Win 7 problem- nece da boot-a

poruka: 16
|
čitano: 5.717
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

Pozdrav svima.. nakon sto ubacim cd  na kojem je win 7 i postavim da boot-a s cd-a na ekranu mi izbaci ovu poruku ( slika ) da li neko zna o cemu je rijec i koje je rjesenje ovog problema ako nije u pitanju neki kvar... Hvala unaprijed 

slika slika
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

Za početak isključi miša i tipkovnicu pa startaj. Javi rezultat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

cd-e ili cd-rom ti ne cita dobro tj u banani je jedno od toga dva...snimaj s drugog!LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

U pitanju je Laptop toshiba satellite l750 ...  u device manageru mi pise da su instalirani driveri za cd-room Poz 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

cd ne valja ili cdrom slabo cita na to sam mislio probaj s drugog cdea...:-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

Probat cu i to ma da je moj prijatelj s istog cd-a na prije 3 dana instaliro normalno i sve mu dobro radi .. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

Vrati BIOS na default. Eventualno u BIOS-u isključi CD/DVD  i pokušaj boot sa USB-a ako bude dopustio. Pokušaj i live cd Linuxa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 problem- nece da boot-a

Nemam sta ni vratit u biosu jer nista nisam mijenjo osim tog sta ce prvo boot-at laptop.. nemam opcije za boot s usb-a  barem koliko sam ja vidio... jedina opcija mi je sa cd-a ali ocigledno imam problem 

12 godina
protjeran
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

uff, nebitno dali ti je cd-e radio kod frenda, da ti objasnim cd-eji se nekada jako ugriju tokom vrtnje pogotovo na laptopima i dode do kemijske promijene u njemu i jednostavno vise ne radi jednostavno...evo meni se nedavno to desilo frend mi je na 3 laptopa instalirao win7 ja doso doma s cdeom i ne radi...:-)LP nadam se da je to..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 problem- nece da boot-a

ajde nabavim cd- pa javim.. sve je moguce, i ako neko ima slican problem neka napise kako ga rijesio 

13 godina
neaktivan
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

Problem nisam rijesio nije do cd-a 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

Pokušaj Ubuntu Live CD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

Jesi li pokušavao ući u safe mode? Ako nisi pokušaj, ako uđe samo restartaj onda bi trbao da radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 problem- nece da boot-a

prijatelju meni radi laptop sve normalno al potrebno je instalirat novi sistem jer imam nekih problema koje ne mogu rijesit bez dizanja novog sistema.. a taj ubuntu ? nisam upoznat s njim mozes pojasnit malo 

14 godina
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

To je jedna verzija Linux operativnog sistema koji je besplatan i veoma moćan. Po meni je rame uz rame Windows-u ako ne i bolji ali sad nećemo o tome. Naime image skineš sa ovog linka  http://www.ubuntu.com/ spržiš na CD pomoću InfraRecorder-a http://infrarecorder.org/ i boot-aš disk. Prati upute, ustvari samo će te pitati da li želiš da probaš (Try) Ubuntu ili da ga instaliraš na HDD. Ti ćeš naravno probati i u ovom slučaju kompletan OS se diže sa CD-a i ima moćan set alata kojima možeš testirati hardware, formatirati sve što Windows nikada neće moći itd. Ako komjuter uredno radi pod Linux-om odmah znaš da problem nije hardverske prirode. Također možeš ga iskoristiti za spašavanje podataka i slično.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 23:53 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Win 7 problem- nece da boot-a

U sličnoj temi se čovjek javio da je probelm bio u dvd-u.

Možda je to i tvoj slučaj!

Ako nije, live linux je svakako dobro rješenje.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice