Korisnici - najbolje i najgore

poruka: 56
|
čitano: 17.494
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Korisnici - najbolje i najgore

Godinama radim kao (polu)support u jednoj velikoj firmi, pa imam takvih priča napretek, no ovako napamet...

 

Među glavešinama je popularno imati laptope jer kao fol nešto rade i kada nisu na radnom mjestu, zaposleni su strahovito i oni to moraju imati, i to čim jači, kao da maltene rade nekakvo renderiranje, a ne čitanje mailova i otvaranja poneke excelice... elem, šef jednog odjela naredio tajnici da zove podršku, i dobiju mene.

- "Dođi, molim te, x se ne može ulogirati na laptop"

- "Kako ne može, da li ga je uključio na mrežu, upisao login i password... šta javlja?"

- "Kaže da je sve upisao ali da se ne ulogirava, molim te jel možeš doći, hitno je."

Kako imam pogolemi disrespekt prema ljudima koji samom pozicijom zahtijevaju određenu dozu poštovanja, umjesto da ga zasluže radom i rezultatima, hitnoća se mrvu oduljila, ali ne pretjerano, da ne dobijem po nosu. Dođem do njih, pozdravim tajnicu, koja je jedna OK žena, pitam jel mogu ući, naravno, uđem, pozdravim g. x i pitam ga u čemu je problem.

- "Evo, ja upisujem password, ali nikako ga ne prihvaća."

Na domeni je jedna od mogućnosti da ostane upisan zadnji username, tako da korisnik može samo upisati password. Kod višekorisničkih računala se mora upisati i ispravan username. Windows XP, naravno.

Pogledam na računalo, stisnem ctrl+alt+del, i nemalo se iznenadim kad vidim svoj username upisan. I sjetim se da sam bio za tim istim laptopom prije barem pola godine, a i više, jer se nije mogao logirati na domenu, pa sam ga skidao sa domene, ponovo vraćao nazad, te testirao može li se logirati sa svojim domenskim accountom. Onaj tko zna, zna i zašto sam to radio. I od tada taj laptop, kojeg je čovjek dobio na korištenje jer on radi puno posla i od doma, nije bio upaljen.

 

Uputio sam korisnika da upiše SVOJ username i password, i gle vraga, nije radilo - računalo je izgubilo vezu na domenu. I opet skidanje sa domene, ponovo vraćanje, i logiranje radi. Pitao sam da li je sada sve OK, pozdravio i otišao.

 

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Korisnici - najbolje i najgore

obično direktorski laptopi dođu u firmu u petak oko 12 i moraju se poravit u roku dva sata jer direktor u petak u 15 ide na "službeni" put

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
cekpi kaže...

obično direktorski laptopi dođu u firmu u petak oko 12 i moraju se poravit u roku dva sata jer direktor u petak u 15 ide na "službeni" put

eh, ali kad mene u 9 ujutro zovu da im prodam laptop i da im ga isporučim do 11 jer direktor u 14 sati leti za Pariz?

naravno narudžba je uvijek za neki specifični laptop kojeg nemaš na lageru i kojeg u normalnim uvjetima nema 90% dućana onda je veselje

15 godina
offline
Korisnici - najbolje i najgore

Moji korisnici su divni. I sve ih volim. Zovu me cak i kad im monitor ne radi (a radim u jednoj firmi koja je hosting provider, tako da sa njihovim monitorima nemamo nista). I rado im pomognem jer su tako dragi i simpaticni. I zovu me na pice kad dodju iz zagreba tu kod nas na ljetovanje :))))

A vi ste zapravo zli i zato vas vasi klijenti maltretiraju.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 15:08 (tnakir).
 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
tnakir kaže...

Moji korisnici su divni. I sve ih volim. Zovu me cak i kad im monitor ne radi (a radim u jednoj firmi koja je hosting provider, tako da sa njihovim monitorima nemamo nista). I rado im pomognem jer su tako dragi i simpaticni. I zovu me na pice kad dodju iz zagreba tu kod nas na ljetovanje :))))

A vi ste zapravo zli i zato vas vasi klijenti maltretiraju.

 misliš seksualno iskorištavaju {#}

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
tnakir kaže...

Moji korisnici su divni. I sve ih volim. Zovu me cak i kad im monitor ne radi (a radim u jednoj firmi koja je hosting provider, tako da sa njihovim monitorima nemamo nista). I rado im pomognem jer su tako dragi i simpaticni. I zovu me na pice kad dodju iz zagreba tu kod nas na ljetovanje :))))

A vi ste zapravo zli i zato vas vasi klijenti maltretiraju.

 

Koga maltretiraju? Ja sam svoje naučio na "resetiraj 2put prije nego ti uopće padne na pamet da me zoveš". I 90% problema je time otklonjeno odmah u startu. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
vlad0 kaže...

Koga maltretiraju? Ja sam svoje naučio na "resetiraj 2put prije nego ti uopće padne na pamet da me zoveš". I 90% problema je time otklonjeno odmah u startu. {#}

Točno tako! Koliko me samo ljudi zvalo a trebalo je samo resetirat komp.

When all else fails - crowbar the fucker
15 godina
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
cekpi kaže...

 misliš seksualno iskorištavaju {#}

Ti se ne javljaj. Ti si ekstrem. Sto posto im stavljas tabletice u kavu

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
15 godina
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
tnakir kaže...
cekpi kaže...

 misliš seksualno iskorištavaju {#}

Ti se ne javljaj. Ti si ekstrem. Sto posto im stavljas tabletice u kavu

ček kakav si ti informatičar koji ne poznaje plačanje u naturi?????? {#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 19:52 (Darky).
15 godina
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
Darky kaže...
tnakir kaže...
cekpi kaže...

 misliš seksualno iskorištavaju {#}

Ti se ne javljaj. Ti si ekstrem. Sto posto im stavljas tabletice u kavu

ček kakav si ti informatičar koji ne poznaje plačanje u naturi?????? {#}{#}

Da mi babe i necije majke placaju u naturi? Ne. Solarno molim.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
15 godina
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
tnakir kaže...

Da mi babe i necije majke placaju u naturi? Ne. Solarno molim.

mislim da imaš krivu klijentelu... 

nađi si boljeg agenta{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
tnakir kaže...
cekpi kaže...

 misliš seksualno iskorištavaju {#}

Ti se ne javljaj. Ti si ekstrem. Sto posto im stavljas tabletice u kavu

u pravu si, stavljam ja njima, samo ne u kavu {#}

kod mene normalno radi.....
16 godina
offline
Korisnici - najbolje i najgore

Ajde djeco, mir u pješčaniku, testosteron ostavite sa strane... poprilično ste offtopic.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
Father_Dougal kaže...

Ajde djeco, mir u pješčaniku, testosteron ostavite sa strane... poprilično ste offtopic.

Pa u pjescaniku i jest mir :)

 

Evo sto sam ja dozivio jedanput... Odrzavao sam sustav za jednu drzavnu instituciju, i sad dolazim kod sefice, kaze da joj printer nevalja. Sjedam za stol, gledam printer (HP Laserjet neki) - bio je cijeli isaran brojevima telefona, napomenama itd... Pitam je ja sta je ovo po printeru, kaze da ona tu zapisuje stvari, pa obrise kad joj vise ne trebaju :)))))))) 

 

Sta se tice napastovanja, u tu instituciju kad dodjes, babetine od 50 - 60 godina samo cekaju da te zaskoce. Cepki, ako ti treba adresa... moze na PP :))))))

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
12 godina
protjeran
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
Father_Dougal kaže...

Godinama radim kao (polu)support u jednoj velikoj firmi, pa imam takvih priča napretek, no ovako napamet...

 

.

 

 he, he...jel to HEP u pitanju???

14 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
tnakir kaže...

Pa u pjescaniku i jest mir :)

 

Sta se tice napastovanja, u tu instituciju kad dodjes, babetine od 50 - 60 godina samo cekaju da te zaskoce. Cepki, ako ti treba adresa... moze na PP :))))))

 nemremo se ni pohvalit ko ima veći........server{#}

 

sam daj adresu, takvima se postavim ko unuk/sin i da vidiš kad krenu kavice, kolači i sokići pa kad kenu pozivi doma da ćerkama popravim internet{#}

kod mene normalno radi.....
16 godina
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
smirnoff kaže...

 he, he...jel to HEP u pitanju???

E nije :) mada sam čuo da u HEPu ima istih bisera...

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
Father_Dougal kaže...
smirnoff kaže...

 he, he...jel to HEP u pitanju???

E nije :) mada sam čuo da u HEPu ima istih bisera...

 ma ima ih svugdje al mislim da je ipak najveća koncentracija u državnim firmama

 

morh je van konkurencije

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore

Prije par tjedana... zove zena na telefon, da njoj nije stigao mail iz "voguea" i da je zbog nas propustila priliku zivota, psuje, prijeti tuzbama, ovo ono...whoa nelly...idemo pogledati logove.

 

Pitam je sa koje mail adrese je trebala dobiti mail: neznam, neka od voguea! -WOW ( nezna ni domenu niti mail )

Ok, na koju mail adresu su vam slali ( pregledati cemo sve logove, pa vidjeti gdje je zapelo  )?

ONA:Na contact@domena.tld

Gledam po serveru...taj mail account ne postoji.

JA : Gospođo, da li sve vi kreirali taj mail account u control panelu?

ona : PA NISAM

JA: Dobro, kako onda ocekujete da vam mail stigne na nepostojecu adresu? - tu je pocela salva psovki i ideja da mi trebamo gledati na koje sve mail adrese ljudi njoj salju mailove i otvoriti ih...ono..WTF!?

 

 

Naravno, prekopao sam logove da vidim da li je ista slano na contact@domena.tld, naravno da nije :D

 

Nakon toga je dosla na ideju da joj otvorimo catch all account tako da joj svi mailovi stizu. Uz upozorenja da ce poceti dobijati milion spamova i da spam filter nece sve uhvatiti, ona i dalje inzistira na catch-all accountu...

 

Prolazi 2 dana , stize hate mail o tome kako imamo los spam filter, da joj dnevno dolazi desetak spamova ( oko 1500 ih filter uhvati )...DOH!!!

 

Isto tako je cula pricu da ako brzo stiska send/receive da ce joj mail brze doci - zavrsava u firewallu po 2-3 puta dnevno ( limit je 60 loginova na sat )

15 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
Alesandro kaže...

Isto tako je cula pricu da ako brzo stiska send/receive da ce joj mail brze doci - zavrsava u firewallu po 2-3 puta dnevno ( limit je 60 loginova na sat )

Alesandro?

 

Neki sam dan kod vas se preselio s mailovima i web-om, /nemam više optike, radimo novu zgradu/, ali lokalno imam mail server koji svako 3min provjerava ima li pošte kod vas, pa POP-om ju skine i prosljeđuje korisnicima. 70-tak korisnika, ako se sjećaš, ti si radio uvoz.

 

Vidiš, mogao bih smanjiti na 2min. muaaahaha {#}

 

BTW, najbrži support, IKAD!

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Da vam ispričam svoju muku s name-serverima od neki dan.

 

U BiH, na www.nic.ba se obavlja registracija/administracija .ba domena. Tamo fino stoji kako su domene vrijedan resurs države, čuvajmo ih drugovi, kao zjenicu oka svoga.

 

Prošli petak, izmjeniti ću ja name-servere, fino se ulogiram, izmjenim ns-ove u koje i je Alesandro dao i potvrdim. Dođe mail, zaprimili smo vaš zahtjev za izmjenu, čeka se odobrenje od administratora, i pogledajte zatražene izmjene, ovdje. I kliknem ja, da se opet prekontroliram, IsusTeBog, tamo piše ns1.tourist.ba.

 

Nema šanse da sam mogao fulati toliko. Odustajem od izmjena, nanovo radim zahtjev. Da pogledam opet zatražene izmjene, opet piše ns1.tourist.ba

 

Zovem ja UTIC. Neki vjerski blagdan. NITKO NE RADI! Vrijedni resursi države, my ass. Subota, nedjelja, ništa.

 

Lipo sam ja to bija zamislija, petak promjena ns-a, subota i nedjelja propagacija i ponedjeljak radi sve.

 

Stigao ponedjeljak, zovem ja UTIC, 8h ujutru. Neka gospođa me spoji s izvjesnim Bojanom. Halo Bojane, šta je s ovom izmjenom, kako pišu krivi name-serveri? Kaže Bojan da on vidi ispravne ns-ove. Super, kažem ja.

Bi li Bojane odradio promjenu ns-a u petak(sutra)? Nema problema, reče Bojan i doda da je napisao bilješku da se mjenja u petak ns.

 

Utorak, popodne, pijem kavu, kucam veselo po tipkovnici. Telefon zvoni. Niti jedan mail "izvana" ne dolazi. Oslutija sam se jadu i odmah pinga mail.domena.ba, i đavlu. Već su napravili promjenu. Jedno 12h, ništa nije radilo kako treba.

 

Još jedan poziv u UTIC, psujem oca, majku, Boga, litanije i rožarije!

 

Na kraju sam samo dobio pismo isprike, čime sam mogao opravdati nesmanjivanje 10% plaće:

 

Postovani,

Vezano za naziv domena domain.ba
 
zelimo da Vam se izvinemo jer je izmjena DNS-ova za ovaj naziv domena izvrsena danas utorak 06.09. 2011, a ne u petak 09.09.2011 god. kako je usmeno i dogovoreno. Dogodio se previd unseen napomene i izvrsena je izmjena.

Jos jednom Vam se izvinjavamo i srdačno Vas pozdravljamo iz UTIC-a,

 

Bojan
UTIC Domain Support

 

Univerzitet u Sarajevu
Univerzitetski Tele-informatički centar UTIC
Zmaja od Bosne 8, 71000 Sarajevo, BiH

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 18:21 (Smooth Operator).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore

a ti si to bio? :D Cek, pricali smo i na telefon?

 

Nemas frke, 60 puta je limit po accountu, tako da je sve cool :D Ali slobodno pusti na 3 minute, server i kolege admini ce te vise voliti :D hahahaha :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
Alesandro kaže...

a ti si to bio? :D Cek, pricali smo i na telefon?

 

Nemas frke, 60 puta je limit po accountu, tako da je sve cool :D Ali slobodno pusti na 3 minute, server i kolege admini ce te vise voliti :D hahahaha :D

P.s. nemoj mi se smijati koje šifre koristimo, to je sve nanovo definirano, odjednom, kad smo se selili iz lokala na provjedera.

 

Opet na zimu, selim na Exchange(zbogom Linuxima).

 

Kroz nekoliko dana, vratiš mi i DNS zapise za web, sad pojntaju na stari server, samo da s Trikoderom završimo i launchamo novi web. Živio!

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
12 godina
protjeran
offline
Korisnici - najbolje i najgore

Ovo je još iz dana kada sam bio korisnička podrška, ali mi je i dalje najdraži. Nazove lik i prilično osorno zagalami "Napravi mi mjesta na disku dok se vratim s ručka!" i poklopi. Odlučim se ne uzrujavati i sam prijavim zahtjev na portal. Spustim se do ureda, vidim da su otišli. Pogledam komp, vidim C: disk "0 bytes free" i mislim si kako je to uspio izvesti. Ispraznim Recycle Bin, pogledam C: - 20 GB slobodno. Mentalno se rukujem sam sa sobom na dobro obavljenom poslu i vratim se u ured. Sat vremena kasnije, zvoni telefon. Isti fraer, opet galama. Ovaj puta da gdje su njegovi dokumenti. Velim ja da su tamo gdje ih je stavio jer sam ja samo ispraznio Recycle Bin.

 

Na kraju se ispostavilo da fraer drži dokumente u Recycle Binu. Izvuče si dokument na Desktop, radi na njemu, sejva i vrati ga u smeće. Godinama.

 

 

Jedno tri dana nakon toga sam vukao vilicu po podu od čuđenja. Kakav car.

 
20 0 hvala 0
15 godina
offline
Korisnici - najbolje i najgore

Pre izvesnog vremena dobijem uspaničeni poziv iz računovodstva kako im EKRAN nešto ne valja. Kao, došla im je i "programerka" iz firme od koje su kupljeni račinari i koja radi i na održavanju istih i nemože da otkloni problem. Koleginica koja me pozvala drhtavim glasom mi objašnjava da se na ekranu nešto čudno dešava i ne znaju da nađu rešenje. Ja, naravno, ostavljam svoj posao i odlazim do računovodstva, i tamo zatičem tri svoje zabrinute koleginice i poprilično zbunjenu "programerku". Sedam za komp i jedva prikrivam smeh. Od jedne koleginice sam tražio da skuva kavu, drugu sam zamolio da mi kupi nešto za doručak jer ja to nisam stigao, a trećoj sam vrlo sugestivno rekao da bi mogla za sutra da spremi one svoje divne kiflice. "Programerki" (namerno pod navodnicima) sam dobacio da gleda i uči. Uzeo sam miša u ruku i i jednim pokretom sam task-bar sa desne strane zaslona spustio na defaultnu poziciju na dno, ustao i otišao zaželevši im svima prijatan dan.

 

 

 

 

 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Korisnici - najbolje i najgore
Langsdorff kaže...

Ovo je još iz dana kada sam bio korisnička podrška, ali mi je i dalje najdraži. Nazove lik i prilično osorno zagalami "Napravi mi mjesta na disku dok se vratim s ručka!" i poklopi. Odlučim se ne uzrujavati i sam prijavim zahtjev na portal. Spustim se do ureda, vidim da su otišli. Pogledam komp, vidim C: disk "0 bytes free" i mislim si kako je to uspio izvesti. Ispraznim Recycle Bin, pogledam C: - 20 GB slobodno. Mentalno se rukujem sam sa sobom na dobro obavljenom poslu i vratim se u ured. Sat vremena kasnije, zvoni telefon. Isti fraer, opet galama. Ovaj puta da gdje su njegovi dokumenti. Velim ja da su tamo gdje ih je stavio jer sam ja samo ispraznio Recycle Bin.

 

Na kraju se ispostavilo da fraer drži dokumente u Recycle Binu. Izvuče si dokument na Desktop, radi na njemu, sejva i vrati ga u smeće. Godinama.

 

 

Jedno tri dana nakon toga sam vukao vilicu po podu od čuđenja. Kakav car.

 ovo je trebalo prenijet nadređenim osobama tako da taj tip momentalno dobije izvanredni otkaz i da se to radno mjesto prepusti mlađoj i obrazovanijoj osobi koja je više informatički obrazovana.

Interesantno kak je tip imo vremena za napunit svoju trbušinu (čitaj - ručati) a nije mogao odvojiti svog vremena za topli obrok i saznati kako napraviti mjesta na C disku...

 

Ovaj slučaj je samo kap u moru koliko su neka radna mjesta preko veze popunjena...I onda se čudimo kak je sve usporeno, ništa se ne odradi na vrijeme i sl...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
protjeran
offline
Korisnici - najbolje i najgore

Ako otkaz nije dobila žena kojoj "tri tjedna nisu radili mailovi" i kojoj "informatičar nije to riješio da radi" iako sam došao vidjeti u čemu je problem čim je prijavljen (tri tjedna nakon isporuke računala) i skinuo sve mailove jednostavnim pokretanjem Outlooka - onda nije bilo razloga da ovaj genijalac dobije otkaz.

 

Isto vrijedi i za sve koji koriste "nisam ja, samo se" krilaticu kada nešto sprčkaju. Jedan tip zove i veli da mu se slika na monitoru okrenula naopačke. Kolega lijepo pita što je radio, ovaj veli ništa. Samo od sebe se. Kompjuter ne valja i da kakav je to monitor i kak mi to radimo. Kolega opet lijepo pita je li možda tipkao po tipkovnici i pogodio kakav shortcut - ne, ne i ne: sam od sebe se i on sad ide na sastanak i nek to bude riješeno. Ode kolega dole, okrene monitor naopako i vrati se u ured. Čuku vremena kasnije, zove genijalac, vrišti da kako mu je monitor naopako... Kolega loada flegma mode i veli: Nisam ja, samo se.

 

Meni su suze išle sat vremena. {#}

I left my wallet in El Segundo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 8:03 (Langsdorff).
 
12 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice