Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.250
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

FM Transmitter sa BT za spajanje na mob?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

Meni je sa novim Focusom problem kaj ne znam dal gledam Focus, novi Ceed ili novi i30. Svi su isti.

 Focus i Ceed su tu negdje u rangu po ljepoti. Vidim ih po cesti redovno. Kvalitetom su tu negdje bi reko. Kia radi odlican poso, al nezz tesko se odlucit koji je bolji, to sve ovisi kaj tocno volis sto se tice izgleda, detalja, izrade, mogucnosti, motora itd. Mislim da se nemre fulat s takvim autima jer su vise-manje dobro napravljeni, sad kolko dobro, vrijeme ce pokazati, al naravno ekipa koja uzima takve aute ne voze ga 20 god...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fokus pokus

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-1.6-vvti-oglas-29296332

lambda sonda, mišljenja, savjeti, koliko bi bila zamjena i da li zbog toga treba obratiti pažnju na još neke stvari?

tresenje kod kočenja= kočnice?

 Diskovi su ti 360kn komad(pločice postoje dve vrste, sad zavisi koje su, jedne su 320kn, a druge 390) - Sve od ATE-a
Lamba sonda je 370kn od Bosch-a.
To ti je već nekih 1500kn bez ruku[ako računamo da idu one skuplje pločice]. S cijenama iz normalnog lokalnog dućana, ne iz webshopa tipa autokrešo i sl.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
aloevera13 kaže...

 nadam se da ste pazili na ogranicenje kod izlaza iz drage bascanske jer je tamo kamera za brzinu 

 

cesta 104 od valbiske do ulaza na brzu cestu kod skretanja za malinsku je bas top topova...

 Znam za tu kameru, tu jedino motocikli mogu prekoračit brzinu i dobit kaznu, kamera je u sred naselja, a naselje stisnuto bez ikakve planske gradnje, ulica je uska da se na nekim djelovima jedva dva auta mimoiđu, kad dođe kamper nastane čep i svakak se ljudi snalaze, ulaze u privatna dvorišta nebili oslobodili malo mjesta da se kamper provuće i tak, ograničenje 50, valjda na najboljem djelu sam 40 vozio, više stajao nego se vozio, mada je taj dio baš predivan za razgledati, pa nije bilo potrebe za bržom vožnjom, guštao sam po cesti prije naselja, male serpentine, spust prema naselju, uspon od naselja (u povratku), kroz šumu i prirodu, vrhunski, samo šta turista još ima dosta, pa je malo gužva na cesti...

Ma Krk je vrhunski, da ne košta 39Kn svaki upad, išao bi svaki dan tamo, bezobrazno je skup, 21Kn (18Kn izvan sezone ak se ne varam) je autoput Zg-Ka u dužini od 60-ak kilometara, a dva kilometra mosta skoro duplo veća cjena, nema smisla...

 

 

Kako misliš da mogu dobit kaznu? Naprijed nema tablice, a iza se tablica lagano sakrije.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pripremio se za zimu 

Uniroyal MS 77 Plus

185/60/r14

Novo pjeskarene i plastificirane felge

Unutarnji uteg za alu felge...da mi ne oštete sa onim standardnim jer ih mora lupit.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz

Trebao bih neku stranicu / trgovinu gdje je moguće online naručiti gume,a da ima plaćanje pbz visom na rate. Doslo vrijeme nakon 5 godina za iducih 5 godina zimskih guma,pa radije uzmem skuplje onda a rate dobro dođu

Hvala lp

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
1BIT kaže...
 Znam za tu kameru, tu jedino motocikli mogu prekoračit brzinu i dobit kaznu,

 

 

Kako misliš da mogu dobit kaznu? Naprijed nema tablice, a iza se tablica lagano sakrije.

 Pa jedino motociklom u naselju možeš projurit, auti su preširoki, kako sam već napisao, jedva se mimoiđu, onaj tko ne zna za kameru, a projuri motociklom, morat će se po toj istoj cesti i vratit (ak se ne varam, druge nema), tako da će mu kamera sigurno snimit zadnju tablicu, sakrit tablicu možeš jedino na "ležaljakama", svi skuteri, enduro/cross motori, chopperi imaju okomite tablice i zbog same konstrukcije smeta zadnji kotač da se tablica sakrije, jedino "ležaljke" koje btw i najviše jure imaju tu mogućnost da sakriju tablicu tako da je postave vodoravno...

Najbolje su još imali stari motori, okomito na prednjem blatobranu, ali zakrenute za 90°, tako da si ju mogao vidjeti jedino sa boka, takve bi kamera teško slikala, a potpuno su legalni...

 
 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 19:43 (1BIT).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MadMax2015 kaže...

Pozz

Trebao bih neku stranicu / trgovinu gdje je moguće online naručiti gume,a da ima plaćanje pbz visom na rate. Doslo vrijeme nakon 5 godina za iducih 5 godina zimskih guma,pa radije uzmem skuplje onda a rate dobro dođu

Hvala lp

 Ekupi. Samo ako hoćeš da što bliže budu datumi proizvodnje gume onda ti je najbolje osobno otić i kupit. 

1BIT kaže...
Dex.pwn kaže...
1BIT kaže...
 Znam za tu kameru, tu jedino motocikli mogu prekoračit brzinu i dobit kaznu,

 

 

Kako misliš da mogu dobit kaznu? Naprijed nema tablice, a iza se tablica lagano sakrije.

 Pa jedino motociklom u naselju možeš projurit, auti su preširoki, kako sam već napisao, jedva se mimoiđu, onaj tko ne zna za kameru, a projuri motociklom, morat će se po toj istoj cesti i vratit (ak se ne varam, druge nema), tako da će mu kamera sigurno snimit zadnju tablicu, sakrit tablicu možeš jedino na "ležaljakama", svi skuteri, enduro/cross motori, chopperi imaju okomite tablice i zbog same konstrukcije smeta zadnji kotač da se tablica sakrije, jedino "ležaljke" koje btw i najviše jure imaju tu mogućnost da sakriju tablicu tako da je postave vodoravno...

Najbolje su još imali stari motori, okomito na prednjem blatobranu, ali zakrenute za 90°, tako da si ju mogao vidjeti jedino sa boka, takve bi kamera teško slikala, a potpuno su legalni...
  

 Do prije par godina svaka ležaljka je imala tablice vodoravno ali i tome je došao kraj, sve više policajaca to kažnjava i nije ih briga koji ti je razlog zašto su tako postavljene. Nije mi jasno čemu tolike tablice na motorima skoro kao i za traktor su velike, one za skuter su odlične veličine za motor.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 19:56 (ZooZ).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mall.hr

Kupio već nekoliko kompleta i svaki put mi bez mog inzistiranja momci na preuzimanju pokažu dot na svakoj. Kažu, navikli su već da je to jedino što ljude zanima.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MadMax2015 kaže...

Pozz

Trebao bih neku stranicu / trgovinu gdje je moguće online naručiti gume,a da ima plaćanje pbz visom na rate. Doslo vrijeme nakon 5 godina za iducih 5 godina zimskih guma,pa radije uzmem skuplje onda a rate dobro dođu

Hvala lp

 Koliko se vozis da ti toliko traju?

Bas me zanima koliko ce mi ove zimske trajati. Jer ljetne nemaju niti 1 godinu i vec su pri kraju tako da cu ih izganjat do 11 mj i idu u otpad.

 A ove zimulje mi 24 tj 2018...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 20:30 (Fake_Alert).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Doslovno svi motori(govorim za ove koje nazivaš ležaljakam) dolaze s plastičnim repom na kraju koji drži žmigavce i tablicu. No to se lagano sredi tako da tablica može ići skroz u dubinu(dosta često kod motora s undertail ispuhom).

Kroseri, barem ove koje sam vidio imaju isto tablicu kao i ležaljke. Jedino boberi i ti old tajmeri imaju tablice koje se ne mogu sakriti.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Koliko se vozis da ti toliko traju?

Bas me zanima koliko ce mi ove zimske trajati. Jer ljetne nemaju niti 1 godinu i vec su pri kraju tako da cu ih izganjat do 11 mj i idu u otpad.

 A ove zimulje mi 24 tj 2018...

 Znas kaj ti bum rekel. Da gudjerke ug9 evo izgleda budu vozile i ovu (5) zimu. Iako sam bas jucer gledao, imaju jos mesa i nisu tvrde al sam skeptican. Posto je na felgama priserafit cu kad budu uvjeti i testirati. Ak nebudu ok idem ja po nove dunlopice...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kao što rekoh ilegalno. Tail tidy se može koristit ali naavno sa atestom i tablica mora biti vidljiva. Sakrit tablicu možeš i na autu ako imaš zatamljeno zadnje staklo, skineš tablicu i staviš je iznutra i kažeš da ti je nosaš ispao e sad hoće li povjerovat ili ne to već upitno do prije nekoliko godina vjerojatno bi ali sad, sumljam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 13:24 (ZooZ).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sve je legalno dok te ne uhvate 😂
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

decki...neznam dal sam vec to pitao tu, ali muci me sljedece:

 

felge 5x112 cb 57,1

glavcina 5x114,3 cb 66,1

 

da ili ne?

odnosno konusni vijci oce obaviti svoj posao tu kako spada?

tokarenje cb tih 9mm u promjer...ima li koga da to radi, da kvalitetno bude, da je sigurno u voznji?

 

eventualne zamjene za konuse/tokarenje? postoje li distance sa 66,1 rupom koje imaju nastavak za 57,1 felgu?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

decki...neznam dal sam vec to pitao tu, ali muci me sljedece:

 

felge 5x112 cb 57,1

glavcina 5x114,3 cb 66,1

 

da ili ne?

odnosno konusni vijci oce obaviti svoj posao tu kako spada?

tokarenje cb tih 9mm u promjer...ima li koga da to radi, da kvalitetno bude, da je sigurno u voznji?

 

eventualne zamjene za konuse/tokarenje? postoje li distance sa 66,1 rupom koje imaju nastavak za 57,1 felgu?

 Po meni previse je tu kemijanja

#fsb
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imaš adaptere, al većinom su plastični, a baš ne vjerujem u plastiku makar kažu da nisu imali s njima problema, rađe bi ja te adaptere aluminijske il čelične, al su skupi vjerojatno.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pod adaptere mislis na prstenove? prstenove ne trebam, jer je centralna na felgi manja a ne veca od glavcine...ja sam se odnosio na distance sa 2 seta rupa (112 i 114,3) i sa 2 promjera centralne rupe (66,1 za nalijeganje na glavcinu i 57,1 za nalijeganje felge na distance)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 16:54 (RuskeGTT).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Eh susjed... Bar je rekao da je on i da ce platit (mora farbanje jer je bas duboka ogrebotina i jako se osjeti pod prstom, sva sreca rijesi se za sicu), isto sva sreca da nije drugi susjed sa bmwom sta je slupao 3 auta ispred parkiralista, dosao nakon mjesec dana sa drugim prednjim i zadnjim branikom 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 17:47 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Eh susjed... Bar je rekao da je on i da ce platit isto sva sreca da nije drugi susjed sa bmwom sta je slupao 3 auta ispred parkiralista

 Di ti živiš kad takve susjede imaš?

Da mi je vidjet kako kod tebe stoje sparkirani auti...

Pokloni im šah, da vježbaju postavljanje predmeta unutar crta
Pa sljedeći put možda i auto uparkiraju unutar crta...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 20:47 (1BIT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
hahhaajaads kaže...

Eh susjed... Bar je rekao da je on i da ce platit isto sva sreca da nije drugi susjed sa bmwom sta je slupao 3 auta ispred parkiralista

 Di ti živiš kad takve susjede imaš?

Da mi je vidjet kako kod tebe stoje sparkirani auti...

Pokloni im šah, da vježbaju postavljanje predmeta unutar crta
Pa sljedeći put možda i auto uparkiraju unutar crta...

 A cuj, nije toliko do susjeda (do nekih je, jednog u nasoj zgradi ali vecinom okolo u drugim kucama/zgradama) koliko je do "parkinga" kojeg imamo na ilegalan nacin. Uglavnom, u naselju je sve nekak skuceno i nema mjesta za nasu zgradu da mi imamo normalno parkirno mjesto nego se mi moramo parkirat znaci odma do ulaza tj. na desnoj strani ceste di nema crta (logicno jer nema nit parkinga). Najgore je kad se vratis kuci iza 10 kad su svi doma, sve je popunjeno i onda si mislis... Dal parkirat na parkingu pored manjih kuca (jer imas tipa 20ak kuca i isto toliko parking mjesta), kod kuca sam probao i ne isplati se (vecinom zbog toga jer se buse gume, meni su vec 2 puta i tocno znam tko to radi), onda si mislis hoces se parkirat na nogostup/cestu (znaci pola pola) i reko to se ne isplati (jer mi smo vec dobili upozorenje sljedece jutro, par susjeda dobilo kaznu od 300kn). Imam tog jednog susjeda sa bmw tricom koji se voli napit i doc u rane sate (cca 2-3 ujutro uvijek od njega cujem skripanje guma) dok se jedno jutro par njih probudilo sa udubljenim vratima a bmwa nema mjesec dana (nitko to nije skuzio osim nas par kojima auto nije ostecen) i naravno bmw dobio m branike (sad dal je slucajnost da nije on ali zasto ga nebi bilo mjesec dana i nakon toga se vrati sa drugim branicima ? ). Sah/belu igraju susjedi (tj. babek i dedek) odma stan iznad ulaznih vrata i vec sam ih par puta cuo da vicu da "varas" . Taman je nedavno i pao led (prije cca sat-sat i pol) i reko nece valjda sad bit jos nesta na autu jer led i nije bio bas malecki, sva sreca nema nikakvih udubljenja kod nas, dok je od susjeda dacia (koji nas je i ogrebao) dobio malu rupu na krovu 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@ruske pa imas kupiti adaptere s 5x112 na 5x114.3 i po mogucnosti s centralnom rupom koju trebas. ak nema s rupom centralnom koju trebas potokari felgu.

i gledaj si da ti je adapter minimalno 15 do 20mm debel i dal ti to odgovara radi et felgi.

 

vidio ma svoje oci kak su konusni serafi popucali na vw...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Pripremio se za zimu 

Uniroyal MS 77 Plus

185/60/r14

Novo pjeskarene i plastificirane felge

Unutarnji uteg za alu felge...da mi ne oštete sa onim standardnim jer ih mora lupit.

 Bok, gdje si ih pjeskario/plastificirao?

 

koja cifra je bila?

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

unaprijed isprike ako je kriva tema, ne znam gdje bih pitao dalje

gledam kupiti novi auto (trenutno imam mazdu 6 2006 dizel - super pouzdan auto da ne hrdja ko talijan i da nema DPF filtera..)

 

zena hoce neki poviseni zbog preglednosti i lakseg prelaska lezecih i drndavih cesta (a ima ih u zg)

ja zelim benzinca jer nam je 90% voznje gradska voznja, ostalih 10% otpada na autocestu - ne svidja mi se kod dizela ucestalo mjenjanje brzina u gradu zbog malog raspona okretaja (tj ako nisi izmedju 2000 i 2400rpm auto je ili preslab ili trazi prelazak u visu brzinu)

 

u izbor su usli ugl auti sa 5ora vrata:

 

corolla (sedan i karavan hibridi), rav4, tiguan, t-roc, karoq, scala, cx-5, cx-3, q3, xc40, ateca

 

i onda su iz izbora izasli:

 

corolla - nedovoljno prostora

rav4 - preskup

t-roc - premal i losa vidljivost

scala - nije SUV (-,-)

cx-3 - premal

cx-5 - lijepa unutrasnjost ali gepek nije toliko veliki + i dalje se bojim mazda problema (hrdja) + cijenom je skuplji od vecine na listi

xc40 - apsurdne cijene

 

ostali:

tiguan (1.5TSI 150ks), karoq (1.5TSI 150ks), q3 (2.0TDI 150ks) i ateca (1.5TSI 150ks)

 

tiguan i q3 imaju povece cijene pa bi u obzir dosli polovni a vidim da ih na trzistu ima dosta

pogotovo me iznenadio broj polovnih audia 2016 godiste, ugl dizeli - sta se svabe rjesavaju svog dieselgate inventara ili u cemu je kvaka da ih ima toliko polovnih na trzistu?

 

karoq ima puno prostora iznutra i stvarno je praktican - samo je prednja konzola malo zastarjela i pricekao bih novi dizajn koji imaju scala i kamiq (no nije mi to toliko bitno da bi odustao od njega)

ateca - takodjer dovoljno prostora i sad je na akciji 2.0TDI sa xcellence opremom (najveci paket opreme) za 205.000kn

q3 je novi preskup tako da bi u obzir usao polovni

 

brine me kod skode i seata kako ce to izgledati za 10g (koliko min planiram imati auto) i kakvi su sto se tice pouzdanosti (znam da je sve to VW ali svi se sklapaju u razlicitim tvornicama)

 

tiguan je najbolji iznutra sto se tice prakticnosti, pogotovo mi se svidja straznja klupa sto je pomicna i sjedala se mogu naginjati te je kvaliteta izrade svega na nivou samo su toliki drkarosi sto se tice dodatne opreme i naplacuju sve ko suho zlato tako da bi me novi iz salona sa opremom koju zelim (senzori, assistovi i led svjetla) izasao 245k kn..

 

 

razmisljao sam o uvozu auta iz njemacke pa me zanima isplati li se to za aute koji su max 3g stari (ako bih uzimao polovni ne bih da je stariji od 2016 i da je presao vise od kojih 50.000km) ili je bolje kupiti kod nasih trgovaca rabljenim autima (dasweltauto) koji sami rade uvoz?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 10:25 (Fanu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
Fake_Alert kaže...

Pripremio se za zimu 

Uniroyal MS 77 Plus

185/60/r14

Novo pjeskarene i plastificirane felge

Unutarnji uteg za alu felge...da mi ne oštete sa onim standardnim jer ih mora lupit.

 Bok, gdje si ih pjeskario/plastificirao?

 

koja cifra je bila?

 cca 50 kn po kotacu je pjeskarenje i odvojeno plastificiranje.

U Ježdovcu.

Imas blaža za pjeskarenje +385 (91) 511 7918

blažević za plastificiranje. 01/6560-045

 

To ti je za 14", sto je promjer veci to je cijena veca naravno.

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

....

razmisljao sam o uvozu auta iz njemacke pa me zanima isplati li se to za aute koji su max 3g stari (ako bih uzimao polovni ne bih da je stariji od 2016 i da je presao vise od kojih 50.000km) ili je bolje kupiti kod nasih trgovaca rabljenim autima (dasweltauto) koji sami rade uvoz?

 Ako imaš volje i vremena uvijek je najisplativije sam sve odraditi, definitivno se isplati, brže padaju cijene nego kod nas. Ali, za to se moraš kužiti u automobile, ili sa sobom imati nekog tko zna što i gdje provjeriti na automobilu.

I biti spreman odustati pa čak i ako si već u DE, gledaš auto, sve je dogovoreno i onda pronađeš nešto što ti se ne sviđa ili je jako sumnjivo. 

 

Btw, kako to da imaš na raspolaganju preko 200.000 hrk a ne gledaš Kodiaqa ili Tucsona?

 

I mislim da se ne moraš brinuti za kvalitetu izrade Seata i Škode. Ja sam imao Feliciju staru dvadesetak godina, pa u unutrašnjosti nije bilo tragova korištenja. Ni na tabli, volanu, sjedalima... a koristio sam je i privatno i službeno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 10:37 (CyberDemonVZ).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

unaprijed isprike ako je kriva tema, ne znam gdje bih pitao dalje

gledam kupiti novi auto (trenutno imam mazdu 6 2006 dizel - super pouzdan auto da ne hrdja ko talijan i da nema DPF filtera..)

 

 Iz koje si ti planete?

 

Voziš oca hrđe, uspoređuješ sa talijanima koji jedini cinčaju kak bog zapovijeda i nema hrđe (pogle stare Fiat Tempre iz devedesetih ako na koju se još može naletiti).

Novi auti nemaju problema više toliko s hrđom, jer materijali od kojih se rade nemaju veze s metalima ko do prije desetak godina.

 

Želiš nešto za deset godina a gledaš VW? Nadam se da imaš dublji džep,

 

Gledaj alternativu iz Južne Koreje, to ti je jedino sigurno danas ... pogotovo uz jamstvo koje te pokriva skoro cijeli navedeni period.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 10:37 (Jarvan).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Stric_Jura kaže...
Fake_Alert kaže...

Pripremio se za zimu 

Uniroyal MS 77 Plus

185/60/r14

Novo pjeskarene i plastificirane felge

Unutarnji uteg za alu felge...da mi ne oštete sa onim standardnim jer ih mora lupit.

 Bok, gdje si ih pjeskario/plastificirao?

 

koja cifra je bila?

 cca 50 kn po kotacu je pjeskarenje i odvojeno plastificiranje.

U Ježdovcu.

Imas blaža za pjeskarenje +385 (91) 511 7918

blažević za plastificiranje. 01/6560-045

 

To ti je za 14", sto je promjer veci to je cijena veca naravno.

 

 

Drvoplast u Soblincu odlično odradi plastificiranje,za cijene najbolje nazvat al kad sam zadnji put nosio bili su ful korektni,bolje naprave nego Colorplast u Dubravi koji ima nabijene cijene,ti bi ti uzeli 100kn za plastificiranje jednog šarafa valjda,jedino u Drvoplastu ne pjeskare pa treba dofurat već opjeskareno kaj god da se radi,u vezi pjeskarenja,izbjegavat Pleskara sa Struga,cijenu određuje kak mu se digne,danas ovak sutra onak,uz to sve kaj pjeskari izroka ko konjina i onda imaš kratere po materijalu

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Btw, kako to da imaš na raspolaganju preko 200.000 hrk a ne gledaš Kodiaqa ili Tucsona?

 

I mislim da se ne moraš brinuti za kvalitetu izrade Seata i Škode. Ja sam imao Feliciju staru dvadesetak godina, pa u unutrašnjosti nije bilo tragova korištenja. Ni na tabli, volanu, sjedalima... a koristio sam je i privatno i službeno.

 

kodiaq je prevelik za gradsku voznju (auto bi vecinu vremena zena vozila na posao - kojih 10km udaljenosti) - karoq je idealan velicinom, kamiq premal

gledao sam kiu sportage ali nikako mi ne pase vanjskim izgledom, ima dosta povisen poklopac motora tako da je full cudna preglednost odnaprijed (ostale kie su premale)

gledao sam i opele ali cine mi se jos plasticniji od konkurencije, kvaliteta izrade mi nije bila na nivou + ne razumijem cemu tolika udaljenost od volana do vjetrobranskog stakla

tucson sam uzimao u obzir ali zena ne, ocito hyundai mora jos poraditi na tome da se rijesi jeftinog imidga :F - planiram otici do auto salona i provjeriti kakvi su, samo me brine sto im je najjaci benzinac samo 136ks sto mi se cini malo za auto te velicine

 

Jarvan kaže...
Fanu kaže...

unaprijed isprike ako je kriva tema, ne znam gdje bih pitao dalje

gledam kupiti novi auto (trenutno imam mazdu 6 2006 dizel - super pouzdan auto da ne hrdja ko talijan i da nema DPF filtera..)

 

 Iz koje si ti planete?

 

Voziš oca hrđe, uspoređuješ sa talijanima koji jedini cinčaju kak bog zapovijeda i nema hrđe (pogle stare Fiat Tempre iz devedesetih ako na koju se još može naletiti).

Novi auti nemaju problema više toliko s hrđom, jer materijali od kojih se rade nemaju veze s metalima ko do prije desetak godina.

 

Želiš nešto za deset godina a gledaš VW? Nadam se da imaš dublji džep,

 

Gledaj alternativu iz Južne Koreje, to ti je jedino sigurno danas ... pogotovo uz jamstvo koje te pokriva skoro cijeli navedeni period.

 

 

ocito nove mazde i dalje imaju problema sa hrdjom:

https://www.consumerreports.org/car-recalls-defects/mazda6-recalled-suspension-corrosion-problem/

Mazda has announced that it's recalling about 49,339 of its 2011-2013 Mazda6 sedans because a component could fail from corrosion caused by exposure to road salt over time.

 

https://www.thetruthaboutcars.com/2017/07/mazda-seems-rust-never-sleeps/

The latest recall covers Mazda 6 vehicles from the 2014 and 2015 model years, as well as 2014 to 2016 Mazda 3s

 

znaci od 2011 do 2016 i dalje nisu rijesili problem..

 

 

sto je sa VWima i pouzdanoscu? nude garanciju od 5g (koja se dodanto moze produziti), dok korejci nude 2g vise

u vlasnistvu imam VW Polo 2004 (benzinac) koji je uvijek upalio isprve i nikad nije imao vecih popravaka

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 11:36 (Fanu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice