A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

poruka: 248
|
čitano: 227.536
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

piše ti sve na stranici. vezan je za baznu stanicu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
torrente kaže...

piše ti sve na stranici. vezan je za baznu stanicu.

 Da piše da ga mogu koristiti u vikendici ili u sezoni ,a viksa mi je u drugoj županiji.

16 godina
neaktivan
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

.

 

pitaj ti njih mailom. inače se samo solo mobilni internet može nosit gdje bilo...ovaj sa telefonom ne. i taj solo mobilni ima isto ono..100+100+ noćna flat.

tv gledaj za 40kn na mobu...a1 xplore

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

 Uzmu moj oib, i sve se zna di sam šta sam odem na viksu i pljuga. Hombox ok vezan za adresu pretplatnika i tamo ne spominju viksu i šta ja znam šta. Ma to im je novo niti oni sami ne znaju bogzna šta o homboxu bez UO. Šta je s routerom moraš ga kupiti za keš ili može bez routera? sve same nepoznanice.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
torrente kaže...
footballer kaže...

Ne vidim neku relevantniju temu od ove za pitanje, pa da ne otvaram novu:

Zivkaju me stalno iz tog A1 za neki trio paket, telefon, internet i satelitski A1 TV valjda. Spominje ova teta na telefonu da je to kao 4g internet, do 100tinjak Mb/s down i malo manje up, i kaže da je flat. Nisam imao vremena s njom raspravljat o pingu pa nisam ni pitao. 

Uglavnom: da li je taj njihov flat - flat? Ili je to ona verzija flat s punom brzinom nepuna 3 dana i onda kad potrošiš limit (1gb lol) ide na brzinu sporiju od bakra? 

 ovo ti je ponudila

 

 ..tu imaš 100GB prometa...

odmah uključiš dodatnu opciju +novih 100GB za 15kn

 

...pored tih 200Gb imaš Noćnu Opciju uključeno od 00h-10h. Tada ih ubij sa prometom. To se ne dotiče onih 200GB.

Ako slučajno izmrviš 200GB tokom dana, brzina ti pada na ovaj copy/paste

 

* Nakon potrošenih 100GB podatkovnog prometa, brzina se spušta na 2 Mbit/s što je i dalje dovoljno za svakodnevno surfanje. U slučaju potrebe za većim brzinama, preporučamo neku od dodatnih opcija. U periodu između 00 i 10 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine. Maksimalna brzina interneta ovisi o razini 4G signala, trenutnoj opterećenosti mreže i modelu uređaja.

 

Taj TV je satelitski. Sve u svemu solidna ponuda tko ne koristi telefonsku paricu ili je loša. Samo provjeri kakav ti je A1 prijem 4G mreže.

 Hvala na iscrpnom odgovoru. 

Za A1 ne znam, ali Tele2 4G mi je odličan, tako da se dvoumim između tog A1-ovog i pokućnog. Ovo s 100GB mjesečno mi je stvarno jadno, tih 100GB potrošim na mobitelu u 2 tjedna, kamoli na kompjuteru. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
footballer kaže...

 Hvala na iscrpnom odgovoru. 

Za A1 ne znam, ali Tele2 4G mi je odličan, tako da se dvoumim između tog A1-ovog i pokućnog. Ovo s 100GB mjesečno mi je stvarno jadno, tih 100GB potrošim na mobitelu u 2 tjedna, kamoli na kompjuteru. 

 nema na čemu.

uzmi u obzir sljedeće...

postoji tema na forumu oko pokućnog i milijunska posjećenost. ono što se tamo da iščiitati je to da je stvar u početku bila dobra, da bi se kasnije raspala za veliku većinu korisnika. veliku većinu.  ta usluga je postala stvar rizika.

 

ostala dva operatera će teško ponuditi ovako nešto jer će ih zahvatiti ista sudbina.  jedino budući 5G bi moga istrpit nalete skidanja terabajta sa mreže.

 

A1 je dobro izbalansira.  imaš 100gb +100gb(za 15kn) ..to nije sitnica ni za fixnu vezu,a ne za mobilni net + od ponoći do 10 ujutro imaš flat. namjestiš download i torrente u tom periodu.

i sad ono bitno...ovima nije zagušena mreža zbog ovakvog balansa. imat ćeš pune brzine.

ja bi razmislio i išao na A1 ponudu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 23:09 (torrente).
13 godina
odjavljen
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
torrente kaže...

 

A1 je dobro izbalansira.  imaš 100gb +100gb(za 15kn) ..to nije sitnica ni za fixnu vezu,a ne za mobilni net + od ponoći do 10 ujutro imaš flat. namjestiš download i torrente u tom periodu.

i sad ono bitno...ovima nije zagušena mreža zbog ovakvog balansa. imat ćeš pune brzine.

ja bi razmislio i išao na A1 ponudu.

 A imam na mobitelu Tele2, i susjed također, spominje mi da ima odličan signal. Eventualno bih još nadodao i antenu na krov pa možda mogu hvatati i bolji signal. Ovih 100GB mi je stvarno jako malo. 

 

Btw da li to od ponoći do 10 ujutro vrijedi i kad potrošim tih 100GB ili ne? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 10:10 (footballer).
12 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
footballer kaže...

 A imam na mobitelu Tele2, i susjed također, spominje mi da ima odličan signal. Eventualno bih još nadodao i antenu na krov pa možda mogu hvatati i bolji signal. Ovih 100GB mi je stvarno jako malo. 

 

Btw da li to od ponoći do 10 ujutro vrijedi i kad potrošim tih 100GB ili ne? 

 Da, kad potrošiš 100GB full brzinom surfaš i dalje od ponoći do 10 ujutro...

6 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

digli su cijenu sa 145 na 165kn za homebox duo i i sat tv sa 215 na 230kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Kako sam se preselio, treba mi net koji ce mi biti upotrebljiv u bilo koje doba dana/noci. 

Opcije su homebox duo tarifa bez ugovorne obveze ili tele2 pokucni.

 

Kakav ruter trenutno a1 dijeli, cat4, kakva su iskustva? Jel koristi netko s podrucja Osijeka i koliko mu je veza(brzina i ping) stabilna, ne patim na velike brzine jer rijetko nesto preuzimam, no bitno da je stabilna kako bih se mogao spajati na online callove i remote desktope bez problema.. 

 

Trenutno dijelim s moba net(a1) na laptop i brzine su mi zadovoljavajuce(znam da moze puno bolje, no i ovo je cisto okej).

Who cares anyway.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

poz, jel koristi tko a1 explore tv? vidim na stranici da se moze koristiti kao bez ugovorne obveze 120 kn mjesečno? jel mi moze tko to pojasniti. ja bi uglavnom htio najeftiniju moguću opciju da aktiviram i da gledam ligu prvaka. tamo na stranicama je sve dosta nabacano pa se ne snalazim najbolje

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Trenutno imam homebox kod a1 ali samo telefon, pa me zanima koja je procedura za aktivirati i internet, dali ja mogu sam slanjem neke sms poruke ili ih moram nazvati da oni aktiviraju, te dali šalju onda i novu karticu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

@dimax Ne možeš takvu promjenu napraviti preko SMS-a. Ovdje se radi o povećanju paketa, možeš preko telefona ili na najbliže prodajno mjesto a LTE router se šalje poštom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 13:00 (mbab).
12 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Stalno su ti neke promocije aktivne, najbezbolnije je da kontaktiraš agenta preko A1 stranice (live chat) ako ti se ne zvati i čekati na liniji

10 godina
neaktivan
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

može li se koristit u njihovoj mreži neki svoj cat6 ruter koji inače radi na tele 2

najviše milsim da nemože radi telefona?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
stokis kaže...

može li se koristit u njihovoj mreži neki svoj cat6 ruter koji inače radi na tele 2

najviše milsim da nemože radi telefona?

 Može. Svaki router koji ima na sebi priljkučak za tel kabel RJ11

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 18:26 (DDavorin).
10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
DDavorin kaže...
stokis kaže...

može li se koristit u njihovoj mreži neki svoj cat6 ruter koji inače radi na tele 2

najviše milsim da nemože radi telefona?

 Može. Svaki router koji ima na sebi priljkučak za tel kabel RJ11

 A1 to dopušta?

znam da t-com ne, isključivo njihova oprema jedino opcija ako se snađeš za vopi pasword

12 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

HT HR nema tarife tipa Homboxa ili Pokućnog. Ako stavim u router sim od HT HR sa bilo kojom govornom tarifom mogu razgovarati bez problema prikopčam DECT bežični telefon i to je to. A1 problem što za Hombox moraš koristiti njihov router iako može se sim staviti u drugi router ali moraš potrgati A1 naljepnicu....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

evo odgovor odA1

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

ako sam dobro shvatio

uzmem njihov ruter jednkratno izvadim sim stavim u svoj ruter i to radi  u kombinacij sa DECT telefonom?

 

ovo je iz njihove ponude;

 

Trenutno imamo u ponudi Huawei B315, Alcatel HH41v, ZTE MF283v, Huawei B310 i ZTE MF283 plus

 

za 399kn jednokratno

 

predpostavljam da je ovaj Huawei B315 najbolji izbor

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 21:21 (stokis).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Da. Samo imaj na umu da oni vide koji uređaj koristiš. Ima forumaša koji koriste to već duže vrijeme i nema problema. Ono što je najbitnije da ne napuštaš lokaciju npr sim u mob i odeš u drugu županiju jer hombox je "vezan" za adresu. D i u routeru trebaš podesiti A1 APN 

 

B315

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 21:54 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
DDavorin kaže...

Da. Samo imaj na umu da oni vide koji uređaj koristiš. Ima forumaša koji koriste to već duže vrijeme i nema problema. Ono što je najbitnije da ne napuštaš lokaciju npr sim u mob i odeš u drugu županiju jer hombox je "vezan" za adresu. D i u routeru trebaš podesiti A1 APN 

 

B315

 Šta bi se trebalo dogoditi ako oni skuže da si promijenio adresu? Frend je na sezonu donio ruter sa sim karticom jer je pretplatu ionako plaćao i bio sam uvjeren da neće raditi...međutim je, radio je 4 mjeseca bez problema.

 

12 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Stopiraju ti uslugu

Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
Stopiraju uslugu ako se koristi tel. broj koji je kreiran u sustavu prilikom ugovaranja(zbog promjene predbroja). Ako se koristi samo net može funkcionirati ko klasični mobilni Internet gdje god se hoće...
101% točna informacija :)
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
MENIT kaže...
Stopiraju uslugu ako se koristi tel. broj koji je kreiran u sustavu prilikom ugovaranja(zbog promjene predbroja). Ako se koristi samo net može funkcionirati ko klasični mobilni Internet gdje god se hoće...
101% točna informacija :)

 A kako izbjeći da te netko ne nazove ,a ti u drugoj županiji? "101% točna informacija" to si ti u A1 potvrdili? 

 

Homebox je fiksna usluga te stoga moraš poslati zahtjev za preseljenje prije prenošenja uređaja na drugu adresu. U slučaju promjene adrese uređaja bez zahtjeva za preseljenje doći će do suspenzije usluge. Preseljenje Homeboxa se može zatražiti jednom u 6 mjeseci. 

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/767676103/UK+Homebox+Telefon+i+Duo+tarifa_2019-03-06.pdf

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 19:02 (DDavorin).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Ja danas imama A1 Homebox i zadovoljan sam premda mi nije flat, nego 100 GB po 4G brzini.Dakle, vrti do 112 MBps, ali kad se sve potroši brzina padne na bijednih 2 mbps što me ljuti jer nemrem lagodno gledat full hd videozapise.Jbg, sve u svemu nije loše.100 GB i nije malo, ali ako se skida puno glazbe i koječeg, lako se potroši.

9 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
Imaš još mogučnost za 100 gb ,ali osobno mislim i da je to malo, da imaju 200+200 odmah bi uzeo, ovak nema smisla.
9 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
Imaš još mogučnost za 100 gb ,ali osobno mislim i da je to malo, da imaju 200+200 odmah bi uzeo, ovak nema smisla.
14 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Bok,

Vidim da neki koriste svoje rutere umjesto A1 za homebox paket. Može netko napisati da li sve uredno funkcionira ? Ja sam namjeravao uzet homebox i onda kupit neki bolji ruter i možda vanjska antena (može preporuka)? Da li netko od vas ima konfiguracijske podatke za A1?
Razgovarao sam sa tehničkom podrškom i službeno oni ne mogu dati te podatke niti davat "podršku" za to.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
mac92 kaže...

Bok,

Ja sam namjeravao uzet homebox i onda kupit neki bolji ruter i možda vanjska antena (može preporuka)? Da li netko od vas ima konfiguracijske podatke za A1?

 https://www.bug.hr/forum/topic/ope-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

 

koje konfiguracijske podatke trebaš? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice