Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.257.345
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

eto ko ce se voziti 170 210 po autoputu, neka si uzme lijepo 300 400ks tsi

ne znam sta vas goni da tako derete po autoputu, ja vozim se 110-120, sa bilo kojim autom, i kad sam imao 64ks i kad sam imao 320ks. neovisno o potrosnji

 

ocito vas svrbe pare u novcaniku, kad si mozete dozvoliti kazne razne (u zadnje vrijeme se kote po autoputevima, ili ih ne vidite ili vas briga)

 pardon, zivim u njemackoj ili bolje receno u najboljoj drzavi na svijetu gdje na vecini autoputa smijes derat dokle ti volja haha.

 

170 tacno ne osjetis u dobro izoliranom autu i ovdje je sasvim normalna brzina, navikao sam na tu brzinu i kao sto rekoh u mom slucaju benzinac nema smisla

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam kako ti 1.5 TSI moze trositi 18+ litara.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...
RuskeGTT kaže...

 

 

ocito vas svrbe pare u novcaniku, kad si mozete dozvoliti kazne razne (u zadnje vrijeme se kote po autoputevima, ili ih ne vidite ili vas briga)

 Bome u pgz ih ima masu, sakrivenih toliko da ih vidis tek u zadnji tren 

Ona dionica od vrata jadrana do krka na "brzoj" cesti.. znaci 20+ znakova ogranicenja  50 ,60, 70, 100... 

doslovno vozis 70-80 i lagano poberes kaznu, a kao fol "brza" cesta

 

RuskeGTT kaže...

e pa po toj dionici se svaki dan krecem 4x, a na nekim dionicama unutar podrucja rijeke i 6-8x na dan...

nenormalno kako se skrivaju na mostovima iznad obilaznice i ciljaju dolje...a vozis se neznam 70-80 i kao da stojis, al jbg...

a po krku isto su poceli srat sa kotlicima svaki dan, sakre se u sumu pored ceste, ne vidis nista, nego samo kotlic kako stoji uz rub ceste, a njega kasno vidis...

 

zato skidam kapu onima koji se na ovim podrucjima voziti 170 ili npr po krku 120-130 (nije da sam neposobodan, ali sa ovoliko kotlica uz cestu, nemozes si dopustiti da dobijes 3-4 kazne na dan)

 Ja iskreno nisam vidio po brzoj cesti kamere, a po Krku tek nisam ništa vidio, jako često prolazim tamo. Možda ne vidim dobro 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ne znam kako ti 1.5 TSI moze trositi 18+ litara.

 Meanwhile Touareg R plugin ima unutra 3.0 V6 TSI te ukupno 462 konja, vozi 140km/h na elektricni motor (i domet od tipa 40-50 km ako se vozi full electric), a trosi 2.8-3 L/100 km na otvorenoj...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 18:54 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

 Ja iskreno nisam vidio po brzoj cesti kamere, a po Krku tek nisam ništa vidio, jako često prolazim tamo. Možda ne vidim dobro 

 prebrzo voziš pa ne vidiš

PSN - darklydexter
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
Filip720 kaže...

 Ja iskreno nisam vidio po brzoj cesti kamere, a po Krku tek nisam ništa vidio, jako često prolazim tamo. Možda ne vidim dobro 

 prebrzo voziš pa ne vidiš

 Dobro je onda, već sam mislio da je problem vid.. E da zaboravih u prošlom postu napisat, sve najbolje svim kolegama sa foruma za Novu godinu i blagdane 

7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li onda za većinom gradsku vožnju trenutno najbolja opcija... hibrid?

 

1.4 turbo benzinac s elektromotorom dosega 60ak km izgleda kao dobar izbor.

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pežo 406 2.0 HDi, jutros primjetim kada smotam puni i krenem, kao da nešto tucka u ovjesu. Što bi moglo biti? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

homokineticki?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
aloevera13 kaže...
RuskeGTT kaže...

 

 

ocito vas svrbe pare u novcaniku, kad si mozete dozvoliti kazne razne (u zadnje vrijeme se kote po autoputevima, ili ih ne vidite ili vas briga)

 Bome u pgz ih ima masu, sakrivenih toliko da ih vidis tek u zadnji tren 

Ona dionica od vrata jadrana do krka na "brzoj" cesti.. znaci 20+ znakova ogranicenja  50 ,60, 70, 100... 

doslovno vozis 70-80 i lagano poberes kaznu, a kao fol "brza" cesta

 

RuskeGTT kaže...

e pa po toj dionici se svaki dan krecem 4x, a na nekim dionicama unutar podrucja rijeke i 6-8x na dan...

nenormalno kako se skrivaju na mostovima iznad obilaznice i ciljaju dolje...a vozis se neznam 70-80 i kao da stojis, al jbg...

a po krku isto su poceli srat sa kotlicima svaki dan, sakre se u sumu pored ceste, ne vidis nista, nego samo kotlic kako stoji uz rub ceste, a njega kasno vidis...

 

zato skidam kapu onima koji se na ovim podrucjima voziti 170 ili npr po krku 120-130 (nije da sam neposobodan, ali sa ovoliko kotlica uz cestu, nemozes si dopustiti da dobijes 3-4 kazne na dan)

 Ja iskreno nisam vidio po brzoj cesti kamere, a po Krku tek nisam ništa vidio, jako često prolazim tamo. Možda ne vidim dobro 

 a sta da ti tu kazem...godisnje radim 100tkm, od toga barem 80tkm po navedenim cestama (obilaznica + cijeli otok krk) i itekako vidim i kotlice i zasjede i blokade i sudare i debiloznosti raznih na cesti em od domacih, em od stranaca...

 

da se vratimo na temu potrosnje, nakon 1. manjeg tanka (25 litara) i potrosnje 10.5 kupejka me ugodno iznenadila sa 9.4 trenutno na pola cijelog tanka...vozim bez puno razmisljanja, bez cepanja i uzivam u udobnosti i kompatnosti francuskog ovjesa + 4 control u zavojima...vozi se ko clio...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mala vožnjica po zg u udarno vrijeme.. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...

Je li onda za većinom gradsku vožnju trenutno najbolja opcija... hibrid?

 

1.4 turbo benzinac s elektromotorom dosega 60ak km izgleda kao dobar izbor.

 

 

Ja jos nisam vidio PHEV koji je financijski isplativ naspram normalnog hibrida ili pak cistog dizela pa usudio bi se reci i benzinca.

Problem je kaj je to uvijek oko 100k kuna gore za isti model auta... a to ti je ovisno o potrosnji cca 10 godina goriva... pa onda o cem pricamo

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 16:57 (Dojitza).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

mala vožnjica po zg u udarno vrijeme.. 

 Rekao sam ja:
Ne vozimo mi aute kaj puno piju, nego ih vozimo u krivom gradu

 

Meni sport po Zg-u 8.2L prosječno, sa time da se 95% laganini vozim, ovih 5% razvučem 1. i 2.-u na pokojem semaforu ak mi se pojavi koji smrdljivi dizel ispred mene, pa čisto da ga se riješim...

Po zaobilaznici mi 7.5L prikaže, ali mi je veća kilometraža do posla...

Najbolje mi je jedno ljeto na Krku bilo, laganini 80km/h po onoj glavnoj magistrali u 5.-oj, BC pokaže 6.2L potrošnju, nema semafora, nema gužve, nema brige, natankiram u povratku na tifonu kod mosta i to šta sam prišparao na potrošnji koju litru, ostavim školarcima da mi šajbe operu i opet sam na nuli

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bome ti dobro trosi taj swift. Kad pogledas sto pruza zapravo guta jako puno. To je onaj 1.6 od 92kw??  Ali da te utjesim imam doma jos veceg alkoholicara sa cca 50ks manje znam kako ti je. P206 1.4 75ks ispod 10l nam ne pada. Znaci kuca/poso/ducan/vrtic itd 10-11l bez pardona. Po ljeti ga ubija klima a po zimi hladnoca. 

 

Sa druge strane ja imam dizela duplo jaceg i cca 600kg tezeg, 4 cola vece gume i meni je neki maksimum 9 litara. Evo slika od zadnjeg"long-terma od 5000km. 80% ako ne i vise voznja po zagrebu. Da napomenem ovo mi je rekordno niska potrosnja za te uvjete. Inace je 8.5-9. Ovo sad ima puno utjecaja sa coronom i manje su guzve zadnje vrijeme.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Bome ti dobro trosi taj swift. Kad pogledas sto pruza zapravo guta jako puno. To je onaj 1.6 od 92kw??  Ali da te utjesim imam doma jos veceg alkoholicara sa cca 50ks manje znam kako ti je. P206 1.4 75ks ispod 10l nam ne pada. Znaci kuca/poso/ducan/vrtic itd 10-11l bez pardona. Po ljeti ga ubija klima a po zimi hladnoca. 

 

Sa druge strane ja imam dizela duplo jaceg i cca 600kg tezeg, 4 cola vece gume i meni je neki maksimum 9 litara. Evo slika od zadnjeg"long-terma od 5000km. 80% ako ne i vise voznja po zagrebu. Da napomenem ovo mi je rekordno niska potrosnja za te uvjete. Inace je 8.5-9. Ovo sad ima puno utjecaja sa coronom i manje su guzve zadnje vrijeme.

 Imam Swifta i pežoa s tim usranim motorom. Taj žope od 75 ks ne ide s mjesta a troši cca 9 litara kad je klima 10 i više al onda uopće nejde.. Swift je M13A 1.3 92 ks troši oko 8 litara al je ferrari za taj pežo.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 a sta da ti tu kazem...godisnje radim 100tkm, od toga barem 80tkm po navedenim cestama (obilaznica + cijeli otok krk) i itekako vidim i kotlice i zasjede i blokade i sudare i debiloznosti raznih na cesti em od domacih, em od stranaca...

 

da se vratimo na temu potrosnje, nakon 1. manjeg tanka (25 litara) i potrosnje 10.5 kupejka me ugodno iznenadila sa 9.4 trenutno na pola cijelog tanka...vozim bez puno razmisljanja, bez cepanja i uzivam u udobnosti i kompatnosti francuskog ovjesa + 4 control u zavojima...vozi se ko clio...

 Jasno, ma vjerojatno nisam toliko obraćao pažnju ili sam imao sreće pa nisam prolazio nikako kad su bile, hvala za informaciju kako god kolega. Pozdrav!

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

homokineticki?

 Tnx, to je to vjerojatno.

 

 


Zna netko koliki je to trošak obično za ruke? Čisto da znam što očekivati.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...
nixass kaže...

homokineticki?

 Tnx, to je to vjerojatno.

 

 


Zna netko koliki je to trošak obično za ruke? Čisto da znam što očekivati.

 200-300 kn

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...
omomomomoomm kaže...

Bome ti dobro trosi taj swift. Kad pogledas sto pruza zapravo guta jako puno. To je onaj 1.6 od 92kw??  Ali da te utjesim imam doma jos veceg alkoholicara sa cca 50ks manje znam kako ti je. P206 1.4 75ks ispod 10l nam ne pada. Znaci kuca/poso/ducan/vrtic itd 10-11l bez pardona. Po ljeti ga ubija klima a po zimi hladnoca. 

 

Sa druge strane ja imam dizela duplo jaceg i cca 600kg tezeg, 4 cola vece gume i meni je neki maksimum 9 litara. Evo slika od zadnjeg"long-terma od 5000km. 80% ako ne i vise voznja po zagrebu. Da napomenem ovo mi je rekordno niska potrosnja za te uvjete. Inace je 8.5-9. Ovo sad ima puno utjecaja sa coronom i manje su guzve zadnje vrijeme.

 Imam Swifta i pežoa s tim usranim motorom. Taj žope od 75 ks ne ide s mjesta a troši cca 9 litara kad je klima 10 i više al onda uopće nejde.. Swift je M13A 1.3 92 ks troši oko 8 litara al je ferrari za taj pežo.

 A moj troši kad je u Zagrebu, u drugim gradovima je stidljiv

 

Ma još je to super za tu snagu, da to šta kažete za pug-a, ista stvar i ford fiesta 1.4 16V 80ks benzinac popije 8.5L po gradu...nekada je to bilo normalno i malo sve šta je bilo ispod 10L, pa meni je prošli punto mk2 1.2 8V od 60ks trošio 7L po Zagrebu...

 

Ma najbolji je renault-ov 1.5dci pouzdan i malo troši, best buy, nikad problema sa dpf-om zbog 5-e dizne, samo ja nebi mogao dizela po gradu vozit... ajde da putujem iz grada u grad, ali za Zagreb su mi sada full zanimljivi ovi mali hybridi, yaris i swift se nude kod nas, potrošnja 3.5L po gradu, zaboraviš ga tankirat

 

BTW:
Naletio na netu, reklama za stari swift gti, uspoređivali su ga sa porsche-om 944 zbog identičnog ubrzanja do 100km/h

 

Veća slika

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li Renaultov motor K9K dci 1.5 81 kW petu dizu za DPF ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 13:01 (pukycro).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz Pitanje za Audi A3 8PA Sportback. Dosad nisam imao nikakvih problema, sve redovno održavano

 

Neki dan 23.12. auto jednostavno nece upalit, Nema greški nikakvih,motor suh,ulje i sve kako treba... te vergla normalno ali nece da uhvati kao npr da je elektronika ne pusta il nesta. Kad je izverglao 3 puta izbacio je upozorenje koje se veže za verglanje vise od 20sekundi ono klasika. Odspojim sve osigurace provjerim  i klemu vratim sve i upali iz druge i odtad sve normalno. Testiram ga evo svaki dan cca svakih 12-15 sati odtada i sve normalno se cini. Sta moze biti u pitanju? Ili je jednostavno komp se poremetio nesta? A ona greska u vezi verglanja odmah je nestala kad je upaljen, i odtad nista...

shadow
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Provjeri bateriju i alternator, za pocetak. A onda sve dalje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze biti korozija na kontaktima negdje ili se ECU zblesirao, znaju ako je akumulator pri kraju. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Akumulator sam odmah izmjerio bio je 12.65V sto je mozda 70tak% tako da on nije u pitanju. Također da je alternator neispravan ne bi ga uopce puni akumulator sigurno, a baca dobru voltazu kad je upaljen tako da  nemam neku sumnju.Napomena jos eto al mislim da nema veze auto je prije tog neuspjelog paljenja stajao cca dan- dan i pol da nije diran.  

Pitam cisto jer nisam se dosad susretao s ovim problem te sto kazu bolje sprijeciti nego lijeciti ako se pronadje kvar nego da me ostavi u putu jer radim u drugom gradu te putujem svaki dan.

 

Može li biti problem da je nešto do kljuca ili imobilizera ? imali veze zamjena baterija u kljucu ili slicno? Doslovno mi je zvucalo kao elektronicka blokada npr

shadow
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 16:57 (maxi 135).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne mozes tako reci da je baterija ispravna, kad ju samo mjeris u praznom hodu - treba vidjeti kako se ponasa pod opterecenjem.

Ako imas uredjaj za to, super, ako ne, nek netko izmjeri. Isto vrijedi za alternator - moze biti da pod opterecenjem

ne fila dovoljno, pa i baterija pati, naravno i ECU i bilo koji drugi senzor posandrca, jer zbog pada napona ne odradi kako spada.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pozdrav, ima li netko od vas mozda iskustva s uvozom iz amerike ( radi se o quadu ) i s aukcijama? imam par pitanja vezano uz to, pa ako se netko razumije, bio bih zahvalan da podijeli iskustva :)
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uf, moj savjet je da nikad ne kupujes automobile sa aukcije, jer ih ne mozes ni vidjeti ni isprobati,

osim ako ti treba za dijelove, ili si pro mehanicar, pa sredjujes i preprodajes (aka. soderas).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
maxi 135 kaže...

Akumulator sam odmah izmjerio bio je 12.65V sto je mozda 70tak% tako da on nije u pitanju. Također da je alternator neispravan ne bi ga uopce puni akumulator sigurno, a baca dobru voltazu kad je upaljen tako da  nemam neku sumnju.Napomena jos eto al mislim da nema veze auto je prije tog neuspjelog paljenja stajao cca dan- dan i pol da nije diran.  

Pitam cisto jer nisam se dosad susretao s ovim problem te sto kazu bolje sprijeciti nego lijeciti ako se pronadje kvar nego da me ostavi u putu jer radim u drugom gradu te putujem svaki dan.

 

Može li biti problem da je nešto do kljuca ili imobilizera ? imali veze zamjena baterija u kljucu ili slicno? Doslovno mi je zvucalo kao elektronicka blokada npr

 jel moguce da ti je auto bio parkiran pa si ga upalio i pomjerio samo par metara i odma ugasio auto?

 

meni se tako davno desilo jednom kod golfa, pomjerio ga sa parkinga ispred kuce bukvalno 2 metra naprijed i ugasio auto.

Sutra otisao do auta da krenem nekud i nije htio da upali nikako, pokusao 3x i nista.

zvao ADAC u njemackoj kaze covjek de stisni papucicu gasa do kraja dok ga budes palio,sigurno se utusio u gorivu, i fakat tako bi.

Mlad sam i neiskusan, nisam znao da je ovo uopce moguce

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ovak zvuci kad se kamencic uvuce izmedu diska i pakne? Zapeo u blatu neki dan i otad struze u voznji, ne stalno al tu i tam.. Brazda se stvara na disku 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ne znam kakvo je stanje diska bilo prije pa nemrem ocijeniti brazdu, al ja sam takav zvuk imao kad je kamencic zapeo izmedju disk i onog komada zeljeza kaj stiti (ili je to airduct za diskove??) kocnice/diskove sa unutarnje strane

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 13:01 (nixass).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice