Adobe After Effects Montaža

poruka: 18
|
čitano: 9.224
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects Montaža

Zanima me može li se u Adobe After Effectsu napraviti montaža tipa da pozadinska slika(layer 1) bude npr. neki pejzaž i da ona bude statična a da drugi sloj bude video na kojem je neka osoba; u pozadini te osobe je (bijeli) zid i može li se ikako taj bijeli zid obrisati iz videa(znači, sve što je bijelo u videu da se izbriše) i da ostane kako ta osoba hoda po tome pejzažu? Ako neko ima neke tutorijale molim ga da ih ovdje posta! i jos jedno pitanje: za što se koristi onaj ID matte jel baš za to?

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects Montaža

evo, tutorial za kolor keying :)
http://www.videocopilot.net/tutorial/basic_color_keying/

inace za to ti netreba after effects. to mozes i npr u sony vegasu

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2010 18:05 (HarryPlopper).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects Montaža

hvala puno

 

Edit: Može li se još u ae ubaciti koji 3d objekat ili animacija ?

k1.c0
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2010 21:13 (k1c0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects Montaža

moze, sto da ne, imas tutoriale na toj stranici sve moguce http://www.videocopilot.net/tutorials/all/#

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
k1c0 kaže...

Zanima me može li se u Adobe After Effectsu napraviti montaža tipa da pozadinska slika(layer 1) bude npr. neki pejzaž i da ona bude statična a da drugi sloj bude video na kojem je neka osoba; u pozadini te osobe je (bijeli) zid i može li se ikako taj bijeli zid obrisati iz videa(znači, sve što je bijelo u videu da se izbriše) i da ostane kako ta osoba hoda po tome pejzažu? Ako neko ima neke tutorijale molim ga da ih ovdje posta! i jos jedno pitanje: za što se koristi onaj ID matte jel baš za to?

možeš obrisati svu bijelu boju ali teško da je zid potpuno bijeli, prije je nekakav sivo-bijeli gradijent a samim brisanjem bijele boje ćeš napraviti transparentnost i na osobi..za takve stvari je osobu najbolje snimiti ispred zelenog ili plavog platna pošto ljudska koža ne sadrži pigmente zelene i plave..zelena je ipak najbolja..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
voluhare kaže...
k1c0 kaže...

Zanima me može li se u Adobe After Effectsu napraviti montaža tipa da pozadinska slika(layer 1) bude npr. neki pejzaž i da ona bude statična a da drugi sloj bude video na kojem je neka osoba; u pozadini te osobe je (bijeli) zid i može li se ikako taj bijeli zid obrisati iz videa(znači, sve što je bijelo u videu da se izbriše) i da ostane kako ta osoba hoda po tome pejzažu? Ako neko ima neke tutorijale molim ga da ih ovdje posta! i jos jedno pitanje: za što se koristi onaj ID matte jel baš za to?

možeš obrisati svu bijelu boju ali teško da je zid potpuno bijeli, prije je nekakav sivo-bijeli gradijent a samim brisanjem bijele boje ćeš napraviti transparentnost i na osobi..za takve stvari je osobu najbolje snimiti ispred zelenog ili plavog platna pošto ljudska koža ne sadrži pigmente zelene i plave..zelena je ipak najbolja..

primjetio sam to na svim tutorijalima da je uvijek u pozadini zeleno platno

k1.c0
14 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects Montaža

Moze li se spojit dva videa u jedan, znaci, videi snimani na istoj poziciji (stativu), pa da snimim u jednoj sceni sobu bez osoba, a u drugoj sceni sobu s osobama, da li se to moze sloziti jedno preko drugog pa da slozim prozirnost te da izgleda kao duhovi ??    Ili npr. u snimim sebe u dvije razlicite scene u sobi, kamera na istoj poziciji u obje scene, te da to namontiram tako da izgleda da imam blizanca??

Apple iPhone 3G 8GB-crni
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
lg-viewty kaže...

Moze li se spojit dva videa u jedan, znaci, videi snimani na istoj poziciji (stativu), pa da snimim u jednoj sceni sobu bez osoba, a u drugoj sceni sobu s osobama, da li se to moze sloziti jedno preko drugog pa da slozim prozirnost te da izgleda kao duhovi ??    Ili npr. u snimim sebe u dvije razlicite scene u sobi, kamera na istoj poziciji u obje scene, te da to namontiram tako da izgleda da imam blizanca??

naravno, ovo možeš i u recimo sony vegasu..fora je u tome da koristiš masku..staviš jedan video iznad drugog i na gornjem maskiraš dio gdje želiš da ti bude "brat blizanac"..obično se to radi tako da se najprije snimiš u lijevom djelu kadra a nakon toga u desnom, tako je puno lakše maskirati dio, ja sam se recimo tako snimio kako razgovaram "sam sa sobom" a u drugom videu ja i "brat blizanac" sviramo klarinete..naravno zvuk sam najprije snimio u Audition-u, snimio sviranje na playback i kasnje sinkronizirao snimljeni audio sa videom..a što se tiče duhova to je još jednostavnije jer ti u tom slučaju ne treba maska, samo koristiš promjenu prozirnosti..ovo možeš izvesti u svakom ozbiljnijem programu za obradu videa, ne mora nužno biti AE..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
voluhare kaže...
lg-viewty kaže...

Moze li se spojit dva videa u jedan, znaci, videi snimani na istoj poziciji (stativu), pa da snimim u jednoj sceni sobu bez osoba, a u drugoj sceni sobu s osobama, da li se to moze sloziti jedno preko drugog pa da slozim prozirnost te da izgleda kao duhovi ??    Ili npr. u snimim sebe u dvije razlicite scene u sobi, kamera na istoj poziciji u obje scene, te da to namontiram tako da izgleda da imam blizanca??

naravno, ovo možeš i u recimo sony vegasu..fora je u tome da koristiš masku..staviš jedan video iznad drugog i na gornjem maskiraš dio gdje želiš da ti bude "brat blizanac"..obično se to radi tako da se najprije snimiš u lijevom djelu kadra a nakon toga u desnom, tako je puno lakše maskirati dio, ja sam se recimo tako snimio kako razgovaram "sam sa sobom" a u drugom videu ja i "brat blizanac" sviramo klarinete..naravno zvuk sam najprije snimio u Audition-u, snimio sviranje na playback i kasnje sinkronizirao snimljeni audio sa videom..a što se tiče duhova to je još jednostavnije jer ti u tom slučaju ne treba maska, samo koristiš promjenu prozirnosti..ovo možeš izvesti u svakom ozbiljnijem programu za obradu videa, ne mora nužno biti AE..

Hvala na opsirnom odgovoru =)

Imam i Sony Vegas i sve te programe, samo ako nije problem da mi stavite tu neki link ili da mi posaljete na PM jer se nekuzim previse..

Apple iPhone 3G 8GB-crni
15 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects Montaža

napravio sam prvu jednostavnu animaciju(piramida se vrti oko svoje osi) kako da sada t ubacim u after effects

 

EDIT: spremio sam nekako tu animaciju u my documents kao .avi datoteku i ubacio je u ae jel sada da samo color key sivu boju i oatane mi zuta piramida

k1.c0
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 14:34 (k1c0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža

Kad si već radio animaciju, trebao si napraviti s alpha kanalom i imao bi samu piramidu. A ovako najjednostavinije je s 'kolor key'; pikneš uzorak boje koju nećeš i odrediš toleranciju, rub i feather ruba. A imaš i više tih keying alata za specifične potrebe.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža

animaciju sam radio u 3ds maxu i ako stavim da pozadina bude transparentna kako ću spremiti tu animaciju? ako je spremim -> File-> save animation as. ,,, odaberem mapu u koju je spremim(npr. my documents) ja odem u my documents i tamo ne  bude nigdje te datoteke.. ako se na neki drugi način to radi kako ću je ubaciti u ae, jer valjda se ne moze napraviti .avi video s transparentnom pozadinom?

k1.c0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
k1c0 kaže...

animaciju sam radio u 3ds maxu i ako stavim da pozadina bude transparentna kako ću spremiti tu animaciju? ako je spremim -> File-> save animation as. ,,, odaberem mapu u koju je spremim(npr. my documents) ja odem u my documents i tamo ne  bude nigdje te datoteke.. ako se na neki drugi način to radi kako ću je ubaciti u ae, jer valjda se ne moze napraviti .avi video s transparentnom pozadinom?

Nikad ne snimaj kao video fajl, nego kao sekvencu slika (npr. png). I ne ide, File->Save Animation nego se to u render postavkama napravi. Save Animation ne radi ono sta ti mislis.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
k1c0 kaže...

animaciju sam radio u 3ds maxu i ako stavim da pozadina bude transparentna kako ću spremiti tu animaciju? ako je spremim -> File-> save animation as. ,,, odaberem mapu u koju je spremim(npr. my documents) ja odem u my documents i tamo ne  bude nigdje te datoteke.. ako se na neki drugi način to radi kako ću je ubaciti u ae, jer valjda se ne moze napraviti .avi video s transparentnom pozadinom?

Hm, kako to misliš s 'file > save as ' napraviti avi? Tako možeš jedino save-ati projekt, za napraviti avi trebaš otvoriti render panel pa tamo imaš save..

Možeš napraviti avi s transparentnom podlogom, ali to uvelike ovisi o codecu kojeg koristiš, a ne mogu se oteti dojmu da bi to u 3ds-u trebalo bolje raditi. Quicktime *.mov nema s time problema i ispravno radi alpha kanal ako odabereš za depht millions+. A kao što kaže post prije uvijek možeš koristiti slike, a ja bih preporučio targa *.tga s pre-multiplied alpha opcijom, nekako imam najbolja iskustva..

sfera u max-u sfera u max-u
eto sfere kao mov s alpha kanalom u ae eto sfere kao mov s alpha kanalom u ae
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
k1c0 kaže...

animaciju sam radio u 3ds maxu i ako stavim da pozadina bude transparentna kako ću spremiti tu animaciju? ako je spremim -> File-> save animation as. ,,, odaberem mapu u koju je spremim(npr. my documents) ja odem u my documents i tamo ne  bude nigdje te datoteke.. ako se na neki drugi način to radi kako ću je ubaciti u ae, jer valjda se ne moze napraviti .avi video s transparentnom pozadinom?

može, kako ne..kad renderiraš odaberi "based on: lossles with alpha"..stvar je u codecu, bude veći video file ali imaš alpha kanal i transparenciju.

14 godina
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
HarryPlopper kaže...

moze, sto da ne, imas tutoriale na toj stranici sve moguce http://www.videocopilot.net/tutorials/all/#

Ako netko naiđe na full verzije produkata (kao npr. optical flare, twitch i sl.) sa ove stranice neka mi pošalje pm.

EDIT: pronađeno

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 15:11 (SwaggerBeast).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
bed kaže...
k1c0 kaže...

animaciju sam radio u 3ds maxu i ako stavim da pozadina bude transparentna kako ću spremiti tu animaciju? ako je spremim -> File-> save animation as. ,,, odaberem mapu u koju je spremim(npr. my documents) ja odem u my documents i tamo ne  bude nigdje te datoteke.. ako se na neki drugi način to radi kako ću je ubaciti u ae, jer valjda se ne moze napraviti .avi video s transparentnom pozadinom?

Hm, kako to misliš s 'file > save as ' napraviti avi? Tako možeš jedino save-ati projekt, za napraviti avi trebaš otvoriti render panel pa tamo imaš save..

Možeš napraviti avi s transparentnom podlogom, ali to uvelike ovisi o codecu kojeg koristiš, a ne mogu se oteti dojmu da bi to u 3ds-u trebalo bolje raditi. Quicktime *.mov nema s time problema i ispravno radi alpha kanal ako odabereš za depht millions+. A kao što kaže post prije uvijek možeš koristiti slike, a ja bih preporučio targa *.tga s pre-multiplied alpha opcijom, nekako imam najbolja iskustva..

ako spremim kao .tga oće li to biti samo slika 3d modela ili animacija ?

k1.c0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects Montaža
k1c0 kaže...

ako spremim kao .tga oće li to biti samo slika 3d modela ili animacija ?

Svaki frame jedna slika. Znači ako ti animacija traje 30 sec i radiš u 25 fps dobiti ćeš 750 slika.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice