Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 615.420
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav svima, imate li iskustva s WinX DVD Ripper Platinum i da li postoji neka free varijanta koja može konvertirati duže filmove ali ne ostavljati watermark?

 

Osobno mi nije problem platiti cca 300kn ako je riječ o odličnom programu. Samo ja sam početnik i osim korištenja Freemake i Any video convertera nemam previše iskustva. Nisu mi se svidjeli zbog watermarka i nestabilnosti
Program bi koristio za prebacivanje starih snjimaka sa DVD-a u 1 AV file koji bi bio jednostavan za reprodukciju na raznim uređajima, od TV, projektora, tableta itd.

 

Riječ je o starim obiteljskim snjimkama raznih rođendana i izleta koje sam jednom prilikom prebacio na DVD u jednoj foto radnji a sad bih napravio backup na cloud za svaki slučaj.

SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Bur33k kaže...

Pozdrav svima, imate li iskustva s WinX DVD Ripper Platinum i da li postoji neka free varijanta koja može konvertirati duže filmove ali ne ostavljati watermark?

 

Osobno mi nije problem platiti cca 300kn ako je riječ o odličnom programu. Samo ja sam početnik i osim korištenja Freemake i Any video convertera nemam previše iskustva. Nisu mi se svidjeli zbog watermarka i nestabilnosti
Program bi koristio za prebacivanje starih snjimaka sa DVD-a u 1 AV file koji bi bio jednostavan za reprodukciju na raznim uređajima, od TV, projektora, tableta itd.

 

Riječ je o starim obiteljskim snjimkama raznih rođendana i izleta koje sam jednom prilikom prebacio na DVD u jednoj foto radnji a sad bih napravio backup na cloud za svaki slučaj.

 

A da probaš handbrake ?

Neće bit avi već mp4 što tebi ne igra ulogu vjerojatno.

 

9 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Silent horror1992 kaže...

A da probaš handbrake ?

Neće bit avi već mp4 što tebi ne igra ulogu vjerojatno.

 

Upravo instalirao i ubacio kratki DVD za test. Izgleda dosta jednostavno ali i ima zanimljivih opcija. Hvala još jednom.

SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav ekipi!

 

Iz jednog dugačkog videa isjekao sam dijelove vide koji meni trebaju s programom Avidemux. 

No sad imam problem da ti isječci čija bi dužina trebala biti par minuta (koje sam isjekao) kad ih pokremen npr u mpc-hc prikaže da traju npr 60 min (što nije točno).

 

S kojim programom da ih ispravim da prikaze koliko stvarno traju? Prije sam koristio jedan program no ne mogu da se sjetim kako se zove.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 19:40 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Koliko drugi programi pokažu da traju?

 

Kako konkretno si ih "isjekao"? Za video i audio si odabrao Copy ili si rekodirao? Što si odabrao za Output format?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Nisam ništa u postavkama mjenjao, kako je bilo ponuđeno tako sam i ostavio (Copy).

 

Prije nisam imao takvih problema. Izvorni fajl je u mp4 formatu.

 

Vlc prikaže ispravno trajanje fajla ali fajl trza prilikom izvođenja.

Windows aplikacija Filmovi i TV uopće ne može otvoriti.

 

Kada taj fajl opet dodam u Avidemux isto prikaže pogrešnu duljinu fajla

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

A koja ti je izlazna vrsta fajla?

 

Pretpostavljam da je uzrok u ovome - da izvorni video nije bio posve kompatibilan s onim što si koristio za izlazni format. Problem si mogao izbjeći rekodiranjem videa, znači da si za video, umjesto Copy, odabrao neki kodek, npr. "Mpeg4 Avc (x264)" ili "NVIDIA H264" ako imaš Nvidijinu grafičku karticu. Možda još uvijek i možeš.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pokušat ću pa javim rezultate

7 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozz, trebao bi mi besplatan program za uređivanje videa kao što je Klipdraw. Znači uređivanje videa(dodavanja strelica, oznaka, tekstova i sl)..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imaš njih par...Avid Media Composer First, DaVinci Resolve, HitFilm Express, VideoPad, ShotCut...

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 11:05 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Konretno su mi potrebni za nogometne utakmice. Koji preporučuavaš od njih? 

Usput, trebao bi mi također free program za spajanje videa bez žigova i slično.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 13:04 (dino1511).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

ShotCut zbog jednostavnosti ali ako želiš naj-naj sa hrpetinom profesionalnih điđa onda DaVinci

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
dino1511 kaže...

Konretno su mi potrebni za nogometne utakmice. Koji preporučuavaš od njih?

Tražiš da općeniti program radi nešto što radi visokospecijalizirani program. To nećeš naći!

 

Program kojim možeš crtati po videu (i tijekom screen capturea) je recimo Camtasia, koji se isto plaća.

 

Ako hoćeš baš nešto besplatno, trebao bi naći neki besplatni program koji omogućava crtanje po ekranu (ne znam ima li takvih), a da isto vrijeme radiš screencapture pomoću recimo OBS-a.

 

Ili se snaći - OBS-om snimati ekran kako crtaš recimo Gimpom po bijeloj ili crnoj pozadini i onda nalijepiti to što si nacrtao preko videa, uz korištenje nekog od načina blendinga kako bi pozadina (crna ili bijela) nestala.

 

A u konačnici možeš sve animirati na gotovom videu, recimo pomoću After Effects. Što je proces koji bi, vjerujem, jako dugo trajao i bio jako naporan.

 

Resolve sad inače ima modul Fusion koji omogućava baratanje grafikom, animacijama, efektima, ali je daleko od savršenog.

 

dino1511 kaže...

Usput, trebao bi mi također free program za spajanje videa bez žigova i slično.

Kolega andi.cro ti je naveo programe. Moj favorit je DaVinci Resolve, ali mi je jasno ako će ga netko doživjeti prekompliciranim.

7 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Hvala na pomoći i savjetima, pokušati ću nešto od toga..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imam jedno pitanje kod edita videa za youtube.

 

Problem je u tome što mi editirani video izgleda lošije kad ga uploadujem na youtube, nego kakav je u originalu.

Pustim original video i pustim video na youtube i bas se primjeti razlika.

Što da radim?

Za edit mi je najbolji SONY Vegas,koristim verziju 13.

Dali je mozda problem kod odabira codeca i formata prije renderiranja videa? Tamo ima dosta toga za odabrati pa sad neznam jel se tu negdje zeznem?

Ako bi netko mogao malo bolje pojasniti, hvala

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Napravi video u mp4 formatu, H.264 kodeku te aac ili mp3 audio formatu.

Sa time ne možeš pogriješiti 

 

Od nedavno, Y.T. također podržava HEVC/H.265 kodek koji je bolji od H.264 pa probaj i sa njime napraviti video.

 

Reza nek ti uvijek bude u 16:9 omjeru izm.25-30 fps-a te oko 8000bps i nemoj raditi interlaced video scann, uvijek napravi da ti je video "progressive" (to ti je ono kad ti piše 1080p ili 720p)

Eh i još jedno...kada snimaš kamerom ili radiš snimku ekrana, probaj namjestiti kameru ili software za snimanje ekrana da ti odmah snimaju u formatu za Y.T. tak da izbjegneš nepotrebnu konverziju i degradiranje snimke.

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 9:38 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ljudi molim pomoć!!! Stvarno baš nisam u svijetu tehnike pa ak mi što jednostavnije odgovorite biti ću duboko zahvalan. Naime imao sam neke videozapise koje sam si slao sa vibera  na mail a kada sam ih pokušao skinuti za svaki mi je napisao HIDDEN-785tz8erng895uiv58g........jedino šta sam uspio je da sam konvertirao u neki 3g2 ali tamo samo dobijem početnu sliku...snimak kao ide ali se ništa ne pomiče. Laički objašnjeno kad sam truba za te stvari. Da li postoji način da vratim video zapise u normalu? Hvala unaprijed!!!

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Niko ništa

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Iz screenshota se ništa ne vidi - niti koji nastavak (eksteniziju) ima ta datoteka, niti koliko je velika. Probaj ju učitati u program MediaInfo pa vidi što ti taj program kaže - koja je vrsta fajla, koji kodek.

 

Čime si pokušao otvoriti fajl? Jesi probao VLC-om?

 

Ne koristim Viber pa nemam pojma kako kod njega funkcionira slanje videa, no je li moguće da si na mail zapravo nisi poslao videozapis nego nekakav link sa slikom do videozapisa (koji više nije nigdje online pa zato piše hidden)? Ovo je puko nagađanje, pa čak niti to, ali ako ti je taj privitak velik nekoliko desetaka ili stotina kilobajta...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Hvala stari kaj si odgovorio..idem probati prčkati po tom media info

8 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pokusavam raditi sa adobe premiere PRO CS6

 

pitanje ljudi, kako se podešava Hardwerska akceleracija da nekako ubrzam obradu,  bi li više rama ubrzalo obradu ? ili treba tu jača grafa jer trenutno koristim od procesora ryzen 3 2200g integriranu grafu.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Trebaš imati grafičku karticu koja podržava CUDA (znači, neku s Nvidijinim GPU-om) i, ako tvoj model grafičke kartice s Nvidijinim GPU-om nije sam po sebi podržan, trebaš utipkati naziv u neki fajl.

8 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ako ima netko Premiere pro 2018 CC

 

dai mi možete reći, zašto ne mogu spremiti caption skupa sa videom ? Odaberem Export, odaberem kodek tj x265 Hevc, i dolje u caption odaberem Burn caption into video

 

i kada proces  završi i pokrenem video ali captiona nema ??? Zašto ?

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
T700 kaže...

Ako ima netko Premiere pro 2018 CC

 

dai mi možete reći, zašto ne mogu spremiti caption skupa sa videom ? Odaberem Export, odaberem kodek tj x265 Hevc, i dolje u caption odaberem Burn caption into video

 

i kada proces  završi i pokrenem video ali captiona nema ??? Zašto ?

 

 

 Da nadodam, riješio sam problem, pisalo je na netu da je jedna inačica premierera bugovita i da taj problem rješava softwerska nadogradnja koja je kasnije došla. 

 

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
T700 kaže...
Da nadodam, riješio sam problem, pisalo je na netu da je jedna inačica premierera bugovita i da taj problem rješava softwerska nadogradnja koja je kasnije došla. 

Koja inačica Premierea nije bugovita Ali da budemo pošteni, nisu nužno ni drugi bolji. Prešao sam na DaVinci Resolve, koji nudi mjesečne beta nadogradnje - svaka popravi nešto, neke dodaju neku funkcionalnost, a obično nešto uvijek zeznu. Tako recimo u jednoj verziji odjednom više nije radio AC3 kodek pa nije bilo zvuka u nekim videodatotekama, iako je u svim prethodnima radio. Ali ako ništa drugo, uvijek je uzbudljivo - sa svakom nadogradnjom se pitaš hoće li ti ostati postojeći projekti ili hoćeš li ih moći otvoriti da nastaviš rad.

11 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozz..

 

 

Sa kojim bi programom mogao napraviti , nesta kao mali trailer iz igre. ? I kako raditi , neke stvari, to jest sa kojim alatom naprimijer ono kad puknes, pa kao iz nekih poznatih igara i filmova, da metak prati i takve animacije ili efekte ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Za animacije - After Effects ili Fusion (ili DaVinci Resolve, s obzirom da je sad Fusion ugrađen u njega). Za montažu - Premiere Pro, Davinci Resolve ili neki od ostalih (Avid, Edius?)... Resolve je posve besplatan (ima i Studio verziju koja košta 300 dolara, no većinu toga možeš napraviti i u besplatnoj verziji).

11 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imam jedan problem.

 

Koristim Nvidia game experience za snimanje gameplaya igara i to obrađujem u Vegas Pro 13.

 

Kad renderiram video, slika bude zbilja oke i ne vidi se da se gubi kvaliteta.

Kad uploadam na youtube, slika bude puno losija.

 

Znam da youtube kvari sliku, ali recimo kako onda hrpa drugih ljudi na youtubu ima videa u kojima je slika stvarno dobra, a ne da ispadne onako mrljava kod brzih kretanja u igri kad se pogleda taj video.

Isprobavao sam renderirati preko vegasa i u hd i u full hd, nesto sam bio cackao po postavkama  fpsa, probao u wmw format slika bila uzasna, avi format mi zazuzeo cijeli hard.

Neznam vise sto da napravim.

Kako u vegasu odabrati najbolje postavke kod renderiranja da sam video kad se uploada na YT bude pristojan a ne vidljivo losiji.

 

Nvidia game experience moze snimati gameplay u 30/60 fpsa, rezolucija moze biti onakva u kojoj je igra ili mogu sam odabrati od 360p do 4K, a bitrate mogu odabrati od 1o do 130.

 

Kod uploada dobijem neku poruku da ce Videozapisi biti obrađeni brže ako ih kodiram u format datoteke za strujanje. 

Format je mp4, sad gdje ja griješim neznam kako da kodiram to sve.

Hvala

 

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 20:45 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Probaj renderirat u 60 fps s visokim bitrateom (kolikim možeš podnijeti) - trebali bi bolje ispasti nego oni u 30 fps.

 

Ako ne pomogne, digni rezoluciju rendera na 2560x1440 (nebitno što si možda snimao sadržaj ekrana u Full HD-u), s još višim bitrateom - čim je viša rezolucija, to YouTube prilikom rekodiranja koristi viši bitrate.

11 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...

Probaj renderirat u 60 fps s visokim bitrateom (kolikim možeš podnijeti) - trebali bi bolje ispasti nego oni u 30 fps.

 

Ako ne pomogne, digni rezoluciju rendera na 2560x1440 (nebitno što si možda snimao sadržaj ekrana u Full HD-u), s još višim bitrateom - čim je viša rezolucija, to YouTube prilikom rekodiranja koristi viši bitrate.

 Youtube mi tamo u onim svojim opcijama navodi da treba renderirati video u onoliko frejmova u kojemu je originalni video.

Ali mislim ako je original video u recimo 30fpsa, a ja pretvaram u 60, da mi to nema smisla nikakvoga.

Mislim da ni nema smisla dizati rezoluciju, eventualno mozda povecati bitrate, ali nisam bas pametan nemam pojma...

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice