Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.202
|
čitano: 1.123.970
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
13 godina
Windows 10 - problemi

Vezano za ovo izbacivanje USB-a, mislim da mi je ovaj windows (10) prvi na kojem mi ta funkcija u 99% slucajeva radi.

S prijasnjim verzijama uvijek je bilo nekih problema.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
Re: Windows 10 - problemi
Bluesky1 kaže...
Marko :D kaže...

Samo ga izvučeš iz USB porta?

ma da, pa će kasnije fajlovi biti corrupt i disk će tražiti format, nije bezveze ubačena ta opcija da se USB mora sigurno ukloniti.

Microsoft confirms you really, really don’t need to ‘safely remove’ USB flash drives anymore

10 godina

Ja im ne vjerujem ništa i uvijek koristim ikonu za isključivanje USBa, ako ga neće pustiti, odradim restart,

ako neće ni onda, desni klik i eject me još nije iznevjerio nikada.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
10 godina

Ja to apsolutno nikad ne radim. Nakon što završim prijenos datoteka na USB, jednostavno ga iskopčam i to je to. Još mi se nikada nije dogodilo da sam izgubio neke datoteke ili nešto.

2 godine
Valentin17 kaže...

Ja im ne vjerujem ništa i uvijek koristim ikonu za isključivanje USBa, ako ga neće pustiti, odradim restart,

Previse je to posla za USB.... 

12 godina
Windows 10 - problemi

.. kakogod.. ali, loše-pogrešno je savjetovati takvo vađenje. Postoji s razlogom + problema može biti i bez izazivanja sreće pa i slučajnost-koincidencija dok su svakome njegovi podatci ili stikić njemu bitni ostalima ne baš.. tj ovisi o osobi i sadržaju kao i navici ponašanja u životu, npr dati žmigavac na skretanju ili ne.. jer ljudi su ljudi i navika je gadna stvar, imaš ili nemaš, pa tako i za saferemove ili savjetovati drugima nešto što uklučuje potencijalni rizik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用

2 0 hvala 1
2 godine
ihush kaže...

.. kakogod.. ali, loše-pogrešno je savjetovati takvo vađenje. Postoji s razlogom + problema može biti i bez izazivanja sreće pa i slučajnost-koincidencija dok su svakome njegovi podatci ili stikić njemu bitni ostalima ne baš.. tj ovisi o osobi i sadržaju kao i navici ponašanja u životu, npr dati žmigavac na skretanju ili ne.. jer ljudi su ljudi i navika je gadna stvar, imaš ili nemaš, pa tako i za saferemove ili savjetovati drugima nešto što uklučuje potencijalni rizik.

Bitni podaci se ne cuvaju na USB sticku.....

12 godina

-medij je medij, podatci su podatci.. za sebe ili druge je važna razlika. Treba znati (ne)savjetovati kad je to (ne)primjereno.

11 mjeseci
suspendiran
Posmatrač kaže...
ihush kaže...

Ma nego gdje se čuvaju?

Na usb se spaja i externi disk, a ne samo stick, svrha externog diska je backup.

2 godine
uniball kaže...
Posmatrač kaže...
ihush kaže...

Ma nego gdje se čuvaju?

Na usb se spaja i externi disk, a ne samo stick, svrha externog diska je backup.

Rekao sam na USB STICKU a ne na USB-u. NA USB-u se i ne mogu cuvati ;)

USB stick nije externi disk.... USB stick je cista lutrija hoce li raditi ili nece kada ga prikopcas sledeci put i to je zadnje mjesto gdje se trebaju CUVATI bitni podaci.....

11 mjeseci
suspendiran

Pa i eksterni disk je lutrija hoce li raditi kad ga prikopcas, ili po tebi oni ne mogu crknuti?

Bezveze lupaš, uopće nije bitno jel se podaci čuvaju na usb sticku ili eksternom disku, to je ista stvar i oba uređaja mogu služiti za backup.

Treba paziti samo da to nije JEDINO mjesto na kojem je spremljeno, dakle nije bitno gdje se čuva nego na koliko mjesta.

2 godine
uniball kaže...

Pa i eksterni disk je lutrija hoce li raditi kad ga prikopcas, ili po tebi oni ne mogu crknuti?

Bezveze lupaš, uopće nije bitno jel se podaci čuvaju na usb sticku ili eksternom disku, to je ista stvar i oba uređaja mogu služiti za backup.

Treba paziti samo da to nije JEDINO mjesto na kojem je spremljeno, dakle nije bitno gdje se čuva nego na koliko mjesta.

Ne bas al ok.... 

13 godina
Valentin17 kaže...

Ako je za USB podesen Quick removal policy onda ne treba koristiti Safely Remove Hardware a ako je ukljucen Better performance policy onda treba. To se podesava u Device Manager > Disk drives > Properties > Policies

Chupo
2 godine
Chupo kaže...
Valentin17 kaže...

Ako je za USB podesen Quick removal policy onda ne treba koristiti Safely Remove Hardware a ako je ukljucen Better performance policy onda treba. To se podesava u Device Manager > Disk drives > Properties > Policies

Ja koristim ono sto je po defaultu podeseno. Nikad problema....

10 godina

Po zadanim postavkama namješteno je na Quick removal. Zato Microsoft i kaže da se više ne mora ručno izbacivati USB, ukoliko nisi nešto dirao po postavkama.

2 godine
Marko :D kaže...

Po zadanim postavkama namješteno je na Quick removal. Zato Microsoft i kaže da se više ne mora ručno izbacivati USB, ukoliko nisi nešto dirao po postavkama.

Vise? Znaci nekad je moralo? Nikad u zivotu nisam na to klknuo....

10 godina

Nisam ni ja, pa nisam imao nikakvih problema.

9 godina
Hahah ni ja, čak me malo i nerviralo kad vidim da neko to klika :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Mislim da lazete kada kazete da nikada niste imali problema. Evo ja sam imao barem 5-6 puta situaciju da Windowsi ne mogu ucitati USB stik niti pristupiti i prepoznati fajlove te trazi checkiranje i formatiratiranje usb stik jer su ustanovili da nesto ne stima sa njime nakon sto je prethodno stik samo izvucen. Izvucen je jer ne jebe naredbu safely remove jer "nesto" i dalje koristi stik iako ga ne koristim niti po njemu bilo sta ceslja, a mrsko mi je gasiti pc radi toga. Ne desi se uvijek ali bude situacija pa dok se ne provjeri i formatira postane necitljiv za windows. Da nebi bilo ovo ono isproban stik i na drugom PCu i on prijavljuje istu poruku iako se taj pc i stik prvi puta "vide".
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
boxer kaže...
Mislim da lazete kada kazete da nikada niste imali problema. Evo ja sam imao barem 5-6 puta situaciju da Windowsi ne mogu ucitati USB stik niti pristupiti i prepoznati fajlove te trazi checkiranje i formatiratiranje usb stik jer su ustanovili da nesto ne stima sa njime nakon sto je prethodno stik samo izvucen. Izvucen je jer ne jebe naredbu safely remove jer "nesto" i dalje koristi stik iako ga ne koristim niti po njemu bilo sta ceslja, a mrsko mi je gasiti pc radi toga. Ne desi se uvijek ali bude situacija pa dok se ne provjeri i formatira postane necitljiv za windows. Da nebi bilo ovo ono isproban stik i na drugom PCu i on prijavljuje istu poruku iako se taj pc i stik prvi puta "vide".

Ja mislim da ti lazes jer ja nisam imao nikakvih problema....

Logika ti je vrhunska. Ti imas probleme i automatski oni koji nisu imali lazu.....

13 godina
boxer kaže...

Ako ti kaže da neko drugi koristi stick, a ti onda otvori "This PC" pa desnom tipkom na stick i opali mu eject... u većini slučajeva će ga "izbaciti" od prve a drugi eject je efikasan u 99% slučajeva :)

13 godina
error_666 kaže...

Ja bi te onda jako živcirao jer uvijek ali baš uvijek "odjavljujem stick" iz čistog razloga što ja više-manje uvijek isključim "Quick removal" jer počesto snimam hrpe sitnih fajlova na stick, a to  onda operaciju snimanja koja bez "Quick removal" završi za 10ak minuta sa uključenom tom opcijom nebi završila satima...a da ne spominjemo koliko se "troši" stick na kojem se za svaki snimljeni file ažuriraju sve fs tablice...

12 godina
Windows 10 - problemi

-kvar stikića je više stvar (ne)sreće i statisike.. no pod identičnim uvijetima opet statistika, jedostavno bolje šanse ima ako se pridržavamo procedure tj koristit safe..

moja preporuka, koristite safe, dok relano nema usporedivosti ali i loto listić je ista stvar pa se ljudi nadaju jackpotu, .. ako se može desiti jedno, može i drugo, ako je razlika uplatiti listić = safe remove.. zašto rizik, tj ista kategorija ljudi-vozača koji na skretanju-prestrojavanju (ne)daju žmigavac (pokazivač smijera..). Onaj tko ima tu naviku tako radi.. što je bolje? Dok se ništa ne desi nevažno, a kad se desi tad je kasno + upitno koliko je povezano ili kauzalno.

-dobra preporuka je koristiti safe, loša preporuka je raditi suprotno, .. forumaši bi se trebali suzdržati loših preporuka potencijalno loših posljedica...

1 0 hvala 0
13 godina
ihush kaže...

-kvar stikića je više stvar (ne)sreće i statisike.. no pod identičnim uvijetima opet statistika, jedostavno bolje šanse ima ako se pridržavamo procedure tj koristit safe..

moja preporuka, koristite safe, dok relano nema usporedivosti ali i loto listić je ista stvar pa se ljudi nadaju jackpotu, .. ako se može desiti jedno, može i drugo, ako je razlika uplatiti listić = safe remove.. zašto rizik, tj ista kategorija ljudi-vozača koji na skretanju-prestrojavanju (ne)daju žmigavac (pokazivač smijera..). Onaj tko ima tu naviku tako radi.. što je bolje? Dok se ništa ne desi nevažno, a kad se desi tad je kasno + upitno koliko je povezano ili kauzalno.

-dobra preporuka je koristiti safe, loša preporuka je raditi suprotno, .. forumaši bi se trebali suzdržati loših preporuka potencijalno loših posljedica...

A jbg, ako imaš uključen Quick removal onda je snimanje gotovo kada ti program kaže da je snimanje gotovo i onda se može vaditi stick i bez ejecta...

Kada je Quick removal isključen onda ako imaš dosta RAM-a sistem ubaci u cache što više toga da ti možeš nastaviti raditi na kompu šta hoćeš, a podaci se na stick snimaju u pozadini... e tu ga definitivno nije pametno izvlačiti dok ga ne odjaviš jer se u suprotnom svašta može dogoditi...

Ako snimaš velike fajlove bio Quick removal uključen ili ne, dođe ti ga više-manje isto što se tiče brzine snimanja, ali ako snimaš par tisuća komada veličine par kb, e, tu se skupi velika razlika u korist toga da se isključi Quick removal i koristi safe removal procedura...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 13:08 (Gnjavator).
12 godina
Iz mog iskustva, ako si ga stavil bez zaštite, quick removal je je jedina opcija.
morrisoN
2 godine
Gnjavator kaže...
error_666 kaže...

Ja bi te onda jako živcirao jer uvijek ali baš uvijek "odjavljujem stick" iz čistog razloga što ja više-manje uvijek isključim "Quick removal" jer počesto snimam hrpe sitnih fajlova na stick, a to  onda operaciju snimanja koja bez "Quick removal" završi za 10ak minuta sa uključenom tom opcijom nebi završila satima...a da ne spominjemo koliko se "troši" stick na kojem se za svaki snimljeni file ažuriraju sve fs tablice...

Trosenje? Koliko to produzava trajnost sticka? Kao da je stick ultra skup pa ga pazis i mazis.....

To je potrosna roba....

Puno se vi zamarate sa tim.....

12 godina

-kad bi to bilo tako (ili jednostavno..), na pola (ili ako odgovor nije 100% tad je netočan..) pa ću reći ne, nije tako.

-bilo bi tako da je samo keširanje, uključeno-isključeno i da je neki os tipa dos-a.. (i usporedbe s npr floppyjem, kad diodica prestane svijetliti možeš vaditi disk..).

-problemi, tj dodatno kao razlika zašto ovo gore nije ili nije 100% a 50% ne vrijedi kao ni 86%.. tj loto imamo manje šanse pa je i 1% negativne jednostavno nepotreban rizik.

.. jer, od viste, win koristi agresivno flash memoriju (tad kronični nedostatak rama.. prelaz s xp i prosječno 256-512mb na potrebnih 1-2gb.. kao minimum za normalan rad).

-tad svaki stikić koji ubodeš win provjeri za performanse (r/w) i ako je brz omogući takvo korištenje.. prva razlika.

-druga, antivirus.

-treća, automatika-preview.. keširanje, pa ne ovisiš ni o samom osu tj svaka app može zadržavti hendlove prema nekom fileu, mediaplayer preview, pdf, dok npr word automatski otvara temp$ file.. itd.

-sad jer rama ima dovoljno ms 'samo' taj dio odbacuje, što je kešli bekosrisno već duže vrijeme npr posljendjih 5god je minimum za računalo 4gb (nema s manje mbo..) a ms je ubio npr win2go jer ne želi... itd.

-možeš li bez? odgovor je kao za backup! .. možeš, dok se nešto ne desi.

edit:

ili prijeći cestu izvan piješačkog.. isto 'pravilo' ili 'rizik'.. tj nešto što se može ili ne mora ali je loše preporučiti, tj pravilo je da se preporuča sigurnost, sigurnije itd. ne ono drugo kao može se...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 13:37 (ihush).
13 godina
Posmatrač kaže...

Logika ti je vrhunska. Ti imas probleme i automatski oni koji nisu imali lazu.....

To je toliko normalna pojava i dešava se da upućuje da lažete kako nikada niste naišli na to.

Čisto za nepovjeravati, no i da ne lažete, opet postoje povremeni problemi na koje upućujete da ne postoje...Što bi to trebalo značiti? 

Gnjavator kaže...

Ako ti kaže da neko drugi koristi stick, a ti onda otvori "This PC" pa desnom tipkom na stick i opali mu eject... u većini slučajeva će ga "izbaciti" od prve a drugi eject je efikasan u 99% slučajeva :)

Naravno često to upali, no nekada nereagira ni na to kao da ima zadršku da obavi naredbu.  

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
8 godina
Windows 10 - problemi

Meni se nakon zadnjeg win updatea pc poceo sumanuto ponasat,skoro svaki program/igru koje sam probao pokrenut se instant zatvarao....prooguglao malo i nazalost spadam u onu sacicu jadnika koje je to zadesilo.

Morao clean install ostao bez svega,i sad lagano sve skidat opet....

Sva sreca da imam Ps5 i XsX pa mi realno pc niti ne treba....osim za WOW koji trenutno ne igram.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
boxer kaže...
Posmatrač kaže...

To je toliko normalna pojava i dešava se da upućuje da lažete kako nikada niste naišli na to.

Čisto za nepovjeravati, no i da ne lažete, opet postoje povremeni problemi na koje upućujete da ne postoje...Što bi to trebalo značiti? 

Prvo ti ne znas da li neko laze ili ne nego samo mozes pretpostaviti iako ni u ludilu ne mozes smisliti razlog zasto bih npr ja lagao jer ne neavodim nista sto bih reklamirao laganjem.

Drugo nisi ti centar svijeta i nije tvoje iskustvo jedino niti ultimativno istinito. Ja nikad nisam imao problema a ti misli sta god hoces. Bio si u bloku, kliknuo sam iz znatizelje na tvoj post a sad si me podsjetio zasto si bio u bloku ;)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice