Legalni Windows-i

poruka: 28
|
čitano: 19.310
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Legalni Windows-i
pitanje

Imam laptop sa WIN XP PRO koji ima windows genuine naljepnicu na poleđini ali nisam dobio cd nego imam recovery particiju.

 

Da li mi je dovoljnja samo naljepnica za dokazivanje legalnosti Windows-a?

 

I šta u slučaju da mi se disk pokvari ili slučajno formatira recovery particija.

 

Mogu li staviti bilo koje windowse XP Pro i svoj key i da to radi?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Legalni Windows-i
Exploder kaže...

Imam laptop sa WIN XP PRO koji ima windows genuine naljepnicu na poleđini ali nisam dobio cd nego imam recovery particiju.

 

Da li mi je dovoljnja samo naljepnica za dokazivanje legalnosti Windows-a?

 

I šta u slučaju da mi se disk pokvari ili slučajno formatira recovery particija.

 

Mogu li staviti bilo koje windowse XP Pro i svoj key i da to radi?

 

Hvala

 ja imam cd xp home edition (original, naravno) i na kuciste mi je vec bila zaljepljena takva naljepnica (Pise product key, bar cod i jos nesto...)
15 godina
neaktivan
offline
Legalni Windows-i

da tako ...je ,samo ako skidas s torrenta ili opcenito interneta pazi da netko nije nest svrljao po njima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Legalni Windows-i

Da radilo bi ti sa tvojim key-om. A ako slucajno formatiras, neznam, nazovi servis ili nesto tako

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
14 godina
protjeran
offline
RE: Legalni Windows-i
APazinjan kaže...

Da radilo bi ti sa tvojim key-om. A ako slucajno formatiras, neznam, nazovi servis ili nesto tako

 da, nazovi servis ili tako nesto...(coca-cola reklama xD)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
Exploder kaže...

 

 

Mogu li staviti bilo koje windowse XP Pro i svoj key i da to radi?

 

 

  Kod Windowsa XP Pro postoji nekoliko vrsta licenci:

- Professional OEM

- Professional Retail

- Professional Corporate

   
Za svaku od ovih licenci postoje različiti instalacijski CD-ovi, koji rade samo s odgovarajućim serijskim brojem.

Npr. Ukoliko imaš CD od Windowsa XP Professional Retail s njim možeš instalirati samo XP Professional Retail i nijednu drugu verziju Windowsa XP. On će prihvatiti samo serijski za Windows XP Retail, dok će za serijski od XP Professional OEM ili Corporate javiti da je neodgovarajući.

14 godina
protjeran
offline
RE: Legalni Windows-i
klimama kaže...
Exploder kaže...

 

 

Mogu li staviti bilo koje windowse XP Pro i svoj key i da to radi?

 

 

  Kod Windowsa XP Pro postoji nekoliko vrsta licenci:

- Professional OEM

- Professional Retail

- Professional Corporate

   
Za svaku od ovih licenci postoje različiti instalacijski CD-ovi, koji rade samo s odgovarajućim serijskim brojem.

Npr. Ukoliko imaš CD od Windowsa XP Professional Retail s njim možeš instalirati samo XP Professional Retail i nijednu drugu verziju Windowsa XP. On će prihvatiti samo serijski za Windows XP Retail, dok će za serijski od XP Professional OEM ili Corporate javiti da je neodgovarajući.

 a kakva je razlika izmedju tih OEM, Retail i Corporate, ja imam Windows XP Home Edition OEM 32-bit???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
prihvaćeno rješenje
BuG.GeR!i kaže...
klimama kaže...
Exploder kaže...

 

 

  a kakva je razlika izmedju tih OEM, Retail i Corporate, ja imam Windows XP Home Edition OEM 32-bit???

OEM možeš instalirati i reinstalirati samo na jednom računalu i ne možeš ga poslije prebaciti na drugo računalo.
Retail možeš prebaciti na drugo računalo ukoliko ga makneš s prvoga.
Corporate je vrsta licence koje koriste velike kompanije (s jednim serijskim brojem se može instalirati na stotine ili tisuće računala i nema aktivacije). 
15 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
dExXxTeR kaže...
klimama kaže...
BuG.GeR!i kaže...
klimama kaže...
Exploder kaže...

 

 

a kad se jednom izbrise OEM verzija, jel se moze opet instalirati na isti komp.?

  Može na isti.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Legalni Windows-i

Ovdje je opisana legalizacija windowsa za fizicka lica.Za corporate ne znam dali je podrzano na ovaj nacin putem WGA programa

 

Svi koji su zainteresirani za legalizaciju svojih windowsa(win xp home,win xp pro,win vista i win 7)i svi koji zele proci daleko jeftinije(pogledajte cijene windowsa u hr shopovima!)

Onaj trenutak kada pri bootanju compa dobijete pop-up od microsofta:"This copy of windows is not genuine" a zelite legalizirati(platiti key)windowse potrebno je pripremiti vasu kreditnu karticu(EUR,USD) ili pay pal account ukoliko nemate kred.karticu.Naime microsoft nudi dodatne pogodnosti u WGA progarmu legalizacije windowsa i Hrvatska je takodjer podrzana.Dakle,vi platite npr. 199 USD windows 7 ULT(to je sav trosak sto placate) a Microsoft na vasu adresu salje kutiju sa CD/DVD-om bez dodatnih troskova dok key isti cas dobivate na svoj mail.Nema carine,nema postarine,nema poreza.Ja sam osobno ovako legalizirao win 7 ult za 199 USD,preracunato u eure 163 ili u kune oko 1200 kn.Ista ova retail verzija u HR ducanima dodje od 2400-2800 kn.

Nadam se da sam pomogao i sacuvali ste dosta kuna za nesto drugo :)

Ako trebate dodatne informacije samo pitajte.

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 16:35 (dasHHa).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Legalni Windows-i
dasHHa kaže...

nudi dodatne pogodnosti u WGA progarmu legalizacije windowsa i Hrvatska je takodjer podrzana.Dakle,vi platite npr. 199 USD

-Hrvatska ima 'MS-Hrvatska'.

Oni su (jedini) legalni kanal za nabavu ili legalizaciju na sponemuti način.

- tel 0800-300.

 

edit: dodatak, to je povezano s MS-Storeom, koji kad se krene 'klikati' izbaci da  Cro nije u skupini... Dakle, bar za sad nije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 16:52 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
ihush kaže...
dasHHa kaže...

nudi dodatne pogodnosti u WGA progarmu legalizacije windowsa i Hrvatska je takodjer podrzana.Dakle,vi platite npr. 199 USD

-Hrvatska ima 'MS-Hrvatska'.

Oni su (jedini) legalni kanal za nabavu ili legalizaciju na sponemuti način.

- tel 0800-300.

Nisam napisao ali evo edit mog posta gore.

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
klimama kaže...
  Kod Windowsa XP Pro postoji nekoliko vrsta licenci:

- Professional OEM

- Professional Retail

- Professional Corporate

Mala ispravka. Corporate licenca ne postoji niti se ikada tako zvala niti se zove. Tzv. "corporate licenca" je u stvari Volume Licence. XP je zadnji OS koji se nije trebao aktivirati ako se koristio ključ iz Volume Licence programa. Svi kasniji OS-ovi, bez obzira na tip licence se moraju aktivirati.

 

O tipovima licenci: https://partner.microsoft.com/global/40032369

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
ihush kaže...
dasHHa kaže...

nudi dodatne pogodnosti u WGA progarmu legalizacije windowsa i Hrvatska je takodjer podrzana.Dakle,vi platite npr. 199 USD

-Hrvatska ima 'MS-Hrvatska'.

Oni su (jedini) legalni kanal za nabavu ili legalizaciju na sponemuti način.

- tel 0800-300.

 

edit: dodatak, to je povezano s MS-Storeom, koji kad se krene 'klikati' izbaci da  Cro nije u skupini... Dakle, bar za sad nije.

Ali ja ne govorim o MS Storeu(jesam pokusao kupiti windows 7 na MS Storeu US,MS Store UK i DE ali nije podrzana Hrvatska za placanje i dostavu)ja govorim o WGA(Windows Genuine Advantage)programu koji me odveo do MS u Irskoj,gdje sam ja uredno AMEX karticom platio $199 Windows 7 ult retail special wga pack i dostava putem UPS stigla u Overseas Hrvatska i oni predali meni doma.

dasHHa
15 godina
offline
RE: Legalni Windows-i

-to je polu-legalno. Recimo kao regionalna podjela za filmove. Pošto postoji zastupnik, on je (jedino) zakonom ovlašten.. bla-bla.

Ipak, za osobnu upotrebu može opisan način. Kao da odputuješ u USA i kupiš notebook. i sl. -to je dozvoljeno.

btw. to se vidi i procedurom koju si prošao, ''kroz Irsku'', uz to da većina ljudi nema Amex. Samo napomena, tad je moguć problem s jezikom i lokalizacijom. (Ultimate nema tih poblema).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Legalni Windows-i

A šta nije bilo jednostavnije naručit ovo i gotova priča. Ionako u ultimate nema ništa korisno.

 

Ili Mint ;)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 17:18 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
ihush kaže...

-to je polu-legalno. Recimo kao regionalna podjela za filmove. Pošto postoji zastupnik, on je (jedino) zakonom ovlašten.. bla-bla.

Ipak, za osobnu upotrebu može opisan način. Kao da odputuješ u USA i kupiš notebook. i sl. -to je dozvoljeno.

btw. to se vidi i procedurom koju si prošao, ''kroz Irsku'', uz to da većina ljudi nema Amex. Samo napomena, tad je moguć problem s jezikom i lokalizacijom. (Ultimate nema tih poblema).

Ovo je potpuno legalno jer prolazi validaciju na svim lokalnim microsoft stranicama.Imam kod sebe originalno pakiranje(kutija,certifikat sa kljucem i 1 dvd sa 64-bitnim win i 1 dvd sa 32-bitnim win)i originalan racun.

WGA je namjenjen naprednijim korisnicima i nemora se reinstalirat OS a da sam uzimao retail u HR platio bih duplo vise.

Legalno samo po sebi u Hrvatskoj trenutno,ako se usko gleda zakonska regulativa nije ali kako je HR kandidat za clana EU jasno je da se i ovi propisi moraju prilagodit EU aktima.MS hrvatska je zastupnik za Hrvatsku ali je isto tako MS EMEA(Europe,Midle East&Africa)cija je sestrinska firma upravo MS Hrvatska zastupnik Microsofta za Europu ,bliski istok i Afriku a upravo od "MS EMEA" cije sjediste je u Dablinu,Irska sam ja narucio i platio.

Placanje je moguce VISA,Mastercard,American Express(naravno devizno pokrice)kartivama i putem pay pala.

 

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
Sum_of_all_fears kaže...

A šta nije bilo jednostavnije naručit ovo i gotova priča. Ionako u ultimate nema ništa korisno.

 

Ili Mint ;)

EDT:To je OEM verzija .

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 17:38 (dasHHa).
13 godina
protjeran
offline
RE: Legalni Windows-i
Exploder kaže...

Imam laptop sa WIN XP PRO koji ima windows genuine naljepnicu na poleđini ali nisam dobio cd nego imam recovery particiju.

 

Da li mi je dovoljnja samo naljepnica za dokazivanje legalnosti Windows-a?

 

I šta u slučaju da mi se disk pokvari ili slučajno formatira recovery particija.

 

Mogu li staviti bilo koje windowse XP Pro i svoj key i da to radi?

 

Hvala

cigane idi na kick ass torrents skini windows xp pirated edition-*32

a ne se tu jebat sa originalima.

kad se sruši samo opet instalaš(bar to nije teško) i ne će te gnjavit windovs genuine

14 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
Exploder kaže...

Imam laptop sa WIN XP PRO koji ima windows genuine naljepnicu na poleđini ali nisam dobio cd nego imam recovery particiju.

 

Da li mi je dovoljnja samo naljepnica za dokazivanje legalnosti Windows-a?

 

I šta u slučaju da mi se disk pokvari ili slučajno formatira recovery particija.

 

Mogu li staviti bilo koje windowse XP Pro i svoj key i da to radi?

 

Hvala

Za prvo pitanje:

Ne.Ako ti re-instaliraš windows i želiš opet microsoftu dokazati da imaš legalan windows moraš otići na njihovu stranicu i prijeći ponovo provjeru originalnosti

 

Jer kako će oni znati da si ti opet instalirao originalni windows,naljepnica na laptopu ti nije jedini dokaz o originalnosti.

Ako ti tvoje računalo prođe provjeru testa originalnosti imat ćeš brojen prednosti kao što su update windowsa i sl.

Za drugo pitanje:

Možeš(barem ja tako mislim).Ja sam instalirao nekolko puta druge cd-ove od Windows xp professional (SP2) i svi su mi prihvaćali isti cd-key

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: Legalni Windows-i
Exploder kaže...

Imam laptop sa WIN XP PRO koji ima windows genuine naljepnicu na poleđini ali nisam dobio cd nego imam recovery particiju.

I šta u slučaju da mi se disk pokvari ili slučajno formatira recovery particija.

Svaki proizvođač laptopa ima svoj alat za kreiranje Recovery CD/DVD medija, baš za takav slučaj - ako ti krepa recovery particija, da imaš odakle raditi recovery. Provjeri da ti takav alat već nije instaliran (upute u ruke i listaj!) :), IBM i Acer SIGURNO imaju, pa vjerujem da imaju i drugi. U najgorem slučaju, možeš naručiti te medije od proizvođača za oko stotinjak kuna.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Legalni Windows-i

Navodno WIN 7 PRO pokriva sve WIN XP !!

 

Kontaktirao sam Microsoft i to mi je potvrđeno ali je rečeno da sam moram nabaviti medij i cd-key što je opet problem kod genuie-a!

 

Iskreno, ne razumijem i molim upučene za pomoć!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Legalni Windows-i
Kutinski kaže...

Navodno WIN 7 PRO pokriva sve WIN XP !!

 

Kontaktirao sam Microsoft i to mi je potvrđeno ali je rečeno da sam moram nabaviti medij i cd-key što je opet problem kod genuie-a!

 

Iskreno, ne razumijem i molim upučene za pomoć!

 

Mislis na windows 7 koji podrzava virtual pc i u sklopu njega windows xp mode?

dasHHa
16 godina
offline
RE: Legalni Windows-i
dasHHa kaže...
Kutinski kaže...

Navodno WIN 7 PRO pokriva sve WIN XP !!

 

Kontaktirao sam Microsoft i to mi je potvrđeno ali je rečeno da sam moram nabaviti medij i cd-key što je opet problem kod genuie-a!

 

Iskreno, ne razumijem i molim upučene za pomoć!

 

Mislis na windows 7 koji podrzava virtual pc i u sklopu njega windows xp mode?

Vjerojatno misli na pravilo da, ako imaš licenciranu Sedmicu, možeš instalirati XP koji će se u tom slučaju smatrati legalnim. Ali to obavezno za sobom povlači i par headscrachera; npr. ne smiješ imati dual boot nego jedino XP, platio si Sedmicu, a koristiš XP (koji bi, da je još u slobodnoj distribuciji, sigurno bio jeftiniji) i moraš sam nabaviti XP CD Key za koji riskiraš famozni WGA notification ako ga pokupiš preko AU-a. {#}

If it's not broken, don't fix it. :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 5:35 (MSX).
15 godina
offline
Legalni Windows-i

DELETE ME

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 8:05 (tnakir).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Legalni Windows-i

Ja imam kod za instalaciju wn xp sp3 no nemam cd s kojeg bih ih mogao instalirat. Moj prijatelj ima cd za instalaciju win xp-a sp3 i on bi mi ga dao da ja instalan sebi win xp sa mojin keyom, no ja neznam jeli to moguce i zato sam se obratio vama. Cd na sebi ima instalacij oem verzije xp-a a moj cd key bas sluzi za istu svrhu tako da ja misin da su oni u potpunosti kompatibilni. Nadam se da ste me razumjeli i unaprjed se zahvaljujem {#}.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
RE: Legalni Windows-i
supak 3D kaže...

Ja imam kod za instalaciju wn xp sp3 no nemam cd s kojeg bih ih mogao instalirat. Moj prijatelj ima cd za instalaciju win xp-a sp3 i on bi mi ga dao da ja instalan sebi win xp sa mojin keyom, no ja neznam jeli to moguce i zato sam se obratio vama. Cd na sebi ima instalacij oem verzije xp-a a moj cd key bas sluzi za istu svrhu tako da ja misin da su oni u potpunosti kompatibilni. Nadam se da ste me razumjeli i unaprjed se zahvaljujem {#}.

instaliraj s njegovim cd-om i stavi svoj key i to je to...svaki cd je isti

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
16 godina
offline
Legalni Windows-i
autorov komentar

Ako imaš key za OEM verziju, a on ima OEM cd, tj. instalaciju onda bi trebalo raditi sa tvojim cd key-em.

 

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice