Windows Server 2016

poruka: 7
|
čitano: 6.460
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Windows Server 2016
pozdrav! pitanje je malo glupo i elementarno, ali kako se na Windows Serveru 2016 automatski dodaje Windows folder za svakog usera (na primjer C:\Users\ImeKorisnika\Windows ) prilikom prijave, u njemu se trebaju spremati .ini file-ovi? na Windows Server 2008 se automatski dodavao prilikom prijave korisnika, ali na 2016 neće. ima li to negdje u postavkama, prilikom instalacije ili sam ja jendostavno blesav? hvala unaprijed :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2016

ini fileovi nemaju veze s juzerom, ili su OSovski ili appsovi, tj ili ih os drži gdje on to drži ili app tamo gdje joj je potrebno-config, tj može se sve, podesiti, može gpo, može svašta .. pitanje je razloga-cilja-potrebe ili znanja.

-da, kao i na običnom client-osu win servr jednako kreira usera u userskom folderu, lokalnog, .. a to nema veze s mrežnim tj to je stvar administratora-potrebe tj storagea i nije isto file server, app server, AD ili nešto deseto dok je najmanje razlika winver. Fičer kojeg ms forsira s w10 je tjeranje juzera s c:\ (tj juzer nema što čačkati po c:-rootu, tj appsi, permisioni.. i nisi pravi admin nego ograničen itd.)

-server treba podešavati admin, admin zna što-kako npr gpo i pri tome, users folderi mogu biti bilo gdje, može npr download ili desktop biti na bilo kojem pathu, za sve ako trebaš imaš sys-variable i treba ih koristiti (tj ne koristiti na ćoravo-default kao što je prije godinu MS napravio upgrade.. i pogubio dokumente ako nisu na defaultpathu..). Što se može? Može se sve, npr desni klik na neki users folder i vidiš lokaciju kao i button za muvanje (ili povratak na defaultno mjesto), kao se može pomaknuti to znači da može biti bilo gdje a to može i server (kao i client win) kao gpo.. ili tko baš želi možeš i napraviti svoj custom install sa svim izmenama defaluta u tebi željeno pa da je npr umjesto c:users na nekom desetom disku-pathu dok sysvariabla zna gdje se što nalazi tj win zna..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows Server 2016
hvala na pisanju, ali to nije odgovor na pitanje :) pitanje je zašto je na prošlim verzijama dodavao Windows folder svakom useru automatski, a u 2016 ne dodaje. admin ne zna, zato ja moram riješiti taj problem, zbog načina rada svaki user mora imati Windows folder, nije moja politika.
15 godina
offline
Re: Windows Server 2016

juzer ima svoj folder...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows Server 2016
ima folder, ali nema Windows folder u svom ime folderu, ne kreira mu automatski taj Windows folder u 2016 verziji. od 2012 verzije to ne radi automatski. ne znam je li stvar u postavkama, postavkama instalacije ili nećemu drugome :)
15 godina
offline
Re: Windows Server 2016

-nema windows foldera u userovom folderu (nema ni smisla).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows Server 2016
u Windows Serveru 2012 je dodavao automatski Windows folder svakom useru, u 2016 neće. taj nam folder treba, takva je politika rada.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 10:32 (Blentudinjo).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice