Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka izdvojena tema

poruka: 334
|
čitano: 284.522
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
RE: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Najbrži kaže...
Bokkki kaže...

da ne otvaram novu temu....

imam problem, iz win 7(32bit) ne zeli mi napraviti boot usb sa win 7(64bit) na njemu, zasto? sa 32-bitnim sam radio nekoliko puta ali sad sa 64 ne zeli, pratim sve kako je objasnjeno, i na kraju kada treba kopirati win na stick napise da ta verzija(64) nije kompatibilna sa ovom (32) koju koristim.....

Probaj s ovim programom: Windows 7 USB DVD download tool

 

http://store.microsoft.com/Help/ISO-Tool

 

Jednostavno i brzo. Ja sam sebi na Corsair Voyager GT 16GB stavio Windows 7 x86 [32-bitni]. Nisam stavljao x64 jer nemam razlog za 64-bitnim OS-om.

 

EDIT: Već ima na prošloj stranici o tom alatu: LINK

 

 

Odličan program, neki dan san s njin radia i sve je napravia brzo i bez problema.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Najbrži kaže...
Bokkki kaže...

da ne otvaram novu temu....

imam problem, iz win 7(32bit) ne zeli mi napraviti boot usb sa win 7(64bit) na njemu, zasto? sa 32-bitnim sam radio nekoliko puta ali sad sa 64 ne zeli, pratim sve kako je objasnjeno, i na kraju kada treba kopirati win na stick napise da ta verzija(64) nije kompatibilna sa ovom (32) koju koristim.....

Probaj s ovim programom: Windows 7 USB DVD download tool

 

http://store.microsoft.com/Help/ISO-Tool

 

Jednostavno i brzo. Ja sam sebi na Corsair Voyager GT 16GB stavio Windows 7 x86 [32-bitni]. Nisam stavljao x64 jer nemam razlog za 64-bitnim OS-om.

 

EDIT: Već ima na prošloj stranici o tom alatu: LINK

 evo ja imam isti problem.. sad probao sam taj program i kad stavim iso file.. piše mi kao da je invalid file.. i probao sam više iso fileova i za sve isto piše.. pa molio bih ako mi tko može kako pomoći

16 godina
offline
RE: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
sina1212 kaže...

 evo ja imam isti problem.. sad probao sam taj program i kad stavim iso file.. piše mi kao da je invalid file.. i probao sam više iso fileova i za sve isto piše.. pa molio bih ako mi tko može kako pomoći

Najbrži kaže...
logic kaže...

Ali moras imati originalni dvd tj identican originalu.

Original je DVD. Šaljem brzinom do 1MB/s.

 

Evo uploadao sam na 4 dijela da mogu svi skiniti:

Windows_7_Professional_x86_dvd_x15-65804.part1.rar

Windows_7_Professional_x86_dvd_x15-65804.part2.rar


Windows_7_Professional_x86_dvd_x15-65804.part3.rar

Windows_7_Professional_x86_dvd_x15-65804.part4.rar

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 21:17 (Najbrži).
13 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Zapea san na ovome:

 

Utipkajte sljedeće naredbe:

CD Boot (Ovo nas smješta u “boot” directorij)

Bootsect.exe/nt60 L: (slovo „L“ je slovo vašeg USB sticka koje ste zapisali u prethodnom koraku)

Bootsect stavlja boot manager kompatibilni kod na vaš USB stick kako bi ga napravio bootabilnim.

 

Na ovome drugome koraku (podcrtano) mi javlja da nije valjana win32 aplikacija ili tako nešto... 

Neznan koje bi slovo stavija... Ispod je screenshot iz prethodnog koraka, di bi tribalo bit to slovo?.

 

 

Za prethodni korak trebalo je dakle zapisat broj sticka (u mom slučaju 1) i tu je bilo ok ali kod ovog koraka zapinjen već dugo... USB mi je u My Computer izlistan pod slovon G ali neće ni to... Pokušava san i sa br. 1, sa i bez dvotočke na kraju koda, sa i bez razmaka između .exe i /nt60 ali ništa...


Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2010 2:42 (orbit6969).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Ako ti nejde u cmd-u ,par postova iznad je link za Windows 7 USB/DVD Download Tool ,probaj s njim.

 

Ako ni s njim nejde ,očito ti nešto nije u redu s dvd-om. Probaj s nekim drugim ,ako imaš ,ili posudi ,ako imaš od koga!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2010 12:45 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Na Youtubeu san naša video tutorial. Zapravo je prilično jednostavno preko WinToFlash programa.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

pozz

 

kako napraviti bootabilan usb windowsa xp sa linuxa

 

... riješio!!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2011 20:37 (grasshopper).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Zanima me kad udem u "boot menu" na sta tocno moram ic da bi mi pocela instalacija u usb-a???

Imam vise toga ponudeno da postavim za "first boot device" koji usb moram postavit, usb-zip i jos par usb-a, pa neznam koji da odaberem!!!

 

Ponudeno mi je: usb-fdd

                           usb-zip

                           usb-cd rom

                           usb-hdd

                        

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 12:10 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

I sao sam na usb-hdd, ali mi izbaci "a disk read error occurred" press ctrl+alt+del to restart

Pritisnem to sto je pisalo ali komp se svejedno nece restartat, a sve sam dobro napravio s usb-om, nekuzim????

Martin
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 12:13 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Marti kaže...

Zanima me kad udem u "boot menu" na sta tocno moram ic da bi mi pocela instalacija u usb-a???

Imam vise toga ponudeno da postavim za "first boot device" koji usb moram postavit, usb-zip i jos par usb-a, pa neznam koji da odaberem!!!

 

Ponudeno mi je: usb-fdd

                           usb-zip

                           usb-cd rom

                           usb-hdd

                        

 

 to ovisi o samom uređaju (njegov firmware, BIOS i alati za formatiranje-kopiranje).

- Sami redosljed: -jednostavnije je umjesto postavki u BIOSu za redosljed, iskoristiti 'quickboot' opciju obično f-9-10-12..(nakon POSTa, prije boota) i odabrati s tog menija jer je tad prepoznat, npr kao FDD ili HDD...

 

- raznim alatima kao HPtools možeš izmijeniti kako se uređaj predstavlja sistemu.

... zato je teško univerzalno dati pravilo, probaj, kemijaj... ponekad moraš desetak puta kreirati takav USB disk, koristeći razne kombinacije, dok napokon proradi.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Usb sam sigurno dobro slozio za instalaciju os-a!

Sad provijeravam hard s "hd tune pro" pa cemo vidjet, mozda je problem u hardu!

 

Izvadit cu baterijicu s maticne da se vrate postavke (mozda mi pomogne), probat cu u druge utore ukopcat sata kablove (od 2 harda)

Onda cu opet probat pokrenut botanje s usb-a, pa javim jel sam sta uspio!

Martin
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

toliko muka a sve mozete u dva klika pomocu ovog besplatnog alata ;)

http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

 

Napravi vam botabilni usb dok ste rekli bug :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2011 5:08 (Laxarus).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

ili jos lakse,dok kazes 300 kuna.  isplatis ga u tri instala po 100kn sretnicima sa netbucima :))

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

neradi..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

bok, možda je off topic ali, jel se brže instaliraju windowsi sa sticka, ili s dvd-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
RAX#82 kaže...

bok, možda je off topic ali, jel se brže instaliraju windowsi sa sticka, ili s dvd-a

meni ide bržije sa sticka

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
16 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
RAX#82 kaže...

jel se brže instaliraju windowsi sa sticka, ili s dvd-a

Definitnivno s USB-a. Imam Corsair Voyager GT od 16gb i instalacija je veoma brza.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTE: Instalacija Win Viste ili 7 sa USB stic

Hvala na ovako dobrim uputama{#}. Zanima me mozes li tako nesto napisati i za podizanje sustava preko USBa kod problema sa porukom BOOTMGR is compressed. Press Ctrl+Alt+Del to restart.? Naime, komprimirala sam C drive kako bi dobila vise prostora i ....o pa la! Evo mi problema {#}(nije zvaka za seljaka). Na lapu nemam cd/dvd a niti ekran, nego ga spajam na monitor koji ne prenosi sliku dok se ne podignu windowsi{#}, pa me zanima mogu li nekako vratiti stanje na staro.? Unaprijed i bez obzira na mogucnost zahvaljujem.

14 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Jedno noob-ovsko pitanje...

Mogu li na sticku, na kojem je Windows i sa kojeg će se taj windows i instalirati, biti i druge datoteke i mape? 

Odnosno, dali stick koji će mi služiti za instalaciju Windowsa mogu koristiti i kao 'obićan' stick?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2011 20:13 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Da. Kad napraviš instalacijski usb ,c/p fileove/foldere koje hoćeš na stick.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Jel mi može stvarati problem ako imam boot dvd sa više inačica w7?

Imam jedan DVD sa svim inačicama W7 (starter, home, proffesional, ultimate,.....). I kada ga stavim u boot na laptop, prepozna ga (u biosu), ali ga pak neće pokrenuti nego samo treperi znak _

 

Zna li itko u čemu može biti problem?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

molim za pomoć ako može....imam problem pri instalaciji windowsa,nemam os na hardu a ne radi mi cd-rom pa  vas pitam ako postoji mogucnost da instaliram sa usb sticka.hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
mateo123 kaže...

molim za pomoć ako može....imam problem pri instalaciji windowsa,nemam os na hardu a ne radi mi cd-rom pa  vas pitam ako postoji mogucnost da instaliram sa usb sticka.hvala!

Pa na prvoj stranici u ovoj temi ti pise sve kako treba, samo procitaj.

15 godina
protjeran
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Svaka cast autoru na temi, ali ja imam jedan mali dodatak.Ovo je sve odlicno i fercera ali malo je komplikovano i za neke pocetnike je tesko za savladat, ja sam to rijesio na lahksi nacin, bez mnogo truda i kucanja komandi i pravljenja bootabilnog USB.

 

1.Formatiraj stick (4 GB minimalno za WIN 7 i Vistu, 2 GB za XP)

 

2.Program za citanje i przenje  .iso datoteka (Demon tools ili Ultra ISo)

 

3.Sadrzaj DVD ili CD zavisi od koji OS pretvorite u .iso datoteku pomocu Demontoolsa ili ultraiso

 

4.Nakon toga otvorite .iso fajl, odaberite przenje

 

5.Ubacite formatiran USB stic

 

6.U odabiru za medi przenja izaberite USB

 

7.Pustite da se obavi

 

 

8.Kad se obavi restart PC, instalacija softwera ide kao i ona sa DVD - CD

 

 

PS: UltraIso se placa dok Demoon tools ima svoju free incicu koja ce biti sasvim zadovoljavajuca.

Prilozim slike za koji cas.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 15:25 (311008).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

BS!!! I još jedamput - kakav DT ili UltraISO ili bilo kakvi slični programi (koji za punu funkcionalost trebaju biti kupljeni ili crackani??

Stalno se ponavlja jedno te isto rješenje ,koje i malo dijete može koristiti i besplatno je ,zato ne komplicirajte bezveze!!

 

WINDOWS 7 USB/DVD DOWNLOAD TOOL

 

To je sve što je potrebno za instalaciju Viste ,Sedmice ili Windowsa 8 ,provjereno!!! Radi na XP-u ,Visti ,Sedmici i Osmici!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 15:14 (kizo2703).
15 godina
protjeran
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
kizo2703 kaže...

BS!!! I još jedamput - kakav DT ili UltraISO ili bilo kakvi slični programi (koji za punu funkcionalost trebaju biti kupljeni ili crackani??

Stalno se ponavlja jedno te isto rješenje ,koje i malo dijete može koristiti i besplatno je ,zato ne komplicirajte bezveze!!

 

WINDOWS 7 USB/DVD DOWNLOAD TOOL

 

To je sve što je potrebno za instalaciju Viste ,Sedmice ili Windowsa 8 ,provjereno!!! Radi na XP-u ,Visti ,Sedmici i Osmici!

Demoon tools fee ne treba crack, ali onda treba poseban program za pravljenje .iso datoteke.Ja sam naveo jedan od mogucnosti koja mi se cini malo jednostavnija od ove prvobitne sa kucanjem komandi sto za nekog ko prvi put to radi i nije bas lahko.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Pogledaj samo datum Dannyevog posta?!

23. 05. 2009. ,RC build je tek izašao! 23. 05. 2009. ,RC build je tek izašao!
Tada je to bio jedini način (i najbolji ,za koji ne treba instaliranje nikavih programa) ,jel još nije postojao nijedan gotovi alat za to!!

 

Ali ,da si ti pročital zadnjih 10 postova ,videl bi da se spominje nekoliko puta ,i da nema potrebe za pametovanjem nanovo! Sorry ,ali to je istina!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
kizo2703 kaže...

BS!!! I još jedamput - kakav DT ili UltraISO ili bilo kakvi slični programi (koji za punu funkcionalost trebaju biti kupljeni ili crackani??

Stalno se ponavlja jedno te isto rješenje ,koje i malo dijete može koristiti i besplatno je ,zato ne komplicirajte bezveze!!

 

WINDOWS 7 USB/DVD DOWNLOAD TOOL

 

To je sve što je potrebno za instalaciju Viste ,Sedmice ili Windowsa 8 ,provjereno!!! Radi na XP-u ,Visti ,Sedmici i Osmici!

@kizo2703 a da mi kažeš kako se instalira na usb iako imam dvd za instalaciju win 7 ali mi treba instalirati na usb stick u kojem je na laptopu i kod biosa ne razna dvd pržilicu a dvd pržilica je ispravna jer sam provjerio na drugog laptopu.

 

A ove link kao da traži da stavio kao ISO.

15 godina
neaktivan
offline
Upute - izrada bootabilnog usb-a

Evo.

Instaliraj USB/DVD download tool.

Da ,za izradu bootabilnog sticka trebaš .iso ,tome i služi ovaj program - spremiti iso na stick (ili dvd).

Ako imaš dvd ,moraš to napraviti u cmd-u ,po uputstvu u  Dannyevom postu.

 

1. Otvori download tool ,pronađi .iso na disku

Otvori ... Otvori ...
... pronaći .iso datoteku ... ... pronaći .iso datoteku ...
2. Izaberi - DVD ili USB
... odabrati usb ili dvd ... ... odabrati usb ili dvd ...
i klik na Begin copying.
... pronaći pravi usb ... ... pronaći pravi usb ...
3. Pričekaj 10 - 15 minuta da završi.
klik na Begin i pričekati .... klik na Begin i pričekati ....
Na kraju ,sve je tu ,kao i na originalu! Na kraju ,sve je tu ,kao i na originalu!
 Kad završi ,isprobaj - restart PC-a i startaj s USB-a.

Proba - radi!! Proba - radi!!
 

I jedna stvar - na USB 3.0 ovaj program ne radi ,nažalost!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 18:08 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

I još jedna stvar kako se sa DVD kojem je WIN 7 SP 1 x 86 bit pretvorit u ISO? Ja se muku mučim. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice