Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 385.629
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Windows 11

.. pa nastavimo s MS requiremenstima za win11 ili istine-i-laži ili što je što, dok zašto zna samo MS :))

 

prvo, kad je već sa listi kao prvo, CPU. Kaže, minimum, 1Ghz s dvije ili više jezgara (kao da je to bitno? što da je jedna? tj kakve veze broj ima s mogućnostima .. kasnije-SLAT i ostalo).. je klasična bezvezarija, nešto kao kad je za flash-stikić ili sd karticu (memorije-storage) naveden broj mp3ca ili jpeg-slika ako nešto slikovito-(ne)razumljivo korisnicima, tj može biti mjerna jedinica što pjesma i slika nisu. I dalnji link vas vodi na popis svih winver-cpu kompatibilaca (umjesto da jednostavno nabroje konkretne specifikacije, ne gigaherce i broj jezgara nego konkretne instrukcije koje mora podržavati tj teh.spec tj ono što ekšli cpu može.. kao x64 što je svima već poznato, a ostalo je slat-slat2, nx, vt, see-avx.. s podverzijama-brojevima i evolucijom pa novije uključuje starije i podrazumijeva se da je veći broj-novije-jače.. npr sse2-3-4, 4.1, 4.2 ..). Te cpu specifikacije bi bile recimo jednostavne, no imamo i problem s intelove strane, renumeracije-oznake, kao i promjene kad je recimo vga definirana kao 90c-sm2 (intelica) ipak bila nedovoljna-nekompatibilna s aero requiremenstima dok ati-nvidia to zadovoljavaju. U tom popisu, neke stvari nisu uvijet za neki winver, nego što se može, dodatni soft-fuhnkcionalnost ili ograničenja, npr ako želite x64 tad treba takav cpu, ako želite 32bitni os, tad to nije važno, ali je povezano s uefi-gpt, s vt-virtualcima, s ostatkom.. tj čak i razlike licence-cijene kao home-pro daju drugačije mogućnosti pa nešto nije stvar ograničenja-mogućnosti hw-a nego cijene tj licence verzije osa.

 

 

-zašto ne može nešto jednostavno-jasno? npr većina oseva-distri je ugasila 32bitne verzije, ostaju isključivo 64bitne i nadalje se podrazumievaju takvi cpu koji su već +10god svi, kao i sse2+ .. tj po tome skoro svi cpu zadovoljavaju sve oseve posljednjeg desetljeća.. osim win11 tj ms izmišljotine kao tpm 2.0 kao kriterija. Što recimo traži macos? npr uefi-gpt disk, traži ram, vga, cpu, chipset, mrežnu.. i tad radi.

-ako je stariji cpu recimo see 4.1 tad ne može na noviji macos kao mojave-catalinu s recimo radeonkom, jer tad fali see4.2 koji je za ogl potreban .. tj spetljano, uzročno-posljedično povezano ali to je kriterij, imaš sve potrebno ili nemaš.. ako je cpu stariji i nema 4.2 instrukcije tad to ne može s radeonkom, može nvidia-quadro... ako cpu zadovoljava, tad može. Pri čemu je macos zatroven sustav i zezate se hakintošom-zdelancem da bi radio, jer to nije pc-zdelanac i to nije ms win koji mora raditi na generičkom-svakom hw, kao što radi linux (ili andorid).. mada je ekšli to sve isto-slično, tj macos=*nixoid, kao i sonypleyka, kao i linux-bsd.. isto-slično, no jedno je za maca a drugo za sve (ostalo) tj ograničenja koja vlasnik nametne kao dodatni firmware chip na recimo vga ili ktext koji to 'fixa'.. no to je mac, a ovo je win.. pa se sad win ponaša gore od maca po kriteriju hw-osa. Lud-zbunjenog.. :)

 

-ram, navedeno 4gb.. besmislica, tj novije mbo (+5 god) od ddr3 je minimalni 4gb, sam chipset, kao i realna granica ispod koje još ima smisla 32bitni os a sad su i mobiteli prešli na 64, praktički je to minimum odavno stvarni, ne neki za sam win-os ... tj win može raditi s daleko manje, no svrha-smisao, + browser traži +2gb.. a tad pitanje koja manja količina od 4 može biti preporučena (ne pravi uvjet nego praktičan-realan..) .. tj malo tko još ima recimo 2gb.. a tad je to računalo već prestaro za sve normalne potrebe recimo surfanje, yt .. jer tad nema ni adekvatnu vga-gpu što je potrebno za sve.. Stari req. je formalno bio 1, pa 2gb, pa 4 (za win-7-8-10..) tj nije se ništa pormijenilo s w11.. isto je, kao što i svaki moderan installer bilo kojeg osa (win-lin-mac) traži minimum 512mb.. bez tog mora alternativna installacija-installer.. a testirano može se win10 s 128mb instalirati, i nakon installa se može ukloniti 'višak' tj ostati samo 64mb, radi, minimum za os-kernel.. no beskorisno za bilo što osim kao dokaz da radi, jednako kao što bi auto bez sica bio besmislen ili bez kotača.. radi-'ali'.. beskorisno. Dokaz da to nije stvar osa, dok appsi traže daleko više, bahatije, ne sam os.. on se zadovolji s ostatkom-mrvicama. Desetljeće se ništa nije promijenilo osim te stranice ms-a koji svakih nešto godina poduplaju količinu rama mada ekšli to nije kriterij..

-da, +4gb je ok.. za svaki os danas, to znamo i bez w11, bezvezarija.

 

-disk-storage-mjesto.. 64gb .. naravno, jer sve traži neko mjesto, igre po stotinjak gb.. a tu ms malo laže, jer može i manje, tj iz doba kad su još pokušavali u mobilne, w7-8-10, recimo flash-sd kartice i sl. 16-32gb kapaciteta, može.. tad je install drugačiji, +kompresija -swap -hyyber, sasvim drugačija instalacija od 'normalne', no sad više nije u fokusu + nvme-m2 i ssdovi rastu dok cijene padaju a mobači imaju više rama+storagea pa to više nije cilj nego samo primjer kako i relativno točan navod ima više tumačenja, što je a što nije minimum.. i što je ograničenje osa, što može, što ne.

 

tako dođemo do pravih uvjeta.. koji su onako, besmisleni-nepotrebni.. tj može raditi recimo macos ali neće win.. win11, dok hoće win10, koji je isti-identičan po zahtijevima i može se nadograditi svako računalo koje zadovojava hw uvjete.. osim ako su upravo to uvjeti kao tpm2.0, uefi-secboot.. koje možemo zaobići itd. tj umjetni uvjeti i da ms promjeni odluku, installer-uvjete tad bi išlo kao na sva normalna računala, na koja se mogu instalirati svi ostali osevi, sve winver-mac-lin.. no po ovome ne win11.. mada može što vidimo od početka teme, odnosno ms može u svakom trenu promjeniti odluku-kriterij jer nije stvarno ograničenje-uvjet nego izmišljeno tj ako promjene radit će.. jer nije hw problem, nije kao nedovoljno rama ili diska, nije kao cpu koji nešto nema.. za igre znamo da nam treba vga-gpu, za win11 tpm 2.0? .. zašto? kao i sec.boot? .. to je uvjet čega, rada? Radi i bez.

.. to je uefi firmware i tpm.. mada bi se moglo navesti kao jedan uvjet mbo-bios + čak ne navode da je potrebno uključiti-aktivirati određenu opciju nego test provjerava postoji li (isključeno..). Pri tome je recimo gpt ili mbr za particijsku shemu nevažno za sam os ili appse, odnosno isključivo može biti problem onima koji koriste disk iznad +2tb za boot i tad je potreban gpt, za storage disk to nije važno a sve je više stvar prava pristupa, sigurnost-zaštita nego osa odnosno zanima samo tajne agente i jamsebonda, ne većinu-ostale juzere-korisnike računala, kućne-uredske.. no wintel to želi pa traži.

 

dođemo do realnog zahtjeva, wddm 2.0, neprecizno dx12.. nekad 9.0c, osnova za sve u vezi gpu, kao aero, kao hevc, sve app kao browseri, playeri, igre, video apps itd. koriste-traže ili ako nema tad to mora cpu koji nije usporediv tj računala koja su generacijski starija su preslaba za današnje potrebe i ako cpu još dodatno radi takav task tad je to sporo.. ali može raditi tj stvar je u performansama, ugodno korištenje, kao razlika hdd-ssd-nvme.. isto a brže.. tj kao cpu za kojeg ne navode teh.spec za gpu navedu wddm2.0 .. barem je to jasnije, no zašto tako ne navedu za cpu? ok.. dalje..

 

dođemo do ekrana-monitora.. koji nema veze s mogućnosit računala kao ni miš-tipkovnica-zvučnici-printer.. ali je tu i postoji dobar razlog, jer na njemu vidimo sliku i klikamo-radimo.. a ako ne vidimo tad ne možemo recimo klikati.. pa je dimenzija-rezolucija neki minimum, no sporedan.. ali dio koji obični juzeri ne znaju, zašto baš +9-inča?.. pa zbog licence-cijene, tj oemima refoundaju iz doba mobilnih, mobač-tablet i granica je upravo tih 9-inča, tj tad je cijena licence 1-5$ ovisno o refoundu od recimo 9$.. a to ovisi o ekranu jer se tako definiralo što je računalo a što tablet, tj licenca-cijena.. novac, ne inči, nasljeđe ugovora s oemima. .. što da je 8 inča ili 10-više? radilo bi jednako, tj inči nisu pixeli-rezolucija što vidimo na mobačima, tj može stati sys-ekran i može se tipkati-raditi.. dok s nedovoljno pixela-rezolucjie nešto jednostavno ne stane na ekran i korisnik tad recimo ne može vidjeti pa ni kliknuti neki button ok-next na dnu forme .. jer ne vidi, ne stane.. i to je fizičko ograničenje ali ne u inčima nego pixelima.. dok ms navodi inče i možete zamisliti instalaciju gdje će installer priključen na manji ekran od 8inča odbiti instalaciju.. dok će na istom računalu kad zamjenimo ekran na 10 inča nastaviti? .. besmisleno, mada ima razloge kao i 64gb sotrage-disk ili 4gb ram..

 

i posljednje, internet (veza) i online ms acc.. za home veziju, ne kaže za ostale kao pro tj pretpostavka da je to identično kao sa starijim win.. (isključite mrežu pa se pojavi local acc..) tj ovisi o licenci, retal, pro, pa i državi-regiji jer su različiti ugovori po državama-kontinentima kao emea3, njemačka, australija.. Identično traži i w10, možemo pretpostaviti da će ostati identično (i rješenje) :)

.. ali to realno nema veze s hw-preduvijetima za rad osa pa ni win11.. ima s aktivacijom-licencom i updateovima. .. na što možemo dodati 'prijetnju' msa da nepodržani hw neće dobiti update krozu wu.. :))

 

** to je samo grubo, prvi dio win11 req.

-konkretnije ide dalje, za konkretne stvari postoji uvjet, koji je tad logičan, npr ako želite virtualizaciju tad pc-hw-cpu-bios mora podržavati vt-x kao i stidljivo navedene SLAT specifikacije (dok je odavno već SLAT2 kriterij..) tj opet nabrajaju besmislice npr da vam za wlan-5g treba 5g oprema kao modem-router... za auto mi treba auto, volan, kotači, sic, gorivo.. i vozačka? -da, naravno i cesta i prometni znaci itd.

+ sitnica, pošto su već efektivno ugasili win2go .. ne žele ga, ipak je tu naveden indirektno, uz bitlocker koji objašnajva zašto inzistiraju na secbootu i ostalim sec.fičerima tj tako se može eliminirati glavna prednost-fičer live osa (win2go).. ako vam računalo ne da bootati.. a sve je povezano s recimo hyperv i ostlim fičerima koje imaju svi cpu-računala posljednjeg desetljeća pa i osakaćeni atomi koji su to imali onemogućeno sad imaju u novijim serijama i korsite se kao mali serveri i sl. (kad već nisu u mobitelima..) :)

-opet elementarna logika, korisnik koji želi virtualizaciju i sl. fičere mora imati odgovarajući hw tj slat, kao i dovoljno jak cpu i dovoljno rama, kao što gejmer zna da mu treba jako računalo i vga-gpu ili miš.. za igru. Takvi zahtijevi nisu uvjet za os nego za sve mogućnosti, koje ako nisu zadovoljene neće nuditi sam os, npr nema hyperv-a.. a pošto ga koristi i win2go tad ni takve mogućnosti mada je to ekšli nonsens jer u srži-smislu toga je da koristimo na drugom računalu, ne na svojem.. nego na bilo kojem, tj dovoljno dobrom koje to može tj želimo što manju hw ovisnost i u praviu želimo da to radi na svemu, ne na nečem specifičnom-unikatnom, upravo kao što rade svi live mediji ili installeri (jer installer je minipe, liveos ogrnaičen samo na install dio.. dok recimo linux nema razloga to ograničavati pa je tamo to normalna stvar odavno kao persistent usb-install-live medij a za ms je to primarno stvar licence-novca-komercijale..). Teoretski kad win-soft postane free-đabe tad će i ms prestati s takvim ograničenjima.. pa u svemu lošem ima i nešto dobro, jedino što će nas to koštati daleko više.. mada zvuči neobično za free, no s ms je uvjek neki oximoronizam u pitanju. :)

 

-dx12-ultimate .. ono neš ti fičera ili naziva, gaming-konzole su razlog, xbox. .. nejasno zašto uvjetuju 1tb nvme, tj opet je odgovor xbox no mi govorimo o računalu-pc, ne o konzoli, no to je ms.. pa dodaju da vam za 12-utlitmate treba i driver.. onak, ne radi po duhu svetom nego začudo kao sve ostalo kroz driver a driver pogađate proizvodi proizvođač, ne ms.. nego recimo nvidia-radeon i oemi-brandovi pa je nejasno što tu ms trkelja.. što ja pišem, no sve je to ms-win pa je to sve normalno, novo normalno :))

-recimo, normalno, ako želite (inteligentnu?) video konferenciju, trebate .. video kameru! mic i zvučnike (za izlaz, da netko ne pomisli da su ulaz zvuka..) :)) .. besmislice ali su čak točne.

 

-što smo tim čitanjem zaključili, koji cpu može? .. gen8? .. gen7 ne? čak ako je više od dvije jezgre, više od 1ghz, ako ima sve simdove koje os traži, appsi, pa ima i ekran, kameru.. ako sve radi? .. ne ako ms kaže drugačije. Problem nije što je to bezvezno, nego u tome što ms to može. Jednako može sad promijeniti kriterij i maknuti besmisice ili ih odgoditi za par godina tj ostaviti identične kriterije kao za w10-ostale. Može ms što želi, nije problem win ili HW nego ms-želje-plan.

 

**

tu je i 'helper' koji nam pomaže provjeriti kompatibilnost... mada smo već svi u temi instalirali win11 i znamo da nam radi, sad nam to kaže i neki pomoćnik, čak i kad kaže da ne može, znamo da može.

 

 

i kritike-pohvale, sad ms kaže da je cpu ok +8gen, tj kriterij koji se prije najavljivao ne postoji, što vidimo u popisu (gore u postu..) i barem taj dio točno navodi, nema tpm i nema sec.boot uključen, isključeno dok je ekšli računalo kompatibilno. Čisto kao primjer da je navođenje gen8 kao kriterij upitan i da nije problem cpu odnosno to je stvar mbo+biosa + mojih postavki..

+ kritika, klasično ms gura online acc, sinkronizaciju kao upozorenje nečega.. nebitnog za helper koji treba provjeriti kompatibilnost računala + nije home win pa da je i ms-online acc dio uvjeta, tad ga ni helper ne treba označiti upozorenjem, no to je ms, normalno :)

.. a nejasno, od sveg što helper prikazuje, čemu služi vrijeme pokretanja računala? jasno je čemu služi postotak zauzeća diska-mjesta, čemu služi info o posljednjem updateu.. ali čemu služi vrijeme pokretanja osim restartu tj 'resetu' mogućeg smeća u memoriji, aktivnih appsa, tempova.. tj imalo bi smisla da barem kaže ako je nešto nekompatibilno, ako nešto treba ugasiti ili ponovo pokrenuti računalo za recimo upgrade na w11.. ne kaže ništa, ne buni se.. besmisleno tj ili je bitno za nadogradnju-provjeru ili nije, ako nije čemu?

 

- nejasno, uz naziv računala, kapacitet diska .. piše i 'starost', u mom slučaju na ovom računalu 3god.. po tome se može zaključiti da tu ispisuje starost mbo i to po bios podatcima, seriji, ne po datumu kupnje-aktivacije, ne po starosti diska ili cpu-a.. jer disk nije relevantan (promjena) dok cpu nema takav podatak kao što ima recimo bios-datum.. odnosno mbo koja ima kvalitetan-duži support će imati noviji bios ako je korisnik updateao bios.. a to nije relevantan podatak tj starost je vrlo relativna po tom kriteriju i nema skoro nikakve veze s uvjetima koje postavlja win11 kao cpu, tpm itd. osim što recimo nešto staro desetak godina ne može imati tpm2.0.. no tad bi kriterij mogli napisati recimo 2010.ta-godina, što nije kriterij nego mogućnosit koje računalo ima ili nema.

 

edit: nakon update-biosa, update .. pomlađen pc za godinu :) tj potvrda da helper čita bios-podatak za starost računala, besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 23:15 (ihush).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11

Tebi bi i daktilografi zavidjeli haha

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11
badboycro 
Moguće je da prepoznaje ryzen 1600 kao kompatibilan iz razloga jer imaš ryzen 1600 AF verziju (postoji i AE verzija), koja je zapravo downclockani i rebrandirani ryzen 2600 (znači da je rađena na 12nm i da ima tpm).
16 godina
offline
Re: Windows 11
doktor1 kaže...

Od jučer na novi Windowsima i zasada sam zadovoljan. I to jako.

Za moje potrebe nemam problema, neke stvari rade i bolje nego prije i to je to...

 kako igre rade? ima pada u performansama?

 

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
13 godina
offline
Windows 11

Vidi se da je izlazak blizu, danas mi je opet nadogradio kalkulator, snipping alat i još hrpu aplikacija, uopće nisam prijavljen

sa Microsoftovim računom, slanje opcionalnih podataka mi je ugašeno i svejedno nadograđuje i aplikacije i OS.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Windows 11
inŽenjer kaže...
badboycro 
Moguće je da prepoznaje ryzen 1600 kao kompatibilan iz razloga jer imaš ryzen 1600 AF verziju (postoji i AE verzija), koja je zapravo downclockani i rebrandirani ryzen 2600 (znači da je rađena na 12nm i da ima tpm).

 

 

Cini se da je to slucaj onda

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 11:52 (badboycro).
5 godina
offline
Windows 11

Citam vase postove i reko idem provjeriti ima li mozda koji update biosa za Asus rog strix b250i posto ga nisam nikada radio. Kaze Asus evo vam novi update biosa i sada je mbo potpuno kompatibilna sa win11. Mbo je za gen 6 i 7 pa ajd budi pametan :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
badboycro kaže...

Mislim da nije greska, promjenili su nesto

 

 Oho, super. Samo da mi Junior ne vidi, neka ga još na Windows 10 x64 :D

Ne da mi se baš zezati sad sa instalacijama 11-ice i kod njega.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Re: Windows 11
inŽenjer kaže...
badboycro 
Moguće je da prepoznaje ryzen 1600 kao kompatibilan iz razloga jer imaš ryzen 1600 AF verziju (postoji i AE verzija), koja je zapravo downclockani i rebrandirani ryzen 2600 (znači da je rađena na 12nm i da ima tpm).

 Da, vjerovatno je ovo u pitanju. Junior ima R5 1600 AF. Budem pogledao sutra baš kod njega da li će proći requirements.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
4 godine
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Windows 11

To bi bio logican potez s obzirmo na ono sto sam pisao za mbo 7gen i novi bios koji potpuno podrzava win11.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 11

nešto sam pronašao za win 11

bypass the TPM

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11

Stari hack nije radio.. Meni je i s tim registry hackom WU javljao da nemam TPM, ali koliko vidim, ovo je neki drugi način. Pa ako zatreba…

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 6:20 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Zanimljiv registry hack za vraćanje starog context izbornika na Win 11. Nisam isprobao osobno, ali budem svakako pokušao jer je ovo sad, blago rečeno bezveze.
Link:
https://www.tomshardware.com/how-to/windows-11-classic-context-menus
On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...
Zanimljiv registry hack za vraćanje starog context izbornika na Win 11. Nisam isprobao osobno, ali budem svakako pokušao jer je ovo sad, blago rečeno bezveze.
Link:
https://www.tomshardware.com/how-to/windows-11-classic-context-menus

 Može se to odraditi i preko Winaero Tweaker programa jednim klikom, ali meni se osobno ovo novo više sviđa i već sam se naviknuo. Sve opcije koje najčešće koristim ipak su mi odmah dostupne....

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
14 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
fromcelltohell kaže...
Zanimljiv registry hack za vraćanje starog context izbornika na Win 11. Nisam isprobao osobno, ali budem svakako pokušao jer je ovo sad, blago rečeno bezveze.
Link:
https://www.tomshardware.com/how-to/windows-11-classic-context-menus

 Može se to odraditi i preko Winaero Tweaker programa jednim klikom, ali meni se osobno ovo novo više sviđa i već sam se naviknuo. Sve opcije koje najčešće koristim ipak su mi odmah dostupne....

 

Pa ima na zadnjem izbor "Show more options ili hr - Pokaži još mogućnosti". Meni su winđovsi ful super, čini mi se puno jednostavniji od Win10. A opeti imaš sve mogućnosti ko i prije.

13 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...

Ja se ne mogu naviknuti nikako, fali mi opcija send to, fali mi winrar izbornik, fali mi opcija open with, create schortcut.

Od novoga izbornika jedino mi je koristan copy, cut, paste i delete, kad bi barem stavili opciju da si sam složiš taj izbornik.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
5 godina
offline
Windows 11

Personaliziranje izbornika je vec odavno trebalo biti dio winsa a ne da moras kopati po reg i sl. gluposti.

Imaju li win11 negdje opciju za ''show desktop'' dolje desno da radi kao u win10, samo postavis mis u kut a ne da moras kliknuti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Sam konteksni izbornik je veći i pregledniji. Zato su “stisli” neke opcije u dodatni klik. Preko Winaero Tweakera bio sam vratio na staro, na minutu, potom opet prebacio na novi izgled. Pa zato i mijenjamo windowse, da bi bilo što više noviteta. I win 10 dobro radi, pa tko nije željan promjena neka tamo i ostane. Ne vidim razloga u instalaciji novih i plakati za starim look-om…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Danas instalirao DEV build 22468, od novosti tu je nova paint aplikacija koja nakon toliko godina ima osvježen izgled.

 

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22468 | Windows Insider Blog

Redesigned Paint app for Windows 11 begins rolling out to Windows Insiders | Windows Insider Blog

 

A uskoro nadam se na DEV kanal dolazi i novi Windows Media Player.

 

Microsoft accidentally teases new Media Player for Windows 11 (windowslatest.com)

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 13:00 (Valentin17).
 
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

... od novosti tu je nova paint aplikacija koja nekon toliko godina ima osvježen izgled.

 

 Pa novi Paint imam i ja na 22000.194

No, dobro...giba se giba, ajd' uskoro će i final release pa da se maknem iz Bete.

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
13 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

 Pa novi Paint imam i ja na 22000.194

Ja sam pogledao svoju beta verziju i isto sam na 194 kao i ti, ali nemam tamo novu aplikaciju.

Čudno mi je to kod tebe jer čak i u članku piše da nova paint aplikacija dolazi na DEV build, odnosno DEV kanal.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
fromcelltohell kaže...

 Pa novi Paint imam i ja na 22000.194

Ja sam pogledao svoju beta verziju i isto sam na 194 kao i ti, ali nemam tamo novu aplikaciju.

Čudno mi je to kod tebe jer čak i u članku piše da nova paint aplikacija dolazi na DEV build, odnosno DEV kanal.

Sve si vidio. Beta channel sam. Jbg, iskreno meni je bolji stari Paint bio. Koristio sam ga povremeno za neke stvari.

Ovo novo sučelje mi je presterilno a sam app mi je nekako "bljedunjav".

Al' ok, bitno da funkcionalnost nisu narušili ;)

 

Edit: BTW, nemam pojma uopće u kojem trenutku su ga spustili na .194 jer nisam otvarao app možda dan-dva i noćas otvorim i onda vidim da je tu.

     Evo, baš sam sad pregledao i update history, nigdje nema ništa unazad par dana osim definicija za AV.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 13:13 (fromcelltohell).
13 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

nigdje nema ništa unazad par dana osdim definicija za AV.

Na krivom mjestu gledaš, moraš otvoriti Microsoft Store pa imaš odjeljak biblioteka.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 13:14 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
fromcelltohell kaže...

nigdje nema ništa unazad par dana osdim definicija za AV.

Na krivom mjestu gledaš, moraš otvoriti Microsoft Store pa imaš odjeljak biblioteka.

 E, hvala. A, šta seljak zna :P

Ma, kad svako toliko mijenjaju, ne znaju jel bi piškili il' bi kakili.

Da, jučer su spustili onda update za 4 appa:

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
16 godina
offline
Re: Windows 11
john142 kaže...

Personaliziranje izbornika je vec odavno trebalo biti dio winsa a ne da moras kopati po reg i sl. gluposti.

Imaju li win11 negdje opciju za ''show desktop'' dolje desno da radi kao u win10, samo postavis mis u kut a ne da moras kliknuti?

 Je fučkaj ga, ali to ovi glupani u Mikrošuftu ne razumiju ili ipak namjerno neče nabacit tu opciju.Nema treče opcije, dakle ili su šarlatani ili ih boli đon kaj korisnici misle o njihovom novom OS smeču. 

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...
 E, hvala. A, šta seljak zna :P

Nitko ne zna sve. Evo kod mene nešto novoga, Microsoft Server 2022 insider preview 22463. 

Srušio mi se explorer.exe barem pet puta u pet minuta, ali brate mili obnovi se dok si rekao keks. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 13:26 (Valentin17).
15 godina
offline
Windows 11

Znači, pokrenem Microsoft Photo App, nakon ne znam koliko vremena. Jer sam ga onakvog kakav je prije bio, izbjegavao k'o vrag tamjan :P

Jbt, pa to sad leti. Još mi je proroštal po hardovima, đubre špijunsko i indeksirao mi je sve slike i video zapise.

Sve je odmah na dohvat ruke, a inače su mi štokakvi screenshotovi, wallpaperi, fotografije i video zapisi razbacani na više diskova/particija i po više mapa.

Bravo M$, kudos za ovo. Mislim, stvarno je App sad brz i responzivan, nema više kilavljenja pri svakom otvaranju fotografije ili čega već.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 13:31 (fromcelltohell).
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

Znači, pokrenem Microsoft Photo App, nakon ne znam koliko vremena. Jer sam ga onakvog kakav je prije bio, izbjegavao k'o vrag tamjan :P

Isto imaš i za muziku i filmove.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
fromcelltohell kaže...

Znači, pokrenem Microsoft Photo App, nakon ne znam koliko vremena. Jer sam ga onakvog kakav je prije bio, izbjegavao k'o vrag tamjan :P

Isto imaš i za muziku i filmove.

 OK, ali ipak za to koristim neke druge, meni zgodnije aplikacije. Jbg, iako je Fata... Fata, al' navika je navika ;)

I tako rijetko kad konzumiram video sadržaje sa desktopa, uglavnom online.

A za glazbu sam već godinama na AIMP-u + pluginima i to mi je top za glazbu.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice