Odabir Windowsa za vaše računalo izdvojena tema

poruka: 601
|
čitano: 200.585
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Hej, pozz!

 

Brat ima laptop Dell Inspiron 17R 5720 od prosle godine kad ga je kupio.

PROCESSOR : INTEL CORE I7-3612

DISPLAY : 1GB NVIDIA GEFORCE GT 630M

MEMORY : 6144MB (1X2048 + 1X4096) 1600MH

HARD DRIVE : 1TB SERIAL ATA (5400RPM)

OS LINUX : UBUNTU EDITION VERSION 11.10

 

I nakon kupnje formatirali smo disk i stavili win 7 64bit ultimate. E sad, izgleda da se winsi bootaju dosta sporije za razliku od drugih laptopa manje cjenovnog razreda. Cak i meni na desktop kompu dosta starom proc e4500, ati hd5500 1gb, 4gb ram (800mhz), 640gb hdd 7200, ali s win 7 32bit pro treba 30-tak sec da se boota, dok njemu treba 3-5min. Da li to moze biti zbog ultimate, ili kad bi stavili win 7 pro da li bi boot bio brzi ili je 'nesto trulo u drzavi dell'?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozz forumaši imam stariju konfiguraciju i pitam se koji bi os stavio?Sada je trenutno Windows xp x32!Dali da vistu instaliram ili Windows 7?E sada koju x32 ili x64 imam 3gb rama ddr2!Hvala na odgovorima unaprijed!

There is one thing play hard.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
CPU kaže...

Pozz forumaši imam stariju konfiguraciju i pitam se koji bi os stavio?Sada je trenutno Windows xp x32!Dali da vistu instaliram ili Windows 7?E sada koju x32 ili x64 imam 3gb rama ddr2!Hvala na odgovorima unaprijed!

Popuni ''Moj PC'' ili napiši konfiguraciju pa će netko odgovoriti.

 

Edit: s 3 gb rama možeš birati - 32 ili 64 bita. Iako bi za 64 bita bilo dobro imati još 1 gb.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 15:35 (kizo2703).
10 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...
CPU kaže...

Pozz forumaši imam stariju konfiguraciju i pitam se koji bi os stavio?Sada je trenutno Windows xp x32!Dali da vistu instaliram ili Windows 7?E sada koju x32 ili x64 imam 3gb rama ddr2!Hvala na odgovorima unaprijed!

Popuni ''Moj PC'' ili napiši konfiguraciju pa će netko odgovoriti.

 

Jesam ali kad ja hoću da pogledam pod MOJ PC piše "učitavanje" i tako u nedogled a popunjen mi je!Uglavnom ja ću ga kopirat!

 

 

EDIT:CPU: Core 2 Duo E8500   3.16GHz

RAM: 3GB DDR2 800Mhz

HDD: Seagate 200GB 7200rpm , WD Caviar Black 500GB

GPU: ASUS ATI Radeon HD5450

MBO:AsRock 1333-D667 R1.0

Napajanje: XFX P1-450S-X2B9 Pro Series Core Edition 80 450W 

OS: Windows Xp x32

 

 

A onda hoću li x32 ili x64 bitni os koji preporučavate? Koji je bolji?

There is one thing play hard.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 15:40 (CPU).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
CPU kaže...

EDIT:CPU: Core 2 Duo E8500   3.16GHz

RAM: 3GB DDR2 800Mhz

HDD: Seagate 200GB 7200rpm , WD Caviar Black 500GB

GPU: ASUS ATI Radeon HD5450

MBO:AsRock 1333-D667 R1.0

Napajanje: XFX P1-450S-X2B9 Pro Series Core Edition 80 450W 

OS: Windows Xp x32

Windows 7 - a ti biraj, 32 ili 64 bita.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 15:40 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
CPU kaže...
..

MBO:AsRock 1333-D667 R1.0

..

 

A onda hoću li x32 ili x64 bitni os koji preporučavate? Koji je bolji?

-ne postoji bolji, postoji onaj koji može raditi na tovm hardwareu i iskoristiti ga..

-tvoja MBO-chipset podržava max 4GB, tako da je zapravo bez remapinga do 3,5GB bez obzira na 32-ili-64 bita. Pošto ti 64 bitan ne donosi nikakvu prednost (jer je to smao bitno za 64bit app i količinu dostupnog RAMa), možeš instalirati 32bit jer 64 'potroši' više resursa (i ima duplirane stvari za 64 i 32 bit app), uz to da ovisno dali imaš sve potrebne drivere npr za printer, od XP-32bitnog možda možeš iskorisititi na 32bit sedmici dok za 64 to nebi išlo..

 

-možeš isntalirati 32 ili 64, izbor. Razlozi za 64 u tvom slučaju ne postoje... ali i dalje ti biraš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav.Imam na kompu windows 8.1,6 gb rama,solidnu grafiku...jednom recju ranije je na 64bitnoj sedmici radilo sve od igara koje instaliram.Sada nece nista da mi radi ni na sedmici ni na osmici pa me zanima KOJE jos programe trebam da dodam da bi mi sve igre radile...kad ukljucim ikonicu za igru samo mi se pojavi ovoTHE APLICATION WAS UNABLE TO START CORECTLY 0XC000007B.CLICL OK TO CLOSE APLICATION.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo

Cpu: TripleCore AMD Phenom X3 8450
Mbo: Gigabyte GA-MA790X-DS4
RAM: 4GB DDR2 800MHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 660 2Gb
Zvučna Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card PCI
PSU: Chieftec 400W
HDD 250GB WD

 

do 12 mj bude nova mbo + i5 4*** , te 8 GB DDR3.

 

Trenutno je instaliran W7 64 bit (kupio rabljeno raucnalo).. zelim podignut nove windowse, pitanje je koje? Nepratim bas, pa neznam razlike izmedu w7 i w8... Takoder, koja je tocno razlika izemdu 64/32 bitnih W (osim da ovi prepoznaju vise RAMa)?

Racunalo bude koristeno za FIFA 15, surfanje (mozilla) te da popratim pokoji meni zanimljivi naslov.

14 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
x360gamer kaže...

Cpu: TripleCore AMD Phenom X3 8450
Mbo: Gigabyte GA-MA790X-DS4
RAM: 4GB DDR2 800MHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 660 2Gb
Zvučna Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card PCI
PSU: Chieftec 400W
HDD 250GB WD

 

do 12 mj bude nova mbo + i5 4*** , te 8 GB DDR3.

 

Trenutno je instaliran W7 64 bit (kupio rabljeno raucnalo).. zelim podignut nove windowse, pitanje je koje? Nepratim bas, pa neznam razlike izmedu w7 i w8... Takoder, koja je tocno razlika izemdu 64/32 bitnih W (osim da ovi prepoznaju vise RAMa)?

Racunalo bude koristeno za FIFA 15, surfanje (mozilla) te da popratim pokoji meni zanimljivi naslov.

 itko?

11 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo
Pozz ekipa koji windows da si uzemem za komp koji stoji u opisu . trenutno sam na 7 ultimate , kad bi se odlucio na 8 koji najbolje da uzmem . tnx :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Win 8.1 x64 pro.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav,imam Lenovo s10-2 s 2gb rama.Kako bi win 7 starter radio na njemu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Valjda vidite komp na "Moj PC", dal da uzmem 8 ili ostanem na 7?

Memento mori.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
TheGh0st kaže...

Valjda vidite komp na "Moj PC", dal da uzmem 8 ili ostanem na 7?

BUMP

 

P.S. Čuo sam da bi mi 8-ica bila bolja.

Memento mori.
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
TheGh0st kaže...

Valjda vidite komp na "Moj PC", dal da uzmem 8 ili ostanem na 7?

Ako si zadovoljan sa win 7, onda ostani na njemu.

A ako želiš isprobati 8.1, možeš, ako ti se ne dopadne, vratiš se na 7.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Valentin17 kaže...
TheGh0st kaže...

Valjda vidite komp na "Moj PC", dal da uzmem 8 ili ostanem na 7?

Ako si zadovoljan sa win 7, onda ostani na njemu.

A ako želiš isprobati 8.1, možeš, ako ti se ne dopadne, vratiš se na 7.

Ma čuo sam da je 8 brži, pa reko zašto ne.

Memento mori.
10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

koje su razlike u windowsima ...ultimate ,profi ili home ?  pisem o win 7 ,,,koji namjaravam staviti...nakon dugo vremena  oprastam se od xp teska srca ..hvala 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

koje su razlike u windowsima ...ultimate ,profi ili home ?  pisem o win 7 ,,,koji namjaravam staviti...nakon dugo vremena  oprastam se od xp teska srca ..hvala 

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

koje su razlike u windowsima ...ultimate ,profi ili home ?  pisem o win 7 ,,,koji namjaravam staviti...nakon dugo vremena  oprastam se od xp teska srca ..hvala 

 

Da, s tim da su relevantne samo Home Premium, Professional i Ultimate verzije.

 

E sad, 32 ili 64 bita? To ovisi koliko gb rama ima na PC-u. Za sve više od 3, 64 bita je must!

 

Original, untouched verzije:

 

Windows 7 Home Premium x86 SP1
Windows 7 Home Premium x64 SP1
Windows 7 Professional x86 SP1
Windows 7 Professional x64 SP1
Windows 7 Ultimate x86 SP1
Windows 7 Ultimate x64 SP1

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 20:15 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

imam 2 gb rama i dodao bi jos ako je moguce..laptop je u pitanju  2 su slota po 1 gb. sad koliko mogu dodati ,pojma nemam,,,ali 4gb da imam u konacnici bilo bi mi ok .

 

ovo je masina ,,slike  

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

imam 2 gb rama i dodao bi jos ako je moguce..laptop je u pitanju  2 su slota po 1 gb. sad koliko mogu dodati ,pojma nemam,,,ali 4gb da imam u konacnici bilo bi mi ok.

Treba ti 2x2 gb 667 Mhz memorije. Ako negdje nađeš ovakav memory kit, možeš staviti 64 bitni sistem.

Ako ne, bolje je 32 bitni, s obzirom da imaš integriranu grafičku, koja ''troši'' zajedničku memoriju.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2014 11:26 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...
dezus kaže...

imam 2 gb rama i dodao bi jos ako je moguce..laptop je u pitanju  2 su slota po 1 gb. sad koliko mogu dodati ,pojma nemam,,,ali 4gb da imam u konacnici bilo bi mi ok.

Treba ti 2x2 gb 667 Mhz memorije. Ako negdje nađeš ovakav memory kit, možeš staviti 64 bitni sistem.

Ako ne, bolje je 32 bitni, s obzirom da imaš integriranu grafičku, koja ''troši'' zajedničku memoriju.

 donji poklopac za ram ima samo jedan slot ...tu cu obaciti 1 ddr ram  2gb ...a drugi slot neznam di je ? znaci ako dobijem sve skupa 3 gb  ima li  smisla staviti 64 bit  os? 

10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

koliko sam shvatio moram gledat frekvenciju memorije koju podrzava laptop ? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Da li zna netko neku sigurnu stranicu gdje se mogu kupiti windows 7?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

 donji poklopac za ram ima samo jedan slot ...tu cu obaciti 1 ddr ram  2gb ...a drugi slot neznam di je ? znaci ako dobijem sve skupa 3 gb  ima li  smisla staviti 64 bit  os? 

Ne znam, gledaj. Potraži service manual na netu. {#}

dezus kaže...

koliko sam shvatio moram gledat frekvenciju memorije koju podrzava laptop ? 

Da. I može biti maksimalno 667 mhz. Možeš probati staviti 800 mhz memoriju, ali ne znam podržava li je.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...
dezus kaže...

 donji poklopac za ram ima samo jedan slot ...tu cu obaciti 1 ddr ram  2gb ...a drugi slot neznam di je ? znaci ako dobijem sve skupa 3 gb  ima li  smisla staviti 64 bit  os? 

Ne znam, gledaj. Potraži service manual na netu. {#}

dezus kaže...

koliko sam shvatio moram gledat frekvenciju memorije koju podrzava laptop ? 

Da. I može biti maksimalno 667 mhz. Možeš probati staviti 800 mhz memoriju, ali ne znam podržava li je.

ok to pogledam tamo cpuz  ,pise koliko mhz podrzava slot ..? pise 329.6 mhz ,,znaci 660 mhz moraju imati oba rama koja stavim  plan je 2x2 gb  ,,ok ? 

10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

nema ni za kupiti ispod 800mhz  ovo je jedini   https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=21007

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

nema ni za kupiti ispod 800mhz  ovo je jedini   https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=21007

Prvo, ne znaš dali će radit.Prvo moraš isprobat.

 

Drugo, dali ti se isplati? Potraži na Njuškalu. Možeš naći 4 gb već od 200 kn.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

gledao taj oglas ..polovno i neznam dali ce radit i dali je uopce ispravno . hvala svejedno 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

gledao taj oglas ..polovno i neznam dali ce radit i dali je uopce ispravno . hvala svejedno 

Pa, ja kad kupujem polovno, UVIJEK tražim osobno preuzimanje i mogućnost probe. Inače ništa od kupnje.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice