Windows XP totalno blokirao

poruka: 8
|
čitano: 2.998
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP totalno blokirao
pitanje

Prije par dana dok san bio za kompom dva puta je nestalo struje. Naravno to je za sobom ponjelo posljedice kao npr :

 

http://img515.imageshack.us/my.php?image=clipboard01cu7.jpg


ko što vidite Sys restore neradi kao ni jos neke stvari koje se tu nevide poput pasteanja ( fajl mogu kopirat al ga nemogu paste-at) micanja ikona itd instaliranje aplikacija jer nevalja vin instaler dwwin se nemoze pokrenuti


pretpostavljam da je sve to kriv taj nestanak struje te da je oštetio neke fajlove na kompu jer je vista dskchk om popravljala 260000 indeksa
a s xp naravno nemogu pokrenit chkdsk!!!!!!!!!((evo s druge instalacije san  san napravio chkdskal nikakve koristi sve isto))!!!!!!!!!!

pokusao san s win xp sp3 updateat windowse no s cda nece da ocita fajlove sve ( jednom je bio abebxvfa.sys pa a6ku0e3s.sys itd)

jedino nisan proba repair s cdom od windowsa zato jer neman cd od SP2 a na SP3 u boot izborniku mi se ne nudi repair (?)

nezelim reinstalirat windowse jer previse je tu programa i gluposti i postavki i stvari napravljenih u registriju koje neželim opet postavljat jer bi na to izgubio dobrih misec dva

 

 

 


ima onda ko kakvu ideju

 

http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=60579  - - tu možete vidjeti kako je išla rasprava ali meni nije baš želja reinstaliravat windowse jer da to želim znam i sam

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP totalno blokirao
Vule kaže...

nezelim reinstalirat windowse jer previse je tu programa i gluposti i postavki i stvari napravljenih u registriju koje neželim opet postavljat jer bi na to izgubio dobrih misec dva

Pa sudeci prema slici ima dosta nereda. Nemojte se ljutit.
Ako se datoteke same generiraju s bezveznim imenima to
slici na nekakvu zarazu ili ostecen datotecni sustav u najmanju ruku.
A moguce je i nekakav kvar. Poruke sa slike ne mogu razabrati.
Ali zar za ponovnu instalaciju treba dva mjeseca?
------------------------------------------------------------------
Razabrao sam slike uvecanjem, a da probate istalaciju preko postojece instalacije?
Ostat ce sacuvano sve sto ste 'upisivali'.
Have a nice day - Compa
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2009 19:03 (drradic).
15 godina
protjeran
offline
Windows XP totalno blokirao

Start - Run - cmd.exe

Zadaj naredbu sfc /scannow

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2-800Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP totalno blokirao
autorov komentar
drradic kaže...
Vule kaže...

nezelim reinstalirat windowse jer previse je tu programa i gluposti i postavki i stvari napravljenih u registriju koje neželim opet postavljat jer bi na to izgubio dobrih misec dva

Pa sudeci prema slici ima dosta nereda. Nemojte se ljutit.
Ako se datoteke same generiraju s bezveznim imenima to
slici na nekakvu zarazu ili ostecen datotecni sustav u najmanju ruku.
A moguce je i nekakav kvar. Poruke sa slike ne mogu razabrati.
Ali zar za ponovnu instalaciju treba dva mjeseca?
------------------------------------------------------------------
Razabrao sam slike uvecanjem, a da probate istalaciju preko postojece instalacije?
Ostat ce sacuvano sve sto ste 'upisivali'.
 kliknš na sliku pa ti je poveća


pokuša sam sfc /scannow i nije dalo amabaš nikakve rezultate
DualCore E2180 @ 3,2 ; 2 Gb Kingmax @ 870Mhz (hhh); GeForce Bliss 9600GT ; 250+80 gb HD ; samsung 2232bw
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP totalno blokirao

U run upiši msconfig, zatim isključi sve startup items, poslije iključiš sve service koji nisu od microsofta. Skini si tune up i napravi one click maintaince.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP totalno blokirao

Provaj skenirat sistem s Malwarebytes' Anti-Malwareom i napravi update prije skeniranja.

Too late,my time has come, Goodbye everybody-I've got to go...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP totalno blokirao

Da li imaš taj apphelp.dll u \system32 folderu? Skopiraj ga ako ga nemaš pa vidi što će biti.

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2009 22:16 (zmikic).
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP totalno blokirao
autorov komentar

Amo po redu

Instalirat nemogu nista jer mi kaze da ima problema s win instalerom  ka da njega triba reinstalirat to san pokusa instalirat tuneup utilities  tako da propada prva i druga opcija makar cu probat prvu s msconfigom pa cemo vidit di ce ic

 

 

e dobra ideja da vidim jel fali taj fajl nije mi jasno kako se toga ja nisan sitija

inače sad sam stavio da kopira sve fajlove iz jednog sys32 u drugi al da ne overwritea nista i sad iden vidjet jel radi pa javim

 

 

DualCore E2180 @ 3,2 ; 2 Gb Kingmax @ 870Mhz (hhh); GeForce Bliss 9600GT ; 250+80 gb HD ; samsung 2232bw
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice