Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

poruka: 607
|
čitano: 325.436
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Widowmaker kaže...

Redmi Note 9 ima, ali Redmi 9 nema...

Nema ni Redmi Note 9.

Ako ima, ja bih bio zahvalan da mi pokažete gdje je.

16 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Ima na Redmi Note 9 Pro i Redmi Note 9s modelima.

Na običnom Redmi Note 9 nema.

Zašto su tako napravili nemam pojma, ali totalno glupa odluka...

2 godine
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Tko ju nema nije ništa propustio.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu, osim o Covidu.
 
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Ima tko da je odkljucavao bootloader i stavljao costum rom na Redmi note 9 (merlin)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Ima li Redmi 9T, NFC? U postavkama ima ali negdje sam pročitao da taj mob ima NFC ali ne za sva tržišta (ma što god to značilo). Dakle postavke su za sve (te mobitele) iste što i ne mora značiti da ima NFC (barem tako mislim). Postoji li neki način kako provjeriti, nakon uključenja u postavkama, ima li ili ne taj mob NFC? Navodno bi trebao zavibrirati pored drugog telefona! Tako sam negdje pročitao. Ili da prestanem čitati?
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
gvapo kaže...
Ima li Redmi 9T, NFC? U postavkama ima ali negdje sam pročitao da taj mob ima NFC ali ne za sva tržišta (ma što god to značilo). Dakle postavke su za sve (te mobitele) iste što i ne mora značiti da ima NFC (barem tako mislim). Postoji li neki način kako provjeriti, nakon uključenja u postavkama, ima li ili ne taj mob NFC? Navodno bi trebao zavibrirati pored drugog telefona! Tako sam negdje pročitao. Ili da prestanem čitati?

 Da, dobro si pročitao.

ima/nema za sva tržišta.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10217&idPhone2=10670

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu, osim o Covidu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Dakle dvojbu smo riješili. Može ali i ne mora imati NFC. U postavkama sam uključio NFC ali i dalje ne znam ima li ili ne moj 9t tu mogućnost plaćanja (pomoću NFC-a). Kako to provjeriti?
2 godine
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
gvapo kaže...
Dakle dvojbu smo riješili. Može ali i ne mora imati NFC. U postavkama sam uključio NFC ali i dalje ne znam ima li ili ne moj 9t tu mogućnost plaćanja (pomoću NFC-a). Kako to provjeriti?

 https://www.netokracija.com/vodic-za-sigurno-placanje-putem-mobitela-172190

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu, osim o Covidu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Koliko sam se god trudio da u privitku (tekstu) koji si linkao nađem odgovor na svoj problem, nisam uspio. Dakle nije mi nepoznanica manipulacija s NFC-om nego me zanima kako doznati ima li MOJ mobitel NFC čip mada je NFC uključen u postavkama. Kako si i sam primijetio Redmi 9T ima i nema NFC !
2 godine
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
gvapo kaže...
Koliko sam se god trudio da u privitku (tekstu) koji si linkao nađem odgovor na svoj problem, nisam uspio. Dakle nije mi nepoznanica manipulacija s NFC-om nego me zanima kako doznati ima li MOJ mobitel NFC čip mada je NFC uključen u postavkama. Kako si i sam primijetio Redmi 9T ima i nema NFC !

Kako...

 

Pa vjerojatno imaš nekoga tko ima mob s NFC pa pokreneš prijenos..npr. fotografija s NFC.

Ako radi imaš, ako ne radi nemaš.. 

 

https://www.mobis.hr/blog/savjeti/sto-nfc-mobitelu-i-kako-se-koristi-182/

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu, osim o Covidu.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Drazen99 kaže...
jvuleta kaže...
 jeste. Instaliraj Indian ili Indonesian ROM i imat ces. ja sam na svoj stavio Indonezijski.

S tim da ti mobitel u tom slucaju brise sve podatke pa moras sve aplikacije ponovno instalirati

 čitao sam na onim poznatim stranicama gdje se raspravlja i objavljuju rom i upute za sve mobitele (zaboravio kako se zove) da i EU ROM može snimati !!

 

dakle, samo Global ne može...

 

još pitanje;

 

ako se stavi taj indonezijski ili indijski ROM mogu li podesiti jezik bar na engleski, ili ima i hrvatski ?

 

 

 Ja sam si stavio Indonezijski. Imas i Hrvatski i Engleski jezik

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 10:59 (jvuleta).
14 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Pozdrav, 

jucer je na zeninom RN9S dosao update na MIUI 12..., odradio sam instalaciju, sve ne proslo oke.Medjutim, ima problem sa messengerom. Sa strane baloncic se pretvorio u kockicu, razgovor je na trecini ekrana i smrznes se samo. Citao sam da mnogi imaju problem, al nigdje rjesenje nisam nasao. Nadalje, vidim da se problem drugima pojavljuje vec mjeces dana. Nije valjda da to jos nisu rijesili? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Vjerujem da si probao deinstalirati i ponovo instalirati messenger app.

14 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Jesam, zaboravio sam napisati. 

12 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Kod mene isto. U opcijam messengera izkluciti balončiće

14 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
franciskod kaže...

Kod mene isto. U opcijam messengera izkluciti balončiće

 Nije to rjesenje. Ostaju ostali problemi. 

13 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Ja koristim messenger lite verziju i nemam nikakvih problema. Meni je skroz dovoljna, nisam nikad ni koristio punu verziju messengera pa ne znam kaj je drugačije , ali kažem ovaj je skroz dovoljan za sve radnje.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zadnje ažuriranje "Redmi Note 9" 4/128 MIUI 12.0.1

Zadnje ažuriranje "Redmi Note 9" 4/128 MIUI 12.0.1.0 (RJOEUXM) ?

Molio bih korisnike telefona "Redmi Note 9" 4/128 MB na Android 11 ako mogu pomoći savjetom da bi ja pomogao susjedi.

Susjeda mi donijela telefon i zamolila da joj ažuriram mobitel na zadnju verziju.
Vidjela je da se kolegici na poslu ažuriralo na noviju verziju.
Na moje pitanje koji telefon ima kolegica, ona misli da joj kolegica ima 'Redmi Note 9 pro'.

S obzirom da nemam iskustva o postavkama ovog mobitela a netko joj je kako kaže mijenjao postavke kada ga je kupila.
Ne bi želio prčkati po njenim postavkama previše.

Od kada ga je kupila imala je ažuriranje tako da mislim da bi sa postavkama bilo sve OK (no nikada se ne zna).

Zanima me iskustvo korisnika ovog telefona.
Da li postoji ažuriranje novije od ovoga što ona ima na "Redmi Note 9" MIUI 12.0.1.0 (RJOEUXM)?
Ako postoji, koje postavke bi mogle blokirati ažuriranje MIUI (ako je to uopće u pitanju), kako ga ažurirati?

Nisam našao na netu ništa vezano za ovu vrstu mobitela u vezi zadnjeg ažuriranja MIUI.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zadnje ažuriranje "Redmi Note 9" 4/128 MIUI 12

To je zadnja verzija.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Ovdje vidi dostupne verzije:

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/
14 godina
offline
Zadnje ažuriranje Redmi Note 9 i upute za telefon

Hvala dečki na javljanju i pomoći.

 

BTW:

Da li netko ima informacije sa neta hoće li biti ažuriranja za ovu verziju?

 

Postoje li negdje detaljne upute kako se mijenjaju postavke na ovom telefonu (eng ili hr)?

Možda PDF ili link?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Ideš u Settings i spustiš se dolje na additional settings (dodatne postavke)

 

tu imaš, datum i vrijeme, Jezici i unos (languages and input), klikneš na jezike i unos i biraš jezik koji hoćeš.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zadnje ažuriranje "Redmi Note 9" 4/128 MIUI 12
IvanC kaže...

Zadnje ažuriranje "Redmi Note 9" 4/128 MIUI 12.0.1.0 (RJOEUXM) ?


Nisam našao na netu ništa vezano za ovu vrstu mobitela u vezi zadnjeg ažuriranja MIUI.

Krenuo je MIUI 12.5 za Redmi 9 seriju, moguće da je njena kolegica već dobila update. Doći će i susjedi za koji dan.

 

https://www.notebookcheck.net/MIUI-12-5-update-rollout-begins-for-Redmi-Note-9-and-Redmi-9-Global-ROM-units.553597.0.html

2 godine
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Što navode svi proizvođači matičnih ploča za desktop računala...

"ako vam sve radi ispravno, nije potrebno ažurirati najnoviji bios" .... jer se nešto može najnovijim apdejtom i pogoršati...

 

ako sve radi ok, ne diraj.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Zaporožac kaže...

Što navode svi proizvođači matičnih ploča za desktop računala...

"ako vam sve radi ispravno, nije potrebno ažurirati najnoviji bios" .... jer se nešto može najnovijim apdejtom i pogoršati...

 

ako sve radi ok, ne diraj.

 Nije baš isto, ovdje si teoretski uvjetovan nadograđivati iz više razloga, od sigurnosnih do aplikacija koje koristiš.

14 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Zaporožac kaže...

Ideš u Settings i spustiš se dolje na additional settings (dodatne postavke)

 tu imaš, datum i vrijeme, Jezici i unos (languages and input), klikneš na jezike i unos i biraš jezik koji hoćeš.

 Ok, to otprilike znam, ali koliko sam vidio ima tu dosta zabranjenih pozadinskih konekcija za neke aplikacije i slično.

Bilo bi dobro imati manual za 'Redmi Note 9' sa detaljnim podešavanjima.

 

Uz to ne znam uopće što neka dopuštenja znače jer je sve to nekako šturo.

btw: hvala ti

14 godina
offline
Re: Zadnje ažuriranje "Redmi Note 9" 4/128 MIUI 12
mzopg kaže...

Krenuo je MIUI 12.5 za Redmi 9 seriju, moguće da je njena kolegica već dobila update. Doći će i susjedi za koji dan.

 Hvala na linku, ovo bi možda bilo rješenje njenog problema. Možda još stigne. Danas joj je došlo ažuriranje za 'Updater 7.5.5'

LP

14 godina
offline
Zadnje ažuriranje "Redmi Note 9" 4/128 MIUI 12
mzopg kaže...

 Nije baš isto, ovdje si teoretski uvjetovan nadograđivati iz više razloga, od sigurnosnih do aplikacija koje koristiš.

 Upravo tako, zbog toga je ona u panici. Sigurnost joj je najveća briga.

"Zašto ona nema a kolegica ima?"

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zadnje ažuriranje "Redmi Note 9" 4/128 MIUI 12
IvanC kaže...
mzopg kaže...

 Nije baš isto, ovdje si teoretski uvjetovan nadograđivati iz više razloga, od sigurnosnih do aplikacija koje koristiš.

 Upravo tako, zbog toga je ona u panici. Sigurnost joj je najveća briga.

"Zašto ona nema a kolegica ima?"

 Ne treba se previše brinuti. Nadogradnje stižu u "serijama" (batchevima) iz više razloga osnovni su što tako mogu pratiti radi li sve kako treba, pa ako nešto ne valja bolje im je imati uzorak od 10-20% korisnika nego svih 100%. Tu je i pitanje preopterećenja servera, ne bi baš bilo zgodno da milijuni korisnika istovremeno preuzimaju nadogradnju. Zato se to razbije u nekoliko serija.

2 godine
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mzopg kaže...

 Nije baš isto, ovdje si teoretski uvjetovan nadograđivati iz više razloga, od sigurnosnih do aplikacija koje koristiš.

slažem se kad puste sigurnosnu zakrpu, to je OK.

ali, imam i LG g5 s androidom 8.

 

dakle, nesiguran telefon, nema apdejta, mogu ga baciti a teelfon je super ispravan i još podržava snimanje razgovora s apk. 

njega češće i koristim kad razgovaram s t-com službom pa kažu ; "ovaj razgovor može biti sniman"..

ja njima odmah kažem kad počne razgovor; "ćuo sam da me moguće snimate, pa eto, moguće snimam i ja vas".

nije im baš svejedno, a ja sve te njihove ponude, lažna obećanja fino spremim pa već sam jedan snimak i iskoristio za prigovor jer su mi ubacili HBO, kao ja sam to tražio..

 

e, nisam, izvolite snimak.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice