Vista je zakon!

poruka: 58
|
čitano: 8.688
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

OK, za početak da bude jasno, mislim da je vista najveća hrpa bloatware-a ikad izašla na vidjelo od WinME, ali ovo je sad stvarno previše.

Kako se kaže, kad podjeliš muku sa drugima lakše ti je pa sad :)

 

Imam doma par računala, i ono na kojemu radim mora imat instaliranu Vistu X64 - SP1 jer imam par programa koji rade bolje u 64-bita. I sad, nakon nekih 6 mjeseci uspori mi se malo računalo, pa ja pomislim jednu večer da ću nabrzinu reinstalirat, koliko vremena mogu izgubit, možda sat-dva.

 

I tako backupiram sve, za svaki slučaj stavim na stick sve drivere, vista ima sve u sebi, ali kazem ja nikad se ne zna. Ubacim DVD koji sam napravio u vLite-u i krenem instalirat. Sve se pokrene, kad ono odjednom "Vista cannot find any drives to install, please load the device drivers". OK, toga nije bilo prije, ali nema problema, imam stick, ubacim. Imam drivere za Gigabyte-ov kontroler, skinuo friške intelove SATA drivere i još jedne da dodatni PCI-E kontroler... učitam ja sve to, ali setup ne mrda. Još uvijek prigovara da nema diskova.

 

Meni sve to čudno, jer kad odem u "browse" pokaže mi sve diskove spojene na računalo OSIM ova 3 VRaptora koja imam u RAID-u na koje pokušavam instalirat windowse.

Dobro ja sad već živčan tražim neke starije drivere, i nekako mi od 10-ak isprobanih krene dalje setup. Ja sav sretan pustim to da odradi svoj posao, i nakon prvog restarta - blue screen. "Windows cannot find iastor.sys" .

 

Ok, sad sav već totalno živčan, idem probat instalaciju sa orginalnog Vista DVD-a -> Ništa, ista priča.

Ubacim XP SP2 fore radi, i loadam iste SATA drivere, sve radi... sad sam već lud... mislim tko tu koga zaje**va? Odustanem od XP setupa, vidim da sve radi znači problem je u visti, disejblam Gigabyte-ov AHCI... razbijem RAID i prebacim sve diskove u "Legacy IDE". Sad si mislim, dobro bit će malo sporije ali barem da se rješim toga.

 

Da, naravno. Opet ista priča sa driverima... koji god driver loadam, nema šanse da ide dalje u setup. Mislim si ja, možda da probam odspojit PCI-E kontroler... i kad ono vista krene dalje. Ja opet se prerano poveselim. Vratim raptore u RAID, sav sretan konačno da to instaliram. Ali vista ima još jedno iznenađenje za mene "Please make sure that you have the RAID controller enabled in your BIOS, windows cannot install on this partition"

 

Baca tu poruku na ove diskove u RAID-u, dok na sve ostale ne prigovara. I jednostavno setup ne ide dalje. Šta sam mjenjao od zadnje reinstalacije? dodao PCI-E kontroler i flashao BIOS... ali ne može bit do BIOS-a, kad XP setup radi bez greške.Čak sam i probao instalirat XP do kraja da vidim ako će i to zezat.

Dobro, idem probat, vratim stari BIOS, opet ista priča.

 

Skinem sve moguće BIOS-e sa stranice od Gigabyte-a, i probavam ih jedan po jedan... kad konačno, posljednja BETA verzija biosa proradi, vista mi dozvoli da instaliram i evo. sad sam sretan kao nova godina.

 

Sad ponavljam, za sve koji se dvoume da li da instaliraju vistu ili ne.. DEFINITIVNO DA.. zar si želite uskratit ovakva zadovoljstva u životu? Instalacija XP-a od 10ak minuta vam je prekratka? Uzmite vistu i izgubite jedan dan života na pokretanje beskorisnog napuhanog skina za XP.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista je zakon!

zbilja mi te žao... htio bi ti pomoći, ali nisam nikad instalirao Vistu... neznam što propuštam...

Gateway P-7807u 17" WXGA+ / Intel Core 2 Duo P8600 2.4GHz / 4GB DDR3 RAM / 320GB 7200RPM HD / GeForce 9800M GTS
16 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

to su te male radosti.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vista je zakon!

Neznam što da ti kažem, bacim nutra dvd (modificirana Vista), vratim se za 10 min i čeka me Vista x64 desktop. Ništa ne moram dirati, sve je instalirano, sve je spremno za rad. Očito je tvoja kombinacija Hardware-a kriva. Iste probleme sam ja imao na staroj konfi i sa win XP-om. Nije htio instalirati RAID drivere s diskete ni za miloga Boga. Kad sam konačno uspio instalirati to (bilo je malo više od jednog dana zajebancije), uopće se više nisam usudio dirati XP slijedeće 3 godine (od straha ponovne instalacije). I na tu staru konfu sam isto bacio i Vistu koja se onda instalirala bez problema, ali u radu je bilo dosta muke i rušenja, očito loša kombinacija hardware-a....

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

prvi put cujem za ovakva s**nja, instalirao sam vistu na 15 kompjutera minimalno i nikad ni p od problema, a kamoli ovakve vrste. pa ako si toliko protiv viste instaliraj si mocni xp x64 pa ces tek onda vidit sta su problemi

Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Vista je zakon!

da nisi zezno instalacijski cd/dvd ?????

makni trojicu, ostavi jedan hard i instaliraj...

xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

Pa to i mene muči... reinstalirao sam vistu na baš to računalo preko 4 puta... i sad prvi put problemi. A i nije mi prvi put da se srećem sa problemima prilikom instalacije vista... očito ja imam više sreće od većine :D

A xp-64 je ZAKON (barem meni) :D ...  Preselio sam se na vistu iz jedinog razloga što smo u firmi prešli, pa moram i ja doma koristit iste programe. Svejedno vrtim XP-64 u VM za neke poslove.

 

Ma kad sam vidio da neće instalirao sam sa orginalnog DVD-a, i opet ništa... samo ono što me najviše mučilo je kad sam SVE dodatne kontrolere odspojio i ova 3 diska prebacio u "Legacy" svejedno nije radilo... a moralo je.

 

Ma... sad sam sve rješio, ali samo sam htio podjelit patnju sa kolegama na forumu :D :D

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

neznam sta da kazem, ocito nemamo ista iskustva. ja sam prije koristio xp x64 i problemima nije bilo nikad kraja (najobicniji driver za mobitel nije se mogao nac), a sada kako koristim vistu ultimate x64 sp1 sve se instalira bez moje intervencije. samo uradim cistu instalaciju, pa sp1, pa windows update sve po redu (isti nadje drivere za webcam, skener i printer ukoliko nisu implementirani u instalaciju) i to je to... BSOD nisam vidio u vise od godinu dana koristenja, reset bez razloga nikad nisam primirisao, not responding se dogadja samo sa programima u fazi testiranja... uglavnom, kako je rekao kolega gore, nekompatibilan hardware valjda... puno srece u buducim instalacijamaNamigiva

Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vista je zakon!

Svašta... Nemaš sreće i to bi bilo to.

 

Instalirao sam Vistu x64 na 6-7 različitih računala do sada, uključujući i MacBook PRO, nikada nikakvih problema.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

Instalirao sam Vistu na RAID 0 bez problema, samo nisam dobio driver na CD-u od matične ( isto Gigabyte ) nego sam ga skinuo sa inerneta.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Vista je zakon!

fest s**nje od OS-a je Vista bilo 32 bilo 64... imam ju doduše jer mi se neda vraćat na XP, ali ju proklinjem svaki dan... strašnoooo

Nema bombe do napalm bombe.. Dual Core 6550; 8800 GTS 640mb, 4 gb, bla bla
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

Evo primjetih još 2 nove stvari u ovoj instalaciji...

 

1. Vista ne pamti niti jedan izgled foldera koji podesim, ja preferiram imat sve na "List", ali me vista uredno ignorira i stavlja sve na one svoje glupe large ikone

 

2. Kopiranje preko mreže je katastrofa, ali samo u određenim uvijetima. Kad niti jedan program ne radi, znači samo kopiranje onda je tu negdje oko 90-ak MB/s, ali ako pokrenem BILO KOJI program brzina prijenosa preko mreže padne u sekundi na 10MB/s.

Čisto fore radi pokrenuh kopiranje jednog fajla od nekih 35GB, i u startu sve super, oko 100MB/s, i onda za probu pokrećem redom i gasim, winamp, notepad, calculator. Svaki put kad jedan od tih programa radi prijenos je 10MB/s, čim ih ugasim vraća se polako na 90-ak  :D

 

Testirao sam i kod jednog kolege, i njemu isto...

možda se ponavljam, ali vista je zakon!  :D :D

 

e da, XP računala koja imam u mreži doma kopiraju sa punom brzinom čak i ako bacim crysis u isto vrijeme :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista je zakon!
ja sam imo wistu premium i vise ne :D xp mi ej puno boli brzi i sve
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
protjeran
offline
Vista je zakon!

Ja koristim Vistu Ultimate SP1 na kompu iz singa i zakon je Vista, možda mrvicu sporija od XP-a, ali nema veze puno je bolja!

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz 2MB Cache 800Mhz FSB Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica .: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi HDD320GB 8MB Cache, 7200 o/min Napajanje Frontier 400W
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vista je zakon!

WinME i Vista su najgori OS-ovi koji su se vrtili na mojim računalima. Isprva je Vista bila veoma dobra (čak u nekim segmentima bolja od XP-a) ali s vremenom je sve išlo nizbrdo... Preskačem Vistu, čekam sedmicu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Vista je zakon!
username kaže...

WinME i Vista su najgori OS-ovi koji su se vrtili na mojim računalima. Isprva je Vista bila veoma dobra (čak u nekim segmentima bolja od XP-a) ali s vremenom je sve išlo nizbrdo... Preskačem Vistu, čekam sedmicu.

  Je možda obrnuto (ispočetka je bila katastrofa, a kad je izišao SP1 i kad su se driveri doradili bolja je od XP-a).
Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz 2MB Cache 800Mhz FSB Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica .: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi HDD320GB 8MB Cache, 7200 o/min Napajanje Frontier 400W
16 godina
offline
RE: Vista je zakon!
kavasaki kaže...

Ja koristim Vistu Ultimate SP1 na kompu iz singa i zakon je Vista, možda mrvicu sporija od XP-a, ali nema veze puno je bolja!

  Šta ti to znači mrvicu sporija od XP? Kako se izmjeri ta 'mrvica'?

Kaži normalno, šta se bojiš: Vista je sporija od XP!
AIK ulazi u Eliteserien!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2009 17:29 (shkval).
15 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

uvjek neki specijalci sa cudnim problemima Izlanuo se

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista je zakon!
shkval kaže...
kavasaki kaže...

Ja koristim Vistu Ultimate SP1 na kompu iz singa i zakon je Vista, možda mrvicu sporija od XP-a, ali nema veze puno je bolja!

  Šta ti to znači mrvicu sporija od XP? Kako se izmjeri ta 'mrvica'?

Kaži normalno, šta se bojiš: Vista je sporija od XP!
  Ako si na socijalnom hardwareu onda je sporija,a ako imaš dobro računalo (pri tome ne mislim na računalo od deset tisuća kuna pa naviše) onda nije sporija od XP-a.
Failure is never an option
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2009 18:28 (MegaMass 2000).
15 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

imam vistu x64 i mogu rec da je najbolji sustav koji sam imo a imo sam xp svake vrste te vistu 32 bit i 64 bit...32 bit me razocarala (imala neke bugove)...jos kad izade sp2 bit ce odlicno

Q6600 @ 3.0 GHZ, 1.28V 2x2 GB Redline Mushkin 1000 mhz (5-5-5@15) Gainward HD 4870 512 MB Western Digital Caviar 640 GB Fortron 650w Spire Fourier IV
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista je zakon!
MegaMass 2000 kaže...
... onda je nije sporija od XP-a.
???
LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
16 godina
offline
RE: Vista je zakon!
naxeem kaže...
MegaMass 2000 kaže...
... onda je nije sporija od XP-a.
???
  Nećka se...
AIK ulazi u Eliteserien!!!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista je zakon!
shkval kaže...
naxeem kaže...
MegaMass 2000 kaže...
... onda je nije sporija od XP-a.
???
  Nećka se...
  Ne nećkam se,nego sam se zahebao u tipkanju.
Failure is never an option
16 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

Ma mene totalno boli briga kako se OS zove, samo hoću da mi radi kako treba. Što ovaj trenutni ne radi...

Sad sam nabrzinu probao onaj registry fix da mi zapamti podešenja u folderima, ali ništa od toga.

 

Malo se previše nadam da će Win.7 čim prije izać... ali s druge strane, nije baš jako teško napravit nešto bolje od viste.

Nije baš da se sa stabilnosti ima za hvalit, u istim situacijama gdje mi se u mom korištenju XP znao pokazat nestabilnim ista stvar je i kod viste.

 

Dammit, kad bi još samo mogao nagovorit ove u firmi da nekako nabavimo software koji radi u XP-64... da se jednom zauvijek rješim tog smeća od viste

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vista je zakon!

Ma znam. Moram ići, žena mi se oće igrat na kompjuteru, a jača je od mene.

Ke?
16 godina
offline
Vista je zakon!

To je stvar u kombinaciji hardvera u stroju.

Osobno nisam imao negativna iskustva sa 64 bitnom Vistom, dok me 64 bitni XP bome zafrkavao nekoliko puta..

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista je zakon!
Dado_ZG78 kaže...

To je stvar u kombinaciji hardvera u stroju.

Osobno nisam imao negativna iskustva sa 64 bitnom Vistom, dok me 64 bitni XP bome zafrkavao nekoliko puta..

 

Ma to me i muči, svaki put kad sam reinstalirao XP SP2 na ovaj stroj je radilo isto, ali baš doslovno isti opći "expirience" raa na računalu.

Dok sam vistu sveukupno reinstalirao 4 puta (3 puta sa orginalnog DVD-a), i ama baš svaki put drukčije iskustvo, ne samo u instalaciji nego u općem ponašanju sustava. Tu nešto ne štima, a mislim da je to taj famozni "OS koji je koštao više od američkog puta na mjesec"
16 godina
neaktivan
offline
Vista je zakon!

S obzirom da su računala determinističke mašine, nekako mi je teško povjerovati da si na istom računalu s istim koracima i resursima imao različito iskustvi. Očito je problem u nekom komadu hardvera?

A i ti problemi koje si opisao zvuče u najmanju ruku toliko jezivo da čovjek odmah poželi instalirati XPCool

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2009 21:31 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista je zakon!
MegaMass 2000 kaže...
  Ako si na socijalnom hardwareu onda je sporija,a ako imaš dobro računalo (pri tome ne mislim na računalo od deset tisuća kuna pa naviše) onda nije sporija od XP-a.
 socijalni hardver SmijehSmijeh
kad sam to pročitao skoro sam pao sa stolice od smijeha.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Vista je zakon!

Brisanje podataka i unistavanje svega sa piratskom verzijom Windowsa vam je malo?

Uzmite "normalnu" Vistu i skinite vLite,slipstream-ajte Windoze sa SP1 izbacite komponente Windowsa,ugurajte RAID drivere i ostalo i krenite.

Zabava vam je garantirana

 

 

Slipstreaming nije oficijalno podrzan od strane Microsofta sa ovom verzijom. Svima je jasno sta znaci ovo "oficijalno" kod Microsofta. Nema kb-a,nema supporta nema nista.

U igri ide samo originalni DVD koji je dosao kao SP1 ili skinuta vista sa Microsofta (MSDN ili kupovanjem)

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice