Windows 7 Problemi

poruka: 342
|
čitano: 77.074
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
djigibao kaže...
..

Mozes one Hibernation files obrisat.

Ako ne korstis Fast boot opciju Hibernation files ti ne treba.

- hiber se isključuje (nemoguće obrisati ako nije isključen, a tad se automatski briše..-nestane, ne briše se). powercfg -h off // on.

- FastBoot nije stvar hybera. To je stvar dodjeljivanja resursa/IRQa/Plug&Play koji se prebacije s BIOSa na OS i nema nikakve veze s hibernacijom (koja nam omogućuje 'brzo paljenje' ali to je samo sličnost terminologije, ne ista stvar..). npr povezano s opcijom bootanja s drugih medija, što je nemoguće npr iz hybera jer tad ni nema boota-posta ni boot procedure, itd. (ali može se restartati.. i kad je hyber uključen, ako BIOS dozvoljava bootat će s medija).

 

(kad se pomaže, izbjegavati tvrdnje za koje nisi 100% siguran, obično ispadnu pogrešne, moramo čistiti forum od poluinformacija.. koja postanu dezinformacija).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2015 15:53 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
dezus kaže...

nakon restarta win..imam 7.99gb...hvala vam decki (ili cure) dobio sam preko 3 gb na c disku..sad bi trebalo radit ok 

 nista ,neradi dobro...zastajkuje i spor je...dodao sam ram i stavio win 7 64 bit...2-3 mj je radilo ko puska...sad zadnjih tjedan dana zayebava ...di jos moze bit problem....c disk je ociscen jutros ...

hvala 

10 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
dezus kaže...
dezus kaže...

nakon restarta win..imam 7.99gb...hvala vam decki (ili cure) dobio sam preko 3 gb na c disku..sad bi trebalo radit ok 

 nista ,neradi dobro...zastajkuje i spor je...dodao sam ram i stavio win 7 64 bit...2-3 mj je radilo ko puska...sad zadnjih tjedan dana zayebava ...di jos moze bit problem....c disk je ociscen jutros ...

hvala 

 Jel mozda pokupija kakvu virozu ?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
nicky.sl kaže...
dezus kaže...
dezus kaže...

nakon restarta win..imam 7.99gb...hvala vam decki (ili cure) dobio sam preko 3 gb na c disku..sad bi trebalo radit ok 

 nista ,neradi dobro...zastajkuje i spor je...dodao sam ram i stavio win 7 64 bit...2-3 mj je radilo ko puska...sad zadnjih tjedan dana zayebava ...di jos moze bit problem....c disk je ociscen jutros ...

hvala 

 Jel mozda pokupija kakvu virozu ?

 izvrtio  mbam,hitman,sad jos adwcleaner ,,i sto jos da radim ? 

16 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
ihush kaže...
djigibao kaže...
..

Mozes one Hibernation files obrisat.

Ako ne korstis Fast boot opciju Hibernation files ti ne treba.

- hiber se isključuje (nemoguće obrisati ako nije isključen, a tad se automatski briše..-nestane, ne briše se). powercfg -h off // on.

- FastBoot nije stvar hybera. To je stvar dodjeljivanja resursa/IRQa/Plug&Play koji se prebacije s BIOSa na OS i nema nikakve veze s hibernacijom (koja nam omogućuje 'brzo paljenje' ali to je samo sličnost terminologije, ne ista stvar..). npr povezano s opcijom bootanja s drugih medija, što je nemoguće npr iz hybera jer tad ni nema boota-posta ni boot procedure, itd. (ali može se restartati.. i kad je hyber uključen, ako BIOS dozvoljava bootat će s medija).

 

(kad se pomaže, izbjegavati tvrdnje za koje nisi 100% siguran, obično ispadnu pogrešne, moramo čistiti forum od poluinformacija.. koja postanu dezinformacija).

 

 

Isprike na mom ne znanju.

U buduće se neću odazivati na pomoc 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
djigibao kaže...
..

Isprike na mom ne znanju.

U buduće se neću odazivati na pomoc 

- nije stvar u (ne)pomaganju, to je vrlo pozitivno.. nego sve što se napiše postane 'sveto pismo' tj izvor internetskih zabluda/nesporazuma i sl. Zato, koliko se može, davati samo provjerene odgovore, precizne-terminološki itd.. (jer je na tisuće internetskih infoa koje se ne mogu više iskorjeniti...). Pomaži, ali ne brzaj s tipkanjem. Tako ćeš više pomoći onoj idućoj osobi koja naiđe na temu. To je u NHF/dobronamjernom kontektsu... i isprika, jer ipak pomažeš.. (nastavi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

digi ,,daj 100 puta si mi pomogao oko svega  ,,pola problema sam rijesio ...jos me nesto hebe ima li jos nesto za napraviti ?  jos mi steka 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
Neću da se blamiram danas vise...a i na mob-u sam SAD...nemam net zbog glupog T-Coma
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 Problemi

Ako ti je sporo računalo,onda deisntaliraj ono što ne koristiš,redovito updateuj software i Windows,pogasi startup stavke u msconfig. Ako si skenirao za malware onda uradi ovo gore.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

jos uvijek ja jako spor i zastajkuje komp..neznam koji mu je ,2-3 mj je radio ko grom sa novim win 7 .

mogu li ovdje dodavati virtualni ram sa sva 3 diska? ili kako vec to ide ? ,,ince imam 3 gb rama . 

task men, je oko 2.80 gb rama ,,znaci ne prelazi 3 gb ,ali radi mi komp kao da prelazi , upaljeno je sve sto mi inace radi .

di jos moze biti problem ? 

ocescen je komp od  virusa (nadam se ) cistio sam sa svim sto je ovdje na forumu preporuceno .

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 Problemi

Tebi nešto gadno zauzima RAM. Daj sliku da vidimo sve procese koji se vrte...

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

6 tabova crome  ..to mi je jasno...ali mozila samo jedan ,,varira od 300-500 mb...tu nesto ne stima 

servisi   ili procesi dastavim sliku? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2015 11:04 (dezus).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

process ..mozila zayebava nesto izgleda 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

firefox dize skoro do 1 gb 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

evo ga preko 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 Problemi

Lako za firefox... Moj je isto na oko 1GB ali ti imaš ova čudesa MetaTrader, Jing, SierraChart, node.exe??, DCT-Bridge... Taj PC mi baš ne izgleda čist. Jel ti išta radiš oko Forexa ili ti je PC jednostavno pun smeća?

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2015 11:22 (Sum_of_all_fears).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
Sum_of_all_fears kaže...

 MetaTrader, Jing, SierraChart, , DCT-Bridge... 

 ovo je sve ok.  .chart   platforme na kojima radim 

sve je to bilo ok do prije tjedan dana..poceo je stekat ,,zastajkuje ko da prelazi osnovni ram,tako je bilo kada sam imao 2 gb ,,dodao sam jos jedan i bilo je super ,,,stalno sam bio oko 2.5 gb. i nije bili zastajkivanja.  sad je pocelo opet a ne prelazi preko 3 gb.??? 

10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

izgleda da je mozila bila u pitanju...deinstalirao i sad radi ok ,,,vise nece u moj  komp 

 

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Dobra večer!

Može li mi netko pomoći u vezi kućnog računala?

Krenuo sam snimati WINDOWS 7 koji je već bio snimljen,ali zbog usporenog rada sam se odlučio ponovno ga snimiti.

Izbrisao sam particije,napravio nove,krenulo snimanje i na kraju se na monitoru pojavi tamno-plava slika.

Ništa ne radi niti reagira,kada ga ponovno pokrenem preko malog dugmića opet isto.

Nakon nekog vremena mi se pojavi na ekranu Press DEL to run Setup,Press TAB to display BIOS POST Message

i ništa ne mogu,ništa ne radi.

Izvadio sam bateriju,malo sačekao,vratio i opet isto.

Molim Vas pomoć ako netko zna što se pokvarilo tj. koji je problem?

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 Problemi

Da nije tamnoplavi zaslon sa bijelim slovima (aka BSOD). Možda ti je neki hardware u kvaru najčešće RAM. Skini Memtest86 i odvrti test (8 passova). Ako je BSOD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

mogu li ovo preostalo pogasiti pri pokretanju racunala,,,pojma nemam sto je to ? 

hvala 

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 Problemi
dezus kaže...

mogu li ovo preostalo pogasiti pri pokretanju racunala,,,pojma nemam sto je to ? 

hvala 

 Driveri od Intelove graficke,mozes ih pogasiti ali ne usporavaju startup.

10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

onda pustim ? cini se da malo trose resursa .

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 Problemi
dezus kaže...

onda pustim ? cini se da malo trose resursa .

 

 Ne trose puno resursa,možeš ih ostaviti .

15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
Silwncer kaže...
dezus kaže...

mogu li ovo preostalo pogasiti pri pokretanju racunala,,,pojma nemam sto je to ? 

hvala 

 Driveri od Intelove graficke,mozes ih pogasiti ali ne usporavaju startup.

  .. pogasiti drivere? Zašto ne isključiti i kernel... kompletan OS?

 

@ dezus, nemoj k'o ćorava koka nabadati stvari, super je što prije pitaš, ali za ovakve stvari forum nije najoptimalniji način, jednostavno ugooglaš naziv-riječ-file.. i dobiješ trenutni odgovor što je to. Na forumu može proći duže vrijeme i odgovori mogu biti svakakvi.

-generalno pravilo, sve što je sys-os ne diraj, tj kad otkriješ što neki servis radi tad možeš konkretan servis isključiti ako ti je nepotreban (ali jako malo je takvih stvari i često su povezane s drugim servisima npr autoupdate, provjera aktivacije itd.).

-dodaci (nešto kao polu-driver/utils) su ponekad opcija npr za tikpovnicu/miša.. ali ugl potrebni ili poželjni, jedanko tako je npr antivirus, teoretski je višak, ali i potreba. VGA je uvjek potreban samo driver, ostalo npr nVidia Physx, experience i sl. su opcije koje možeš (ponekad je čak i poželjno) isključiti tj u installu su opcionalni i tad ih možeš odčekirati.. (jer su dodaci). Intel za sad nema takvih dodataka, ATI ima CCC.. itd. (a to npr zatijeva npr instaliran .net, kao primjer povezanosti raznih sys dijelova OSa i drivera-utilsa..). Tad npr ne možeš deinstalirati .net jednako kao što bi bilo besmisleno deinstalirati/onemogućiti directx i sl.

-ako te zanima što je stvarno neophodno za rad OSa, bootaj u safemod, usporedi pokrenute servise/drivere i zaključiš sam.. naravno, računalo u safemodu je (recimo) neupotrebljivo za normalan rad. ... upravo zato te upozoravam, jer lako možeš napraviti 'neupotrebljivo' ovakvim pokušajima.

Ako to takve stvari zanimaju, za sve ima odgovor npr na MSovim stranicama. S druge strane budi korisnik, ne moraš baš sve čačkati... smisao PCa je da radi, da ga koristiš, samo manji dio treba nešto dublje od toga (kao što nismo svi mehaničari, doktori itd..).

 

edit:

@ Silwncer, jednak 'disclaimer'.. tj važno je pomagati...

-problem/smisao: intelovi dodaci

tray= tray ikona, ne troši resurse, često u driveru postoji opcija show.. beskorisno isključivati istina, desni klik na desktop nudi graphic setting pa se može i bez ikone.

hotkeys, za promjenu displaya, rotacija i sl. postoji opcija enable hotkeys.. opet ne troši resurse, beskorisno isključivati (a ipak korisno ako zatreba).

treći dodatak je intelova preporuka... a ovisno o HWu i potreba, npr za swichable, važnije na notebooku nego na desktopu (jer se logčki, notebook česće može spajati na razne monitore.. dok desktop ugl imamo 'fixnu' postavku). Kad gledaš naziv igfxpesr, igfx-persistncija.. intel graphic FX, postavke koje je potrebno/poželjno zapamtiti. Dali je prosječnom korsiniku potrebno? Odgovor je jednako kao i hotkeys ili korištenje više/različitih ekrana. Što se tiče potrošnje resursa, zanemarivo pa ne spada pod neku optimizaciju koja se osjeti kao dobitak. Tad KISS kaže, ostaviti.

 

+ ovo je i primjer dezusu i ostalima koje takve sitnice zanimaju, npr kako izgooglati, dali se uopće isplati dirati itd. Ako se nešto može, ne znači da treba ili da je od koristi. ... a može biti problema, pogotovo ako se da odgovor ''ugasi'', jer npr ne znamo dezusove potrebe, ne znamo dali on spaja na neki projektor i sl. i možda su baš tom korisniku te stvari bitne. Pošto su ovo sporedne funkcije-dodaci, ugl ne izazovu veći problem, u težim slučejvima je pitanje dali bi računalo radilo.. pa do tog da bi neke drivere OS sam reinstalirao i ponovo aktivirao iste opcije. itd. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 13:25 (ihush).
10 godina
odjavljen
offline
Windows 7 Problemi

Mislio sam da se odgode ili disableaju na startupu. Ja ih imam disablane i nemam problema. Nemoj me krivo shvatiti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi

Dobar dan!

Nije,samo tamni zaslon bez ikakvih slova.

Nakon prvih 3-4 pokušaja snimanja WINDOWSA se pojavljivao tamni zaslon i ništa više.

Ovo mi nije prvi put da snimam WINDOWSE i pokušat ću detaljnije objasniti što se dešavalo.

Ubacio sam DVD,pokrenuo instalaciju,odabrao Hrvatski,obrisao particije,nanovo podijelio i formatirao te je krenula instalacija,ako sam preskočio koji detalj mislim da znate koji je redoslijed

da ne idem baš svaku stavku u detalje.

Kada je završena instalacija trebalo se pojaviti prozorčić da upišem IME itd.

Međutim umjesto tog prozorčića pojavi se tamno-plava slika.

Kao što sam naveo nakon nekoliko pokušaja isto a onda više nisam mogao ni snimati nego se pokaže tekst koji sam naveo u prvoj poruci.

Ako mi netko može reći što se pokvarilo da ne kupujem HARD DISK,MATIČNU ili nešto treće.

Unaprijed hvala.

 

 

10 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 Problemi
plavi-plavi kaže...

Dobar dan!

Nije,samo tamni zaslon bez ikakvih slova.

Nakon prvih 3-4 pokušaja snimanja WINDOWSA se pojavljivao tamni zaslon i ništa više.

Ovo mi nije prvi put da snimam WINDOWSE i pokušat ću detaljnije objasniti što se dešavalo.

Ubacio sam DVD,pokrenuo instalaciju,odabrao Hrvatski,obrisao particije,nanovo podijelio i formatirao te je krenula instalacija,ako sam preskočio koji detalj mislim da znate koji je redoslijed

da ne idem baš svaku stavku u detalje.

Kada je završena instalacija trebalo se pojaviti prozorčić da upišem IME itd.

Međutim umjesto tog prozorčića pojavi se tamno-plava slika.

Kao što sam naveo nakon nekoliko pokušaja isto a onda više nisam mogao ni snimati nego se pokaže tekst koji sam naveo u prvoj poruci.

Ako mi netko može reći što se pokvarilo da ne kupujem HARD DISK,MATIČNU ili nešto treće.

Unaprijed hvala.

 

 

 Testiraj RAM sa Memtest86 a HDD sa HDTune (sve imaš u Hirens Boot Cdu).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
ihush kaže...
Silwncer kaže...
dezus kaže...

mogu li ovo preostalo pogasiti pri pokretanju racunala,,,pojma nemam sto je to ? 

hvala 

 Driveri od Intelove graficke,mozes ih pogasiti ali ne usporavaju startup.

  .. pogasiti drivere? Zašto ne isključiti i kernel... kompletan OS?

 

@ dezus, nemoj k'o ćorava koka nabadati stvari, super je što prije pitaš, ali za ovakve stvari forum nije najoptimalniji način, jednostavno ugooglaš naziv-riječ-file.. i dobiješ trenutni odgovor što je to. Na forumu može proći duže vrijeme i odgovori mogu biti svakakvi.

-generalno pravilo, sve što je sys-os ne diraj, tj kad otkriješ što neki servis radi tad možeš konkretan servis isključiti ako ti je nepotreban (ali jako malo je takvih stvari i često su povezane s drugim servisima npr autoupdate, provjera aktivacije itd.).

-dodaci (nešto kao polu-driver/utils) su ponekad opcija npr za tikpovnicu/miša.. ali ugl potrebni ili poželjni, jedanko tako je npr antivirus, teoretski je višak, ali i potreba. VGA je uvjek potreban samo driver, ostalo npr nVidia Physx, experience i sl. su opcije koje možeš (ponekad je čak i poželjno) isključiti tj u installu su opcionalni i tad ih možeš odčekirati.. (jer su dodaci). Intel za sad nema takvih dodataka, ATI ima CCC.. itd. (a to npr zatijeva npr instaliran .net, kao primjer povezanosti raznih sys dijelova OSa i drivera-utilsa..). Tad npr ne možeš deinstalirati .net jednako kao što bi bilo besmisleno deinstalirati/onemogućiti directx i sl.

-ako te zanima što je stvarno neophodno za rad OSa, bootaj u safemod, usporedi pokrenute servise/drivere i zaključiš sam.. naravno, računalo u safemodu je (recimo) neupotrebljivo za normalan rad. ... upravo zato te upozoravam, jer lako možeš napraviti 'neupotrebljivo' ovakvim pokušajima.

Ako to takve stvari zanimaju, za sve ima odgovor npr na MSovim stranicama. S druge strane budi korisnik, ne moraš baš sve čačkati... smisao PCa je da radi, da ga koristiš, samo manji dio treba nešto dublje od toga (kao što nismo svi mehaničari, doktori itd..).

 

edit:

@ Silwncer, jednak 'disclaimer'.. tj važno je pomagati...

-problem/smisao: intelovi dodaci

tray= tray ikona, ne troši resurse, često u driveru postoji opcija show.. beskorisno isključivati istina, desni klik na desktop nudi graphic setting pa se može i bez ikone.

hotkeys, za promjenu displaya, rotacija i sl. postoji opcija enable hotkeys.. opet ne troši resurse, beskorisno isključivati (a ipak korisno ako zatreba).

treći dodatak je intelova preporuka... a ovisno o HWu i potreba, npr za swichable, važnije na notebooku nego na desktopu (jer se logčki, notebook česće može spajati na razne monitore.. dok desktop ugl imamo 'fixnu' postavku). Kad gledaš naziv igfxpesr, igfx-persistncija.. intel graphic FX, postavke koje je potrebno/poželjno zapamtiti. Dali je prosječnom korsiniku potrebno? Odgovor je jednako kao i hotkeys ili korištenje više/različitih ekrana. Što se tiče potrošnje resursa, zanemarivo pa ne spada pod neku optimizaciju koja se osjeti kao dobitak. Tad KISS kaže, ostaviti.

 

+ ovo je i primjer dezusu i ostalima koje takve sitnice zanimaju, npr kako izgooglati, dali se uopće isplati dirati itd. Ako se nešto može, ne znači da treba ili da je od koristi. ... a može biti problema, pogotovo ako se da odgovor ''ugasi'', jer npr ne znamo dezusove potrebe, ne znamo dali on spaja na neki projektor i sl. i možda su baš tom korisniku te stvari bitne. Pošto su ovo sporedne funkcije-dodaci, ugl ne izazovu veći problem, u težim slučejvima je pitanje dali bi računalo radilo.. pa do tog da bi neke drivere OS sam reinstalirao i ponovo aktivirao iste opcije. itd. itd.

 

10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

sorry na poruci iznad.. 

kiksalo edit..uglavnom...skuzio sam da je u mozili bio problem..bez da je upaljena...a kad  sam upalio ...jos gore  dizalo je ram od 300 mb pa do 1.5 gb , nesto je bilo tamo ..uninstall   i zasad radi ok..

crome 15 tabova ne trosi toliko resursa..kako god,,zasad je ok  ,,radi komp opet ko ura...

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice