Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 341.584
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ma uzmi hertz, siguran izbor.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Na kraju se odlučio za kombinaciju:

 

Auto zvučnici HERTZ DIECI DSK 165.3 (naprijed)

 

Auto zvučnici HERTZ Dieci DCX 130.3 (iza).

 

Od preporuka iz par postova gore.

 

Za sada ostaje tvornički Opel radio, ali plan je oko Božića uzet neki kvalitetni aftermarket, 1DIN (malo retro look-a) :D.


Tako da može preporuke i za to, bitno mi je da ima BT i naravno što bolji zvuk daje uz zvučnike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Jedino,

 

Vidim da ih nema na stanju.

 

Ne znam koja mi je druga opcija (trenutno dostupna u Ronisu)

 

https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-focal-car-kit-auditor-rse-165/227184/product/ za prednje?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ako te zanima imam ja PS 165 FX za prodati, vjerojatno ce biti skuplji od ovih što tražiš ali i kvalitetniji...

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Hvala na ponudi, ali upravo naručio i potvrdu u Ronisu.

 

Zvali su me da HERTZ DSK 165.3 nisu dobavljivi, pa u zamjeni su ponudili HERTZ DSK 170.3. (ista cijena).

 

A iza ostaju HERTZ DCX 130.

 

Valjda će biti ok kombinacija

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Morat ces si i adaptere uzet... To si odma vidi... I dal ce ti pasat 170mm... Nesjecam se... Ugl jos onaj Alpine swe815 aktivni u gepek i imas mjuz za bogove....
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Uzeo sam adaptere za zvučnike i konektore.

 

Pošto je aktivni woofer, pretpostavljam da bi mi bio dovoljan neki player 4x50W? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Za zvucnike da dosta je 4x50...

A sta si kupio i woofer onda ili?
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Nisam nisam. Za početak mi je dosta i ovo.

 

Sad tražim neki radio, pa eventualno kasnije aktivni woofer.

 

Ako imate kakva savjete/prijedloge, na šta da obratim pažnju kod gledanja..jer više manje svi su 4x50w

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Ma cuj... Jako malo ih je tih 4x50... Prije 4x15W al nema veze... Uzmi si sta ti odgovara da ima.... Bluetooth, usb, sta ti treba... Ja bi cak radije uzeo jeftiniji radio i sub... Na oglasu ima sigurno nesta do 100 eura aktivno... Ja sam uzeo Alpine swe815 s garancijom za 100 eura...
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Danas u Opel Corsu D ugradio:
HERTZ DSK 170.3 naprijed
HERTZ DCX 130 iza.

Imam sada par neduomica/pitanja.

Zvuk je dobar, ali mislim da moze bolje.

1. fali kvalitetnog basa, odnosno nizih tonova, pretpostavljam neki aktivni woofer u gepek? Alpine swe-815?

2. ako uzmem bolji radio (trenutno original Opel) da li bi se pojacala samo glasnoca ili i kvaliteta zvuka?

3. i ako uzmem aktivni sub, da li se moze podesavat da mi Hertz daju srednje i visokotonce, a nize samo sub?

Hvala ekipa!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
mrbean kaže...
Danas u Opel Corsu D ugradio:
HERTZ DSK 170.3 naprijed
HERTZ DCX 130 iza.

Imam sada par neduomica/pitanja.

Zvuk je dobar, ali mislim da moze bolje.

1. fali kvalitetnog basa, odnosno nizih tonova, pretpostavljam neki aktivni woofer u gepek? Alpine swe-815?

2. ako uzmem bolji radio (trenutno original Opel) da li bi se pojacala samo glasnoca ili i kvaliteta zvuka?

3. i ako uzmem aktivni sub, da li se moze podesavat da mi Hertz daju srednje i visokotonce, a nize samo sub?

Hvala ekipa!

 Steta sto sam prodao svoju Astru pa da cujes zvuk sa tvornickim zvucnicima i samo tim malim Alpincem u gepeku.... Mozda nebi mjenjao uopce zvucnike nego samo stavio sub....

Bas bi mozda dobio da dampiras auto, stavis spuzvu na zvucnike da "simuliras kutiju" neznam kako bi drugacije rekao... ali to bi te izaslo skuplje nego da ubacis sub u gepek....

Drugi radio bi vjerovatno bio malo jaci i kvalitetniji pa bi dobio malo jaci i kvalitetniji zvuk naravno... opet na orginalu nemas aux izlaz vjerovatno  ( zavisi od modela, kad se izvuce orginal ima shema pa se vidi jel se moze spojit aux koju trebas za pojacalo/ aktivni sub), pa ces trebat stavit hi-lo konverter koji "posuduje" zvuk od zvucnika za pojacalo/sub..

I zadnje pitanje da... naravno bolji radio vise podesavanja, ali i na sub-u imas daljinac s filterom za rezanje frekvencije ono odrezes sve preko 80/100 Hz... ili na radiu imas opciju da je spojen sub i da rezes na zvucnicima sve ispod 100 Hz recimo tako da niski tonovi ne idu u zvucnike... opet kazem zavisi od radia do radia za ta fina podesavanja ali osnovno ces sigurno imati...

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Hvala puno na savjetima i pomoći.

 

Znaci sad bi bilo idealno uzeti neki radio (Alpine, Pioneer?) te na njega spojit aktivni SUB.

 

Za spajanje radia, pretpostavljam da mi treba onaj adapter sa tvornickog na aftermarket? ISO? I normalno okvir iz 2DIN u 1DIN.

 

Tako ću nešto probat iskombinirat, sve niske usmjerit na sub, ostalo na hertz.


Ako imaš koji prijedlog radija tu sam :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Za radio sad stvarno neznam... Nisam dugo gledao te stvari pa nemogu rec al ako je poskupilo kao i sve ostalo onda oglasi... Ja sam tamo uzeo 2 din pionirca u pol cijene... Moras imat adapter da za spajanje... I moras imat canbus za komande volana... E sad, ako uzmes kineza nekog eonon, pumpkin mislim i nez jel ima koji bolji brand, oni imaju can bus i rade direkt komande i cak u meni mozes i podesavat sat i nez sta treba u autu... Ja sam na astri morao prikopcat orginal radio da bi to podesio jer mi je meni gumb na radiu jebiga...
Tu kod kineza you tube i googlanje da vidis koji je ok za manje para... Kod njih je dobro sto imaju aplikacije bas android i ono mos prikopcat i gps antenu i svasta nesta... A ovi brendirani alpine, pioneer,... Vjerovatno ce imat bolji zvuk od kineza, ali i 97 posto manje funkcija, i jos moras ekstra kupovat... Ja sam samo canbus platio 400 kn...
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Sve vise naginjem da prvo uzmem aktivni sub pa jednog dana kasnije ili neki android ili 1din.

Jel se gubi sta ako sub spojim na zadnje zvucnike? Posto vjerojatno nemam ulaz na radiu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
mrbean kaže...
Sve vise naginjem da prvo uzmem aktivni sub pa jednog dana kasnije ili neki android ili 1din.

Jel se gubi sta ako sub spojim na zadnje zvucnike? Posto vjerojatno nemam ulaz na radiu

 Iskreno nemam pojma... mozda ti bude malo slabiji signal prema nazad... i obavezno Hi-Lo konverter stavit... aktivac je "stereo"... tako da ces ili dizat tepihe iza i svasta nesta da stavis konvertere i pokopcas ili ces ih strpat iza radia ako stanu jer su ti zice skupa.. a iza razdvojene....

VenAtoR#2231
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Trebam pomoc oko odabira zvucnika za bmw f30, gore su original, desni bacio dlaku, tako da svakako moram nesto uzet, neki budget je 200-tinjak eura, pozeljno bi bilo da su mid i visiokotonci u toj cijeni i naravno da su bolji od ovih org... 10cm su mid ako se ne varam
(trebam samo za prednja vrata, znaci 2x mid i 2x visokotonci)
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 22:56 (Beast242).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Molim mišljenje oko ovoga, ne treba mi nešt da se čuje 3 sela ranije kako dolazim, al da svira onak, normalno

 

Zvučnici

 

https://autosound.hr/focal-inside-ic-vw-165

 

ili ovi

 

https://autosound.hr/focal-inside-is-vw-165

 

moraju bit sa ovim fittinzima za ugradnju u vrata ili prijedlog nekih drugih uz nabavu fittinga

 

2 din multimedija -PIONEER DMH-A240BT

 

https://autosound.hr/pioneer-fh-s820dab-kopirajte

 

išlo bi samo u prednja vrata, visokotonci su gore iznad šajbe, ionak se vozim uglavnom sam, subwoofer mi trenutno ne treba nit nešto razmišljam o tome

 

možda prijedlog nekakav kinez android 2 ili +2 gb ram-a, ali da ima normalan boot time a ne da se pali 2 minute po kretanju... ako ima tako šta, nisam baš na "ti" sa tim kinezima kad ih ima na svakom ćošku

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice