Kako probiti windows login screen pass?

poruka: 30
|
čitano: 24.534
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Napomena: Ovaj tut je namjenjen čisto za pomoć u slučaju potrebe, ne za hakiranje tuđih računala... Ne odgovaram za štetu.

 

Dakle, kada se pojvi login screen pritisnite ctrl+alt+del dva puta i pojaviti će vam se prozor za unošenje user name-a i password-a u user name upišite: Administrator  -i to j eto!

 

 

 

P.S. malo sam prošvrljao po temama i nisam naišao na ovo te ako postoji moje isprike...

"Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno" Ulrike Meinhof
Moj PC  
5 3 hvala 2
15 godina
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

-postoji. Radi samo ako admin acc nema pass. To nije nikakav hack.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?
ok za prvo i ok za drugo ali nemaju svi admin acc tak da dobro moze posluziti...
"Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno" Ulrike Meinhof
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

Pravi si haker ;)

A sta ako admin nalog ima pass?

Sta ces onda hakeru;)

Da ti sapnem moze se probiti vrlo jednostavno ali kako ;)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?
Kao prvo nisam haker niti sam ikada bio, tako da molim te saberi se...
Kao drugo napisao sam iznad....
Kao trece rečenica zadnja ti zvuci kao da imaš 10 godina.
Uostalom naletio sam na ovo pa sam samo htio podjeliti s ljudima, mozda nekom dobro dođe...
"Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno" Ulrike Meinhof
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

TO tvoje "probjanje" vrijedi samo za racunare koje su instaliali u prodavnici jer oni ne stavljaju pass. Uostalom ti si napisao u naslovu probiti pass a ovo nije nikakvo probijanje i to zvuci kao dda ti imas 10 godina. Ja tebe pitam kako probiti pass koji postoji za razliku od tvog probijanja passa koji ne postoji :)

Stavi kakav hoces pass na svoj komp i daj mi ga na par minta i ja upadam. E to je probijanje. I to nije nikakva nauka cisto da se razumijemo al ovo tvoje ... ;)

 

14 godina
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Daj malo razmisli kad pises..Pogledaj par tutorijala na youtubeu kak se to radi i ovak i onak prek cmd-a pa onda napisi pa ce nekome bit to korisno..btw dal neko zna zas se komp restarta cim u run napisem cmd? Jucer na infici ja ocu haxat admin pass i upisem cmd i komp se restartaNeodlučan

Allah U Akbar, everybody just be calm That's the word passed down from the Emonh It came from the Qu'ran, it can't be wrong It's only measure, the time, the God's eons So I suggest you follow Allah wa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Do sad najučinkovitiji i jednostavan način je imati u svojoj opremi ERD Commander boot CD (Winternals).

 

1) staviti ga u optički pogon pri uključivanju računala da se boota odatle

 

2) pri dizanju alata odaberi Windows instalaciju koju alat pronađe i na kojoj particiji

 

3) odeš na Start - System Tools - Locksmith

 

I to je to. Nema veze ima li tamo passworda ili nema, alat sve pregazi onime što želiš.

 

 

ERD Commander ERD Commander
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2009 8:12 (Faerdhur).
 
9 0 hvala 7
14 godina
neaktivan
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Dobar način  je u korištenju BackTrack-a. Backtrack je jedna od verzije linuksoida. Backtrack ima opciju probijanja hashovanih windows korisnickih imena i lozinki. Potrebno je koristiti John Ripper za probijanje. Preporucujem koristenje googla za ovaj nacin probijanja. U toku noci cu se potrudi pa cu sam napisati korak po korak kako se koristiti ovim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2009 18:22 (Ugursuz).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?
Ugursuz kaže...

Najbolja metoda je u korištenju BackTrack-a. Backtrack je jedna od verzije linuksoida. Backtrack ima opciju probijanja hashovanih windows korisnickih imena i lozinki. Potrebno je koristiti John Ripper za probijanje. Preporucujem koristenje googla za ovaj nacin probijanja. U toku noci cu se potrudi pa cu sam napisati korak po korak kako se koristiti ovim.

Napravi onda novu temu sa tim svojim tutorialom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

Sto se trudis kad mozes skinuti hirens boot cd i na njemu nekoliko alata za razbijanje lozinki. botas, izaberes alat i resetujes pass. Sve zajedno traje nekoliko minuta.

14 godina
protjeran
offline
Kako probiti windows login screen pass?

O bože koje li hrpe gluposti.

 

John The Ripper. Ajd bruteforce-aj password od 12 znakova nasumičnih slova, brojeva i znakova. Budeš malo sutra.

 

Uglavnom ima nekoliko metoda kojima ili brišeš file u kojem su spremljeni passwordi (znači očito sa mjeseca) ili ako si prijavljen kao user pa možeš dump-ati memoriju i s jednim programčićem iskopati password iz memorije (da win xp upisuje sve pass-ove u memoriju bez obzira koji user je logiran i koje privilegije ima).

 

Bruteforce? Zaboravi.. To je takva prošlost da veća ne može biti..

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?
Buffer Overflow kaže...

O bože koje li hrpe gluposti.

 

John The Ripper. Ajd bruteforce-aj password od 12 znakova nasumičnih slova, brojeva i znakova. Budeš malo sutra.

 

Uglavnom ima nekoliko metoda kojima ili brišeš file u kojem su spremljeni passwordi (znači očito sa mjeseca) ili ako si prijavljen kao user pa možeš dump-ati memoriju i s jednim programčićem iskopati password iz memorije (da win xp upisuje sve pass-ove u memoriju bez obzira koji user je logiran i koje privilegije ima).

 

Bruteforce? Zaboravi.. To je takva prošlost da veća ne može biti..

 

Upravi su Buffer. Zaboravio sam napomenuti da se metodom bruteforce lako probija hash koji ima manje od 14 karaktera i ukoliko password nije u kombinaciji slova, brojevi i specijalni znakovi (vrijeme i uspjesnost probijanja zavise od duzine i nacina kreiranja passworda). Ukoliko se password sastoji od 14 i više karaktera ne kreira se LM (Long Manager) hash te ga je stoga nemoguće probiti. Hajmo se sad pitati, ko od nas korisnika postavlja password na svoj account veći od 10 karaktera u kombinaciji slova, brojevi, specijalni znakovi? Ja da, ali nisam siguran za većinu ovih korisnika, pa i korisnika koji je postavio temu. Mozda jeste stara metoda, ali može koristiti.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

bez obzira koliki je resetuje se i upada se na nalog za minut ili dva ako imas fizicki pristup kompu.

16 godina
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Nabavite Hiren's Boot CD, tamo ima svega što vam treba za sredit komp pa i alat za skidanje passworda sa Win acc (novija verzija skida i sa Viste).

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2009 23:10 (Vido).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Cek nisam sve skonto ali sta se tu ima probijat ako account nema lozinku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Ali u slučaju da ima... nek se nađe  Izlanuo se

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako probiti windows login screen pass?

jel ima koja fora osim ophcracka da zdrmaš pass?

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

Na hirens boot cdu imas nekoliko alata za to. Rsetujes pass i upadas za minut ;)

15 godina
protjeran
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

daj mi link od tih programa..jer sam ja zaboravio pass od viste home premiun

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

imas hirens boot cd?

skini ga i na njemu imas

na xpu rade, provjereno

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

Ajmo polako razdvojiti stvari:

 

1. Saznati nečiji password se može pomoću specijalizovanih alata, a uslov je još da Windows nije podignut. Znači butanje sa CD-a (Hirens boot, miniPE ili slično) i pokretanje programa koji radi brute force password-a smještenih u SAM dio registri-ja Windows-a. Meni lično je najlakši za upotrebu SAM Inside međutim kao što su već ranije neki učesnici diskusije naglasili za pass-ove preko 14 karaktera nema smisla jer predugo traje. Čak i za 10-12 uz upotrebu brojeva i specijalnih znakova je neupotrebljivo.

 

2. Resetovati nečiji password je relativno lako. Postoji gomila alata. Ja koristim jedan kome sad ne znam ni ime, a nalazi se na miniPE CD-u. Pokažeš mu gdje je Windows folder, on ti iščita imena korisnika i imaš izbor od nekoliko stvari koje možeš uraditi:

 - ukinuti/promijeniti pass na nekom account-u

 - korisnika koji je limited acc možeš proglasiti administratorom. i

 - možeš dodati potpuno novog user-a sa administratorskim ovlaštenjima.

Sve gotovo u par sekunda.

 

Ali....

Ako korisnik ima pass i koristi enkripciju fajlova (fajlovi i folderi obojeni zeleno u Win Exploreru), a vi mu ga poništite/promijenite možete se pozdraviti sa enkriptovanim fajlovima, ako nije napravljen backup password-a na eksterni medij. Te fajlove čak nije moguće ni obrisati. Sem formata diska ništa ih ne uklanja.

Enkripciju ljudi često uključe a da i ne znaju šta znači. Naravno backup password-a ne urade, iz nekog razloga (loš disk recimo) registri ne može više da se pročita i zbogom fajlovima.

 

15 godina
offline
Kako probiti windows login screen pass?

sve je ovo super samo ja imam 2 problema kad stisnem u visti 2 puta ctrl-alt-del nis se nedogada a do safe moda emogu doc jer mi neradi tipkovnica u tom izborniku

ocajanPlač

i7 920 @ 2,8 ghz, 2x hd 4870x2, 12 gb RAM, gigabyte ex58-ud5,xilence 1200w gaming edition,razer lycosa,razer death adder, samsung t240hd Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?
zaki kaže...

sve je ovo super samo ja imam 2 problema kad stisnem u visti 2 puta ctrl-alt-del nis se nedogada a do safe moda emogu doc jer mi neradi tipkovnica u tom izborniku

ocajanPlač

USB tipkovnica? -u BIOSu možeš omogućiti...

Što zapravo želiš napraviti? TaskManager možeš dobiti desnim klikom na taskbar, ali to nema veze s passwordom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Kako probiti windows login screen pass?

ako drive ili fajlovi koje trebas nisu enkriptirani, samo stavi u DVD pogon neku live linux distribuciju, pokreni je, mountaj windows particiju i prekopiraj si fajlove na usb.

www.abandonia.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Molio bih forumase da se suzdrze od pametovanja i vulgarnosti. Ipak je ovo samo forum.

Hvala.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako probiti windows login screen pass?

Kako proci kroz zastitu,pa jednostavno.

 

1. Kada se pali kompjuter stiscite tipku F8,kada se pojave nekakve opcije,tu cete izabrati Safe Mode.

 

2. Kada se kompjuter pokrene u Safe Modu,otidzite u Control Panel pa izaberite User Accounts,kada se pokrene User Acounts otidzite na korisnicko ime otvorice se jedan prozor tu kliknite na Remove Password ili kako vec.

 

3. Kada ste sve ovo odradili u Safe Modu red je da se restartuje kompjuter.Kada se dizu winsi vise vam nece traziti password :D.

 

Ovo je kratko upustvo licno od mene,znam da nisam sve gramaticki ispravno napisao al to nije valjda problem,pola forumasa ce razumjeti osim razmazenih derista ;).

Chatanje Na Sonyjev Način.
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?
Game_Fan kaže...

Kako proci kroz zastitu,pa jednostavno.

 

..

 -jesi li probao na taj način maknuti pass? Misliš na win98 ili ako nema admin pass?

Probaj, pa javi iskustva.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?
ihush kaže...
Game_Fan kaže...

Kako proci kroz zastitu,pa jednostavno.

 

..

 -jesi li probao na taj način maknuti pass? Misliš na win98 ili ako nema admin pass?

Probaj, pa javi iskustva.

Jesam li napisao kako ide,de procitaj ponovo moj post.

 

Edit: Za windows 98 nejmam pojma kako ide,ovo sam isprobao na win xp i win 7 i reaguje odlicno.Kada pokrenes komp u safe modu onda idi u User account pa tu izbrisi Password,User acc se nalazi u kontrol panelu.Procitaj ponovo moj post pa ces svatiti,za win 98 nisam siguran dal ovo reaguje.

Chatanje Na Sonyjev Način.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2009 12:10 (Game_Fan).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako probiti windows login screen pass?

Nema sanse da udjes u safe modu ako ti nalozi imaju pass. Ti nemas admin pass i zato mozes uci u safe mode.Stavi pass na admin i ostale naloge pa pokusaj uci u safe mode ;)

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice