Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 638.780
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
CANABIS kaže...

E pozz ekipa,  ovako nabavio sam laptop na kojem su Win 7 ultimate jogurt verzija ali  on na sebi ima naljepnicu sa kodom  za win 7 home premium, pa me zanima dali ja mogu skinuti negdje sa interneta win 7 home premium i aktivirati sa tim kodom tako da imam orginal win, pitam to isključivo iz jednog razloga jer sa tim laptopom idem preko granice pa me strah ići sa tim pirat win strah me da ne naletim na nekog glupog carinika da ne završim na robiji zbog toga.

 E pozz evo mene opet sa pitanjem skinuo sam win7 sa ovog linka što mi  je jedan forumaš dao i instalirao win home premium prilikom instalacije sam upisao kod i završio instalaciju.

Moje pitanje glasi dali je to sad  prošlo aktivaciju dali ja sad imam orginal win na laptopu.

Znam glupo pitanje ali eto živimo u takvom društvu da neznamo instalirati orginal win.

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
13 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
CANABIS kaže...
CANABIS kaže...

E pozz ekipa,  ovako nabavio sam laptop na kojem su Win 7 ultimate jogurt verzija ali  on na sebi ima naljepnicu sa kodom  za win 7 home premium, pa me zanima dali ja mogu skinuti negdje sa interneta win 7 home premium i aktivirati sa tim kodom tako da imam orginal win, pitam to isključivo iz jednog razloga jer sa tim laptopom idem preko granice pa me strah ići sa tim pirat win strah me da ne naletim na nekog glupog carinika da ne završim na robiji zbog toga.

 E pozz evo mene opet sa pitanjem skinuo sam win7 sa ovog linka što mi  je jedan forumaš dao i instalirao win home premium prilikom instalacije sam upisao kod i završio instalaciju.

Moje pitanje glasi dali je to sad  prošlo aktivaciju dali ja sad imam orginal win na laptopu.

Znam glupo pitanje ali eto živimo u takvom društvu da neznamo instalirati orginal win.

E odeš desni klik na My Computer i odabereš properties, na dnu ekrana imaš dio sa akitivacijom, tamo ti piše ako nije aktiviran koliko dana još preostaje, ako je aktiviran piše genuine windows.

Ako nije aktiviran tamo odabereš (slika zaokruženo).

 

Slika Slika
Valentin
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava
https://twitter.com/#!/Mario1990_Bug
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 16:51 (mario1990).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Evo slika pa vi recite dali je prošlo

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Aktivirani su.

https://twitter.com/#!/Mario1990_Bug
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
mario1990 kaže...

Aktivirani su.

 Znači sad imam orginal win 7 home prem.

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Da.

https://twitter.com/#!/Mario1990_Bug
13 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
CANABIS kaže...
mario1990 kaže...

Aktivirani su.

 Znači sad imam orginal win 7 home prem.

Imaš orginal; možeš još provjerit na linku koji je dao kolega:

 

http://www.microsoft.com/genuine/validate

Valentin
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Valentin17 kaže...
CANABIS kaže...
mario1990 kaže...

Aktivirani su.

 Znači sad imam orginal win 7 home prem.

Imaš orginal; možeš još provjerit na linku koji je dao kolega:

 

http://www.microsoft.com/genuine/validate

 Evo šta su mi odgovorili

 

"budući da je sustav windowsa instaliran na vaše računalo orginalan,uživajte u prednostima sigurnosti,pouzdanosti i zaštite koju time dobivate"

 

znači sve je u redu hvala svima na pomoći

 

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

e sad! zahvalan sam vam na ovim starim temama.

ali stigla je nova,pa bih bio,isto tako zahvalan,premda je stigao windows8,i

ima ga za skinut.

da netko od vas majstora,za nas koji ne znamo,isto tako da upute za instalaciju,windows8.operativnog sustava.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

e sad! zahvalan sam vam na ovim starim temama.

ali stigla je nova,pa bih bio,isto tako zahvalan,premda je stigao windows8,i

ima ga za skinut.

da netko od vas majstora,za nas koji ne znamo,isto tako da upute za instalaciju,windows8.operativnog sustava.{#}

 Nisam probao ali je vjerojatno slično ko za sedmicu.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

e sad! zahvalan sam vam na ovim starim temama.

ali stigla je nova,pa bih bio,isto tako zahvalan,premda je stigao windows8,i

ima ga za skinut.

da netko od vas majstora,za nas koji ne znamo,isto tako da upute za instalaciju,windows8.operativnog sustava.{#}

 

ako si znao instalirati sedmicu znat češ i ovo ..

12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Htjeo bih formatirati HDD i instalirati Windovs 7 Ultimate , ali mi instalacija windovsa ne Autorun, kako to riješiti najlakše.HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

ako sam dobro shvatio pokušavaš iz postojeće instalacije windowsa instalirati sedmicu.. nemožeš tako, moraš snimiti instalaciju na dvd pritom pazi da je bootabilan, naredi si u biosu da prvo boota cd..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Instalacijski dvd mi nije bootabilan , u tome je problem , ako formatiram cijel HDD neču moči dignuti system

 

12 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
_psychoo_ kaže...
fight kaže...

e sad! zahvalan sam vam na ovim starim temama.

ali stigla je nova,pa bih bio,isto tako zahvalan,premda je stigao windows8,i

ima ga za skinut.

da netko od vas majstora,za nas koji ne znamo,isto tako da upute za instalaciju,windows8.operativnog sustava.{#}

 

ako si znao instalirati sedmicu znat češ i ovo ..

znaci ide sve kao i kod sedmice,ali ja ima problem nerazumjem bas engleski,zanima me cisto hrvatski jezik.

ustvari imali gdije upit na hrvatskom,kao za xp i windows 7.{#}

16 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

napravio sam reinstall ali čini mi se da previše prostora zauzme win7 ultimate,sa par programa 40GB

 

Koliko obično zauzme win 7 ultimate?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
to je cudno. meni je svjeza x64 Ultimate Sedmica bilo oko 20gb...
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam pitanje: dali mogu instalirat win 7 ali da mi programi na drugom disku ostanu??

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
R1zzaR kaže...

Imam pitanje: dali mogu instalirat win 7 ali da mi programi na drugom disku ostanu??

 Da, formatiraj samo disk / particiju na koju želiš instačirati OS.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
16 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Suddenly Psychotic kaže...
to je cudno. meni je svjeza x64 Ultimate Sedmica bilo oko 20gb...

pa da,i ja gledam wtf zašto tako puno

 

nešto me zeza instalacija a neznam zbog čega,prije nije

još sam odabrao format primarnog diska c ssd a na hdd sam prebacio šta mi treba

obrisao sam i onaj od 100mb

 

drivere od matične moram najprije prebacit sa hdd na ssd da bi ih instalirao,preko hdd-a neće dok ostali programi hoće

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
M4X kaže...

napravio sam reinstall ali čini mi se da previše prostora zauzme win7 ultimate,sa par programa 40GB

 

Koliko obično zauzme win 7 ultimate?

To ovisi o instaliranim programima ,updateima i o tome koja je Sedmica - 32 ili 64 bitna. Clean 64 bitna instalacija je obično za trećinu veća od 32 bitne.

 

Evo ,64 bitna clean instalacija od prije par dana na drugom disku ,skoro bez ikakvih programa ,samo sa updateima ,zauzima 26 GB.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
M4X kaže...

napravio sam reinstall ali čini mi se da previše prostora zauzme win7 ultimate,sa par programa 40GB

 

Koliko obično zauzme win 7 ultimate?

To ovisi o instaliranim programima ,updateima i o tome koja je Sedmica - 32 ili 64 bitna. Clean 64 bitna instalacija je obično za trećinu veća od 32 bitne.

 

Evo ,64 bitna clean instalacija od prije par dana na drugom disku ,skoro bez ikakvih programa ,samo sa updateima ,zauzima 26 GB. 

koji redosljed biste preporučili,da li najprije download svih update-a i SP1 ili najprije driveri za matičnu,grafu itd.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
M4X kaže...
koji redosljed biste preporučili,da li najprije download svih update-a i SP1 ili najprije driveri za matičnu,grafu itd.

Čemu download SP1? Imaš na forumu linkove za skidanje original Sedmice s već integriranim SP1. Onda ,nakon instalacije samo pokreni update.

 

I naravno ,prvo i osnovno su driveri ,iako se većina instalira kroz samu instalaciju.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2012 15:19 (kizo2703).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
M4X kaže...

napravio sam reinstall ali čini mi se da previše prostora zauzme win7 ultimate,sa par programa 40GB

 

Koliko obično zauzme win 7 ultimate?

To ovisi o instaliranim programima ,updateima i o tome koja je Sedmica - 32 ili 64 bitna. Clean 64 bitna instalacija je obično za trećinu veća od 32 bitne.

 

Evo ,64 bitna clean instalacija od prije par dana na drugom disku ,skoro bez ikakvih programa ,samo sa updateima ,zauzima 26 GB. 

sjetio sam se da nisam smanjio virtualnu memoriju pa mi je zato win7 zauzeo puno mjesta

 

dakle ako imate dosta ram memorije(8GB ili više) i uz to ssd disk onda obavezno smanjite virtualnu memoriju na 512MB ili 1024MB

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
M4X kaže...

sjetio sam se da nisam smanjio virtualnu memoriju pa mi je zato win7 zauzeo puno mjesta

 

dakle ako imate dosta ram memorije(8GB ili više) i uz to ssd disk onda obavezno smanjite virtualnu memoriju na 512MB ili 1024MB

Ako imaš SSD ,pagefile (ili virtualna memorija po tvom) se - ili potpuno isključuje ,ili (preporučeno) se stavlja na neku particiju na hdd-u ,da se SSD ''ne troši'' konstantnim pisanjem-brisanjem u pagefile.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2012 15:23 (kizo2703).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
M4X kaže...

sjetio sam se da nisam smanjio virtualnu memoriju pa mi je zato win7 zauzeo puno mjesta

 

dakle ako imate dosta ram memorije(8GB ili više) i uz to ssd disk onda obavezno smanjite virtualnu memoriju na 512MB ili 1024MB

Ako imaš SSD ,pagefile (ili virtualna memorija po tvom) se - ili potpuno isključuje ,ili (preporučeno) se stavlja na neku particiju na hdd-u ,da se SSD ''ne troši'' konstantnim poisanjem-brisanjem u pagefile.

kako se to prebaci na hdd?

zar se za to ne brine TRIM?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Da, TRIM pazi na to ali možeš mu olakšati posao.

 

Kako maknuti page file sa SSDa? Prati sliku. Makni onu kvačicu "Automatically...", stavi "No page file" na SSDu a na nekom drugom disku ga uključi.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

 Kako si captureao slike?

Htio bi napraviti nešto slično za osmicu, ali su fotićem slike katastrofa.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice