Windows 8 i 8.1 - problemi izdvojena tema

poruka: 2.074
|
čitano: 561.527
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Poz, prošle god sam kupio key preko g2a 20€ i bio je ispravan od strane microsota i radilo je sve normalno. Sa jogurt verzije win7 ulti 64 sam prešo na 8.1 pro 64 i sve je bilo normalno. 4 mj sam imao winse i poludio komp, obrisalo skoro sve sa C:\ iz čista mira samo od sebe, pa sam se odlučio vratit na win7 i sve super i jučer opet oću na win8.1 unesem key, sve ok, a kasnije piše da windows nije aktivan i s tim keyem se nemre aktivirat isto kao i ugradeat na win10. Piše da je blokiran, Activation Error: 0xC004C003. Čitao po netu, kažu da treba novi key ili su neke datoteke zeznute od prije jer pamti samo prošlu konfiguraciju i sustav te da ako se brisalo sve neće radit ili kontaktirat microsoft no nema to nekog smisla jer će se oni ogradit i reć da kontaktiram prodavača, a i prek frenda sam kupio key i ponavljam da je sve bilo u redu prvi put. Jedino možda da napravim clean install preko bootabilnog usb-a. Po meni glupost ak su takvi problemi sa org keyem.

Ima tko rješenje? Hvala!

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
DiRT kaže...

Poz, prošle god sam kupio key preko g2a 20€ i bio je ispravan od strane microsota i radilo je sve normalno. 

 

... a kasnije piše da windows nije aktivan i s tim keyem se nemre aktivirat isto kao i ugradeat na win10. Piše da je blokiran, Activation Error: 0xC004C003. 

 

... a i prek frenda sam kupio key i ponavljam da je sve bilo u redu prvi put. Jedino možda da napravim clean install preko bootabilnog usb-a.

 

Po meni glupost ak su takvi problemi sa org keyem.

 Naravno, kao i velika većina tih ''jeftinih'' ključeva sa DreamSparka, koji mogu aktivirati SAMO dva PC-a, a frajeri ih prodaju po 50 puta jedan te isti.

 

I zato ključ očito nije original.

DiRT kaže...

 

Ima tko rješenje?

Rješenje? Kupi pravi ključ.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 13:14 (kizo2703).
8 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Pozdrav

 

na svoj novi asus laptop sam nabacio win8.1 64bit

Javlja mi se problem s mrežom dok je upaljen utorrent. Uopće nije bitno skida li se brzinom 1.7MB/s (max brzina b-net) ili 1MB/s ili 0KB/s (svi torrenti pauzirani), ja uopće ne mogu otvoriti niti jednu stranicu na internetu

Koristim google chrome, ali nije problem samo s njim, nego općenito. Niti jedan program se ne spaja na internet dok je utorrent upaljen.

Kao da ukrade sav internet za sebe. Malo sam tražio u postavkama utorrenta, ali nisam našao "pojedi sav internet" da uncheckam ^^

 

Pokušao sam utorrent pokrenuti kao administrator. Ne pomaže. U compatibility mode za win7, ne pomaže. 

I sada trenutno nemam ideja (osim javiti se vama) 

 

Pa ako imate neko rješenje bio bi zahvalan..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
dzaltex kaže...

 

Pa ako imate neko rješenje bio bi zahvalan..

 Ograniči upload.

I da, dobrodošao na forum.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

hvala na dobrodošlici :)

 

nije do toga. Napisao sam gore da čak i kada je sve pauzirano, tj ništa se ne skida, uopće ne mogu koristiti internet dok je upaljen utorrent.

I nije da sporo otvara, nego izbaci poruku da komp nije spojen na internet.

 

10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Nisam znao u koju temu da ovo uvrstim pa sam ovdje.

 

Inače ne mogu ovaj dodatak nikako da instaliram, a jako mi je važan za instalaciju SolidWorks-a 2013. 

Evo šta mi ispisuje:

 

Ima li kakva solucija za rješavanje ovog problema ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

X64 Windowsi?

 

Jesi probao X64 verziju instalirati?

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
dzaltex kaže...

hvala na dobrodošlici :)

 

nije do toga. Napisao sam gore da čak i kada je sve pauzirano, tj ništa se ne skida, uopće ne mogu koristiti internet dok je upaljen utorrent.

I nije da sporo otvara, nego izbaci poruku da komp nije spojen na internet.

 

 Smanji ukupan broj dozvoljenih konekcija ;)

 

Ukupan broj konekcija koje ADSL modemi mogu ostvariti je obično 150-250 (ne znam kako je na b-netu), tako da to smanji na dovoljno mali broj i bit će sve u redu.

 

Nema smisla držati više od cca 100 konekcija, jer ti se torrent tako i tako spoji na 2-3 korisnika od kojih skida kako treba, a ostalo je nula bodova.

 

Po meni je čak u vrh glave 20-50 konekcija...

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Syke kaže...

X64 Windowsi?

 

Jesi probao X64 verziju instalirati?

 

 

Ako je ovo bilo meni - utorrent nema x64 verziju (ili barem nema više)

 

 

 

Mazga

 

stoji po defaultu 
"najveći globalni broj veza 200, najveći broj spojenih klijenata po torrentu 50, broj otvora za slanje po torrenu 4"

 

ali nije uopće u tome bio problem, napisao sam da problem postoji i u trenutku kad je sve pauzirano, tj. nema spojenih klijenata-veza.. a isto tako u tom trenutku nema ni prijenosa podataka (što je netko tražio ograničit prijenos)

Nakon ovog problema, obrisao sam utorrent i počeo primjećivati određene probleme s pucanjem veze - nisam siguran koliko su ova dva problema bila povezana jer veza utorrentu nije pucala

 

I na kraju je reinstall utorrenta i jedan on-off routera riješio sve probleme ^^

KLASIKA!

9 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Baš u tome i je problem, kad pauziraš skidanje, nema prometa, a konekcije ostanu zauzete (pored svakog torrenta piše koliko ima seed - leech, te "od koliko njih skidaš file", tj koliko je konekcija ostvareno).

 

Naravno da problem ne mora biti u tome, ili samo u tome, ali to je jako često uzrok "sporog interneta"

 

To sam naučio još u studentskom domu - Kompletan dom je imao 1Gbps link, a svatko od nas 100/100,ali se svako malo dogodilo da je net sporiji od dial up a.

 

Admin je svako malo morao izbacivati kompove koji su zauzimali konekcije s mreže da bi internet proradio. Sjećam se da je izvjesio listu, 1 komp je uzeo oko 70 000 konekcija, a kompletan dom je imao omogućenih 200 000.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Dali tko zna kako rijesiti problem sa ucitavanjem stranica?

Naime moram drzati F5 5 sekundi da ucita stranicu. Vec sam googlo pokuso sam par puta u cmdu resetirat netsh winsock reset

ali nakon par minuta opet isto i kada restartam. To mi se dogada kada radim update ili samo od sebe.
I na windows 10 mi se to dogadalo na 7 nikad ali za moj laptop u945-s4110 toshiba nema drivera za wifi za 7 :(

 

Problem je uvijek isti

This webpage is not available

 

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
Na google chromu i firefoxu a internet explorer baca neku drugu gresku
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 18:13 (jura1992).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Događa li ti se to i na ostalim računalima spojenima na mrežu?
bolje.hr - Bolje je hrvatski!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

Ostali rade ali. Galaxy S5 radi, laptop drugi sa windows 7 radi samo eto moj laptop ne radi na kojem je sada 8.1, prije je bila 10 isti problem a kada je bila 7 sve je radilo.

11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

jeli ti intel pro wifi katica,ako je ona pravi probleme na 8 i 10.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

Intel® Centrino® Wireless-N 2200, 2x2 BGN + Wi-Di Capable

 

Ovo je kartica. Nekako sumnjam da je to jer kada tipa skidam torrent on normalno 3-4-5 gigi skida kontinuirano.

Ovo se dogada samo od sebe pa onda chrome ne ucita slike iz prve pa nakon 5 refresha ucita sve pa za 5 minuta nece uopce stranicu otvoriti.

11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

probaj preko lana pa vidi kako se ponaša,

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

I što ako ustanovim jel radi tada normalno ili ne?
Ima ko kakav prijedlog što učiniti? Da nitko nije imao takav problem?

Probao sam I sa LAN kablom.

Kada pokrenem windows update opet prestane otvarat stranice s time da update nista ne skida. Kada ga zgasim opet skida stranice.

Skidam drivere sa toshibine stranice pola ih nece ni pokrenut. Kad bi barem nasao drivere za wirelles za svoj model za win7 odmah bi se prebacio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 14:07 (jura1992).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Pozdrav svima...bio sam deinstalirao antivirus i pisalo je da laptop ponovo pokrenem...i to je trajalo malo duže nego obično pa sam ja u nerazmišljanu ugasio laptop jer mi je na drugom laptopu to sve trajalo dosta brzo.i sada ja ponovo upalim prvi laptop i pisalo je priprema automatskog popravka pa piše diagnosing your pc pa attempting repairs i onda piše da automtaski popravak ne može popraviti pc i piše C:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt...i sad imam dodatne mogućnosti i ja sam gledao na interentu neka rješenja i pokušao sam saznati u čemu je problem pa sam ošao na command prompt i upisao ovu adresu od prije i dobio u notpadu ovako nešta : No OS files found on disk. Repair action: Partition table repair. Result: Faild. Erorr code= 0x490...pa sam onda probao otići na vraćanje sustava na prethodno stanje u neku točku,nije uspjelo. Pa sam onda pokušao osvježit sustav(uz saćuvanje dadoteka i gubljenje aplikacija) i ni to nije uspjelo..sad imam još opciju da vratim na tvorničke postavke ili da probam preko reboot-at preko CD/DVD/USB neki progam koji bi mi možda mogao pomoći...pa sad me zanima da li je imao itko ovakav slučaj i da li ga je uspio riješiti preko toga programa ili jednostavno da se sve vrati na početak ak je to moguće?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
josip94 kaže...

Pozdrav svima...bio sam deinstalirao antivirus i pisalo je da laptop ponovo pokrenem...i to je trajalo malo duže nego obično pa sam ja u nerazmišljanu ugasio laptop jer mi je na drugom laptopu to sve trajalo dosta brzo.i sada ja ponovo upalim prvi laptop i pisalo je priprema automatskog popravka pa piše diagnosing your pc pa attempting repairs i onda piše da automtaski popravak ne može popraviti pc i piše C:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt...i sad imam dodatne mogućnosti i ja sam gledao na interentu neka rješenja i pokušao sam saznati u čemu je problem pa sam ošao na command prompt i upisao ovu adresu od prije i dobio u notpadu ovako nešta : No OS files found on disk. Repair action: Partition table repair. Result: Faild. Erorr code= 0x490...pa sam onda probao otići na vraćanje sustava na prethodno stanje u neku točku,nije uspjelo. Pa sam onda pokušao osvježit sustav(uz saćuvanje dadoteka i gubljenje aplikacija) i ni to nije uspjelo..sad imam još opciju da vratim na tvorničke postavke ili da probam preko reboot-at preko CD/DVD/USB neki progam koji bi mi možda mogao pomoći...pa sad me zanima da li je imao itko ovakav slučaj i da li ga je uspio riješiti preko toga programa ili jednostavno da se sve vrati na početak ak je to moguće?

 

Probaj nesto od ovog - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

nije mi ništa pomoglo,stalno me vraća na tu pogešku s tom adresom..jel mi je onda jedina opcija vraćanje na tvorničke postavke ili nešto drugo? 

9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

Ako ćeš vraćati na tvorničke, prije napravi backup podataka, da ih ne bi izgubio u postupku.

 

Znaš kako to izvesti (s obzirom da ne možeš bootati win)?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

ne bih znao..i što to znači vraćanje na tvorničke,na stanje onako kako je bilo kada si prvi put upalio laptop? nisam to nikada radio pa pitam

9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
josip94 kaže...

ne bih znao..i što to znači vraćanje na tvorničke,na stanje onako kako je bilo kada si prvi put upalio laptop? nisam to nikada radio pa pitam

 Pa sam si pitao dal da ga "vratiš na tvorničke"... Uz laptope s predinstaliranim Win se najčešće dobije CD/DVD pomoću kojeg vratiš backup sa skrivene particije. Znam da je meni jednom davno dok sam jedan takav nedugo nakon kupnje to pokrenuo počistio i D particiju, tj. podatke. Niam pazio, ali imao sam sreće što još ništa važno nisam imao.

 

Najjednostavniji način za backup (po meni) je neku linux distribuciju (Linux Mint - najmanje muke) podići s USB-a/DVD-a, te iskopirati podatke na neku eksternu memoriju - hard/usb i nakon toga radiš mirno bez straha za podatke.

 

Ovo možda strašno zvuči ako nisi nikada radio, ali uspjet ćeš iz prve jer je ultra jednostavno.

 

1. Skineš Linux Mint - odmah prvi Cinamon, samo odabereš jel ti treba 32, ili 64 bit, ako ne znaš, uzmi 32.

http://www.linuxmint.com/download.php

 

2. zatim ga s ovim alatom staviš na USB

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

 

3. ubaciš usb u lap, odabereš u opcijama da ti se operativni sustav digne s USB-a, a ne s hard diska i pričekaš dok se ne pokrene (ovisno o brzini usb memorije, laptopa...može trajati 30-ak sekundi do par minuta)

 

4. kad se podigne, imaš funkcionalan operativni sustav (bez da si ga instalirao na hard disk...) na kojem možeš gledati filmove, surfati...i naravno, kopirati svoje bitne fileove na neku vanjsku memoriju

 

EDIT:

Ukoliko laptop ne podržava bootanje s USB-a (ako je jako star), ili nemaš viška USB 2, ili više GB, te ćeš koristiti DVD, jednostavno sliku koju skineš pod 1. u koraku 2. spržiš na DVD, a u koraku 3. odabereš podizanje sustava s DVD-a

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 12:28 (Mazga).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

problem je što nisam dobio nikakv cd/dvd uz kupnju iako je već bio instaliran win na lapu...da li trebam prebaciti i windowse prije vraćanja na tvorničke postavke ili samo ove dadoteke koje sam ja stvorio tijekom korištenja?

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
josip94 kaže...

problem je što nisam dobio nikakv cd/dvd uz kupnju iako je već bio instaliran win na lapu...da li trebam prebaciti i windowse prije vraćanja na tvorničke postavke ili samo ove dadoteke koje sam ja stvorio tijekom korištenja?

Datotke ne "prebacuješ na tvorničke". Imaš li na laptopu neku datoteku, koja ti ima novčanu, ili sentimentalnu vrijednost, tj. da se ne da nadomjestiti, nemaš kopiju?

 

Ako je odgovor da, tada provedi onaj postupak.

 

Ako je odgovor ne, ne moraš provoditi postupak, već samo pokreni backup sustava - ako nisi dobio DVD, negdje u uputama (ili na stranicama proizvođača) mora pisati kako se pokrene...možda iz biosa? Uglavnom ako je laptop došao iz trgovine s windowsima, mora postojati način da se pokrene tzv. vraćanje na tvorničke...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

aha,znači win se neće izbrisati ako pokrenem to vraćanje na tvorničke postukpke,samo dadoteke kao što si reko

9 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Ne, pa u tom i je poanta...sruši ti se sustav i ne možeš ga popraviti - vratiš kako je bilo na početku i vozi ponovno...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

"Ne" kao neće se windows izbrisati ili ? Oprosti malo sam zbunjen

9 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Ne, neće se izbrisati

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Windows 8 i 8.1 - problemi

Gmail mi radi probleme na jednom računalu. Kad ga se otvara u IE11, ne mogu se označiti mailovi i ništa ne radi kako treba. Reinstalacija pomogne , ali se onda opet zblesira, instalacija iz istog medija je prisutna na još par računala i ni na jednom nemam taj problem, a korisnik ne želi prijeći ni na što drugo. IE mora raditi, jer svugdje drugdje radi. Savjeti, pomoć?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice