Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.235.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hmm..

 

dakle nova guma, vožena na dalmatinskom zvizdanu, je nakon 1 godine nemjerljivo bolja od gumea starije po DOT, ali skladištene na suhom u mraku ?

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

 Ja nisam napisao da je guma stara godinu dana za baciti, već da neću kupiti gumu staru godinu dana i da mi se proda pod novo. Ali nemate vi sposobnost za to razumjeti pa izvlačite iz konteksta moje riječi i oblikujete si kako vam odgovara. Jad i bijeda.

No nemam se više namjere raspravljati i objašnjavati jer se neke stvari pojedincima ne mogu objasniti kad su prepametni. Samo vi uživajte u svojim čunga lunga gumama koje kupite 2 godine stare pod nove

Guma, ako je prikladno skladištena, zadržava svoje karakteristike i ostaje "nova" i nakon više od godinu dana. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Mislim da ga sprdate bez razloga. Ja takoder nebi kupio gume sa 5 godina starim DOT-om iako se smatraju novima. Onda ih jos vozis 3 sezone i ispada da imas na autu gume stare 8 godina. Hvala ali ne hvala.  Kad kupujem gume DOT mogu biti maksimalno godinu dana stare iako nikada nisam uspio dobiti tako stare gume. Stalno kupujem kod furlana u sloveniji i nikad nisam imao sa tim problema. 

 Kupujes gume zbog drugih pa je bitno kad bi netko procitao dot ili za sebe? Ako ti znas koliko su stare i koliko montirane to je najbitnije. Netko je tu spomenuo 50-60% cijene za dvije godine stare gume koje su nove,  pa ako moze link da si uzmem ljetni set tako jeftino, jer meni ne smeta nova guma sa dvije godine dota jer kupujen za sebe a kad kazete po svega 50-60% cijene da si uzmem,  pošto ne mogu nigdje pronaci. Jer vidim samo na gume.hr 5-6+ godina star dot i tek onda dosta snizeno, unutar 4 godine a da je 50% cijene nikad jos nisam nasao jer nebi bilo lose uzet michelin pilot sport 275/30/19 za 500-600kn novu a dvije godine dot

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vidis kako sad pokusavas prikazati sebe pametnijim, uzvišenim i podcjenjivajuci nas.  Žalosno,  ali nema veze.

Uzivaj u svojim 0121 dot gumama

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
Hacker002 kaže...

 Ja nisam napisao da je guma stara godinu dana za baciti, već da neću kupiti gumu staru godinu dana i da mi se proda pod novo... 

Guma, ako je prikladno skladištena, zadržava svoje karakteristike i ostaje "nova" i nakon više od godinu dana. 

 Sta ako nije? Kad kupis novu-novu nemas tog rizika

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

U kojem položaju je ispravno čuvati gume (kad su na felgi i kad su bez felge)?

Okomito, vodoravno, nastackane ili svaku za sebe ?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

polegnute s razmakom, zato imaš one stogove s odstojnicima (ima i za kotače i za same gume)

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stvarno nepotrebna rasprava. 

Svatko za svoje novce kupuje ono kaj misli da je najbolje.

 

Ja sam kupio gume sa ekupi, i poslali su mi gume sa DOT-om sa kraja 2019. godine. E sad, meni to nije problem jer budem gume tak ionak potrošio unutar 2-3 sezone, al nekome kome bi te gume mogle trajati 4-5 sezona jer ne radi puno kilometara sigurno nije svejedno dal je guma godinu dana starija ili mlađa jer je to jedna sezona više ili manje koju s tim gumama mogu sigurno odvoziti.

 

A da se svojstva gume ne mijenjaju ako je ona pravilno skladištena i slične priče su za malu djecu. Otac ima dva seta felgi i guma za auto, radi jako malo kilometara, cca 6000-7000 km godišnje, možda i manje. U 5 godina jedan set guma ne odvrti više od cca 15-20 tisuća km, što je malo više od pola životnog vijeka moderne gume. (što se kilometara tiče)

Te gume su nakon 4-5 godina jako, jako loše, iako su kupljene nove i imaju još pola visine ripne.

Skladište se na tavanu, u mraku su, pokrivene, ni prašina ne sjedne na njih, u idealnim uvjetima.

 

Tko god kaže da je guma nakon što je bila 5 godina skladištena u tko zna kakvim uvjetima nova guma, priča gluposti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Stvarno nepotrebna rasprava. 

Svatko za svoje novce kupuje ono kaj misli da je najbolje.

 

Ja sam kupio gume sa ekupi, i poslali su mi gume sa DOT-om sa kraja 2019. godine. E sad, meni to nije problem jer budem gume tak ionak potrošio unutar 2-3 sezone, al nekome kome bi te gume mogle trajati 4-5 sezona jer ne radi puno kilometara sigurno nije svejedno dal je guma godinu dana starija ili mlađa jer je to jedna sezona više ili manje koju s tim gumama mogu sigurno odvoziti.

 

A da se svojstva gume ne mijenjaju ako je ona pravilno skladištena i slične priče su za malu djecu. Otac ima dva seta felgi i guma za auto, radi jako malo kilometara, cca 6000-7000 km godišnje, možda i manje. U 5 godina jedan set guma ne odvrti više od cca 15-20 tisuća km, što je malo više od pola životnog vijeka moderne gume. (što se kilometara tiče)

Te gume su nakon 4-5 godina jako, jako loše, iako su kupljene nove i imaju još pola visine ripne.

Skladište se na tavanu, u mraku su, pokrivene, ni prašina ne sjedne na njih, u idealnim uvjetima.

 

Tko god kaže da je guma nakon što je bila 5 godina skladištena u tko zna kakvim uvjetima nova guma, priča gluposti.

 Djelomicno se slazem. Ja gume potrosim za 2 godine i vjerojanto nema razlike uzeo do 6 mjeseci stare ili 3 godine, ali buduci da je cijena svakako ista nema sanse da cu uzeti staru-novu gumu. Zasto bih? Jednom sam kupio ili bolje reci bio prevaren sa 2 godine starim gumama i tek sam primjetio kad ih je sve namontirao. Zbog spleta okolnosti nisam imao vremena cekati da ih odmah skine i vrati moje stare gume pa da idem negdje drugo, sto bih sigurno uradio. Od tad prije nego kupujem gume provjerim 2 puta imaju li do 6 mjeseci stare, pa ako nemaju ni ne idem. Nikakvih problema nisam imao s tim gumama, ali to je stvar principa. Jasno oznaci da su starije proizvodnje i simbolicno spusti cijenu i nikakvog problema nema, kome odgovara neka kupi. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 16:45 (Predator003).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
klokan057 kaže...

U kojem položaju je ispravno čuvati gume (kad su na felgi i kad su bez felge)?

Okomito, vodoravno, nastackane ili svaku za sebe ?

 

bez felge = uspravno ako će stajati dugo vremena, a ako ćeš imati samo preko sezone skinut set onda možeš i polegnuti neće im ništa biti u tih 4mj

s felgom = polegnuto ili na posebnom stalku polegnuto (ali ne dodiruju jedna drugu)

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

otisla cupra, stigla kupejka, za kojom patim zadnje 2 godine sigurno...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

otisla cupra, stigla kupejka, za kojom patim zadnje 2 godine sigurno...

 3.5 V6?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2.0T

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Laguna Coupe

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

2.0T

 Koliko konja je to? Planiraš neki stage uraditi?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

otisla cupra, stigla kupejka, za kojom patim zadnje 2 godine sigurno...

 ajd kad malo stignete, moze li kakvi kratki osvrt kakvo je auto

505 s crtom
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima 4control?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

205ks. ne planiram nista na motoru, osim servisa, mozda letece tek toliko promjeniti da budu friski, da ne bi bilo poslije...

ostalo sve estetika (neki detalji crni, felge, eibach)

eventualno od modifikacija bi volio staviti klapnu na auspuh, posto F4Rt motori mi imaju predivan zvuk kad se spuh napravi...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1950Killer kaže...
RuskeGTT kaže...

otisla cupra, stigla kupejka, za kojom patim zadnje 2 godine sigurno...

 ajd kad malo stignete, moze li kakvi kratki osvrt kakvo je auto

 ukratko: auto sa 11g i 217 realnih tkm je u stanju duplo mladeg i sa duplo manje km, kako estetika tako i mehanika. 1. vlasnik ju cuvao kao oko u glavi

vise detalja i ljepsih slika po danu kad prodem malo vise od ovih 100 tinjak km

udobna je pun k i vozi se FANTAZIJA. nije mi nimalo zao cupre. ovo je auto za krizu srednjih godina xD

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na prvu C205 c coupe, odnosno kontra, pošto je Renault bio 6 godina brži...

 

Prelijep auto, i ne vidi se svaki dan.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

205ks. ne planiram nista na motoru, osim servisa, mozda letece tek toliko promjeniti da budu friski, da ne bi bilo poslije...

ostalo sve estetika (neki detalji crni, felge, eibach)

eventualno od modifikacija bi volio staviti klapnu na auspuh, posto F4Rt motori mi imaju predivan zvuk kad se spuh napravi...

 Malo sam tražio stage 1 mape, vidim može se dići 35-60ks ovisno o power ili eco mapi. Živjeli turbo motori

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Upoznat sam i nisam zainteresiran

Dosta je bilo trakeljanja s cuprom

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
omomomomoomm kaže...

Mislim da ga sprdate bez razloga. Ja takoder nebi kupio gume sa 5 godina starim DOT-om iako se smatraju novima. Onda ih jos vozis 3 sezone i ispada da imas na autu gume stare 8 godina. Hvala ali ne hvala.  Kad kupujem gume DOT mogu biti maksimalno godinu dana stare iako nikada nisam uspio dobiti tako stare gume. Stalno kupujem kod furlana u sloveniji i nikad nisam imao sa tim problema. 

 Kupujes gume zbog drugih pa je bitno kad bi netko procitao dot ili za sebe? Ako ti znas koliko su stare i koliko montirane to je najbitnije. Netko je tu spomenuo 50-60% cijene za dvije godine stare gume koje su nove,  pa ako moze link da si uzmem ljetni set tako jeftino, jer meni ne smeta nova guma sa dvije godine dota jer kupujen za sebe a kad kazete po svega 50-60% cijene da si uzmem,  pošto ne mogu nigdje pronaci. Jer vidim samo na gume.hr 5-6+ godina star dot i tek onda dosta snizeno, unutar 4 godine a da je 50% cijene nikad jos nisam nasao jer nebi bilo lose uzet michelin pilot sport 275/30/19 za 500-600kn novu a dvije godine dot

 Kupujem gume radi sebe i sigurnosti moje obitelji.Gume vozim cca 3 sezone  (imam dva seta) i kao sto sam rekao kupujem vec 10 godina gume kod furlana (za dva auta) i nikada nisam dobio gumu stariju od 6 mjeseci.

 

Neznam kojeg vraga se svadas s menom napisao sam jedan jedini post u ovoj sapunici oko guma.  Nisam sklon kemijanju sa gumama.

Ali ti imas potpuno drugacije razmisljanje od mene.  Vozis stariji V8 mercedes ako se ne varam. Daj mi reci koje ljetne a koje zimske gume imas na tome autu? 

Zaoravo sam se sad sjetio da si stavljao slike od nekog BMW 5 3.0 ili tako nesto.  Kakve gume imas na tom autu? Neznam jel vozis oba ili si jednog prodao. Evo bas me zanima odgovor oko guma. 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

CLS nemeam više ali evo ovako je bilo

 

BMW E46 320D redizajn - 7tkm ljetni set Nokian 225/45/17 , zimski nisam doživio jer sam razbio auto ali bio bi 16 hankook vjerojatno,jer te sam bio gledao u 205/55/16

BMW 630i - 9tkm davanti gume , vozio od studenog do srpnja na zimskim gumama jer auto stavio na prodaju u travnju pa nisam htio uzimati novi ljetni set za auto koji prodajem, gume su bile 245/40/19

CLS - 15tkm na rotalla zimskim gumama 255/35/19 i 12tkm na nexen ljetnim gumama 245/35/19

BMW - 1000km ljetni set Kumho / Michelin 235/35/19 & 255/35/19 i 2000km semperit zimske 225/55/16

S tim da za bmw-a tražim nove zadnje gume 275/30/19 pa reko ako se već mogu pronaći nove premum po 50-60% cijene a svega dvije godine dot da mi netko linka da si uzmem za ljeto

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa,

molim Vas, pogotovo iskusnije da mi preporuce automobil (novi novcati). Do sada sam bio na rabljenima (svi od reda su bili Megani :):))

Sto mi je bitno, auto mora biti sposoban voziti i po malo losijim cestama, mora biti prostran i po mogucnosti imati dobar prtljaznik u pravilu prostran i na straznjim sjedistima ako je moguce. Dakle obiteljski auto, trenutni mi je stari Megane Grandtour i doslo vrijeme da se mijenja...

 

E sad novci su onako do nekih 140t kn, po mogucnosti i nize... koliko ja znam nemam bas neki izbor s obzirom na gore navedeno... Cak mi i novi megane grandtour ne ulazi u budget

Nekakvim sustavom eliminacije sam dosao do par vozila:

Dacia Duster, Suzuki Vitara su pristupacnije opcije ili Skoda Kamiq ako bi se odlocui dati nesto vise novaca...

 

Sto vi mislite ima li boljih opcija ili je to zapravo to? nemojte mi reci za jos par tisuca kn gore moze se bolje... jer ih nemam niti cu ih imat a niti ne zelim dati...

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 10:36 (toxic).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imas Corollu Touring Sports 1.2T u Terra paketu za 142.500kn, naravno, siguran sam da ce ti Toyota dealer spustiti 5-6.000kn,

osobito sad u doba Cov19 kad je prodaja vozila stagnirala za preko 50 u cijeloj EU, osobito novih vozila.

 

https://www.toyotaadria.com/hr/pdf/cjenici_vozila/cjenik_corolla_MY21.pdf

 

Vec taj osnovni paket ima hrpu oprema, cijeli Safety Sense, LED svjetla, straznja kamera i jos hrpu toga.

Jedina Corolla nove generacije koja mi se svidja - Hatchback mi je ruzan (naspram zadnjeg Aurisa),

Sedan je lijep ali osobno nepraktican za obitelj, te je dosta kruci i nije fin za vozit izvan ceste.

 

Takodjer pogledaj i salonska vozila, dobijes vjerovatno istu Corollu TS sa 0 ili ispod 1000km sa boljem paketom opreme

i ispod 140.000kn bez frke.

 

 

U videu je hibridna verzija, meni nije napeta sa 1.8h, dok je sa 2.0h vrh, no 1.2T je veoma zivahan i ugodan za voznju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imas Kiu Ceed za te novce karavan i hatch. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Definitivno Vitara

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hyundai tucson ili kia sportage stari par mjeseci i sa nekoliko tisuća kilometara? A od ovih navedenih bolje Vitara.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vitara ce mu biti premala za cetveroclanu obitelj, obicni Megan je veci od Vitare,

a kamoli ne Megan Sport Tourer, a SX4/S-Cross je pak preskup, koji bi mu po velicini odgovarao.

 

Ceed Sportswagon je isto dobra kupnja, nudi vise prostora od i30 Wagon, makar su braca,

i Hyundai lijepse izgleda, prostor i prakticnost je na strani KIA-e.

 

https://www.automobiledimension.com/car-comparison.php

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice