U toku najveći DDoS napad ikad

poruka: 16
|
čitano: 2.929
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
U toku najveći DDoS napad ikada

Ekipica niskozemskog ISP providera, a2b-Interneta, pardon, bullet proof hosting providera Cyberbunkera razljućena zbog toga što ih je SPAMHAUS project dodao na listu onih koji čine spamanje mogućim trenutačno vrši najveći DDoS napad u povijesti, dosadašnji peak traffic dosegao je 300 Gbps. CloudFlare zasad uspijeva činiti sajt Spamhausa dostupnim. Priča je došla do NYTa i BBCa.

 

Posljedica - otežano funkcioniranje interneta širom svijeta, posebno u Europi.

 

Millions of ordinary Internet users have experienced delays in services like Netflix or could not reach a particular Web site for a short time.

Early adopter
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 18:51 (Teerex).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: U toku najveći DDoS napad ikada
Teerex kaže...

Ekipica niskozemskog ISP providera, pardon, bullet proof hosting providera Cyberbunkera razljućena zbog toga što ih je SPAMHAUS project dodao na listu onih koji čine spamanje mogućim trenutačno vrši najveći DDoS napad u povijesti, dosadašnji peak traffic dosegao je 300 Gbps. CloudFlare zasad uspijeva činiti sajt Spamhausa dostupnim. Priča je došla do NYTa i BBCa.

 

Posljedica - otežano funkcioniranje interneta širom svijeta.

 

Millions of ordinary Internet users have experienced delays in services like Netflix or could not reach a particular Web site for a short time.

Meni radi, bio je redovno spor pred par tjedana...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
11 godina
neaktivan
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

Meni je extra :D

dedy
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

Ne osjećam nikakvo usporenje.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

Možda mi internet sada trenutno radi OK, makar mi je danas bio nešto kašlj, kašlj, ali mi je opcija komuniciranja u aplikaciji "TALK" izgleda onemogućena, odnosno, čini mi se da je onemogućena svima, koliko mi se vidi {#}!!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: U toku najveći DDoS napad ikad

U usporedbi sa drugim zemljama (EU recimo) kod nas je uvijek usporenje :/ 

 -- || http://youtu.be/FGBhQbmPwH8 \o/
15 godina
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

Meni se čini da taj DDoS traje sve od kad imam t-com :-)

hobi:moj-android.net
 
29 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: U toku najveći DDoS napad ikad
nsoul kaže...

Meni se čini da taj DDoS traje sve od kad imam t-com :-)

+1

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

Meni je danas katastrofa, inače mi poteže do 5 Mb/s

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2013 0:19 (sminigo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

Sad mi je sve jasno. Gledamo danas ja i mala filmić za odrasle, i sve nam tip nekak čudan jer sporo on to hobla, kad sad tek kužim! Tip je u biti zeko al je internet spor!

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U toku najveći DDoS napad ikad
Nisam ja..majke mi
Zadar živi vječno!
12 godina
offline
Re: U toku najveći DDoS napad ikad
sminigo kaže...

Meni je danas katastrofa, inače mi poteže do 5 Mb/s

Ako me znanje ne vara, napad na DNS server zapravo ne utječe na samu brzinu posluživanja sadržaja, već samo na onaj početni kontakt: domena - ip adresa. Ili sam u krivu?

WordPress ❤
14 godina
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

U mene nije bilo problema sa brzinom, jedino, bilo je par stranica koje nije moglo otvoriti, kao da su oborene...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

Ovo su žive gluposti i novinarski senzaciolizam. Tko god ima kakvog tehničkog znanja, znao bi da DDoSanjem DNSova jednog providera se nemože usporiti cijeli Internet.

 

Isto bi bilo i ovo istina:

 

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2013 12:27 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: U toku najveći DDoS napad ikad
OriginalEXE kaže...
sminigo kaže...

Meni je danas katastrofa, inače mi poteže do 5 Mb/s

Ako me znanje ne vara, napad na DNS server zapravo ne utječe na samu brzinu posluživanja sadržaja, već samo na onaj početni kontakt: domena - ip adresa. Ili sam u krivu?

Ti ne kužiš, a smooth operatoru se ne da čitat - bit je samo u stvaranju extra IP prometa prema određenim IPima. Šalju se DNS zahtjevi sa krivotvorenim headerima, tako da se svi vraćaju na jedan IP ili jedan opseg IPa, ne na mjesto otkud su zaista poslani.. Postiže se amplifikacija oko 50x, dakle, napad je 50x jači od prometa koji je za stvaranje napada utrošen. Sve piše u linknanom blogu CloduFlarea.

Early adopter
15 godina
offline
U toku najveći DDoS napad ikad

od danas na vipu

 

hobi:moj-android.net
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2013 12:26 (nsoul).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice