nista skuplje od toga, niti mi ne treba, jer ne mislim obarati rekorde nikakve kao sa cuprom...ako imate kakvu drugu gumu u tom cijenovnom rangu ili nekoga tko prodaje dobre rabljene za tih 500kn komad?

 

pozdrav ljubitelji markica i guma od 1500kn komad

0 lassa
4 nexen
15 vozi na felgi
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 13:08 (RuskeGTT).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nexen NPriz 4S cjelogodišnje imao na e220 i po snijegu su bile dosta dobre čak i sa 5mm ripne, inače te gume imaju dosta agresivnu ripnu pa su se malo više čule po autocesti.

Lassa mi izgleda kao više "plastična" gume, nego nexen.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zajeb u imenu, pardon.

 

Bio je nedavno prijatelj upalio neke stvari na Talismanu kod jednog čovjeka ali on je u ZG i doktor je za Reno, ništa nije htjeo naplatiti. Ako hoćeš mogu pitati za kontakt.

 Daj kontakt od doktora za Renault..dobrih kontakata nikad dosta.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

nova dilema:

 

lassa driveways sport nova za oko 650-700kn komad (235 35 19)

ili 3g stara, sa par sto km prijedenih, nexen nfera su1 za 500kn komad?

 

lassu frend imao na golfu sa 350-400ks 3 godine i vise i bila mu odlicna, a to je top model lasse...

kakva je ova nexen uopce? vidio sam ok komentare...ima li tko iz prve ruke?

 

ne igra mi nista skuplje od toga, niti mi ne treba, jer ne mislim obarati rekorde nikakve kao sa cuprom...ako imate kakvu drugu gumu u tom cijenovnom rangu ili nekoga tko prodaje dobre rabljene za tih 500kn komad?

 

pozdrav ljubitelji markica i guma od 1500kn komad

 S nexen neces pogriješiti. Napravio sam 15tkm sa CLS500 s njima u dimenziji 245/35/19 i bile su vrlo dobre.

Od dobrih budget guma imaš još tristar i atlas, tristar je tyre review preporucio kao najbolje budget a atlas green sport autobild 2019 stavio za 15/50 najbolju gumu

 

Edit : Lassa gume nisam nikada imao,a nitko ni od frendova tako da stvarno ne mogu reci. Znam da su poznate jer su sponzor barcelone pa ocito imaju para kad imaju za takav marketing,a sad kakve su gume točno to nzm

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 14:32 (sstrmi).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mogao si i 25 cola felge staviti gore i voziti na felgi. 
Mislim, boli me k*rac na čem ćeš voziti, samo mi je ultra smiješno, furaju se bijesne dimenzije, neki furaju i kakti uber pile iz 2005 isto s bijesnim dimenzijama a onda gore kinezi i turci jer se nema 300kn više po gumi za nešt normalno. Onda jednostavno budite ko ameri pa nakelji gore neku cjelogodišnju dođe ti na isto. 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Mogao si i 25 cola felge staviti gore i voziti na felgi. 
Mislim, boli me k*rac na čem ćeš voziti, samo mi je ultra smiješno, furaju se bijesne dimenzije, neki furaju i kakti uber pile iz 2005 isto s bijesnim dimenzijama a onda gore kinezi i turci jer se nema 300kn više po gumi za nešt normalno. Onda jednostavno budite ko ameri pa nakelji gore neku cjelogodišnju dođe ti na isto. 

 

 E ovakve obožavam..

I sta sad ako je 18,19" felga? To odma znaci da mora obavezno bit topcina od gume pilot sport 4?

I onda ako je manja dimenzija tipa oku predivni 195 65 15 onda je opravdano uzet nenavikanu marku srednje klase? Tad prica ide u smjeru jebo te 150 kn razlike izmedu continental i nexen.. Uvijek neki srot za procitat na forumima

 

Znam po sebi kad sam bio na cjelogodisnjem nexenu da sam bio zadovoljan, moja normalna voznja do posla, nekad je bilo i naglijih kocenja i nisam osjetio da proklizuje ili takvo nesto, doslovno ne znam jel imam nexen ili neki dunlop, a to je bila samo obicna nexenova cjelogodisnja, znaci da njihova prava ljetna i prava zimska moze bit samo jos bolja u uvjetima za koje je napravljena.. Eto toliko o tome, samo po forumima 5-6 marki guma se smije kupit a ovo ostalo sve kurcina, treba zatvorit tvornice jer imaju metar zaustavnog puta duze i lap time 3 sekunde duze traje, jebalo majku katastrofe li, idem dat 1100 kn za komad pilot sport 4..

 

Radije svake 2 godine novi set nexena ili save uhp 2 a ove vozene prodam i tako si vratim 50% para, bolje nego 4-5 godina derat premium marku koju nikom neces moc ni prodat dalje zbog starog dota a i nakon 3.sezone ionako izgubi toliko na svojstvima da novi nexen bolje zakoci od par sezone starog premiuma.. Nazalost i to sam na svojoj kozi osjetio, skupi dunlop bluresponse iz 2016 mi je vec slabo kocio po suhom 2019 godine, a ovo ljeto 2020 sam ih imao na tom autu samo zato jer sam ga se rijesavao 

 

Ponavljam u tom segmentu nije isto nexen-sava-kumho i rotalla, aplus i takva slicna sranja za koje nemos ni testove nac na netu jer nisu mogle proc obicni brake test medu prvih 20 guma koji se mora proc da bi guma isla na daljnje testove..

 

Iz prve ruke vam govorim za 17", ne mozete pogrijesit sa ljetnim nexenom i savom uhp 2, ako te dvije tako dobro drze cak i kad se malo brze poveze cisto radi toga da se vidi di je granica toj gumi buduci da se nikad ali nikad tako nebi vozio da je ne znam kakva zurba onda ja ne znam kakva to picajzla moras bit da se poseres po takvim gumama, doslovno se nebi usudio brze u nekakav zavoj cak ni da znam da imam pilot sport 4 a ove uletile i izvukle to potpuno normalno, sta meni bolje od toga treba?

 

Naravno sad ce se javit dezurni sa jelenima i cuckima koji iskacu pred auto i pol metra zaustavnog koje znace citav novi prednji kraj na autu a ja kazem nece ti ni 3 sezone star michelin zakocit jednako dobro kao sto je kocio u prvoj sezoni a ti budi bolestan pa svako proljece lijepo metni nove gume da bi imao 10/10 svojstva.. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam u knjižicu upisane 225/45/19 i 225/55/17 felge. Dobio sam dva seta alu 17", jedne original sa lošim Toyo i jedne Platin sa Alpin 5 gumama. Nabrijao sam se na 19" al su skupe i felge a i gume. Čitao sam da Uniroyal Rainsport 5 nije na razini Rainsport 3 koje sam imao na Laguni. 

 

Na kraju sam naručio jeftinije 18" CMS C22 felge i Continental PC6 u 225/50/18. Morat ću na homologaciju da mi ih upišu u knjižicu ali su opsegom identične OEM felgama pa su odstupanjem između 17" i 19" koje su mi upisane. 

 

Auto mi je neka sivo smeđa boja (titanium flash mica službeno) i srebrne felge mi se ne sviđaju pa sam uzeo ove tamnije titan. Jebeš sve ak se škrtari na gumama samo da se vidi felga a kaj je najgore, hrpa ekipe uzme neke agresivne felge i onda prvo kaj vidiš su blještave mnogozube felge na autu ovalnog i tupog oblika, prevelikog promjera i šečer na kraju, na gumama za poginut. 

 

Nadam se da će auto ovak izgledat kad stignu. Ova stranica nema tu boju pa je ovo nekaj najbliže. 

 

https://www.felgenshop.de/

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajde kad ste se dotakli guma, pa da i ja nešto pitam za preporuku:

Može preporuka materijala za drvene kotače za kočiju?
Tj šta je najbolje odabrati?
Pitam za frenda iz amerike...

Bijeli hrast je vrh, ali je pre skup...
Bukva je ok, ali ju je teže za nabavit u americi, raste samo u sjevernoj americi, tj kanadi...

Bor bi bio odličan, cjenovno uloženo-dobiveno, ali su imali dosta požara prošle godine, pa ne smiju sjeć dok se malo priroda ne oporavi...

Liquidambar je odličan po suhom, ali je problem na mokrome, napuhne se i puca, pa nije siguran za putovanja...

Šećerni javor je odličan, ali je zabranjena njegova sjeća, jer su ih indijanci sve pokosili da bi dobili javorov sirup iz njih...

Balzamasta jela je kao i bukva odlična, ali raste isto samo sjeverno uz kanadu, pa ju je teže nabaviti...

Cvijetni dren nije ni za ogradu, mada ga ima ko i trave, na svakome ćošku...

 

Slaba je ponuda ove godine, pa ako netko ima alternativu za preporučit, a da se može nabavit u americi, frendu bi puno značilo...

Frend je inaće isto fan auto-moto sporta.
Aktivno jaše konje, mada su mu utrke sa konjima strogo zabranjene...

Pa se voli po noći izšuljat, dok ga ne ćuju i otić malo driftati sa kočijom i konjima po blatu, kaže da se izgušta i da mu je super, inaće jedva čeka da padne noć...

E sad jednom je potrgao zadnje kotače, bili su od bor-a kojeg je trenutno teže nabavit, vratio se samo sa konjima, kočiju je morao ostaviti do jutra i skužili su ga njegovi, te je bio u kazni (dobio je 3 mjeseci zabrane jahanja + što je morao čistiti i prati staje od konja), pa bi sad trebao nešto kvalitetnije od bor-a...

 

 

Frend se puno zahvaljuje na svakome savjetu i nada se da će uskoro opet prašit iza njega

p.s, ako njegovi pitaju, napao ga golub pismonoša i tako mu prenio nekakve preporuke za nove kotače za kočiju, (frend se mora pravit da ništa ne zna o tome)


EDIT:
Zeka-peka, nemojte shvatit ozbiljno

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 18:32 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje ima za kupiti prozirna PPF folija? Trebao bi staviti na prednje farove. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da se razumjemo, trazim gume za normalnu voznju i NE, nije mi bitno sta ce zakocit 20cm kasnije od contija, nije mi bitno sta necu moc proc zavoj sa 160 kao sa 4s, nije mi bitno da je mekana i da se trosi ko rs3.

 

Dakle auto vozim pristojno, bez skoseva, bez peglanja, bez jurcanja, neznam dal sam mozda 2x u 3mj dosao do 150kmh, ostalo tempomat 80-110 i mir. Dosta mi je sta moram svaki dan voziti 300km brzinaca u radnom vremenu, cim iz dobla sjednem u kupejku, upalim bose na 3/4 i chillam do doma.

 

Da hocu, mogao bi si kupit markice, al smatram nepotrebno. Na laguni imam zimske nex winguard sport iz 2014, da! Sa mozda total 5-6000km. Gume su i dan danas VRH. Za normalnu voznju. I po kisi nikakvih problema.

 

Frend vozio zadnje 3+ god na golfu lassu i super su mu, od drzanja, do potrosnje, do kise...

 

Ugl, kasnije sam vidio da se oglas za nexenice odnosi  a 2 kom, tako da nista...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 E ovakve obožavam..

I sta sad ako je 18,19" felga? To odma znaci da mora obavezno bit topcina od gume pilot sport 4?

I onda ako je manja dimenzija tipa oku predivni 195 65 15 onda je opravdano uzet nenavikanu marku srednje klase? Tad prica ide u smjeru jebo te 150 kn razlike izmedu continental i nexen.. Uvijek neki srot za procitat na forumima

As i said, boli me k*rac na čem vozite dok god okolo ne solite pamet. Ovak mi je samo jako smiješno. 

Pilot Sport 4 nije topčina od gume čisto za informaciju, to je Michelinova srednja ponuda. Odnosno najbolja stvar za normalnu vožnju(bolje od Primacyja) i lošija za obaranje rekorda kao što ti misliš(za to postoje Pilot Sport 4S i Pilot Sport Cup 2(R). 
No istina, PS4 jest topčina od gume naspram kakvih Nexena, Savi, Kumha i ekipe. 
Također nigdje nikad nisam rekao da je opravdano uzet nenavikanu marku srednje klase. Logika ti je pogrešna ako misliš da su bolje gume(Michelin,Pirelli,Dunlop,Goodyear,Bridgestone) samo navikane marke. I da, priča ide u smjeru jebote 150kn razlike ili 300 u slučaju kakvih bijesnih dimenzija. Dakle, neovisno o dimenziji uvijek je izbor guma među kak to Nexen ekipa voli zvat, navikanim markama. 

Ta razlika u cijeni kroz period koji koristiš gumu je totalno nebitna. 

Također, tu se povlači nekakva logika da se premium guma rauba 5 godina a vi Nexenaši to svake 2 godine mjenjate. S mojeg gledišta bi logika da likovi mjenjaju premium nakon 3 a Nexen ekipa nakon 5-6 ili ćeleston faze imala više smisla. Ali je neupotrebljavam. Jer nemam takve informacije. 

Sljedeći dio logike gdje ti Nexen prodaš nakon 2 godine pa si povratiš pola love i kupiš novi Nexen, šta tu logiku nemožeš primjeniti na Michelin? Ja Nexen/Savu novu nebi kupio, a ne 2 godine izdrndanu gumu. Također Dunlop Blueresponse je entry level Dunlop guma i definitivno nije skupa, dapače, jeftinija je od Nexena SU1(referenca 205/55/16). Za istu cijenu ima i Goodyear EGP2, a za 100kn više imam PC6 i PS4. Dakle 400kn kroz 2 godine je šta 15kn mjesečno? U jbt šta sam uštedio. 

 

Da zaključim, smiješno mi je kad se kupuju nekakve pile s V8 motorima ili tunirani dizli s 18-19"-20" felgama a onda se štedi na gumama uz opravdanja,joj kaj si glup bacat lovu na razvikane marke kad moš kupit Nexen. Smiješno mi je kad vidim ekipu s kompaktima u najboljem slučaju s 150 konja i 18-19" felgama, jer to "baš bolje zgleda auto nek na balonkama", a opet opravdanja, joj pa nisi glup kupovat razvikane marke. 

Smiješno mi je kad vidim ćuner ekipu s supersport superstajl GTI peticama, Civic Type RS iz 95te i slične s 3 dimenzije prevelikim felgama jer to super izgleda a gore ćelestone kinez ili Nexen. 

 

Znači dok vi zagovornici tih guma prestanete okolo po forumima posipavat svoj srot kak nema potrebe za boljim gumama i kak su to samo navikane precijenjene marke onda ću i ja prestat s ismijavanjem takvih postova i stavova. 

 

Trebao bi ja opet uzet pauzu od foruma, dobro je za zdravlje. 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nešto novo u kvartu...

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ovo naprijed izgleda gore nego sto sam po slikama vidio, nekako kao da je netko nekakav custom sh*t radio na haubi pa produljio do maske, inace ostatak top.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa ovo je M4 a ne obična 4ka. Uglavnom ružno i jedno i drugo.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel to onaj auto iz igrice Angry Birds?
Imaju one letece svinje, tako mi izgleda.
Dizajner - mestar iz rvatstana 😂
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Jel to onaj auto iz igrice Angry Birds?
Imaju one letece svinje, tako mi izgleda.
Dizajner - mestar iz rvatstana 😂

 

ne razumijem konstantnu potrebu koristenja takvih izraza i podrugivanja hrvatskoj i ljudima iz hrvatske, jasno mi je kad to navodis u nekom kontekstu komentiranja clanka u kojem to dolazi do izrazaja, sto novi dizajn bmw-a i covjeka koji ga je radio mi se ne cini kao takav kontekst

 

Nismo svi glupi, zadrti, neobrazovani, korumpirani i kriminalci, siguran sam da ni taj dizajner nije dobio taj posao preko kuma ili korumpiranih politicara

 

estetika je stvar ukusa i stila, i kako tko sto preferira

 

meni je novi dizajn BMW-a odlican, ne zato sto ga je radio hrvatski dizajner

 

Njemci su dosadno konzerve u dizajnu automobila, Golf je isti valjda vec 100 godina, Audi takoder, izgledaju previse "normalno" klasicno, i ovaki izlasci u nekakve drugacije okvire su super

 

ako ne valjda to ce BMW kupci sigurno izraziti ne kupnjom nove serije, kako su to napravili prije nekoliko godina kada je takoder bila nepopularna promjena dizajna 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta se netko uopće zamara s time tko kakve gume vozi i kupuje? Svatko neka uzme ono sto zeli

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Sta se netko uopće zamara s time tko kakve gume vozi i kupuje? Svatko neka uzme ono sto zeli

Sve OK, dok nije u mojoj blizini...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3dfx kaže...

meni je novi dizajn BMW-a odlican, ne zato sto ga je radio hrvatski dizajner

 

Njemci su dosadno konzerve u dizajnu automobila, Golf je isti valjda vec 100 godina, Audi takoder, izgledaju previse "normalno" klasicno, i ovaki izlasci u nekakve drugacije okvire su super

 

ako ne valjda to ce BMW kupci sigurno izraziti ne kupnjom nove serije, kako su to napravili prije nekoliko godina kada je takoder bila nepopularna promjena dizajna 

Krivo. Zanemari.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 10:39 (ivanoile).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3dfx kaže...

ako ne valjda to ce BMW kupci sigurno izraziti ne kupnjom nove serije, kako su to napravili prije nekoliko godina kada je takoder bila nepopularna promjena dizajna 

malo su ljudi naturpijani :D

isto je bilo kad je Chris Bangle dizajnirao tadasnju 7-icu, E60, E90/92, Z4, jedinicu..

a o tome kolko ce ljudi kazniti bmw najbolje pokazuju ceste u bavarskoj (nece :D)

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

https://twitter.com/motorsportnotes/status/1171393419316486144

 

 

Ocito da nije samo moje misljenje, da izgleda ko prase iz Angry Birdsa.

 

 

Nemam nista protiv domacih dizajnera, dapace, Balija je napravio jedan od najvjecitijih i najboljih dizajna vozila,

svevremenski Evo-X:

https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Lancer_Evolution_X

 

Al ovo sto BMW zove dizajnom, e to su se djeca igrala sa pastelama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mora da je ćorav taj tko je dizajnirao taj prednji grill ... ajde na crnom autu i ne izgleda tako loše (valjda jer se ne kuži), ali ovo kada je u boji, fking grozno..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 11:01 (nine).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice