Windows 7 Enterprise trial pitanje

poruka: 12
|
čitano: 6.514
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 Enterprise trial pitanje

Ovako, moram testirati određeni softver, ali nemam pri ruci primjerak Windowsa 7. Vidio sam da Microsoft dijeli 90- dnevni trial Enterprise verzije. Zanima me smijem li, zbog potrebe testa, instalirati tu verziju na kućno računalo, ili ću time prekršiti zakon?

 

This is trial software designed for IT Professionals interested in experiencing the Windows 7 Enterprise on behalf of their organization so please read the following to get an idea of the risks and key things you need to know before you install.

We do not recommend that you install this if you are a not an IT Professional or not professionally managing corporate networks.

 

...and please don’t test Windows 7 on your primary home or business PC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 Enterprise trial pitanje

-nećeš prekršiti zakon. No nekog inspektora bi teško uvjerio (eventualno isprintan txt..) da je ovo legalna -trial verzija, da nemoraš imati račun i licencu itd...

-vrlo logičan kriterij je mjesto downloada - direktno MS.

-btw, nije da MS 'dijeli' windowse, to je posebna verzija za posebne (korporativne) namjene, nema drugih ograničena osim fairplaya.

Tako da klasičan 'txt-ograde od odgovornosti... za nastalu štetu', zato kažu 'ne instalirati na radni ili kućni PC' -kao rizik za koji oni ne snose odgovornost. Jer određenog datuma više neće raditi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 Enterprise trial pitanje

Znači, uglavnom ne ću ništa prekršiti ako to napravim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Enterprise trial pitanje
ihush kaže...

-nećeš prekršiti zakon. No nekog inspektora bi teško uvjerio (eventualno isprintan txt..) da je ovo legalna -trial verzija, da nemoraš imati račun i licencu itd...

-vrlo logičan kriterij je mjesto downloada - direktno MS.

-btw, nije da MS 'dijeli' windowse, to je posebna verzija za posebne (korporativne) namjene, nema drugih ograničena osim fairplaya.

Tako da klasičan 'txt-ograde od odgovornosti... za nastalu štetu', zato kažu 'ne instalirati na radni ili kućni PC' -kao rizik za koji oni ne snose odgovornost. Jer određenog datuma više neće raditi...

Ne vidim zašto? - Trial je trial i svatko ga može koristiti kako i koliko želi. Ne mora imati račun ni licencu.

Moj frend već godinama koristi isključivo trial verzije OS-a i razvojnih alata i nema apsolutno nikakvih problema, a bili su mu dvaput u inspekciju.

XP Master kaže...

Znači, uglavnom ne ću ništa prekršiti ako to napravim?

Ne!

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
offline
RE: Windows 7 Enterprise trial pitanje
XP Master kaže...

Znači, uglavnom ne ću ništa prekršiti ako to napravim?

 -ne, ne ćeš .. :))

(-znam da je pravilo leksički rastezljivo... ali sam morao.)

Ali to nekom inspektoru nazovimo ga 'Inspektor Ivan', neće ništa značiti...

- niti se možeš pozvati da ti je netko na ugovom forumu tako rekao.

Za takve stvari je pravo još uvjek nespremno a pravna praksa ne postoji.

 

Suprotno, uvjeti između tebe i neke druge strane, nisu stvar zakona nego ugovora. Uvjet koji MS postavlja je rastezljiv. Nema nikakve pravne osnove po kojoj bi te neka nadležna služba mogla optužiti, ali to ih ni do sad nije spriječavalo u istom.

-Jer, zakonom je predviđeno, da za software vlasnik mora podići privatnu tužbu (u ovom slučaju MS protiv korisnika-tebe) da bi inspektor, tj. sud pokrenuli postupak. No, kršeći taj zakon, inspektori dolaze u firmu i traže račun-licencu za windowse, office, ... i plaćaš kaznu (državi) ako nemaš iste. Također, pljenidba računala u nekim slučajevima je protuzakonita, jer je prvo morala biti optužnica podignuta, dok je kod nas pljenidbom pronađen ''piratski, pedofilski, teroristički i ini'' sadržaj. -Pri tom zaboravljajući pravnu proceduru, tj. preduvijet da je vlasnik softwarea morao podići tužbu, a da dokazi pribavljeni protupravnim načinom (bla-bla)...

 

Ovo sve tipkam, samo zato da ljudi ne dobiju feeling, da će na ovaj način biti sigurni...

-nakraju će ipak platiti.

-samo je pitanje, ''dotura il' kurvu''. Namigiva

Radije platite kurvu, (M$) tj. software, jeftinije je, nema gnjavaže i ponekad se dobije što se platilo.

 

btw. na legalnom-plaćenom OSu i osnovnom softwareu, sigurno svaki korisnik ima nekoliko neplaćenih stvari, tako da nema nikog tko može u svađi s inspektorom izaći kao pobjednik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Enterprise trial pitanje

Zašto si tako dediciran u tome da netko mora imati nelegalne ili nedaj Bože neplaćene stvari? Ja, evo, imam sve plaćeno.

Ne kužim koji to inspektor može nekome naplatiti korištenje triala? Pa to nebi prošlo ni u sanatoriju, a kamoli stvarnosti.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
offline
RE: Windows 7 Enterprise trial pitanje

-slažem se (niti sam neki legalista, antipirat... ).

-nema nelegalnih stvari, postoje samo one koje su plaćene i one koje to nisu. Plaćeno u ovom slučaju = legalno.

-Tako funkcionira prosječni mozak amebe i ''Inspektor Vinko'' (stari film..).

-koji samo kaže: ''imate račun? -donesite do ponedjeljka.''

 

-Država je trenutno u situaciji da je kasica-prasica razbijena, pa i ovaj način/postupak ima logično objašnjenje za popunjavanjem iste.

 

-Osobni korisnik (u kući) nema tih strahova, bar ne u tolikoj mjeri, dok za poslovnu upotrebu 'trial fore' ne prolaze. btw. freeware i sl. u licenci ima uvijek ogradu, za osobnu upotrebu dok za biznis to ne vrijedi, ili drugi primjer Office Home and Student=444kn, vs business=1.600+, ali Home licenca pravno ne vrijedi za firmu (govorim o OEM cjenama, ali ih ne koristim nego MS-pack). Logično. Nadalje, nema kupnje online, eBay itd.. ili pokušaj isprintanom uplatnicom objasniti takvu kupnju, kad ti je minimalna kazna 10k kn... a 'Vinko' se pravi gluh, ćak više ne reagira na 'plavu kuvertu' koja viri iz ladice...

 

Ako se vratimo, na konkretno pitanje, Enterprise ver. je namijenjena korporativnim korisnicima. U 'uvijetima' su navedeni korisnici koji imaju 'blagoslov' MSa za trial. Po tome, kućni korisnik nema nikakvo objašnjenje za korištenje iste, niti dozvolu MSa za to. Ako baš želi može kupiti neku od verzija koje su mu namjenjene (ova nije.). - i ''.''

 

Karikirano, kao što u crkvi stoji 'škrabica' u koju možeš ubaciti dar - predpostavimo suprotno, da recimo piše: gladan-siromašan smije uzeti za sendvič? Dali bi bilo OK da uzme netko tko ne spada u tu skupinu? -Lopov?

Nisam moralista, niti me opterećuje korištenje (većinom MSovog) softwarea, samo želim ljudima (tko naleti na temu) napomenuti da ovo nije rješenje koje je besplatno i sigurno od ne plaćanja kazne.

 

(-besplatno postoji npr. Ubuntu, ja znam, ti znaš...) Na kasi u jednom kafiću, je linux, -inspektor je inzistirao na računu. Vlasnik je uspio nakon tjedan dana natezanja rješiti stvar. Situacija je sad takva da će radije kupiti windowse i pokazati mu račun, rješeno isti čas, nego se natezati tjedan dana... Nemaju (poslovni) ljudi vremena skakati po gradskim uredima, dokazivati 'nevinost'. Ovako plate tu nevinost i imaju račun koji to potvrđuje. -Paradoks? -stvarnost.

 

-mišljenja nam se ne razlikuju pretjerano, samo ih tako ponekad prikazujemo. (inače tema zamre)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Enterprise trial pitanje

Previše filozofije za nekaj kaj je vrlo jednostavno i može se upotrebljavati potpuno legalno (ali ,samo jedno ograničeno vrijeme)!! Viče

 

Ako je riječ o ovoj Sedmici ,možeš ih skinuti ,instalirati i upotrebljavati koliko hoćeš ,jedino bitno je da za svaki ključ moraš dati drugi mail (čak i podaci koji se traže mogu biti isti ,provjereno)!!

I sve je potpuno legalno ,jel skidaš sa MS stranice i moraš ostaviti neke podatke!!

Plus ,tu je i watermark ,jako dobro vidljiv ,i baš se neda maknuti ko na RC-u i prethodnim verzijama ,jel je drugačija datoteka! (slika)

 

Kakvi inspektori ,kakvi bakrači??

 

A tak i tak ,rok trajanja je 90 dana od aktivacije i ako ga netko hoće koristiti dalje mora ga iznova instalirati i aktivirati.

I tak do kraja godine! KLIK

watermark watermark
Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 0:45 (kizo2703).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Enterprise trial pitanje

Trial je trial - besplatan svugdje i uvijek ako ne piše suprotno. Inspektor koji to ne želi shvatiti prije će od mene dobiti 3.5" disk u glavu, nego kaznu. Pa nek' me tuži za napad.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
10 godina
protjeran
offline
Windows 7 Enterprise trial pitanje

Zanima me ima li itko aktivacijski serijski broj za Windows 7 Enterprise? Tražio sam ga svugdje na Internetu,ali mi je svaka stranica izbacila neodgovarajući broj koji je bio ili za Windows 7 Home ili Ultimate verziju. Bio bih jako zahvalan ako netko napiše taj broj u ovoj temi!

Luka Grbešić
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 Enterprise trial pitanje

-LOL. (nema, tj ima... ali moraš biti malo veća firma, KMS itd.). Ili, nisi se zapitao zašto ti google ne daje željeni rezultat dok za npr ultimaedišn dobijaš key?

-što će ti key? Imaš trial, to je svrha, čist-legalan-free.... Što još trebaš, dobiješ prst, tražiš ruku. (ekvivalent mu je ultimate ako si mislio da je neki OS 'bolji', nije.. dovoljan ti je pro ili home ako nemaš neke mrežne potrebe ako AD).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 7 Enterprise trial pitanje

Trial i Virtualbox čine čuda. Kada istekne trial samo napraviš ponovnu instalaciju u Virtalbox-u i to je to, a sve po zakonu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice