Reinstalacija windowsa bez brisanja diska

poruka: 17
|
čitano: 17.474
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Reinsalacija windowsa????

Pozdrav,zanima me kako reinstalirati  windowse (to znam) ali ostaviti spaseno na hardu neke stvari koje mi se ne da przit na dvd????  hvala unaprijed i sretna nova

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2010 23:29 (Mata_MMA_).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Reinsalacija windowsa????
Mata_MMA_ kaže...

Pozdrav,zanima me kako reinstalirati  windowse (to znam) ali ostaviti spaseno na hardu neke stvari koje mi se ne da przit na dvd????  hvala unaprijed i sretna nova

ako imaš vanjski hdd stavi na njega

13 godina
neaktivan
offline
RE: Reinsalacija windowsa????

nemam

14 godina
offline
RE: Reinsalacija windowsa????
Mata_MMA_ kaže...

nemam

damn,onda nezz,možda upgrade winsa,ja sam sa viste upgradeo na 7-cu i ostalo sve

14 godina
neaktivan
offline
Reinsalacija windowsa????

Ako želiš ostavit stvari na hardu, nemoj ga formatirat.

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Reinsalacija windowsa????
Mata_MMA_ kaže...

Pozdrav,zanima me kako reinstalirati  windowse (to znam) ali ostaviti spaseno na hardu neke stvari koje mi se ne da przit na dvd????  hvala unaprijed i sretna nova

Instaliraj Windowse na jednu particiju,a podatke prebaci na drugu. Instaliraj Windowse bez formatiranja ili formatiraj pa poslije vrati podatke nekim programom za recovery (može se,ali ne preporučam)

 

Piracy lives forever!!!
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Reinsalacija windowsa????

Jedini nacin je "silazak" dole sa bootabilnim CD-om (Hirens..nemoj Ubuntu) i  preimenovanje  svih foldera u  .old  ili  .bak ..na primjer folder Windows preimjenujes u  Windows.bak, Program Files u Program_Files.bak  itd.

Fakat ovo ce uciniti i sami Windowsi ali sto je sigurno sigurno je!

 

Obrises ove foldere $Recycle.Bin, Boot, Recovery (ako imas Windows 7) i sve (pazi sad) fajlove koje se nalaze u root-u (pagefile.sys, config.sys..itd)

Ili ih skloni u drugi folder ako nesto pode po zlu)

 

Zatim botanje sa instalacionim od Windowsa i instalacija. Vrlo, vrlo rizicno

Nikako ne preporucam

 

Preporucam ti particioniranje diska sa alatom te namjene. Posto vidim da nisi vican ovim poduhvatima imas dvije opcije:

  1. Pozvati netko tko se uistinu kuzi u te stvari i gledati&uciti
  2. Kopati po googleu  

 

Uostalom fileove koje zelis sacuvati stavi u folder(e) koje nemaju isto ime kao i oni Windowsovi (koristiti unikatna imena)

 

Vrlo prljava metoda. Neka ti ne bude "...mi se ne da przit na DVD" opravdanje. Pravac u ducan nabaci bilo kakve medije skloni sve i reinstaliraj kao covjek

 

 

[edit]

 

Uostalom koristenje bilo koje metode ukljucujuci i moju ce ti oduzeti vise vremena nego li snimanje/backupiranje. Da ne racunam strepnju, nervozu....

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 2:08 (Lazarus Long).
14 godina
offline
RE: Reinsalacija windowsa????
Umarate covjeka sa glupostima. Neko je vec napisao, prebaci sve na particiju D i udri, najbolje da puknes novu instalaciju na disk C.
inox
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Reinsalacija windowsa????
Koliko sam shvatio on nema dodatnu particiju ili ako ima onda nema dovoljno prostora...inace zasto bi postavljao onakvo pitanje?
Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
14 godina
neaktivan
offline
Reinstalacija windowsa bez brisanja diska

Previše komplicirate, netreba mu nikakva particija, samo stavi instalacijski dvd i odaberi opciju Upgrade, i problem rješen!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Reinstalacija windowsa bez brisanja diska
Joco55 kaže...

Previše komplicirate, netreba mu nikakva particija, samo stavi instalacijski dvd i odaberi opciju Upgrade, i problem rješen!

  Upgrade ce ostaviti nered iza sebe. Uostalom najlakse je stvoriti particiju na slobodnom dijelu diska i skloniti sve tamo. Upgrade i ona moja metoda su prljave do srzi

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
14 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstalacija windowsa bez brisanja diska
Lazarus Long kaže...
Joco55 kaže...

Previše komplicirate, netreba mu nikakva particija, samo stavi instalacijski dvd i odaberi opciju Upgrade, i problem rješen!

  Upgrade ce ostaviti nered iza sebe. Uostalom najlakse je stvoriti particiju na slobodnom dijelu diska i skloniti sve tamo. Upgrade i ona moja metoda su prljave do srzi

Radio sam Upgrade do sada 2 puta i nisam imao nikakvih problema, a na računalu imam podosta programa, jedino nakon Upgrade-a treba napravit Defregmentaciju diska?

Koja su vaša iskustva?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstalacija windowsa bez brisanja diska

Da je malo više podataka ,moglo bi se i bolje pomoći.

 

Recimo ,dobra opcija (i osobno provjerena) je napraviti još jednu particiju (to ,naravno ovisi o veličini diska) ,napraviti i spremiti backup na nju i onda clean install!

Naknadno se vrlo lako vrate svi podaci na svoje mjesto.

 

Jel upgrade nije loš ,ali previše je posla nakon instalacije.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 17:16 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Reinstalacija windowsa bez brisanja diska

Davno sam ovo radio testiranja radi na XP-u i imao sam puno posla sa recovery consoleom

Probao sam i na Visti i zavrsio sam sa brdo .bak fileova i foldera

 

ultra glupi eksterni disk..na ovim mislim na samogradnu kosta oko 50 eur za 500 GB disk. Nabacis na primjer Excelstore (nisu kvalitetni) i eksternu ladicu sa "cigla" napajanjem i koristis kao backup po potrebi

 

Dakle 50 eur. za ovakvo resenje a x500 od ove vrednosti za spasavanje podataka. Izbor je vas

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
12 godina
neaktivan
offline
Reinstalacija windowsa bez brisanja diska
evo ovako ja bih reinstalirao windows 7 a ja bih samo zamijenio znaci isntaliro novi windows na c disku a imam jos dvije particije d i e i kako da ja sada instaliram windows samo na c a da se ne formatiraju ili ne brisu datoteke s ostala dva
THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Reinstalacija windowsa bez brisanja diska
dumina kaže...
evo ovako ja bih reinstalirao windows 7 a ja bih samo zamijenio znaci isntaliro novi windows na c disku a imam jos dvije particije d i e i kako da ja sada instaliram windows samo na c a da se ne formatiraju ili ne brisu datoteke s ostala dva

Bootaš PC s dvd-a ili usb-a i samo formatiraš C particiju ,ostale ne diraš. I onda instaliraš Sedmicu nanovo.

Postavi DVD/USB kao prvi uređaj u BIOS-u ,klik na bilo koju tipku kad vidiš ovo! Postavi DVD/USB kao prvi uređaj u BIOS-u ,klik na bilo koju tipku kad vidiš ovo!
Kada se sve izvrti ,ideš na ''Custom'' Kada se sve izvrti ,ideš na ''Custom''
Kod particija ,klikni na ''Advanced'' i kada ti se prikažu opcije ,izaberi sistemsku particiju i klik na ''Format''. Kod particija ,klikni na ''Advanced'' i kada ti se prikažu opcije ,izaberi sistemsku particiju i klik na ''Format''.
Dalje ,samo klik na ''Next''.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2013 1:25 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Reinstalacija windowsa bez brisanja diska
dumina kaže...
evo ovako ja bih reinstalirao windows 7 a ja bih samo zamijenio znaci isntaliro novi windows na c disku a imam jos dvije particije d i e i kako da ja sada instaliram windows samo na c a da se ne formatiraju ili ne brisu datoteke s ostala dva

-clean install je uvjek najbolji/najsigurniji.

-format je stvar izbora, ne mora se formatirati. Tad sve ostaje, tj install sve muvne u win.old.

 

-podatci i backup.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice