Kako komprimirati AVI

poruka: 11
|
čitano: 6.577
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Kako komprimirati AVI

Imam neke AVI datoteke i zauzimaju previse prostora. Neke od njih su definitivno prevelike za duzinu videa. S cime da ih komprimiram?

Ovdje se ne radi o filmovima, i kvaliteta nije fantasticna, tako da sumnjam da cu izgubiti ista od kvalitete (koliko je okom moguce zapaziti).

 

 

PS: Imam program "Free AVI to MP4 Converter" i dobar je za prebacivanje iz jednog codeca u drugi, ali mi to ovdje ne pomaze jer neke fajlove uopce ne zeli otvoriti (a to su upravo oni nesto stariji AVI, a ne ovi novi AVI koji su vec kodirani u H.264).

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 18:31 (A_Stranger).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako komprimirati AVI

Čuj, codec h264 se danas uglavnom koristi za .mkv i .mp4 formate, tj. uglavnom za HD video. Za .avi formate se uglavnom koriste verzije codeca h263 (divx, xvid...). Moja ti je preporuka program Format Factory.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako komprimirati AVI
A_Stranger kaže...

Imam neke AVI datoteke i zauzimaju previse prostora. Neke od njih su definitivno prevelike za duzinu videa. S cime da ih komprimiram?

Ovdje se ne radi o filmovima, i kvaliteta nije fantasticna, tako da sumnjam da cu izgubiti ista od kvalitete (koliko je okom moguce zapaziti).

 

 

PS: Imam program "Free AVI to MP4 Converter" i dobar je za prebacivanje iz jednog codeca u drugi, ali mi to ovdje ne pomaze jer neke fajlove uopce ne zeli otvoriti (a to su upravo oni nesto stariji AVI, a ne ovi novi AVI koji su vec kodirani u H.264).

Probaj Handbrake, dosta je jednostavan.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani.
11 godina
offline
Kako komprimirati AVI

Ja inace koristim Format Factory.Kada npr zelim sherati film na svoj

H1 uredjaj,onda pretvorim film u AVI i zaljepim titlove u njega.

Ugl program ima puno opcija i kvalitetan je.Jedina zamjerka mi je

brzina pretvaranja filma.Relativno je spor.Ali ako ti to nije problem,

onda je super program.PREPORUKA

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako komprimirati AVI

Ako te zanima u h264, bez nekih prtljanja te prosto k'o slapa:

http://www.h264encoder.com/

14 godina
protjeran
offline
Re: Kako komprimirati AVI
Ord Mantel kaže...

Čuj, codec h264 se danas uglavnom koristi za .mkv i .mp4 formate, tj. uglavnom za HD video. Za .avi formate se uglavnom koriste verzije codeca h263 (divx, xvid...). Moja ti je preporuka program Format Factory.

 

To je kad izravno snimam dio ekrana (screen capture) i moram odabrati codec, pa selektiram H.264.

 

Ostale opcije su mi MPEG4,  Microsoft Video 1, Huffyuv i tako to.

14 godina
offline
Kako komprimirati AVI

Instaliraj neki od kodec packova (Klite, CCCP) i dobiti češ opciju snimanja sa drugim codecima.

Ako ti je kompjuter preslab onda nakon snimanja sa VirtualDubom jednostavo rekodiraj vieo.

 

Bila bi dobra ideja popuniti "Moj PC" da znamo koje računalo imaš.

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako komprimirati AVI

Istalirao sam Handbreak is super je za ono sto mi treba pa nisam trazio dalje.

 

 

Alkaline: imam 2,2 GHz (core 2), 4 GB rama, I prosjecnu graficku da ne idem dalje. Nije novo, ali cist ok. Video u pitanju je ili ono sto snimam web kamerom, ili screen capture web kamere. Tako da kvaliteta ne moze biti bolja nego ona koju kamera prikazuje, ali komprimiranje treba biti sukladno tome. Da li ovi codeci stvarno rade neku razliku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako komprimirati AVI
A_Stranger kaže...

Istalirao sam Handbreak is super je za ono sto mi treba pa nisam trazio dalje.

 

 

Alkaline: imam 2,2 GHz (core 2), 4 GB rama, I prosjecnu graficku da ne idem dalje. Nije novo, ali cist ok. Video u pitanju je ili ono sto snimam web kamerom, ili screen capture web kamere. Tako da kvaliteta ne moze biti bolja nego ona koju kamera prikazuje, ali komprimiranje treba biti sukladno tome. Da li ovi codeci stvarno rade neku razliku?

Da.

 

MPEG4-AVC (H.264) je vise od 2 puta bolji od MPEG2 i 50-60% bolji od MPEG4-ASP. (XviD/DivX)

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2013 22:25 (8ax).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako komprimirati AVI
13 godina
offline
Kako komprimirati AVI

ima neki program gdje mogu odrediti tocnu velicinu fajla koju bi htio??

i da recimo da kad hocu smanjiti velicinu videa da smanji proporcionalno ako nije video standardne velicine.?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice