Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.062
|
čitano: 13.200.896
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pozdrav otac bih uzeo nesto do 8 tis. eura,sta kazete na ovo? cijena? ima li sta bolje za 8 ti?  LINK

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako ga zanima puno prostora, pa zato treba karavan,

onda neka si pogleda i C-Max Grand, jako zahvalno vozilo,

puno mjesta, osobito sa 5 sjedala - savrsen.

 

Na njuskalu ih bas i nema (Grand model), nasao sam jednog, krivo je cak napisano ime vozila,

al ima 7 sjedala, tak da mu otpada puno prtljaznog prostora:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-c-max-grande-1.6-tdci-7-sjed-navigacija-model-2013-kartice-oglas-31012964

 

Osim ak ih ne povadi, ali i tad ostane manje nego u obicnom grandu, zbog nosaca sjedala.

 

Ovaj bi mu bio odlican, samo da dogovore cijenu, na nekih 9.000€, super autic sa puno mjesta:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-c-max-1.5-tdci-120-ks-grand-1-vl-nije-uvoz-oglas-32412968

 

Uglavnom Granda prepoznajes po tome sto su straznja vratna klizna, kao i na B-Maxu.

Ako mu se svidja i nadje cjenovno povoljnog, nek gleda da je sa rucnim mjenjacem, jer

automatik im je bljjj i vole mjenjaci krepati bez najave.

 

Rucni su nepoderivi (ovisno o vozacu), ja sam vozio C-Maxa i B-Maxa, nikakvih problema,

B-Max dizel, promjenio nakon 173.000km, a C-Maxa sam sa 1.0 Ecoboostom, 153.000km bez greske.

 

Ako kupujes dizel, provjeri samo dali je to onaj blesavi francuz kod kojeg Adblue punjenje treba rastaviti pol masine,

da bi se doslo do mjesta punjenja - jer ako je, to ne kupuj, skupo je. Osim ak je to netko softwareski iskljucio, pa ni nema Adblue.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-grand-c-max-1.6-tdci-oglas-29398822

 

Evo jos jedan pristupacniji.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-grand-c-max-1.6-tdci-oglas-31903899

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 20:06 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ako ga zanima puno prostora, pa zato treba karavan,

onda neka si pogleda i C-Max Grand, jako zahvalno vozilo,

puno mjesta, osobito sa 5 sjedala - savrsen.

 

Na njuskalu ih bas i nema (Grand model), nasao sam jednog, krivo je cak napisano ime vozila,

al ima 7 sjedala, tak da mu otpada puno prtljaznog prostora:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-c-max-grande-1.6-tdci-7-sjed-navigacija-model-2013-kartice-oglas-31012964

 

Osim ak ih ne povadi, ali i tad ostane manje nego u obicnom grandu, zbog nosaca sjedala.

 

Ovaj bi mu bio odlican, samo da dogovore cijenu, na nekih 9.000€, super autic sa puno mjesta:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-c-max-1.5-tdci-120-ks-grand-1-vl-nije-uvoz-oglas-32412968

 

Uglavnom Granda prepoznajes po tome sto su straznja vratna klizna, kao i na B-Maxu.

Ako mu se svidja i nadje cjenovno povoljnog, nek gleda da je sa rucnim mjenjacem, jer

automatik im je bljjj i vole mjenjaci krepati bez najave.

 

Rucni su nepoderivi (ovisno o vozacu), ja sam vozio C-Maxa i B-Maxa, nikakvih problema,

B-Max dizel, promjenio nakon 173.000km, a C-Maxa sam sa 1.0 Ecoboostom, 153.000km bez greske.

 

Ako kupujes dizel, provjeri samo dali je to onaj blesavi francuz kod kojeg Adblue punjenje treba rastaviti pol masine,

da bi se doslo do mjesta punjenja - jer ako je, to ne kupuj, skupo je. Osim ak je to netko softwareski iskljucio, pa ni nema Adblue.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-grand-c-max-1.6-tdci-oglas-29398822

 

Evo jos jedan pristupacniji.

 hvala na odgovoru,mislim da ne bih zelio nesto tipa c-maxa vise gleda karavane,a i zapeo je za renault posto sada vozi renault...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

A onda nek gleda tako te manje karavane, isto ima OK mjesta - nije da stane kao u C-Maxa Grand i B-Maxa,

al opet dosta prtljage, alata i svega stane i u manji karavan.

 

Meni nisu karavani toliko napeti, imaju duzinu al nemaju bas visinu. Al i povoljniji su u startu,

laksi su, manje trose itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Taj megane je Ok, kakav je 1.4tce ne znam.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ako ga zanima puno prostora, pa zato treba karavan,

onda neka si pogleda i C-Max Grand, jako zahvalno vozilo,

puno mjesta, osobito sa 5 sjedala - savrsen.

 

Na njuskalu ih bas i nema (Grand model), nasao sam jednog, krivo je cak napisano ime vozila,

al ima 7 sjedala, tak da mu otpada puno prtljaznog prostora:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-c-max-grande-1.6-tdci-7-sjed-navigacija-model-2013-kartice-oglas-31012964

 

Osim ak ih ne povadi, ali i tad ostane manje nego u obicnom grandu, zbog nosaca sjedala.

 

Ovaj bi mu bio odlican, samo da dogovore cijenu, na nekih 9.000€, super autic sa puno mjesta:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-c-max-1.5-tdci-120-ks-grand-1-vl-nije-uvoz-oglas-32412968

 

Uglavnom Granda prepoznajes po tome sto su straznja vratna klizna, kao i na B-Maxu.

Ako mu se svidja i nadje cjenovno povoljnog, nek gleda da je sa rucnim mjenjacem, jer

automatik im je bljjj i vole mjenjaci krepati bez najave.

 

Rucni su nepoderivi (ovisno o vozacu), ja sam vozio C-Maxa i B-Maxa, nikakvih problema,

B-Max dizel, promjenio nakon 173.000km, a C-Maxa sam sa 1.0 Ecoboostom, 153.000km bez greske.

 

Ako kupujes dizel, provjeri samo dali je to onaj blesavi francuz kod kojeg Adblue punjenje treba rastaviti pol masine,

da bi se doslo do mjesta punjenja - jer ako je, to ne kupuj, skupo je. Osim ak je to netko softwareski iskljucio, pa ni nema Adblue.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-grand-c-max-1.6-tdci-oglas-29398822

 

Evo jos jedan pristupacniji.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-grand-c-max-1.6-tdci-oglas-31903899

 Si skuzio kak im pada cijena ? Imao sam C-maxa 1.6tdci iz 2011, kupio ga za ~7700 i nakon godinu dana cijene idu dole da boli glava, da sam ga prodavao mislim da nebi uspio dobit nit 5500€

toma20 kaže...
Čitatelj kaže...

Ako ga zanima puno prostora, pa zato treba karavan,

onda neka si pogleda i C-Max Grand, jako zahvalno vozilo,

puno mjesta, osobito sa 5 sjedala - savrsen.

 

Na njuskalu ih bas i nema (Grand model), nasao sam jednog, krivo je cak napisano ime vozila,

al ima 7 sjedala, tak da mu otpada puno prtljaznog prostora:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-c-max-grande-1.6-tdci-7-sjed-navigacija-model-2013-kartice-oglas-31012964

 

Osim ak ih ne povadi, ali i tad ostane manje nego u obicnom grandu, zbog nosaca sjedala.

 

Ovaj bi mu bio odlican, samo da dogovore cijenu, na nekih 9.000€, super autic sa puno mjesta:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-c-max-1.5-tdci-120-ks-grand-1-vl-nije-uvoz-oglas-32412968

 

Uglavnom Granda prepoznajes po tome sto su straznja vratna klizna, kao i na B-Maxu.

Ako mu se svidja i nadje cjenovno povoljnog, nek gleda da je sa rucnim mjenjacem, jer

automatik im je bljjj i vole mjenjaci krepati bez najave.

 

Rucni su nepoderivi (ovisno o vozacu), ja sam vozio C-Maxa i B-Maxa, nikakvih problema,

B-Max dizel, promjenio nakon 173.000km, a C-Maxa sam sa 1.0 Ecoboostom, 153.000km bez greske.

 

Ako kupujes dizel, provjeri samo dali je to onaj blesavi francuz kod kojeg Adblue punjenje treba rastaviti pol masine,

da bi se doslo do mjesta punjenja - jer ako je, to ne kupuj, skupo je. Osim ak je to netko softwareski iskljucio, pa ni nema Adblue.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-grand-c-max-1.6-tdci-oglas-29398822

 

Evo jos jedan pristupacniji.

 hvala na odgovoru,mislim da ne bih zelio nesto tipa c-maxa vise gleda karavane,a i zapeo je za renault posto sada vozi renault...

 Najbolje ga pitaj, i ak nije probao, nek proba jer razlika u poziciji sjedenja izmedju karavana i monovolumena je drasticna pogotovo ako putuje na neke duze puteve. 

 

 Za ovaj 1.4tce pisu da vole popit rashladnu zbog brtve glave, pregrijavanje 3 cilindra i mogucnost puknuca glave motora i to sve na negdje ~100tkm.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kupujem alu felge za Mazdu 323 sedan pa sam našao jedne koje su 6.5Jx15 ET38 na gumama 195/55/R15, a meni po papirima bi trebale ići 6Jx15 ET45 na istim gumama, 195/55/R15 pa me sada zanima da li to ipak odgovara jer se ne razumijem u felge? Ili moram tražiti baš one felge koje su 6Jx15 ET45? Hvala

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, kupujem alu felge za Mazdu 323 sedan pa sam našao jedne koje su 6.5Jx15 ET38 na gumama 195/55/R15, a meni po papirima bi trebale ići 6Jx15 ET45 na istim gumama, 195/55/R15 pa me sada zanima da li to ipak odgovara jer se ne razumijem u felge? Ili moram tražiti baš one felge koje su 6Jx15 ET45? Hvala

 Mislim da bi ti trebale pasati...
Znači ovako, te nove felge su ti 0,5J šire ali su isto tako zbog većeg ET-a izbačene više van, tj ET ti kompenzira tu razliku u širini felgi što je dobro, da ti sa unutarnje strane ne struže po karoseriji...
Tj taj novi kotač bi ti trebao biti u centru u presjeku kao i stari, samo je malo šira felga, pa će guma možda malo biti više razvućena na felgi, ali 0.5J razlike nebi trebalo biti problem za gumu...

Ja bi ti savjetovao da svakako ako se možeš dogovoriti, da probaš jedan kotač namontirati prije kupnje i motaj volan full lijevo, full desno, te obrati pažnju da nigdje ne zapne kotač, tj guma, ako ne zapne, onda si siguran u kupnju

 

BTW:
A dimenzija centralne rupe i razmak vijaka ti paše?

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 14:30 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel moguće da su ulja toliko napredovala da se preporuča izmjena na 30000km?
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Puno Vam hvala na odgovoru. Razmak vijaka paše, a za centralnu rupu nisam gledao, ali čovjek ima isti auto kao i moj, pa je odlučio da neće više stavljati ljetne sa alu nego je ostavio na zimskim na čeličnim pa mislim da bi trebalo odgovarati. Probati nažalost prije kupnje nije moguće iz razloga što je čovjek iz Ivanca ali nisu neki veliki novci pa mi se isplati riskirati

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mislioc kaže...
Jel moguće da su ulja toliko napredovala da se preporuča izmjena na 30000km?

 Mogu u idealnim uslovima, npr. grad nije idealan uslov za voznju sto znaci da se mijenja na 10-15k km. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Puno Vam hvala na odgovoru. Razmak vijaka paše, a za centralnu rupu nisam gledao, ali čovjek ima isti auto kao i moj, pa je odlučio da neće više stavljati ljetne sa alu nego je ostavio na zimskim na čeličnim pa mislim da bi trebalo odgovarati. Probati nažalost prije kupnje nije moguće iz razloga što je čovjek iz Ivanca ali nisu neki veliki novci pa mi se isplati riskirati

 Onda bi trebao biti siguran, ako je njemu pasalo, pasat će i tebi



Off topic:
Što se tiće ulja, da napredovala su, ali interval izmjene ne ovisi samo o kvaliteti ulja, tu je i tip motora, tj koliko je zahtjevan, od kojih vrsta materijala proizveden, veća naprezanja nego prije itd... pa do samog korištenja, kako je već kolega @ivanzu napisao, gradski uvjeti su najveće mučenje motora...
Budimo realni, danas se motori proizvode od što jeftinijih materijala, downsize-ing, cilindar/dva manje, manje se materijala troši pri lijevanju u kalupe, svi noviji blokovi motora su aluminijski, nisu više guseni kao nekada, poklopci bregaste i karteri nisu više aluminijski, nego plastični i samim time su i motori postali osjetljiviji, pa zahtjevaju i kvalitetnije ulje, ali interval se i dalje preporuća ćim češće, to bolje...

Evo najnovija specifikacija ulja je ACEA C3 za EU tržište sa još strožim zahtjevima i užim tolerancijama pri proizvodnji... INFO

 

Tako da ako na novom turbo benzincu piše da se treba točit isključivo ACEA C3, to je sa razlogom, zaboravimo ACEA A3/B3/B4 koji su još dobri za 90% starih vozila na Hr prometnicama s obzirom na godište vozila...

Budimo realni, ni gaće ne nosimo godinu dana, već ih redovno mijenjamo, pa bi tako trebali i ulje sa filterom...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 18:53 (1BIT).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jucer sam detaljno prao auto i opet sam koristio onaj karcher foam gun.  Slabo radi pjenu i jedva prodem karavana d segmenta sa jednim punjenjem. Pjena je stvarno jako slaba i moram rec da sam razocaran. Mislim napravi svoj posao ali nije kako bi trebalo biti. Zelim gustu pjenu da ne vidim auto kad ga naspricam. 

 

Koji foam gun preporucijete po mogucnosti da mogu usetati u ducan (zagreb) i kupiti.  Dao bi 300-400kn. 

 

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Jucer sam detaljno prao auto

 

 Eee kolega, sad si me podsjetio, skoro zaboravih

Kako me šokiralo danas ujutro kad sam išao u auto, pa to nije za ljude...

 

Ja ne kužim, pa kakve su to ptičurine sve ovo istresle sa subote popodne na nedjelju ujutro

Ovakav nered nisam vidio ni na hreliću...

Još mi neugodno, jedini danas po kiši perem auto u samoposlužnoj

 

Eee btw:
Jedan raritet kod nas, nisam već dugo ništa uslikao

 
 

Jedna toyota auris hybrid na zimuljama:

 
 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

Jedna toyota auris hybrid na zimuljama:
  

 Ništa neobično, moji iz Austrije dolaze uvijek u HR na zimskim gumama. Gore u planinama snijega koliko hoćeš 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 19:14 (Ziga).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imate preporuku za nekoga tko u Zg vari plastiku na unutarnjoj oblozi blatobrana auta?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 19:14 (Ziga).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Jucer sam detaljno prao auto i opet sam koristio onaj karcher foam gun.  Slabo radi pjenu i jedva prodem karavana d segmenta sa jednim punjenjem. Pjena je stvarno jako slaba i moram rec da sam razocaran. Mislim napravi svoj posao ali nije kako bi trebalo biti. Zelim gustu pjenu da ne vidim auto kad ga naspricam. 

 

Koji foam gun preporucijete po mogucnosti da mogu usetati u ducan (zagreb) i kupiti.  Dao bi 300-400kn. 

 

 MJJC je bang for the buck, čak je i ispod tog budžeta ali teško da ga ima u nekom dućanu, teško da ga iko uvozi, a dok bi stigao iz Kine biti će hladno.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Ništa neobično, moji iz Austrije dolaze uvijek u HR na zimskim gumama. Gore u planinama snijega koliko hoćeš 

 

U cetvrtak je pao prvi snijeg, iznad 1200m obavezna zimska oprema

 

https://www.tyrol.com/good-to-know/webcams-fuegen-region

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
 Ništa neobično, moji iz Austrije dolaze uvijek u HR na zimskim gumama. Gore u planinama snijega koliko hoćeš 
Čitatelj kaže...
U cetvrtak je pao prvi snijeg, iznad 1200m obavezna zimska oprema

 

https://www.tyrol.com/good-to-know/webcams-fuegen-region

 A dobro, kod" brđana" je to normalno i must have
Ovdje čovjek cijelu godinu u Zagrebu na zimskim, nije se ni jednom na Sljeme popeo...

 

Ziga kaže...

Imate preporuku za nekoga tko u Zg vari plastiku na unutarnjoj oblozi blatobrana auta?

 

 Bio je na Tratinskoj 47 ispod Cibone obrt, na žalost, sad gledam, izgleda da je propao... INFO

 
Probaj pitat Varoplast u Svetoj Nedjelji
Nema baš puno takvih obrta, pa nema ni izbora...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 21:28 (1BIT).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Lako za nas domace, trebao si vidjeti kaos koji je nastao u petak sa svabama i nizozemcima,

koji su se vracali s godisnjeg - laganini nisu mogli proci preko Felbertauerna, i onda uletjeli

bez ikakve opreme - da su bar imali lance.

 

Zato lance imam uvjek u gepeku, nebitno doba godine, jer 2019. sam se 16.6. vracao iz HR,

i naravno zakrkalo kao nikad.

 

A to sto ovaj u ZG-u ima zimske cijele godine, mozda su stare pa ih zeli poderat do kraja,

i na zimu stavit svjeze - makar i nije neki razlog, al znam takve specijalce.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pojavili se presretaći u civilu, krenula i autoškola istim putem

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako su gume stare on je opasnost na cesti. Veća je opasnost to što su stare nego što imaju 1.5-2mm dubine šare.
Realno ima svakakvih specijalaca, voze automobile po 10000€ a gume na njima su jedino za saksije za cvijeće.
Da li je to što mu je žao dati pare za normalne gume ili jednostavno ne obraćaju pažnju na to, ne znam, jer ima i jednih i drugih. Znam da sam vidio BMW X5 2016-a godina sa zimskim gumama koje imaju šaru 2mm, vlasnik nije obraćao pažnju, to baš prošlu zimu. Nisu bile stare, ali su bile potrošene. Prelazi puno kilometara a po autobahnu vozi po 150-200km/h a poznato je da se gume više troše što se brže vozi.

A ovo je prava opasnost. Skoro full slick. Golf IV, vozi ženska osoba... Ne znam šta reći na ovo...

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 22:46 (Haker_x).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Off topic:
Što se tiće ulja, da napredovala su, ali interval izmjene ne ovisi samo o kvaliteti ulja, tu je i tip motora, tj koliko je zahtjevan, od kojih vrsta materijala proizveden, veća naprezanja nego prije itd... pa do samog korištenja, kako je već kolega @ivanzu napisao, gradski uvjeti su najveće mučenje motora...
Budimo realni, danas se motori proizvode od što jeftinijih materijala, downsize-ing, cilindar/dva manje, manje se materijala troši pri lijevanju u kalupe, svi noviji blokovi motora su aluminijski, nisu više guseni kao nekada, poklopci bregaste i karteri nisu više aluminijski, nego plastični i samim time su i motori postali osjetljiviji, pa zahtjevaju i kvalitetnije ulje, ali interval se i dalje preporuća ćim češće, to bolje...

Evo najnovija specifikacija ulja je ACEA C3 za EU tržište sa još strožim zahtjevima i užim tolerancijama pri proizvodnji... INFO

 

Tako da ako na novom turbo benzincu piše da se treba točit isključivo ACEA C3, to je sa razlogom, zaboravimo ACEA A3/B3/B4 koji su još dobri za 90% starih vozila na Hr prometnicama s obzirom na godište vozila...

Budimo realni, ni gaće ne nosimo godinu dana, već ih redovno mijenjamo, pa bi tako trebali i ulje sa filterom...

Nisu ti moderni motori slabiji od starijih. Vecina ima aluminijske poklopce ventila, kape lezaja radilice su integrirane u donji blok, kovane klipnjace i radilice, hidropodizaci se opet koriste, uljne sprice ispod klipova, celicni/alu karteri, veci i jaci vijci, blok ojacan zeljeznim/celicnim umetcima itd. Naravno nije svaki motor isti pa ovo ne mora uvijek vrijediti. Vidio sam isto prije par dana Passat B5 celoston gume i vozi lik malo dijete u tome..

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 23:47 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iskreno, veći je problem kod novih motora što se generalke ne isplate raditi. Tj ljudi rađe hoće polovno nego da se promjene karike i leteći...

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaju polovni motori biti lutrija, pogotovo ako je motor izvaden iz auta koje je sudjelovao u prometnoj nesreci. Od siline udara klip ostruze zid cilindra i lezajeve osteti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 1:30 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Imate preporuku za nekoga tko u Zg vari plastiku na unutarnjoj oblozi blatobrana auta?

 

Dampini autolimarija u Buzinu. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav ljudi. Jel netko koristi onu kao tekucinu za vjetrobransko staklo, koja se nanese da se ne koriste brisaci tokom kiše? Vidio sam da ima u Plodinama to za kupiti. Pa me zanimaju misljenja o tome.
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Jel netko koristi onu kao tekucinu za vjetrobransko staklo, koja se nanese da se ne koriste brisaci tokom kiše? Vidio sam da ima u Plodinama to za kupiti. Pa me zanimaju misljenja o tome.

 Nanesi vosak....

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

 

moraš JAAAAAAAAAAAAAAAAAKOOOOOOOOO dobro očistiti staklo, poželjno na hladno staklo (radi razmazivosti dodana su otapala na te maramice/tekućine koje hlape jače na toplini), u oba smjera razmazati (vodoravno/okomito)...

 

i opet ćeš imati sitna površinska oštećenja na staklu koja su prevelika da ih ta tekućina zapuni i tu će ti se držati kapljice vode...

 

i kad sve dobro napraviš, to ti je za slabiju/srednju kišu, kad se usudiš voziti normalnom brzinom, pa ti zrak odnosi kapljice... ako je jača kiša, brisači moraju raditi

 

a sve u svemu, ne traje više od 2-3 mj...

 

uglavnom, moje mišljenje nakon 2 primjene - bolje uloži u dobre aero fleksibilne brisače i mijenjaj ih 2x godišnje...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa nije baš tako. Naravno, ovisno o kojem sredstvu se radi. Ja koristim Turtle Wax-ov Rain repeleant, i odličan je. Drži 3-4 mjeseci, i ako se vozim brže od 30-40 km/h uopće nemam potrebe paliti brisače, voda sama odleti sa stakla. A kad trebam koristiti brisače na manjim brzinama, brisači ljepše rade nego kad tog sredstva nema na staklima.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice