Linijski DVD snimač - koji kupiti?

poruka: 10
|
čitano: 7.374
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Linijski DVD snimač - koji kupiti?

Pozdrav!

 

Planiram kupiti linijski DVD snimač pa me zanimaju vaša iskustva. Na što trebam paziti, te koje funkcije bi DVD snimač morao imati?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Linijski DVD snimač - koji kupiti?

Ja imam Pioneer 433-hs sa 80 gb harda već dvije godine i radi odlično.Danas ima novijih modela.Mogućnost editiranja zapisa kod Pioneera je savršena.

Nikad  nije  javio  pogrešku  za  bilo  koju  radnju.Izbjegavati  no  name  DVD-R  i  nema  problema.

Malo  je  skuplji  od  drugih,  ali  nađe  se  na  akciji  neki  model  koji  nije  nabrijan  raznim  dodacima  koje  vam  u  stvari  možda  nikad  neće  zatrebati.

Neću  govoriti  o  drugim  proizvođačima  jer  sigurno  ima  različitih  i  podijeljenih  mišljenja  ,ali oko Pioneera će se vjerujem svi složiti.Eto,ja sam imao sreće dosad s njim(ili pameti!?!?).....

Budite  spremni  za  ovakvu  stvar  izdvojiti    oko 2500  kn  i  to  je  to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linijski DVD snimač - koji kupiti?

 

Kupio prije 10-ak dana DVD recorder Pioneer DVR-555H-S, 160 GB HDD

 

Radi odlično, prema očekivanjima, koliko sam dosad isprobao:

 

  • Slika s antenskog ulaza i s DVD-a skroz dobra

 

  • Snima i reproducira TV program, snimam zasad samo na hard i obrišem kad pogledam. Može istovremeno snimati jedan program, a prikazivati drugu snimku otprije

 

  • Navigacija ok, user-friendly, i moja žena i djeca se snašli bez problema Smijeh

 

  • DVD-ove iz kućne radinosti uredno iskopira na HDD, one originalne neće, ni iskopirane originale

 

  • Editiranje video-zapisa jednostavno i pregledno

 

  • Spoji se s kompom preko USB-a, i može se npr. prebaciti muzika pomoću Windows Media Playera, za Jukebox funkciju slušanja muzike s njegovog HDD-a

 

  • USB stick se može utaknuti, ali neće baš sve s njega iskopirati, čini mi se da neće muziku i filmove
16 godina
protjeran
offline
Linijski DVD snimač - koji kupiti?

Nemoj se puno opterećivati sa nekim funkcijama koje ti u praksi u stvari vrlo malo ili nikako ne trebaju.DVD-recorder je sprava koja treba kvalitetno snimati na hard,na DVD-medij i usput prebacivanja raditi bez grešaka koje će isfrustrirati korisnika.Uz naravno kvalitetno editiranje zapisa za što je Pioneer odličan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linijski DVD snimač - koji kupiti?

 Već više od 4 godine koristim Panasonic DMR-HS2 koji ima hard za 52 sata i to skoro svaki dan. S njim sam snimo više od 2.000 filmova sa TV i neke filmove čak i kopirao sa originala (neće sve). Jedini problem je što mogu koristiti samo DVD-R. Kada sam ga kupio bio je vrlo skup (oko 600 Eura u Austriji), ali još uvijek dobro radi pa ga neću mijenjati dok ne crkne. Editiranje je dobro i kvaliteta snimki je dobra, ovisno o mediju. Najbiolji su Panasonic i Sony mediji, a nesto slabiji su Traxdata. Imam loša iskustva sa Philipsom, ali to ovisi o stroju. Naimne, na kompjuteru snimam na Philips bez problema. Gledao sam nove modelem, posebno Panasonic i Pioneer, ali dok ovaj "starac" radi ni ne pomišljam kupiti novi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Linijski DVD snimač - koji kupiti?
konzultant69 kaže...

 

Kupio prije 10-ak dana DVD recorder Pioneer DVR-555H-S, 160 GB HDD

 

Radi odlično, prema očekivanjima, koliko sam dosad isprobao:

 

  • Slika s antenskog ulaza i s DVD-a skroz dobra

 

  • Snima i reproducira TV program, snimam zasad samo na hard i obrišem kad pogledam. Može istovremeno snimati jedan program, a prikazivati drugu snimku otprije

 

  • Navigacija ok, user-friendly, i moja žena i djeca se snašli bez problema Smijeh

 

  • DVD-ove iz kućne radinosti uredno iskopira na HDD, one originalne neće, ni iskopirane originale

 

  • Editiranje video-zapisa jednostavno i pregledno

 

  • Spoji se s kompom preko USB-a, i može se npr. prebaciti muzika pomoću Windows Media Playera, za Jukebox funkciju slušanja muzike s njegovog HDD-a

 

  • USB stick se može utaknuti, ali neće baš sve s njega iskopirati, čini mi se da neće muziku i filmove
 Nisam te baš shvatio za ovo sa gledanjem: jel uredno reproducira filmove npr skinem si DVDRip od Jumpera (da došao je) ili R5 od What Happens In Vegas (i to je došlo), spržim na CD i jel mogu gledati na toem ili će biti problema?
15 godina
neaktivan
offline
Linijski DVD snimač - koji kupiti?

jel ovaj što valja

LG RH256 160gb

čita sve formate

1399kn

 

may the force be with you!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linijski DVD snimač - koji kupiti?
Dwyane Wade kaže...
 Nisam te baš shvatio za ovo sa gledanjem: jel uredno reproducira filmove npr skinem si DVDRip od Jumpera (da došao je) ili R5 od What Happens In Vegas (i to je došlo), spržim na CD i jel mogu gledati na toem ili će biti problema?
Šta god sam stavio u uređaj na CD-u uredno je reproducirao: divx, dvd original ili kopija. Dvd iz lokalnog foto-studija s dječjom predstavom (ovo je naročito važno) se mogao i kopirati na HDD.
Nisam možda bio tako maštovit i isprobao sve moguće kombinacije Namigiva
I još jedan zgodan feature: ima DV (firewire) ulaz, i dosta intuitivno se video s mini dv kamere prebaci na njegov HDD. Puno jednostavnije nego na kompjuteru, za nas koji malo sporije kopčamo.
16 godina
neaktivan
offline
Linijski DVD snimač - koji kupiti?

Ja sam bas ubo Sony RDR-HXD1070 u kombinaciji s 32V4500 LCD om. Zadovoljan sam njime. Je malo skuplji al...

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Linijski DVD snimač - koji kupiti?

molim vas za savjet,ima li ko informaciju ili iskustva sa dvd i video recorderima ali oboje u jednom kučištu?Neodlučan

duje01
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2008 19:22 (duje01).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice