Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.094
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sve je to individualno i nema nekog uporista da neka marka je najbolja a neka se kvari... Ovisi o puno stvari a taj peugeot je za to godiste i opremu povoljan i 1.6ehdi motor je jednako pouzdan kako bilo koji japanac kinez svabo....

Prijatelj kupio bmw 13 tisuca eura pukla neka plastika koja je na kraju smrvljena usla u motor napravila havariju a auto bio 4 godine star 7 tisuca eura popravak... Sad jeli bmw onda losa marka ili jednostavno sve ovisi o tome kako te pogodi i sto dobijes. 

Taj peugeot ima odraden veliki servis redovno je odrzavano bez velikih problema ali kao i svako rabljeno nema garanciju jer auta koje se ne kvari ja ne znam.... Tj znam da svaki cigo svoga konja hvali... 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ne koristim nista za interijer, samo suha ili mokra mikrofibra. Sve sto mijenja tvornicki izgled interijera mi ne valja. 

 Ha čuj, ak ti auto stoji na suncu nije loše koristit nekakav premaz za plastiku sa UV zaštitom da ti ne izblijedi, meni samo bitno da se ne sjaji i da ne ostaje masno/ljepljivo kao kod jeftinih cockpit sprejeva.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 22:37 (luka94).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
J(CRO) kaže...

Dobio sam kaznu neki dan jer sam vozio jednosmjernom ulicom u suprotnom smjeru i oduzeta mi je vozačka na mjesec dana i 2000 kuna kazne, slao sam žalbu da me oslobode novčane kazne jer sam srednjoškolac itd itd... Moje pitanje je, pošto ne piše datum na kazni, od kad do kad teče tih mjesec dana kazne i da li smijem sada voziti dok mi ne stigne rješenje sa suda? Imam vozačku kod sebe iako mislim da je niti ne uzimaju fizički zar ne?

 Pa mislim da ce te prvo zvat na sud zbog žalbe. Svakako ti mora doc postom od kad ne smijes voziti. 

 

Fizicki je ne oduzimaju jer mozes voziti moped npr s njom.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vecina auta u posljednih 20 godina imaju ugradenu UV zastitu u plastiku interijera te nece pokazivati neke promjene pogotovo jer zrake moraju proci kroz staklo koje ima UV zastitu. Nista neces nasteti sto koristis te stvari ali ja ne volim efekat koji ostane poslje aplikacije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 23:00 (ivanzu).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Sve je to individualno i nema nekog uporista da neka marka je najbolja a neka se kvari...  

Vjerojatno. Ali zbog tog razloga postoje nezavisna istraživanja tržišta i ankete postojećih vlasnika  npr. WhatCar je solidan izvor, ali se odnosi većinom na UK tržište. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Sto fali Peugeotu? Sto nije svabo ili? 

Ne, nego to što nije japanac

 

Šalim se malo, ali generalno nisu baš najpouzdaniji auti, i još k tomu rabljeni... Sretno u svakom slučaju. Ne kupuje se bilo šta rabljeno.

 Pa niti jedno auto nije pouzdano ak se ne odrzava, druga stvar je sto ih nasi kupuju razbijene/sa hrpa km pa ih poprave, spuste km i kazu prvi vlasnik, uvezen iz njemacke od babe, auto izgleda izlickan na oglasniku a kad ga dodjes pogledas vidis dve razlicite boje na autu...

 

 Evo primjer jednog koji to radi...

 

 https://www.njuskalo.hr/trgovina/kautomobili

 

 Pogledaj kolko ima cetvorki, a i pogledaj mu ostale aute, znaci neki imaju 2 boje, nekima su haube da boli glava nastimane, neki imaju vece gapove na nekim stranama, nekima volan izgleda koda ima 500tkm i sl... I onda netko kupi tipa golf 7 od tog i zali se kak mi je otislo ovo ono, da folcika nevalja i sl... ajd da su cijene jos dosta  manje od ostalih, ali ove cijene su u nebu...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da sve cetvorke sa magicnih 150-250k km. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zvucat ce vam smijesno, ali za vanjske plasticne povrsine je vrlo dobar glatki maslac od kikirikija.

Prvo osvjezi boju crne plastike, stiti ju, usput ispolira sitne ogrebotine nanjoj, upije se u povrsinu i stiti je.

Nevjerovatno dobar trik, naucio sam ga slucajno od Australaca prije 15ak godina.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Najveci problem zbog kojeg sam i ovako dugo dugo gledao je zbog toga da se ne kuzim bas najbolje u automobile kao 20godisnjaka su me ozenili za opel vectru iz 93 sto. Je bilo oko 2009 te nakon par godina da bi se izvukao iz brda troskova usred najgore krize i cijene goriva (2.0i) jedini auto koji sam naisao na zamjeni je bio 10 godina star daewoo matiz a kako me nasanjkalo jer moj mehanicar nije bas bio najbolji a jbg poznanik je ozenio sam se i za taj auto.... 

Sad je ipak malo drugacija situacija jer znam covjeka koji prodaje znam sve kvarove sve popravke iako je drugi vlasnik nije bilo skrtarenja na djelovima a to polovno je uvijek rizik bio oežo bila honda bmw ili neko treci... 

Mislim kad sve vidim u hrvatskoj kupot auto jedino tako da znam ko ga lrodaje zasto i da bar znam osobu jer meni ja eto kazem da nisam znalac mozes uvalit muda pod bubrege jer sam naivan pa vjerujem ljudima (Lik s kojim se dogovrim zamjenu opel daewoo prespavao kod mojih vecerao u mene i iskreno nikad nisam vjerovao da ce te zalevatit a kad ono vise me on zalevatio nego nego moja 18 godisnja glava kad je vidila 115 konja pod haubom.... Tako da ucis se dok si ziv i lokusas eliminirat iste greske...  Sad vidit cemo sto ce rec ovlasteni servis.... 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Da sve cetvorke sa magicnih 150-250k km. 

 Ma najgore mi je kad vidim haube od 4tki, neke imaju veci gap, neke manji, a nekima je sve oslo u stranu, nazoves ggai kaze da nije karambol i da su pravi km  

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 0:05 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Jakovp kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Sto fali Peugeotu? Sto nije svabo ili? 

Ne, nego to što nije japanac

 

Šalim se malo, ali generalno nisu baš najpouzdaniji auti, i još k tomu rabljeni... Sretno u svakom slučaju. Ne kupuje se bilo šta rabljeno.

 Pa niti jedno auto nije pouzdano ak se ne odrzava, druga stvar je sto ih nasi kupuju razbijene/sa hrpa km pa ih poprave, spuste km i kazu prvi vlasnik, uvezen iz njemacke od babe, auto izgleda izlickan na oglasniku a kad ga dodjes pogledas vidis dve razlicite boje na autu...

 

 Evo primjer jednog koji to radi...

 

 https://www.njuskalo.hr/trgovina/kautomobili

 

 Pogledaj kolko ima cetvorki, a i pogledaj mu ostale aute, znaci neki imaju 2 boje, nekima su haube da boli glava nastimane, neki imaju vece gapove na nekim stranama, nekima volan izgleda koda ima 500tkm i sl... I onda netko kupi tipa golf 7 od tog i zali se kak mi je otislo ovo ono, da folcika nevalja i sl... ajd da su cijene jos dosta  manje od ostalih, ali ove cijene su u nebu...

 Gledao sam kod njega prije cca 2 god golfa 6 imao različite brojeve na staklima. Rekao je da se to oštetilo u transportu pa je morao mjenjati 

Auto je imao servisnu u kojoj je u prve 4 godine upisano u ovlaštenom preko 100 tkm, a u iducih 4 manje od 50. 

 

I onda nas je još odveo u drugo dvorište da vidimo nešto ne vezano za aute a na auto prikolici je stojao A3 u limarijski ocajnom stanju... još ne spremljen za prodaju.

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stakla sa razlicitm godistima nisu nikakva indikacija sve dok staklo nije mlade od auta. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Stakla sa razlicitm godistima nisu nikakva indikacija sve dok staklo nije mlade od auta. 

 Ma da ? Tvornicki auto izade van sa staklima razlicitih godista ?

 Za sofer-sajbu jos nije problem...

Truth in engineering.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...
hahhaajaads kaže...
Jakovp kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Sto fali Peugeotu? Sto nije svabo ili? 

Ne, nego to što nije japanac

 

Šalim se malo, ali generalno nisu baš najpouzdaniji auti, i još k tomu rabljeni... Sretno u svakom slučaju. Ne kupuje se bilo šta rabljeno.

 Pa niti jedno auto nije pouzdano ak se ne odrzava, druga stvar je sto ih nasi kupuju razbijene/sa hrpa km pa ih poprave, spuste km i kazu prvi vlasnik, uvezen iz njemacke od babe, auto izgleda izlickan na oglasniku a kad ga dodjes pogledas vidis dve razlicite boje na autu...

 

 Evo primjer jednog koji to radi...

 

 https://www.njuskalo.hr/trgovina/kautomobili

 

 Pogledaj kolko ima cetvorki, a i pogledaj mu ostale aute, znaci neki imaju 2 boje, nekima su haube da boli glava nastimane, neki imaju vece gapove na nekim stranama, nekima volan izgleda koda ima 500tkm i sl... I onda netko kupi tipa golf 7 od tog i zali se kak mi je otislo ovo ono, da folcika nevalja i sl... ajd da su cijene jos dosta  manje od ostalih, ali ove cijene su u nebu...

 Gledao sam kod njega prije cca 2 god golfa 6 imao različite brojeve na staklima. Rekao je da se to oštetilo u transportu pa je morao mjenjati 

Auto je imao servisnu u kojoj je u prve 4 godine upisano u ovlaštenom preko 100 tkm, a u iducih 4 manje od 50. 

 

I onda nas je još odveo u drugo dvorište da vidimo nešto ne vezano za aute a na auto prikolici je stojao A3 u limarijski ocajnom stanju... još ne spremljen za prodaju.

 

 

 Ma lik je zesca i otvorena muljaza... Evo primjer kak izgledaju noviji auti, svi su bili u frontalci  

14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Svi ti šoderaši su isti k, i tko kupi od njih si je sam kriv.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
ivanzu kaže...

Stakla sa razlicitm godistima nisu nikakva indikacija sve dok staklo nije mlade od auta. 

 Ma da ? Tvornicki auto izade van sa staklima razlicitih godista ?

 Za sofer-sajbu jos nije problem...

 Naravno da izade, zna biti 1-2g razlike. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da istina ali dosta ljudi se ne kuzi ili imaju mehe kojima nije za vjerovat.... Pogotovo mehe koje znas jer onini za lose kazu da je dobro jer onda sebi opet rade posao... 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel bio tko zadnjih tjedan dva u chemichal guys ducanu u ljubijska 1 u zagrebu? Otisao bi sutra i kupio stvari za cca 1000kn ali nitko se ne javlja cijeli dan pa nisam siguran jel to uopce radi....

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Chemical Guys uglavnom "trashaju" po ostalim forumima, navodno ima i boljih rjesenja za te novce. (pogotovo za 1000kn proizvoda)

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imas kakvu preporuku u zagrebu? Znaci udem u ducan i kupim stvari. Da mi prodavac da malo upute. Nebi preko webshopa jer nisam bas na "TI" sa tim stvarima pa bi mi tako bilo malo lakse.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Imas kakvu preporuku u zagrebu? Znaci udem u ducan i kupim stvari. Da mi prodavac da malo upute. Nebi preko webshopa jer nisam bas na "TI" sa tim stvarima pa bi mi tako bilo malo lakse.

 Iz prve ruke, PH Detailing ako nisu studenti, tj "onaj glavni" je tamo. On mi je dosta puta pomogao sa savjetima. A za nesto online uglavnom: DetailingWorld  

 

Nisam ni ja nesto na "ti", uglavnom se drzim jednostavnog pre-washa sa pjenom, washa s rukavicom i brzog susenja, planiram uskoro probat neke ValetPRO i Wowo's proizvode za ciscenje i zastitu.

 

Za Chemical Guys je bilo cisto od foruma i komentara gdje sam citao reviewe, zato ih nisam nikad probao iako marketinski imaju fora pakiranje. Na kraju se sve svodi da nades neki proizvod koji tebi radi okej.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 19:25 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
omomomomoomm kaže...

Imas kakvu preporuku u zagrebu? Znaci udem u ducan i kupim stvari. Da mi prodavac da malo upute. Nebi preko webshopa jer nisam bas na "TI" sa tim stvarima pa bi mi tako bilo malo lakse.

 Iz prve ruke, PH Detailing ako nisu studenti, tj "onaj glavni" je tamo. On mi je dosta puta pomogao sa savjetima. A za nesto online uglavnom: DetailingWorld  

 

Nisam ni ja nesto na "ti", uglavnom se drzim jednostavnog pre-washa sa pjenom, washa s rukavicom i brzog susenja, planiram uskoro probat neke ValetPRO i Wowo's proizvode za ciscenje i zastitu.

 

Za Chemical Guys je bilo cisto od foruma i komentara gdje sam citao reviewe, zato ih nisam nikad probao iako marketinski imaju fora pakiranje. Na kraju se sve svodi da nades neki proizvod koji tebi radi okej.

 Cist da se nadodam na ovo u vezi chemical guysa, njihovi proizvodi su jako hit&miss, šamponi su daleko preskupi za to što jesu, moj brat si je uzeo onaj njihov V07 high gloss i osjeti se daleko manje lubrikacije tokom pranje nego moj fav SG sleek premium shampoo, njihova sredstva za felge su također dosta slaba te se moraju koristit u kombinaciji sa kantom vode i četkom za felge, sealanti i voskovi su im također jako loši i jedva izdrže jedno pranje običnim ph neutralnim šamponom bez da ih se potpuno skine, pozitivne stvari za koje znam da su ok su npr. onaj clean slate šampon koji je super za skidanje prirodnih voskova sa vozila, također dresinzi za unutarnje plastike i dresinzi za gume (pošto su water based), i ofc osvježivači ak to voliš, al imaš daleko boljih opcija od Sonaxa, Gyeona, Shiny Garage, Bilt Hamber, AutoBrite, Koch Chemie itd. itd. koji su svi daleko povoljniji (izuzetak gyeon) i kvalitetniji. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam si malo počistio auto od ispod šta se ne može nikako počistit bez demontaže...

 
 
 
 

Baš me zanima da dođem tako u servis i tražim ih da mi počiste blatobrane nakon svake zime, dal bi pristali i koliko bi računali

Al sad sam miran, baš se vidi otvor za odvodnju vode koji je bio zaštopan smećem i "kiselio se"...
Nebu meni pragovi truli dok sam ja vlasnik...i živ

8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Trenutno mi je auto kod mehaničara i do sutra bi trebao znati kaj će biti, međutim zanima me jel se netko od vas susreo s ovime. Pao sam na tehničkom jer zadnja desna nožna kočnica koči 600N, dok lijeva koči 1200N. Kod ručne nema takve razlike, tamo je desna 1200N, a lijeva 1000N. Auto inače servisiran, tip top stanje motora i limarije i čak su pred godinu dana mijenjani diskovi pakne itd. Prednje kočnice 0% razlike. Radi se o Punto Mk2. Naravno šok, nepredviđeni trošak, sad mi kaže da može biti da je regulator sile kočenja koji košta 1800 kn, a može biti da je cilindar zadnjeg desnog kotača koji košta 50 kn. Naravno ja sam prvo dao provjeriti cilindar. I sad mene zanima, ako ručna na desnom kotaču radi ispravno, a nožna 50% slabije, jel to može biti da je cilindar u pitanju i da prođem jeftinije? Također kaže mi na tehničkom da taj regulator sile kočenja zna od stajanja se zaštopati ili što već (a meni je stajao 2 mjeseca i još prije toga je vožen iznimno rijetko), ima ko kakva saznanja o tome?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 10:21 (SMA Solar).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

meni je trebalo reparirati straznje lijeve celjusti. kupio sam set gumica i to je to. cijene se ne sjecam.

ali manje od 100kn

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

 Evo kod mene kako izgledalo prije 2 godine nakon boga pitaj koliko kilometara, i kad sam ove godine u 3 mjesecu otvorio bilo je možda par centimetara. Za cijenu ti najviše ovisi koliko je komplicirana ta plastika za skinut i koliko je ima. Za E- klasu w211 koja je ispod komplet zaštićena s tim plastikama, mi je rečeno oko 300kn da se sve skine,opere, pošprica sa uljem u spreju za zašitu i vrati nazad.

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo je prvi proizvod sto sam.nasao googlanjem pa ima li netko iskustva s tim?https://www.bauhaus.hr/quixx-odstranjivac-ogrebotina-s-plastike.html

Naime,htio bih se rijesiti ogrebotina na unutarnjim pragovima(plastikama) automobila pa me zanima da li takvi ili slicni proizvodi djeluju,ili ako netko ima neki provjereno dobar proizvod za navedeno neka savjetuje!Hvala svima!

Riječ je o ovakvim ogrebotinama kao na slici..

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 14:31 (big_guy).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Magicna spuzva tu moze pomoci ali tesko da ce ukloniti skroz, moze samo napraviti manje vidljivim. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imao isti problem na Unu.Mehaničar svašta radio na kočnici od kotača koji je slabije kočio da bi na kraju ispalo da je taj regulator raspodjele sile.Ručna je bila ok.Rekao je da je to skupo za mjenjati i preporučio mi čovjeka kojemu ću dati za piće da me pusti na teh.To mi je i onako bila zadnja reg.toga auta.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sonax ActiFoam 85kn i Sonax Polymer Netshield 90kn u tokić webshopu (nema poštarine ako odaberete dostavu u poslovnicu)

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 22:25 (luka94).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice