Exchange 2003 Problem

poruka: 6
|
čitano: 2.979
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Exchange 2003 Problem

Ajmo stručnjaci pomagajte

Exchange super radi i sve je dobro samo imam problem koji nemogu nikako dokučit.

neznam ni kako bi objasnio

ukratko pokušavam preusmjeriti sve emailove iz organizacije preko SMTP-a.

 

znaci ako imam domenu @kkdomena.hr i korisnika u AD user1 koji ima mail user1@kkdomena.hr kad šaljem preko exchange servera email na user1@kkdomena.hr on njega prima ali samo unutar firme, taj email se ne može primit preko pop3 konektora. što znači ako taj korisnik hoće email kod kuće primit na laptopu ili na blackberriju nemoze nikako. mora bit vpn-om spojen sa exchange serverom i onda mu radi.

kad šaljemo mail na proba@bilokojadrugadomena.hr email se uredno proslijedi smtp-u i on isporuči.

Ako neko zna kako da sav email promet preusmjerim preko smtp konektora bio bih mu jako zahvalan...................

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Exchange 2003 Problem

ako sam te dobro shvatio ti želiš ovo:

korisnik AD1 šalje email korisniku AD2 koji su na istom exchange serveru i da se taj email proslijedi prvo na SMTP server od ISPa i onda putem POP konektora vrati natrag na exchange

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Exchange 2003 Problem

e upravo to.

14 godina
neaktivan
offline
Exchange 2003 Problem

Ako sam te ja dobro shvatio (a malo si čudno napisao pitanje pa je moguće da nisam), ono što ti treba se izvodi na sljedeći način:

 

1. kreiraj Contact u AD-u koji će sadržavati eksternu e-mail adresu za Usera za kojeg želiš proslijediti e-mail na neku drugu e-mail adresu

2. Desni klik na Usera za kojeg želiš napraviti prosljeđivanje i odaberi Properties

3. Klik na Exchange General

4. Klik na Delivery Options

5. Odaberi Forward to i odaberi Contact kojeg si kreirao u 1. koraku

6. Stavi kvačicu na "Deliver messages to both forwarding address and mailbox"

7. Potvrdi sve sa OK i pričekaj koju sek da se ispropagira

 

Na ovaj način će jedna kopija e-maila biti poslana na e-mail adresu definiranu pod Contact, a druga će otići u Userov mailbox.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 0:37 (vlad0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Exchange 2003 Problem
vlad0 kaže...

Ako sam te ja dobro shvatio (a malo si čudno napisao pitanje pa je moguće da nisam), ono što ti treba se izvodi na sljedeći način:

 

1. kreiraj Contact u AD-u koji će sadržavati eksternu e-mail adresu za Usera za kojeg želiš proslijediti e-mail na neku drugu e-mail adresu

2. Desni klik na Usera za kojeg želiš napraviti prosljeđivanje i odaberi Properties

3. Klik na Exchange General

4. Klik na Delivery Options

5. Odaberi Forward to i odaberi Contact kojeg si kreirao u 1. koraku

6. Stavi kvačicu na "Deliver messages to both forwarding address and mailbox"

7. Potvrdi sve sa OK i pričekaj koju sek da se ispropagira

 

Na ovaj način će jedna kopija e-maila biti poslana na e-mail adresu definiranu pod Contact, a druga će otići u Userov mailbox.

 na sličan način sam ja rješavao jednu složenu migraciju sa ex2k na ex2010 al to nije nešto što bi htio imat kao stalno riješenje

 

ps-ako želiš da ti se poruke rutiraju van exchange organizacije onda ti exchange ne smije biti authoritativan za tu domenu (system manager-Recipients-Recipient Policies-Default Policy(ili neki tvoj policy)-E-Mail Addresses-SMTP i makni kvačicu sa  "This Exchange Organization is responsible for all mail delivery to this address"

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Exchange 2003 Problem
cekpi kaže...

 na sličan način sam ja rješavao jednu složenu migraciju sa ex2k na ex2010 al to nije nešto što bi htio imat kao stalno riješenje

 

Heh, pitanje je što on želi dobiti... Inače, može se ovom problemu moglo pristupiti i preko Routing grupa na sljedeći način:

 

Exchange System Manager - Routing Groups - First Routing Group (ili koja se već koristi) - Connectors - Internet Mail SMTP Connector - General - Forward all mail through... i ukuca SMTP svojeg ISP-a. Onda će mu priča ići preko ISP-ovog SMTP-a. Dodatno, tu mu je i tab Address Space gdje se to da fino po domenama srediti.

 

(@autor: Naravno, ovo su sad već malo zaj*banije stvari i ako nešto nije jasno, bolje pitaj ili googlaj prije mijenjanja ičeg ako ne kužiš što pričamo da ne bi osvanula nova tema "ne rade mailovi"... xD)

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 9:57 (vlad0).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice