Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.422.134
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Milka30 kaže...
BlackMoon kaže...
Milka30 kaže...

Na Win 10 imam dva acc,jedan moj (administratorski,sa PIN-om) i jedan sinov,bez lozinke/pina.

Problem nastaje kada se pali računalo,odmah se ulogira njegov acc,umjesto da mi se ponudi opcija da se bira acc.

Kako napraviti da me prilikom svakoga pokretanja upita koji želim acc odabrati(barem je to tako uvjek bilo na svim Windowsima do sada)?

 Run-control userpasswords2, odznači da ti se logira bez lozinke i kad dobiješ login screen odrediš na koji ćeš se logirati. Ili, ako želiš da se oba računa podižu bez utipkavanja lozinki, skini sinovom admin ovlasti i morao bi ti prvo logirati ovaj adminstratorski. Treća opcija ti je probati s ovim programčićem urediti prioritet logiranja. Imaj na umu da računi ne smiju imati iste lozinke.

 Evo mene opet.

 

Gore citirani problem je rijesen stavljanjem lozinke na sinov acc (odmah napominjem da njegov acc nije admin).

No sada imam "problem" koji mi se javlja prilikom gašenja kompa.Javlja mi se poruka da priliko gasenja mogu unistiti podatke,save-s,koje nisu sacuvane na drugome acc,te da bih trebao zatvoriti sve aplikacije koje su pokrenute na njemu.

Iako prilikom paljenja niti se ne logiram na njegov acc,ispada da je taj njegov acc itekako aktivan,te da rade njegovi programi u pozadini.

Moze li se to ikako rijesiti?

 Kad se koristi taj sinov acc, nakon korištenja se treba s njega odlogirati, a ne samo ulogirati na tvoj (bez odlogiranja s njegovog).

morrisoN
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...
Milka30 kaže...
BlackMoon kaže...
Milka30 kaže...

Na Win 10 imam dva acc,jedan moj (administratorski,sa PIN-om) i jedan sinov,bez lozinke/pina.

Problem nastaje kada se pali računalo,odmah se ulogira njegov acc,umjesto da mi se ponudi opcija da se bira acc.

Kako napraviti da me prilikom svakoga pokretanja upita koji želim acc odabrati(barem je to tako uvjek bilo na svim Windowsima do sada)?

 Run-control userpasswords2, odznači da ti se logira bez lozinke i kad dobiješ login screen odrediš na koji ćeš se logirati. Ili, ako želiš da se oba računa podižu bez utipkavanja lozinki, skini sinovom admin ovlasti i morao bi ti prvo logirati ovaj adminstratorski. Treća opcija ti je probati s ovim programčićem urediti prioritet logiranja. Imaj na umu da računi ne smiju imati iste lozinke.

 Evo mene opet.

 

Gore citirani problem je rijesen stavljanjem lozinke na sinov acc (odmah napominjem da njegov acc nije admin).

No sada imam "problem" koji mi se javlja prilikom gašenja kompa.Javlja mi se poruka da priliko gasenja mogu unistiti podatke,save-s,koje nisu sacuvane na drugome acc,te da bih trebao zatvoriti sve aplikacije koje su pokrenute na njemu.

Iako prilikom paljenja niti se ne logiram na njegov acc,ispada da je taj njegov acc itekako aktivan,te da rade njegovi programi u pozadini.

Moze li se to ikako rijesiti?

 Kad se koristi taj sinov acc, nakon korištenja se treba s njega odlogirati, a ne samo ulogirati na tvoj (bez odlogiranja s njegovog).

Namjerno sam prvo podvukao,a sada i boldao,da se niti ne logiram na njegov acc,jer sam imao osjecaj da ce netko to reci.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Nakon instalacije windowsa na laptopu i prijave na microsoft account i logiranjem na onedrive, očekivao sam da će se svi podaci sa onedrivea downloadati lokalno na laptop, no nisu, samo ima popis fajlova, al ne znam jel su lokalno na laptopu. Jel to tako treba biti? U postavkama onedrivea, pod opcijom choose folders, sve je označeno onom plavom kvačicom, make all files available, a u exploreru pod tab-om status, sve je pod onom ikonom cloud, dok na desktop pc-u, pod tom istom opcijom u exploreru je sve označeno zelenom kvačicom, znači svi fajlovi su lokalno i na disku. Zašto to nije tako i na laptopu?? Zna netko neki savjet.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 19:06 (sage).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima li netko linkic od kog uzet windows 10 pro key sa ebaya ? Sad trazim i nisam nasao niti jednog prodavatelja da ima neke dobre i malo vece ocjene... Zadnji put sam ga uzeo za 2$, no tog prodavatelja vise nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
hahhaajaads kaže...

Ima li netko linkic od kog uzet windows 10 pro key sa ebaya ? Sad trazim i nisam nasao niti jednog prodavatelja da ima neke dobre i malo vece ocjene... Zadnji put sam ga uzeo za 2$, no tog prodavatelja vise nema.

Uzmi najjeftiniji koji nađeš i gledaj da je prodavač označen kao "top seller".

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...

Ima li netko linkic od kog uzet windows 10 pro key sa ebaya ? Sad trazim i nisam nasao niti jednog prodavatelja da ima neke dobre i malo vece ocjene... Zadnji put sam ga uzeo za 2$, no tog prodavatelja vise nema.

Uzmi najjeftiniji koji nađeš i gledaj da je prodavač označen kao "top seller".

 Mislio sam no vjerovatno su svi neki fake sa fejk plusevima, nit prvi nit zadnji. Mislim nije bed 2-3$, no na kraju mi je andy.cro nasao jos bolje rjesenje za koje nisam znao. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Nakon instalacije windowsa na laptopu i prijave na microsoft account i logiranjem na onedrive, očekivao sam da će se svi podaci sa onedrivea downloadati lokalno na laptop, no nisu, samo ima popis fajlova, al ne znam jel su lokalno na laptopu. Jel to tako treba biti? U postavkama onedrivea, pod opcijom choose folders, sve je označeno onom plavom kvačicom, make all files available, a u exploreru pod tab-om status, sve je pod onom ikonom cloud, dok na desktop pc-u, pod tom istom opcijom u exploreru je sve označeno zelenom kvačicom, znači svi fajlovi su lokalno i na disku. Zašto to nije tako i na laptopu?? Zna netko neki savjet.

 

morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Probat ću isključiti tu opciju. Na desktopu je ta opcija uključena, al fajlovi su prisutni na disku. Doduše taj windows je instaliran prije par godina, pa možda ni nije tad bilo te opcije u onedriveu.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Na novoj instalaciji windowsa 20H2 sam instalirao samo par programa, chrome, Mozilla, brave browser i crucial executive manager.

Nakon toga napravio sfc /verifyonly i dobijem grešku nakon skeniranja sfc-a, ovu sa linka dolje,

https://tipsmake.com/the-sfc-scannow-tool-is-disproportionate-by-a-silly-error-after-updating-the-new-windows-10-version

Ovdje sam pronašao kako to popraviti.

https://support.microsoft.com/en-us/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

Da li je ok prvo probat sfc /scannow ili ono drugo DISM i je li potrebno ponovno raditi reinstalaciju windowsa zbog te greške?

Ne razumijem zašto se to dogodilo, a windows je tek instaliran i samo par programa instalirano, plus naravno windows update. Isti slučaj je i na desktop pc-u, kao i na laptopu.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Na novoj instalaciji windowsa 20H2 sam instalirao samo par programa, chrome, Mozilla, brave browser i crucial executive manager.

Nakon toga napravio sfc /verifyonly i dobijem grešku nakon skeniranja sfc-a, ovu sa linka dolje,

https://tipsmake.com/the-sfc-scannow-tool-is-disproportionate-by-a-silly-error-after-updating-the-new-windows-10-version

Ovdje sam pronašao kako to popraviti.

https://support.microsoft.com/en-us/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

Da li je ok prvo probat sfc /scannow ili ono drugo DISM i je li potrebno ponovno raditi reinstalaciju windowsa zbog te greške?

Ne razumijem zašto se to dogodilo, a windows je tek instaliran i samo par programa instalirano, plus naravno windows update. Isti slučaj je i na desktop pc-u, kao i na laptopu.

 Ne zabrinjavaj se previše...

Pa sve ti piše u linku kojeg si dao:

 

"The files used for Windows Defender's PowerShell module placed in the % windir% System32WindowsPowerShellv1.0 folderModulesDefender are part of the Windows image. These files are catalog-signed. However, the management component of Windows Defender now has an update channel in addition to the new band. This channel replaces the original files with updated versions that are signed by using the Microsoft certificate trusted by the Windows operating system. Because of this change, the SFC flagged incorrectly that the newly updated files were inappropriate '.

  1. A new error on Windows 10 caused a significant slowdown in shutdown speed and a temporary fix

Thus while waiting for Microsoft to correct the error (the error correction process is being implemented), Windows 10 users should best ignore the SFC error messages for those files that are marked incorrectly. It is expected that this error will be thoroughly fixed in the next Windows update."

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 17:41 (andi.cro).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ok. Jel bolje odnosno šta sad prvo probat. Sfc /scannow ili DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ne kazem da je to univerzalna istina ili pravilo , ali navedene naredbe su se u mom slučaju pokazale samo čistim gubljenjem vremena . 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Taj post gore gdje govori da je windows defender uzrok tih problema je star preko godinu i pol.
Jesu naredbe uzaludne, al moraš po 2-3 puta isto napraviti da bi uspjelo. Sjećam se to sam radio još na verziji 1511, (bio je i ima još tutorial, na tenforums), al mi ovo sad nije jasno nikako. Nova instalacija, par programa instalirano i već te greške. Tamo gore s linka microsoft stranice kaže prvo treba probat sa Dism.exe, a na tenforums tutorial, jest da je star 5 godina, ide prvo sfc /scannow.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 5:29 (sage).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Je li 20H2 instaliran od nule ili kao nadogradnja?
Je li skinut MCT-om sa službenog izvora?
Je li trenutna instalacija aktivirana i na koji način?
Da li su nakon instalacije dodatno instalirani ikakvi driveri? Ako jesu, da su to odradili Windowsi kroz update ili su instalirani ručno, sa stranica proizvođača hardwarea?
morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
..
Jesu naredbe uzaludne, al moraš po 2-3 puta isto napraviti da bi uspjelo..

 -da, ako ti javi grešku (i popravke..) ponavljaš dok greške nema, recimo 2x..

-install medij treba biti priključen (s njega vuče ispravne fileove ako je potrebno).

-sve se stalno mijenja, post od prije 6mj je već 'nevažeći'... jer su polugodišnji ciklusi-izmjene, npr u h2 je onemogućena PS skripta (mjerenje boot-timea) koja je do sad radila (na svim winver, 7-nadalje..) jer postoje izmjene u reg.. daleko više nego što se vidi u win (skriveno od juzera)..

 

-ako nemaš problema u radu, ignoriraj :) proći će nekim updateom ili neće.. ako su povezani s browserima koje si natrpao, možda njihov update fixa itd..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ovako, 20H2 je instaliran od nule. Skinut MCT-om sa službenog izvora, aktivacija je prošla automatski, jel je već prije aktiviran windows na ta dva računala. Svi driveri instalirani preko windows updatea. Danas sam probao sfc /scannow i iz prve je sve popravio. Nisam ima windows medij priključen dok je sfc vrtio svoje. Na laptopu ću probati onu DISM.exe naredbu i dobro, a na desktopu budem instalirao opet od nule windows 10 20H2, pa javim nakon toga šta bude.
Edit: nova čista instalacija win 10 20H2 na desktopu bez i jednog instaliranog programa i nakon sfc verifyonly isto error. Sfc scannow popravi stvar odmah.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 12:21 (sage).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kratko pitanje, prije 3 god sam kupio laptop koji je dosao sa Win10 i sad sam uzeo novi bez Windowsa pa me zanima jel moguce nekako prebaciti licencu sa starog na novi laptop?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-formalno ne.. ali zašo bi to radio? win10 radi bez aktivacije, normalno, ako ti smeta onemogućena customizacija pribaviš licencu i aktiviraš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Zapravo me najvise smeta poruke u donjem desnom kutu ekrana 

 

A nabavit kod stvarno nije problem, 20ak eura dode, ali opet ako mogu dobit sa starog laptopa, zasto ne? Mada, ako ne postoji neki jednostavni nacin, za 20eur mi se ne da ici kroz ove "neformalne". U svakom slucaju, hvala na odgovoru!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

ovisi o tipu licence, oem-retail, ovisi o načinu aktivacije i povezanosti mbo-id ili user-login-online.. tj može se, ali za obične juzere prekomplicirano + moraš deaktivirati na starom računalu i sl. dok su cijene 2-3€ ne 20.. tj 20kn pa ne vidim poseban razlog zašto se mučiti :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Danas sam isao napraviti clean instalaciju windowsa 10, skinuo sam windows 10 tool,stavio na usb, kad ono uopce nema opciju da mogu odabrati verziju windowsa. Prije sam mogao odabrati pro,enterprise, education,home. 

Sad on automatski instalira samo home, zelim pro jer imam tamo key ali neznam kako instalirati pro verziju kad mi uopce ne nudi opciju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 15:46 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Onda moraš skinuti novi Windows po mogućstvu odavde https://uupdump.ml/ Izabereš koji hoćeš i ja koristim samo Pro verziju i skidam odatle. Dobijaš apdejtovan Windows i taj script koji skineš će ti sam napraviti Iso koga staviš na flešku i on će ti automatski instalirati pro....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
CPU kaže...

Danas sam isao napraviti clean instalaciju windowsa 10, skinuo sam windows 10 tool,stavio na usb, kad ono uopce nema opciju da mogu odabrati verziju windowsa. Prije sam mogao odabrati pro,enterprise, education,home. 

Sad on automatski instalira samo home, zelim pro jer imam tamo key ali neznam kako instalirati pro verziju kad mi uopce ne nudi opciju.

Media Creation Tool više ne nudi verziju na odabir jer ISO koji se koristi za izradu bootbilnog USB-a sadrži dvije verzije u sebi—Home i Pro. Dakle, normalno napraviš bootabilni USB, te će te prilikom instalacije pitati koju verziju želiš instalirati. Ti si očito, prilikom instalacije, klikao Next cijelo vrijeme bez čitanja, pa ti je zato promaklo i instalirala ti se Home verzija.

 

Pokreni ponovno instalaciju i ovaj puta pažljivo čitaj.

Talaba kaže...

Onda moraš skinuti novi Windows po mogućstvu odavde https://uupdump.ml/ Izabereš koji hoćeš i ja koristim samo Pro verziju i skidam odatle. Dobijaš apdejtovan Windows i taj script koji skineš će ti sam napraviti Iso koga staviš na flešku i on će ti automatski instalirati pro....

Ne mora. ISO s koji MCT radi bootabilni USB sadrži i Home i Pro verziju u sebi. Kolega nije čitao prilikom instalacije nego je samo klikao Next, a budući da je Home verzija prva ponuđena pri instalaciji, tako se i našao s istom na kraju.

 

Next, next, next... tako se Windows ne instalira...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 16:28 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
CPU kaže...

Danas sam isao napraviti clean instalaciju windowsa 10, skinuo sam windows 10 tool,stavio na usb, kad ono uopce nema opciju da mogu odabrati verziju windowsa. Prije sam mogao odabrati pro,enterprise, education,home. 

Sad on automatski instalira samo home, zelim pro jer imam tamo key ali neznam kako instalirati pro verziju kad mi uopce ne nudi opciju.

Media Creation Tool više ne nudi verziju na odabir jer ISO koji se koristi za izradu bootbilnog USB-a sadrži dvije verzije u sebi—Home i Pro. Dakle, normalno napraviš bootabilni USB, te će te prilikom instalacije pitati koju verziju želiš instalirati. Ti si očito, prilikom instalacije, klikao Next cijelo vrijeme bez čitanja, pa ti je zato promaklo i instalirala ti se Home verzija.

 

Pokreni ponovno instalaciju i ovaj puta pažljivo čitaj.

Talaba kaže...

Onda moraš skinuti novi Windows po mogućstvu odavde https://uupdump.ml/ Izabereš koji hoćeš i ja koristim samo Pro verziju i skidam odatle. Dobijaš apdejtovan Windows i taj script koji skineš će ti sam napraviti Iso koga staviš na flešku i on će ti automatski instalirati pro....

Ne mora. ISO s koji MCT radi bootabilni USB sadrži i Home i Pro verziju u sebi. Kolega nije čitao prilikom instalacije nego je samo klikao Next, a budući da je Home verzija prva ponuđena pri instalaciji, tako se i našao s istom na kraju.

 

Next, next, next... tako se Windows ne instalira...

 Jeli mislis na da mi promaklo prilikom kreiranja ISO datoteke na USB ili prilikom same instacije na komp?? Sad sam nekoliko puta ponovo pokrenuo instalaciju i nigdje mi ne nudi opciju za PRO verziju. Gdje grijesim??

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 16:29 (CPU).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
CPU kaže...
Marko :D kaže...
CPU kaže...

Danas sam isao napraviti clean instalaciju windowsa 10, skinuo sam windows 10 tool,stavio na usb, kad ono uopce nema opciju da mogu odabrati verziju windowsa. Prije sam mogao odabrati pro,enterprise, education,home. 

Sad on automatski instalira samo home, zelim pro jer imam tamo key ali neznam kako instalirati pro verziju kad mi uopce ne nudi opciju.

Media Creation Tool više ne nudi verziju na odabir jer ISO koji se koristi za izradu bootbilnog USB-a sadrži dvije verzije u sebi—Home i Pro. Dakle, normalno napraviš bootabilni USB, te će te prilikom instalacije pitati koju verziju želiš instalirati. Ti si očito, prilikom instalacije, klikao Next cijelo vrijeme bez čitanja, pa ti je zato promaklo i instalirala ti se Home verzija.

 

Pokreni ponovno instalaciju i ovaj puta pažljivo čitaj.

Talaba kaže...

Onda moraš skinuti novi Windows po mogućstvu odavde https://uupdump.ml/ Izabereš koji hoćeš i ja koristim samo Pro verziju i skidam odatle. Dobijaš apdejtovan Windows i taj script koji skineš će ti sam napraviti Iso koga staviš na flešku i on će ti automatski instalirati pro....

Ne mora. ISO s koji MCT radi bootabilni USB sadrži i Home i Pro verziju u sebi. Kolega nije čitao prilikom instalacije nego je samo klikao Next, a budući da je Home verzija prva ponuđena pri instalaciji, tako se i našao s istom na kraju.

 

Next, next, next... tako se Windows ne instalira...

 Jeli mislis na da mi promaklo prilikom kreiranja ISO datoteke na USB ili prilikom same instacije na komp?? Sad sam nekoliko puta ponovo pokrenuo instalaciju i nigdje mi ne nudi opciju za PRO verziju. Gdje grijesim??

Prilikom instalacije na računalo, nije ti se pojavio ovakav prozor? Inače, Microsoft više ne izdaje posebno Home, posebno Pro ISO slike, sada je sve u jednoj, kao što sam i rekao.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 16:37 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
CPU kaže...
Marko :D kaže...
CPU kaže...

Danas sam isao napraviti clean instalaciju windowsa 10, skinuo sam windows 10 tool,stavio na usb, kad ono uopce nema opciju da mogu odabrati verziju windowsa. Prije sam mogao odabrati pro,enterprise, education,home. 

Sad on automatski instalira samo home, zelim pro jer imam tamo key ali neznam kako instalirati pro verziju kad mi uopce ne nudi opciju.

Media Creation Tool više ne nudi verziju na odabir jer ISO koji se koristi za izradu bootbilnog USB-a sadrži dvije verzije u sebi—Home i Pro. Dakle, normalno napraviš bootabilni USB, te će te prilikom instalacije pitati koju verziju želiš instalirati. Ti si očito, prilikom instalacije, klikao Next cijelo vrijeme bez čitanja, pa ti je zato promaklo i instalirala ti se Home verzija.

 

Pokreni ponovno instalaciju i ovaj puta pažljivo čitaj.

Talaba kaže...

Onda moraš skinuti novi Windows po mogućstvu odavde https://uupdump.ml/ Izabereš koji hoćeš i ja koristim samo Pro verziju i skidam odatle. Dobijaš apdejtovan Windows i taj script koji skineš će ti sam napraviti Iso koga staviš na flešku i on će ti automatski instalirati pro....

Ne mora. ISO s koji MCT radi bootabilni USB sadrži i Home i Pro verziju u sebi. Kolega nije čitao prilikom instalacije nego je samo klikao Next, a budući da je Home verzija prva ponuđena pri instalaciji, tako se i našao s istom na kraju.

 

Next, next, next... tako se Windows ne instalira...

 Jeli mislis na da mi promaklo prilikom kreiranja ISO datoteke na USB ili prilikom same instacije na komp?? Sad sam nekoliko puta ponovo pokrenuo instalaciju i nigdje mi ne nudi opciju za PRO verziju. Gdje grijesim??

Prilikom instalacije na računalo. Dakle, trebao ti se pojaviti sljedeći prozor u kojem ti se nudi verzija za instalaciju.

 Toga kod mene nema.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

U tom slučaju, probaj ovo.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
CPU kaže...

Danas sam isao napraviti clean instalaciju windowsa 10, skinuo sam windows 10 tool,stavio na usb, kad ono uopce nema opciju da mogu odabrati verziju windowsa. Prije sam mogao odabrati pro,enterprise, education,home. 

Sad on automatski instalira samo home, zelim pro jer imam tamo key ali neznam kako instalirati pro verziju kad mi uopce ne nudi opciju.

 Ja san ima Home verziju, iša san na promjenu ključa, ubacio ključ za Pro verziju, windowsi su nešto vrtili, restart i sad imam Pro verziju.

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
CPU kaže...

Danas sam isao napraviti clean instalaciju windowsa 10, skinuo sam windows 10 tool,stavio na usb, kad ono uopce nema opciju da mogu odabrati verziju windowsa. Prije sam mogao odabrati pro,enterprise, education,home. 

Sad on automatski instalira samo home, zelim pro jer imam tamo key ali neznam kako instalirati pro verziju kad mi uopce ne nudi opciju.

 -ne.. negdje si zalutao, tj tko zna koji alat i izvor koristiš, jer normalan mctool skida normalnu home-pro-edu i uopće ne nudi ent jer to nije verzija za juzere i nije tako dostupna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 21:29 (ihush).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
CPU kaže...

Danas sam isao napraviti clean instalaciju windowsa 10, skinuo sam windows 10 tool,stavio na usb, kad ono uopce nema opciju da mogu odabrati verziju windowsa. Prije sam mogao odabrati pro,enterprise, education,home. 

Sad on automatski instalira samo home, zelim pro jer imam tamo key ali neznam kako instalirati pro verziju kad mi uopce ne nudi opciju.

 -ne.. negdje si zalutao, tj tko zna koji alat i izvor koristiš, jer normalan mctool skida normalnu home-pro-edu i uopće ne nudi ent jer to nije verzija za juzere i nije tako dostupna.

 Nemam gdje zalutati, imam windows 10 4godine, koristim ga svaki dan. Instalirao sam preko 40 puta samo windows 10 i stavljao na USB. Skinem sa official microsoft stranice "media creation tool" i on mi sve napravi na sticku. Stvar je u tome što je brend računalo Lenovo i tu mi pravi problem, dok sam isti stick ubacio u drugi komp sa Asus pločom, bez ikakvih problema mi je otvorio prozor gdje biram koju verziju windowsa želim instalirat. Kod Lenovo sa njihovom matičnom pločom jednostavno preskoči taj korak nije mi jasno iz kojeg razloga. Problem sam riješio na način da sam instalirao windows preko Asus ploče i samo taj ssd ubacio u Lenovo i bez ikakvih problema radi, povukao je svoje drivere. Nikad mi se to do sad nije dogodilo, ali eto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 23:36 (CPU).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice