Xiaomi Poco F2 Pro

poruka: 264
|
čitano: 94.367
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
nike098 kaže...
Ja bi reklamira jer meni nije normalno da mi je ekran zelen, a i nemas sta izgubit

 Budem.

Ćak i uvjetima korištenja stoji da se može vratiti unutar 14 dana bez davanja razloga.

Obzirom da je sve nepoštećeno, uređaj i ambalaža (čak i folije), ne bi trebalo biti problema.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro

Evo moj ekran sa onim ukljucenim sta ste rekli ni najmanje zelenila, tako da definitivno imate gresku u proizvodu, slikano sa p30 u mraku

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 21:53 (nike098).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

Ja nisam pametan šta raditi sad s njim.

Kupio sam ga 7.11.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
bloodborne kaže...

Ja nisam pametan šta raditi sad s njim.

Kupio sam ga 7.11.

 Ja bi ga vratio jer kolega sta kaze imas pravo 14 dana bez razloga, a kamoli kad ti je ekran zelen. Provaj pokazat to zelenilo prodavacu i reklamiraj ga, sad oces dobit novog to neznam

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
nike098 kaže...

Evo moj ekran sa onim ukljucenim sta ste rekli ni najmanje zelenila, tako da definitivno imate gresku u proizvodu, slikano sa p30 u mraku

 Ovo je odlično! Tako i treba biti.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
nike098 kaže...
bloodborne kaže...

Ja nisam pametan šta raditi sad s njim.

Kupio sam ga 7.11.

 Ja bi ga vratio jer kolega sta kaze imas pravo 14 dana bez razloga, a kamoli kad ti je ekran zelen. Provaj pokazat to zelenilo prodavacu i reklamiraj ga, sad oces dobit novog to neznam

Ako ti to ne smeta, ostavi ga, ako ti smeta reklamiraj.

Meni smeta i znam da ću to zelenilo gledat dok ne kupim drugi, pa ću ga zato odmah reklamirat i riješiti se muke.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
nike098 kaže...

Evo moj ekran sa onim ukljucenim sta ste rekli ni najmanje zelenila, tako da definitivno imate gresku u proizvodu, slikano sa p30 u mraku

 Sad sam i ja otvorio kameru na svom u mraku crno je sve, probaj otvoriti play store pa vidi kakva je boja onda...

Mislimda je problem u sivoj boji, ne u crnoj, crna gasi pixele, siva mora imati upaljene.

4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

Budem ih zvao sutra. Poprolican fail za telefon

koji je pri launchu bio 4700kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
Aelx kaže...
nike098 kaže...

Evo moj ekran sa onim ukljucenim sta ste rekli ni najmanje zelenila, tako da definitivno imate gresku u proizvodu, slikano sa p30 u mraku

 Sad sam i ja otvorio kameru na svom u mraku crno je sve, probaj otvoriti play store pa vidi kakva je boja onda...

Mislimda je problem u sivoj boji, ne u crnoj, crna gasi pixele, siva mora imati upaljene.

 Evo ni ovdje nema zelene, otvara sam vise stvari nigdje zelenog ekrana

15 godina
online
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
bloodborne kaže...

Budem ih zvao sutra. Poprolican fail za telefon

koji je pri launchu bio 4700kn

 da, u hrvatskoj i to jedno dva tjedna i onda je cijena pala jako. 

ja sam ga uzeo mjesec ipo nakon releasea iz njemacke i platio 3100 kn. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
Aelx kaže...

Ne cini samo specka mob. Poco f2 ima bolje specke od vecine, ali koristenje mobitela je nesto drugo. Bez problema bi koristio mob sa slabijim komponentama da radi fluidno i nema ekran ko terminali iz 80-ih. :D

Cijena je sad ok, kad je izasao je bila veca. 

Mob sam kupio u Santa domenici.

 

Ovako je zelen ekran kod mene sa ukljucenim anti flickeringom i svjetlinom na 0.

 

EDIT: tipfeleri

Ja bi to vratio nazad, izgleda kao backlight bleed, ali toga ne bi smjelo biti na OLED displayu.

AOD ti radi ok?

 

Evo sad sam se igrao 20 min. u mrklom mraku  s mobitelom, mogao sam i pametnije potrošiti tih 20min. 

Kod mene nema nikakve zelenjave, štoviše ekran je savršeno uniformiran, kad je crno sve je crno, kad je sivo onda je sivo.

Napravio sam sve što si napisao, probao brightness od 0 pa na više i nema nikakvih problema.

Evo i fotke, nisu baš najkvalitetnije, slikano u totalnom mraku.

 

Od kad je tih 14 dana za povrat u igri, naši trgovci imaju običaj uređaje koji im se vrate samo vratiti nazad u prodaju ili na police bez ikakve oznake da je korišteno i bez ikakvog dodatnog popusta. Desilo mi se više puta da nešto kupim u Linksa i kad bi otpakirao skužio bi da je već korišteno. Možda je slično bilo i s tim tvojim modelom moba. Probaj ih natjerati da ti otvore još koji pa neka usporede. Po meni je to greška i inzistirao bi na zamjeni.

 

E da, tih 14 dana vam vrijedi samo kod udaljene kupovine, znači preko webshopa.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

Ima li neka app koja bi ispisala model panela? Baš me zanima imamo li isti display panel. Čini mi se da se ranije spominjala nekakva aplikacija, ali tko će se sad sjetiti naziva. :(

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

pozz,

 

kakav vam je fingerprint reader na mobu brz, spor?

 

jeste zadovoljni sa kamerom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro

Meni je dosta brz citac prsta nemam zamjerke, 

Kamera zadivoljavajuca iako je ja ne koristim bas i nisam neki fotograf

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
bloodborne kaže...

Ima previse xiaomijevih app koje su predinstalirane 

a da ne pricamo koliko su nepotrebne..

 

Ako fingerprint ne moze raditi dobro preko folije

ne zelim ni razmisljati kako radi preko kaljenog stakla.

Meni straznji poklopac vibrira oko podrucja zvucnika kad sam npr na yt.

 

Evo ja sam smanjio svjetlinu ekrana i kod mene je zelena tinta primjetna u gornjem djelu ekrana.

 

Edit: evo slike

Ja bi to reklamirao, ne znam koliko je u stvarnosti slično fotki, ali ako je barem približno isto meni je to za zamjenu.

 

Eto kao da su nas čuli, navodno i novi iPhone ima tih problema kod određenih serija:

https://www.gsmarena.com/iphone_12_units_plagued_by_display_tinting_and_flickering_issues-news-46358.php

To mi djeluje kao isti problem.

Zanimljivo da oni to misle riješiti softwareski.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
golatificon kaže...

pozz,

 

kakav vam je fingerprint reader na mobu brz, spor?

 

jeste zadovoljni sa kamerom?

Fingerprint meni odličan, baš sam ga testirao, palac 2x spremljen, od 20 pokušaja 19 otključa jako brzo, jedan malo sporije jer sam malo fulao poziciju za otključavanje. 

 

Kamera je vrlo dobra, glavna može izvući jako dobru fotku, u manual modu se mogu dobiti super večernje fotke, a tko nema volje za manualu ima dobar Gcam port. Makro je isto jako dobra, jedna od boljih i dobiju se fora fotke. Meni fali telefoto 3x ili 5x. Ima samo 2x, ali to je crop iz fotke sa glavne kamere i nisam s tim zadovoljan. Ultrawide isto vrlo dobra. U globalu nisu flagship kamere, ali su odmah korak ispod toga. Po meni je K30 Pro Zoom bolji izbor za kamera phone do 3000kn, ali nažalost njega nema na globalnom tržištu, samo kineska verzija.

15 godina
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

I ja sam ga nekidan uzeo. Sve ok osim šta je fingerprint malo sporiji, doduše moguće da je to do folije preko ekrana, nemam nekih zamjerki. Pokušat ću bez folije dodat par prstiju pa vidit.


Sve ostalo je više nego ok. Baterija zbilja ok, 40% dnevno mi ode. Znači punjenje svaka dva dana. Zvučnici poprilično glasni, nemam tinting issue.

 

Što se tiče laga, nekad se zna pojaviti, ali mislim da je to MIUI12 issue, jer mi žena na svom Mi 9 ima isti issue nakon updatea. Pričekat ću koji update pa ćemo vidit kako će se ponašati.

 

Sve u svemu, zadovoljan mobitelom.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
mzopg kaže...
Aelx kaže...

Ne cini samo specka mob. Poco f2 ima bolje specke od vecine, ali koristenje mobitela je nesto drugo. Bez problema bi koristio mob sa slabijim komponentama da radi fluidno i nema ekran ko terminali iz 80-ih. :D

Cijena je sad ok, kad je izasao je bila veca. 

Mob sam kupio u Santa domenici.

 

Ovako je zelen ekran kod mene sa ukljucenim anti flickeringom i svjetlinom na 0.

 

EDIT: tipfeleri

Ja bi to vratio nazad, izgleda kao backlight bleed, ali toga ne bi smjelo biti na OLED displayu.

AOD ti radi ok?

 

Evo sad sam se igrao 20 min. u mrklom mraku  s mobitelom, mogao sam i pametnije potrošiti tih 20min. 

Kod mene nema nikakve zelenjave, štoviše ekran je savršeno uniformiran, kad je crno sve je crno, kad je sivo onda je sivo.

Napravio sam sve što si napisao, probao brightness od 0 pa na više i nema nikakvih problema.

Evo i fotke, nisu baš najkvalitetnije, slikano u totalnom mraku.

 

Od kad je tih 14 dana za povrat u igri, naši trgovci imaju običaj uređaje koji im se vrate samo vratiti nazad u prodaju ili na police bez ikakve oznake da je korišteno i bez ikakvog dodatnog popusta. Desilo mi se više puta da nešto kupim u Linksa i kad bi otpakirao skužio bi da je već korišteno. Možda je slično bilo i s tim tvojim modelom moba. Probaj ih natjerati da ti otvore još koji pa neka usporede. Po meni je to greška i inzistirao bi na zamjeni.

 

E da, tih 14 dana vam vrijedi samo kod udaljene kupovine, znači preko webshopa.

 

Da, tvoj display je dobari tako treba biti, crna treba biti crna, što je i ok kod mene jer amoeld gasi pixele kada je crna u pitanju.

Siva treba biti siva, što kod mene nije ni malo ok, siva je zelena i to se dosta jako vidi.

Ovo moje je baš loš display.

 

Prodavača sam tražio zapakirani model što mi je donio sa police i imao je foliju na kutiji i na mobitelu, nije bio otpakiravan. S te strane nemam zamjerku, prodavač je bio stvarno korektan pa se nadam da neće biti problema oko zamjene.

 

Što se tiče povrata, ne mogu sada otvoriti uvjete korištenja jer mi otvara praznu stranicu, pa ne mogu provjeriti.

Bez obzira na to, inzistirat ću na povratnu mobitela, ako je ispravan, ne sviđa mi se kako radi display, ako je neispravan, ne želim više taj model. 

Ako im treba i nekoliko dana da utvrde ispravnost i smatraju ga ispranvim i vrate na policu, u redu, to je njihovo pravo.

Mobitel je neoštećen i ima sve folije, mislim da nema potrebe za tim da mi ne žele odraditi povrat i prodaju drugi model, njima je u interesu jer ću kupit skuplji (MI 10T PRO), a ovaj oni mogu reklamirat pa dobiti povrat za njega od strane dobavljača na kraju krajeva.

 

EDIT: AOD radi ok, nemam problema s tim.

 

 

mzopg kaže...
bloodborne kaže...

Ima previse xiaomijevih app koje su predinstalirane 

a da ne pricamo koliko su nepotrebne..

 

Ako fingerprint ne moze raditi dobro preko folije

ne zelim ni razmisljati kako radi preko kaljenog stakla.

Meni straznji poklopac vibrira oko podrucja zvucnika kad sam npr na yt.

 

Evo ja sam smanjio svjetlinu ekrana i kod mene je zelena tinta primjetna u gornjem djelu ekrana.

 

Edit: evo slike

Ja bi to reklamirao, ne znam koliko je u stvarnosti slično fotki, ali ako je barem približno isto meni je to za zamjenu.

 

Eto kao da su nas čuli, navodno i novi iPhone ima tih problema kod određenih serija:

https://www.gsmarena.com/iphone_12_units_plagued_by_display_tinting_and_flickering_issues-news-46358.php

To mi djeluje kao isti problem.

Zanimljivo da oni to misle riješiti softwareski.

 

Može se riještiti jedino da se poveća prag minimalnog osvjetljenja displaya gdje će zelena boja biti manje izražena.

Kod mene je slučaj da se zelana uvijek primjeti a drastično se primjeti nakon 40% i manje osvjetljenja kada je uključen anti-flickering.

Kada je natiflickering isključen manje je primjetno ali se vidi.

A kao što sam rekao, jednom kada primjetim, ne mogu to ne vidjeti više.

 

---

---

 

 

Generalno, da je display dobar, ne bih ga išao mjenjat.

Čak sam naručio 3 maske za njega i kaljena stakla za makeru i display, pa ako netko treba, dogovorimo se. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 8:28 (Aelx).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
tnakir kaže...

I ja sam ga nekidan uzeo. Sve ok osim šta je fingerprint malo sporiji, doduše moguće da je to do folije preko ekrana, nemam nekih zamjerki. Pokušat ću bez folije dodat par prstiju pa vidit.


Sve ostalo je više nego ok. Baterija zbilja ok, 40% dnevno mi ode. Znači punjenje svaka dva dana. Zvučnici poprilično glasni, nemam tinting issue.

 

Što se tiče laga, nekad se zna pojaviti, ali mislim da je to MIUI12 issue, jer mi žena na svom Mi 9 ima isti issue nakon updatea. Pričekat ću koji update pa ćemo vidit kako će se ponašati.

 

Sve u svemu, zadovoljan mobitelom.

 

Drago mi je da ti je display ok. 

 

Ajde baš me zanima fingerprint, kada skineš foliju javi molim te tu kako se ponaša.

4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

Ja sam poslao linksu upit pa cemo vidjet.

Sad kak sam otkrio tu zelenu tintu bas me bode u oci

vise nego sto sam mislio da bude, mislim mob je okej.


ali vidjet cu sta mi links kaze, cak i da ga vratim sta uzeti ? 

Gledao sam nesto bolje mobitele al tu onda opet pricamo o flagshipima od 5k nadalje,
a rekao sam si ne zelim vise pljuvati nenormalne svote novaca za mob.

Aelx ips lcd je jedina stavka koja me odbija kod mi10 serije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 8:47 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
bloodborne kaže...

Ja sam poslao linksu upit pa cemo vidjet.

Sad kak sam otkrio tu zelenu tintu bas me bode u oci

vise nego sto sam mislio da bude, mislim mob je okej.

ali vidjet cu sta mi links kaze, cak i da ga vratim sta uzeti ? 

Gledao sam nesto bolje mobitele al tu onda opet pricamo o flagshipima od 5k nadalje, a rekao sam si ne zelim vise pljuvati

nenormalne svote novaca za mob.

 

Links je ok po pitaju reklamacija. Ne znam hoće li ti odmah dati drugi ili će prvo ić na servis, to ćeš vidjeti s njima.

 

Ja planiram uzet Mi 10 T PRO koji ima IPS dispalay, isti SOC, sve ostalo je bolje, ali je skuplji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
bloodborne kaže...

Ja sam poslao linksu upit pa cemo vidjet.

Sad kak sam otkrio tu zelenu tintu bas me bode u oci

vise nego sto sam mislio da bude, mislim mob je okej.


ali vidjet cu sta mi links kaze, cak i da ga vratim sta uzeti ? 

Gledao sam nesto bolje mobitele al tu onda opet pricamo o flagshipima od 5k nadalje,
a rekao sam si ne zelim vise pljuvati nenormalne svote novaca za mob.

Aelx ips lcd je jedina stavka koja me odbija kod mi10 serije.

 

Vidiš, ja se zapravo baš veselim IPS dispalyu više nego Amoledu.

Display na Mi 10T pro je jedan od najboljih IPS displaya.

15 godina
online
Xiaomi Poco F2 Pro

da uzimam skuplje od poco f2 pro iso bi na obicni mi 10, bolji mob od mi10t pro. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
mar123 kaže...

da uzimam skuplje od poco f2 pro iso bi na obicni mi 10, bolji mob od mi10t pro. 

 i samo 2500kn skuplji

 Edit: mislio sam kod nas na razliku izmedu f2 pro

 i mi10, no kad vidim ove neke sitnice sa xiaomiem cisto

 sumnjam da bi im povjerio 5k za mob.

 

 Za te pare bi prije igrali ulogu s20 da dolazi sa sp865

 Ili p40 pro cak i m30 pro da ameri nisu ameri.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 12:07 (bloodborne).
15 godina
online
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
bloodborne kaže...
mar123 kaže...

da uzimam skuplje od poco f2 pro iso bi na obicni mi 10, bolji mob od mi10t pro. 

 i samo 2500kn skuplji

 u kini razlika 35 dolara, mi 10 je 635$ a mi 10t pro je 600$. jbg ne kupujem u hrv.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
Aelx kaže...
tnakir kaže...

I ja sam ga nekidan uzeo. Sve ok osim šta je fingerprint malo sporiji, doduše moguće da je to do folije preko ekrana, nemam nekih zamjerki. Pokušat ću bez folije dodat par prstiju pa vidit.


Sve ostalo je više nego ok. Baterija zbilja ok, 40% dnevno mi ode. Znači punjenje svaka dva dana. Zvučnici poprilično glasni, nemam tinting issue.

 

Što se tiče laga, nekad se zna pojaviti, ali mislim da je to MIUI12 issue, jer mi žena na svom Mi 9 ima isti issue nakon updatea. Pričekat ću koji update pa ćemo vidit kako će se ponašati.

 

Sve u svemu, zadovoljan mobitelom.

 

Drago mi je da ti je display ok. 

 

Ajde baš me zanima fingerprint, kada skineš foliju javi molim te tu kako se ponaša.

 Dodao palac bez folije, rsdi besprijekorno.

Rvat katolik!
4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

Apsolutno fer i korektni. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F2 Pro
bloodborne kaže...

Apsolutno fer i korektni. 

Odlično, rekoh ti da su skroz korektni.

Javi kako je prošlo.

4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

e ovak je to izgledalo, došao u links objasnio problem
decko mi je rekao nema frke ali da mob nejde u bijelic servis
nego prvo u mobis jer su oni uvoznik. reko okej nisam fan mobisa

ali u redu, zamolio sam ga samo da pregleda dobro mobitel

i napise da nema apsolutno nikakvih fizickih ostecenja ni nista.

rekao je nema frke da ne brinem da ionako to mora napraviti

tako da je to i napravio, napisao samo da ima malo mikro ogrebotina
na foliji ekrana i da ce mi se povratno javiti mailom kada bude gotovo
a mob u ponedjeljak se salje za mobis. eto toliko zasad

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Poco F2 Pro

Imam jedan issue sa ovim mobitelom, a to je da je zbilja preglasan.

 

Zvuk zvona mi je stišan do minimuma a opet je glasan kao npr Mi6 na 75%. Zvuk telefona (sugovornik kod poziva) je isto tako na cca 20% i to mi je dosta glasnije nego na starom mobitelu. Ringtone je također na 10-15% a i dalje je poprilično glasan. Jel to neki bug u MIUI12 ili je mobitel takav ili sam dobio pokvareni primjerak?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice