Soundbar-preporuka

poruka: 842
|
čitano: 516.768
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Evo da i ja iznesem svoje iskustvo. Prvo sam imao Samsung Q800A spojen na samsung TV i onda uletila akcija na C2 kojeg sam kupio i stavio u dnevni a samsung TV u sobu. Prvo sam mislio da će mi faliti Q-Symphony (zvučnici TV-a su dodatna dva kanala koja rade zajedno sa soundbarom) međutim pokazalo se upravo suprotno. U svakodnevnom gledanju zvučnici iz tv-a su "prednjačili" i tek kada se pojača, soundbar bi dolazio do izražaja. Tako da, meni osobno je ova kombinacija LG TV i samsung SB bolja nego Samsung TV i Samung SB. Sada isto razmišljam uzeti zadnje zvučnike za soundbar ali ne znam koliko mi je uopće potrebno jer bih trebao izdvojiti još 1500kn za njih. I još nešto, smiješno mi je bilo da u kombinaciji samsung-samsung dolby atmos mi nije radio iako ga soundbar podržava a sada s LG-jem bez problema.

5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
steve90 kaže...

Evo da i ja iznesem svoje iskustvo. Prvo sam imao Samsung Q800A spojen na samsung TV i onda uletila akcija na C2 kojeg sam kupio i stavio u dnevni a samsung TV u sobu. Prvo sam mislio da će mi faliti Q-Symphony (zvučnici TV-a su dodatna dva kanala koja rade zajedno sa soundbarom) međutim pokazalo se upravo suprotno. U svakodnevnom gledanju zvučnici iz tv-a su "prednjačili" i tek kada se pojača, soundbar bi dolazio do izražaja. Tako da, meni osobno je ova kombinacija LG TV i samsung SB bolja nego Samsung TV i Samung SB. Sada isto razmišljam uzeti zadnje zvučnike za soundbar ali ne znam koliko mi je uopće potrebno jer bih trebao izdvojiti još 1500kn za njih. I još nešto, smiješno mi je bilo da u kombinaciji samsung-samsung dolby atmos mi nije radio iako ga soundbar podržava a sada s LG-jem bez problema.

 Uzmi zadnje zvucnike....

15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ti imaš? Kolika je zapravo razlika? Baš gledam sada i kod nas ih nigdje nema, morao bih naručiti izvana.

5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
steve90 kaže...

Ti imaš? Kolika je zapravo razlika? Baš gledam sada i kod nas ih nigdje nema, morao bih naručiti izvana.

 Ja nemam soundbar vec Z5500 i zadnji zvucnici su fenomenalna stvar.....Nikakvi virtuleni ih ne mogu zamijenuti....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 10:26 (Posmatrač).
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...

 Ja nemam soundbar vec Z5500 i zadnji zvucnici su fenomenalna stvar.....Nikakvi virtuleni ih ne mogu zamijenuti....

 

Uh, što su skupi.. 

 

Nego, neće dobiti tzv "Dolby Atmos" ili po starinski kvadrofoniju, ili prostorni  5.1 efekt, ako manje zvučnike ne rasporedi po sobi kako je to predviđeno (ima šema postavljanja na webu, ne da mi se sad tražiti)."Iza" ih postaviti pomaže, ali za kvalitetan zvuk nije dovoljno.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 10:49 (Zaporožac).
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
Posmatrač kaže...

 Ja nemam soundbar vec Z5500 i zadnji zvucnici su fenomenalna stvar.....Nikakvi virtuleni ih ne mogu zamijenuti....

 

Uh, što su skupi.. 

 

Nego, neće dobiti tzv "Dolby Atmos" ili po starinski kvadrofoniju, ili prostorni  5.1 efekt, ako manje zvučnike ne rasporedi po sobi kako je to predviđeno (ima šema postavljanja na webu, ne da mi se sad tražiti)."Iza" ih postaviti pomaže, ali za kvalitetan zvuk nije dovoljno.

 Ma to je bezveze cijena ;) Ja sam ih polatio prije jedno 10+godina 400 eur. Bez zadnjih nece dobiti nista osim sterea. Nisam slusao atmos i kolika je razlika u odnosu na 5.1 ali sa 2. na 5.1 je ogromna razlika....

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...
 Ma to je bezveze cijena ;) Ja sam ih polatio prije jedno 10+godina 400 eur. Bez zadnjih nece dobiti nista osim sterea. Nisam slusao atmos i kolika je razlika u odnosu na 5.1 ali sa 2. na 5.1 je ogromna razlika....

 slušao sam u solidnom dnevnom boravku sonijev dolby Atmos cijene nekih 5 tisoć kn, i nisam dobio to što oni pišu da ga krasi.

 

Ne može taj soundbar s Dolby Atmos zamijeniti ni jedan 5.1 sistem upola manje cijene, ako su mu zvučnici raspoređeni kako treba.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

ja imam zadnje satelite na Q930B i kad je film i scene stvarno dolaze do izrazaju i daje taj gust gledanja. pogotovo na akcijama i nekim triler scenama. kad probas je stvarno gust. i atmos je definitivno sa zadnjim, sa prednjima mislim da nema nekog smisla.

 

na tvu bio live iz Qatra, i na zadnjim zvucnicima sam cuo ekipu iza kako prica a naprijed Modrica.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
steve90 kaže...

Evo da i ja iznesem svoje iskustvo. Prvo sam imao Samsung Q800A spojen na samsung TV i onda uletila akcija na C2 kojeg sam kupio i stavio u dnevni a samsung TV u sobu. Prvo sam mislio da će mi faliti Q-Symphony (zvučnici TV-a su dodatna dva kanala koja rade zajedno sa soundbarom) međutim pokazalo se upravo suprotno. U svakodnevnom gledanju zvučnici iz tv-a su "prednjačili" i tek kada se pojača, soundbar bi dolazio do izražaja. Tako da, meni osobno je ova kombinacija LG TV i samsung SB bolja nego Samsung TV i Samung SB. Sada isto razmišljam uzeti zadnje zvučnike za soundbar ali ne znam koliko mi je uopće potrebno jer bih trebao izdvojiti još 1500kn za njih. I još nešto, smiješno mi je bilo da u kombinaciji samsung-samsung dolby atmos mi nije radio iako ga soundbar podržava a sada s LG-jem bez problema.

ja imam samsung tv (2019g.) i Q800B, a kako znas dal ti radi ili ne? i da li si ukljucio dolby digital + u postavkama zvuka ? znaci postoji opcija PCM, dolby digital i dolby digital +.

 

i koliko sam ja citao treba staviti na dolby+ da bi atmos radio, po defaultu je PCM i na pocetku ne prebaci automatski..

15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ja sam držao Q-Symphony uključen, mislim da je u postavkama zvuka bilo samo TV+soundbar. Sada kad mi je spojen na LG tv, na onom malom ekranu na soundbaru mi ispiše "DOLBY ATMOS" i ne sjećam se da mi se to ijednom pokazalo u 10 mjeseci korištenja soundbara sa samsung TV-om. 

EDIT: Možda je i zato što prije nisam ni obraćao pažnju kod gledanja dolby sadržaja jer samsung ne podražava Dolby Vision. Dva primjera koja sam upravo probao su Witcher na Netflixu i Rings of power na Prime-u, pa ako imaš nešto od toga probaj se igrati dok ne proradi (ako već ne radi).

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 15:57 (steve90).
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Igor666 kaže...
steve90 kaže...

Evo da i ja iznesem svoje iskustvo. Prvo sam imao Samsung Q800A spojen na samsung TV i onda uletila akcija na C2 kojeg sam kupio i stavio u dnevni a samsung TV u sobu. Prvo sam mislio da će mi faliti Q-Symphony (zvučnici TV-a su dodatna dva kanala koja rade zajedno sa soundbarom) međutim pokazalo se upravo suprotno. U svakodnevnom gledanju zvučnici iz tv-a su "prednjačili" i tek kada se pojača, soundbar bi dolazio do izražaja. Tako da, meni osobno je ova kombinacija LG TV i samsung SB bolja nego Samsung TV i Samung SB. Sada isto razmišljam uzeti zadnje zvučnike za soundbar ali ne znam koliko mi je uopće potrebno jer bih trebao izdvojiti još 1500kn za njih. I još nešto, smiješno mi je bilo da u kombinaciji samsung-samsung dolby atmos mi nije radio iako ga soundbar podržava a sada s LG-jem bez problema.

ja imam samsung tv (2019g.) i Q800B, a kako znas dal ti radi ili ne? i da li si ukljucio dolby digital + u postavkama zvuka ? znaci postoji opcija PCM, dolby digital i dolby digital +.

 

i koliko sam ja citao treba staviti na dolby+ da bi atmos radio, po defaultu je PCM i na pocetku ne prebaci automatski..

 Kako si zadovoljan s q800b?

Isplati li se onda uzeti?

9 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Dolby Atmos izgleda ne radi na starijim tv-ima koji nemaju eARC.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

ja sam to rjesio na nacin da sam Firestick ukljucio direkt u SB. jer je tv isto stariji

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Sutra idem po q800b.
Zbunili ste me, bilo je puno savjeta, ali mislim da je ovaj sb dobar izbor do 3000 kn (iako nisam isprva htio toliko dati, ali jbg).
Ono što me čudi, dali se stvarno ne dobije HDMI kabel u paketu?
Ako trebam dodatno dokupiti, koji je ok da podržava taj eARC - posto koliko kužim, atmos samo na tome radi kako treba?
Molim link ok cijene iz linksa ili vacoma budući da su mi pod nosom

15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Uz moj je došao odgovarajući HDMI kabel nekih 1.5m duljine. 

EDIT: Javi dojmove   

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 23:07 (steve90).
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
steve90 kaže...

Uz moj je došao odgovarajući HDMI kabel nekih 1.5m duljine. 

EDIT: Javi dojmove   

 I ti imaš q800b?

Kako si zadovoljan?

 

Javim dojmove, ali za laika poput mene, sigurno ću biti zadovoljan.

 

Nego, dali mogu subwoofer staviti iza kauča, ili bočno da gleda prema mojem boku dok sjedim na kauču?

Koja je razlika, u odnosu na originalan način gdje ga treba postaviti ispod TV-a da gleda u mene?

 

Pitam jer sam ograničen prostorom/po cijelom zidu je ormarić za TV.

A čitao sam negdje da ne treba staviti sub na ormarić radi vibracija?

5 godina
offline
Soundbar-preporuka

@steve atmos i ostale budalaštine ti rade kad je zvuk namješten na standard...

 

imam q800a insamsung tv, na netflixu i hbo se upali samo na onim filmovima gdje to ima i pod uvjetom da ti je zvuk namješten na standard u tv...

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ja sam kupovao prošle godine tako da imam model iz 2021 Q800A. Ja sam prezadovoljan sa svojim, bilo da je riječ o slušanju glazbe ili gledanju filmova. Zvuk je super i nema distorzije čak i na max glasnoći (probao jednom, inače je preglasno). Za sub također nemam mjesta pored tv-a nego je okomito na TV, pogledaj na slici kako je kod mene i bez obzira na veličinu dnevnog je više nego dovoljan da popuni prostor.

9 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...
steve90 kaže...

Uz moj je došao odgovarajući HDMI kabel nekih 1.5m duljine. 

EDIT: Javi dojmove   

 I ti imaš q800b?

Kako si zadovoljan?

 

Javim dojmove, ali za laika poput mene, sigurno ću biti zadovoljan.

 

Nego, dali mogu subwoofer staviti iza kauča, ili bočno da gleda prema mojem boku dok sjedim na kauču?

Koja je razlika, u odnosu na originalan način gdje ga treba postaviti ispod TV-a da gleda u mene?

 

Pitam jer sam ograničen prostorom/po cijelom zidu je ormarić za TV.

A čitao sam negdje da ne treba staviti sub na ormarić radi vibracija?

Imam ja.Prezadovoljan 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...
Sutra idem po q800b.
Zbunili ste me, bilo je puno savjeta, ali mislim da je ovaj sb dobar izbor do 3000 kn (iako nisam isprva htio toliko dati, ali jbg).
Ono što me čudi, dali se stvarno ne dobije HDMI kabel u paketu?
Ako trebam dodatno dokupiti, koji je ok da podržava taj eARC - posto koliko kužim, atmos samo na tome radi kako treba?
Molim link ok cijene iz linksa ili vacoma budući da su mi pod nosom

 Pozdrav,

 

U kojem si ga dućanu uzeo, a da je do 3000 kn? Svuda di gledam cijene su iznad 3000kn.

 

Tnx.

Never back down
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Imaš u ProtisuFuturi po 3068kn.

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
steve90 kaže...

Ja sam kupovao prošle godine tako da imam model iz 2021 Q800A. Ja sam prezadovoljan sa svojim, bilo da je riječ o slušanju glazbe ili gledanju filmova. Zvuk je super i nema distorzije čak i na max glasnoći (probao jednom, inače je preglasno). Za sub također nemam mjesta pored tv-a nego je okomito na TV, pogledaj na slici kako je kod mene i bez obzira na veličinu dnevnog je više nego dovoljan da popuni prostor.

 tako je i meni, cak razmisljam da ga stavim iza kauca u kut jer je prolaz pa kad radi da bolje "osjetis.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...
steve90 kaže...

Ja sam kupovao prošle godine tako da imam model iz 2021 Q800A. Ja sam prezadovoljan sa svojim, bilo da je riječ o slušanju glazbe ili gledanju filmova. Zvuk je super i nema distorzije čak i na max glasnoći (probao jednom, inače je preglasno). Za sub također nemam mjesta pored tv-a nego je okomito na TV, pogledaj na slici kako je kod mene i bez obzira na veličinu dnevnog je više nego dovoljan da popuni prostor.

 tako je i meni, cak razmisljam da ga stavim iza kauca u kut jer je prolaz pa kad radi da bolje "osjetis.

 Slobodno ga stavi iza kauča, ja imam Q800A i pozicioniran mi je iza kauča te se bas slobodno širi prostorijom i + je što osjetiš i vibracije po kauču pa je doživljaj još jači.

Never back down
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...

 Kako si zadovoljan s q800b?

Isplati li se onda uzeti?

 sto se tice zvuka je super, jedino ne znam do cega je ali meni je subwoofer nekako preslab, iako je pojacan skoro do kraja..tek kad stanem desno od njega onda se cuje..

 

vjerojatno bi ga bilo dobro staviti s lijeve strane tv-a jer je zvucnik u kucistu s desne strane pa sav zvuk ide prema desno, a tamo nemam mjesta..

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
191x7 kaže...

Ovaj Soundbar od srijede u Kauflandu

https://www.sharpconsumer.com/audio/htsb100/

 

 

 Probao sam nekoliko sličnih, i od boljih marki, ali bez pristojnog Suba to nije ništa specijalno.

Imam Sony s tom jedinicom (900 kn plaćen, ne znam napamet koji model )bez suba, ima i aRC, optički, BT, ali nisam bio zadovoljan pa mi leži u podrumu.

Jednostavno nema dobar bass, iako reklamiraju da ima.

 

Bas je nekako plastičan, zvuk metalan...

 

Ta dva (ili jedan) mala bass zvučnika unutar te jedinice ne mogu dati dobar volumen.

Za 500 kn skroz mi je ok, doduše ne ovaj, nego 2.0 SLIM SOUNDBAR | HT-SB110 - Sharp Europe (sharpconsumer.com)

Kontrola kroz HDMI ARC – CEC radi izvrsno, nikada nikakvih problema, zvuk kudikamo bolji nego od tv. Budget rješenje 1/1, za te pare.

(naravno, nedostatak Suba nosi i svoje mane)

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Crocopzmaj12 kaže...

@steve atmos i ostale budalaštine ti rade kad je zvuk namješten na standard...

 

imam q800a insamsung tv, na netflixu i hbo se upali samo na onim filmovima gdje to ima i pod uvjetom da ti je zvuk namješten na standard u tv...

 radi ili na standard ili na adaptive.. a meni jedino napise atmos ako idem u postavke zvuka pa promjenim sa PCM na dolby digital+, samo od sebe mi nikad ne napise, a znam da je film u atmosu.

 

tebi znaci uvijek napise dolby atmos kad upalis film sa atmosom ? moj samsung je Q70R iz 2019. i nema eARC nego samo ARC pa je mozda do toga..? imas eARC ?

5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

napiše samo na početku filma, da se prebacilo i to je to, ionako mi je taj ekran stalno ugašen...

 

ps kome bas nije dobar u jubito upišite i testirajte sa bass boost pjesmama.... ili upalite prvi iron man... pa odvrnite... scena kada pucaju po hummeru i starku baca iz cipela

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
joc kaže...
x360gamer kaže...
Sutra idem po q800b.
Zbunili ste me, bilo je puno savjeta, ali mislim da je ovaj sb dobar izbor do 3000 kn (iako nisam isprva htio toliko dati, ali jbg).
Ono što me čudi, dali se stvarno ne dobije HDMI kabel u paketu?
Ako trebam dodatno dokupiti, koji je ok da podržava taj eARC - posto koliko kužim, atmos samo na tome radi kako treba?
Molim link ok cijene iz linksa ili vacoma budući da su mi pod nosom

 Pozdrav,

 

U kojem si ga dućanu uzeo, a da je do 3000 kn? Svuda di gledam cijene su iznad 3000kn.

 

Tnx.

 Igrom slučaja susjed dobio na nagradnoj igri, kupio sam za 2500 kn.

Javim dojmove.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 17:15 (x360gamer).
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Crocopzmaj12 kaže...

napiše samo na početku filma, da se prebacilo i to je to, ionako mi je taj ekran stalno ugašen...

 

ps kome bas nije dobar u jubito upišite i testirajte sa bass boost pjesmama.... ili upalite prvi iron man... pa odvrnite... scena kada pucaju po hummeru i starku baca iz cipela

 Da, sad sam testirao malo bolje, stavim matrix na hbo i pise..znaci rijetko koji film ima dolby atmos, na netflixu nisam naletio ni na jedan do sad pa reko da nesto ne stima sa tv-om..

 

A bass nije slab, odnosno slab je ako nije okrenut prema meni, a to ne znam kako bi postigao, jedino da ga okrenem naopako :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 17:34 (Igor666).
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Problem s q800b.
Subwoofer svijetli plavo, da je povezano, međutim iz njega ne izlazi nikakav zvuk.
Kako riješiti problem?
Razbijam glavu već 1h.
Također, spacefit - uključim mikrofon na sb i piše ON - međutim gdje ću i kako znati da je u procesu kalibracija prostora/zvuka?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice