Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

poruka: 32
|
čitano: 9.765
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Prema informaciji sa F-Secure stranice nedavno se pojavila lazna nadogradnja Flash Playera preko Firefox. To zapravo nema veze s samim Firefox i ne dolazi od njih normalno, vec dolazi sa sasvim druge maliciozne stranice koja nudi tu nadogradnju. Neiskusni i nepazljivi korisnici mogu vrlo lako ovo instalirat, i to se događa ak ne pogledaju gore u Firefox o kojoj se adresi zapravo radi to je bitno. Treba bit pazljiv i novu verziju Flash Player-a skidat samo sa Adobe stranice, jer u suprotnom bit ce problema na kompu s nezgodnim Roughe Antivirusom cistacem kojeg baš nije lako uklonit.Cool

 

http://www.f-secure.com/weblog/archives/00001997.html

Firefox ljepo nudi nadogradnju Flash Player-a no zapravo se instalira lazni antivirus! Firefox ljepo nudi nadogradnju Flash Player-a no zapravo se instalira lazni antivirus!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 1:11 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 16
14 godina
neaktivan
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Onda mislim da sam nahebo,jer kad sam skido 3.6.8 verziju,kad sam pokrenio mozzillu onda sam kliknio na to reko valjda treba i ovo al izgleda ćorak,no ovo ne brine mene jer sam ja komp prodao nego me brine šta će bit sa ovim likom koji je kupio komp Izlanuo se.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Očito sam ja nagazio na ovo jer kako sam uradio taj neki update bez gledanja stalno mi se firefox ruši na flash aplikacijama..

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Sa cime da provjerim jesam li to pokupio?,-a mislim da jesam koliko se sjecam.(Malwarebytes i Nod to nisu nasli).

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
bruzi kaže...

Sa cime da provjerim jesam li to pokupio?,-a mislim da jesam koliko se sjecam.(Malwarebytes i Nod to nisu nasli).

Moral bi to Malwarebytes nac,ako ne onda probaj Super Anti Spyware.

 

Skini i ovo,stavi da skenira i da ti baci log pa mi sam c/p log ovdije.

facepalm za ovisnike o "zvijezdicama"
15 godina
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Da se javlja preko IE bilo bi po njemu!!! Eto sigurnog Firefox-a!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
RimSo kaže...

Očito sam ja nagazio na ovo jer kako sam uradio taj neki update bez gledanja stalno mi se firefox ruši na flash aplikacijama..

Ne brini, problem rusenja  ff pri pokretanju flash aplikacija na web stranicama je u 'inovaciji' mozille kojom su izdvojili dodatke (flash,..) u poseban kontejner.  Probaj ovo http://www.google.com/search?q=firefox+disable+flash+container i rusenja vise nece biti.

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
Fake_Alert kaže...
bruzi kaže...

Sa cime da provjerim jesam li to pokupio?,-a mislim da jesam koliko se sjecam.(Malwarebytes i Nod to nisu nasli).

Moral bi to Malwarebytes nac,ako ne onda probaj Super Anti Spyware.

 

Skini i ovo,stavi da skenira i da ti baci log pa mi sam c/p log ovdije.

Sad skeniram sa ovim Super Anti Spywareom i našao mi je 3 trojanca i 13 adware cookieja. :DDD

 

Thx za link

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Gola, gola, skini mi se gola, možeš gola, možeš i do pola, ja sam ovde turista, budi malo nudista. - Ekrem Jevrić
14 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
AlienWare1 kaže...
Fake_Alert kaže...
bruzi kaže...

Sa cime da provjerim jesam li to pokupio?,-a mislim da jesam koliko se sjecam.(Malwarebytes i Nod to nisu nasli).

Moral bi to Malwarebytes nac,ako ne onda probaj Super Anti Spyware.

 

Skini i ovo,stavi da skenira i da ti baci log pa mi sam c/p log ovdije.

Sad skeniram sa ovim Super Anti Spywareom i našao mi je 3 trojanca i 13 adware cookieja. :DDD

 

Thx za link

hehe,aj stavi mi jos log od drugog linka da vidim mozda ima u processima nesto sumnjivo.

facepalm za ovisnike o "zvijezdicama"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox

Stavit ću, ali malo kasnije, da mi prvo završi taj Super.

 

Koliko u prosjeku skenira taj Trend HijackThis? Ako je malo, odmah ću ga staviti.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Gola, gola, skini mi se gola, možeš gola, možeš i do pola, ja sam ovde turista, budi malo nudista. - Ekrem Jevrić
13 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
AlienWare1 kaže...

 

 

Koliko u prosjeku skenira taj Trend HijackThis? Ako je malo, odmah ću ga staviti.

 Nekoliko sekundi, stavi i njegov log.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
AlienWare1 kaže...

Stavit ću, ali malo kasnije, da mi prvo završi taj Super.

 

Koliko u prosjeku skenira taj Trend HijackThis? Ako je malo, odmah ću ga staviti.

Mozda cca 10 sekundi,do minutu.

facepalm za ovisnike o "zvijezdicama"
15 godina
neaktivan
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

nije ni čudo da sas ima tako dobre rezultate u čišćenju kad se pogleda njegova definicijska baza

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Evo log od HjckThs

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 12:29:13, on 7.8.2010

Platform: Windows Vista SP1 (WinNT 6.00.1905)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6001.18349)

Boot mode: Normal

 

Running processes:

C:\ProgramData\DatacardService\DataCardMonitor.exe

C:\Program Files (x86)\Tele2 Mobile Partner\Tele2 Mobile Partner.exe

C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Lite\daemon.exe

C:\Program Files (x86)\Windows Live\Messenger\msnmsgr.exe

C:\Program Files (x86)\Razer\DeathAdder\razerhid.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe

C:\Program Files (x86)\Razer\DeathAdder\razertra.exe

C:\Program Files (x86)\Vodafone\Vodafone Mobile Connect\Bin\MobileConnect.exe

C:\Program Files (x86)\Razer\DeathAdder\razerofa.exe

C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\plugin-container.exe

C:\Program Files (x86)\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = socks=

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = plimus.com,www.plimus.com,regnow.com,www.regnow.com,

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =

R3 - URLSearchHook: DeviceVM Url Search Hook - {0063BF63-BFFF-4B8F-9D26-4267DF7F17DD} - C:\Windows\SysWOW64\dvmurl.dll

F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe

O1 - Hosts: ::1 localhost

O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll

O2 - BHO: Groove GFS Browser Helper - {72853161-30C5-4D22-B7F9-0BBC1D38A37E} - C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office12\GRA8E1~1.DLL

O2 - BHO: Windows Live Pomoc za prijavu - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll

O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O4 - HKLM\..\Run: [JMB36X IDE Setup] C:\Windows\RaidTool\xInsIDE.exe

O4 - HKLM\..\Run: [LanguageShortcut] "C:\Program Files (x86)\CyberLink\PowerDVD\Language\Language.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [DeathAdder] "C:\Program Files (x86)\Razer\DeathAdder\razerhid.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [MobileConnect] %programfiles%\Vodafone\Vodafone Mobile Connect\Bin\MobileConnect.exe /silent

O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe" MSRun

O4 - HKCU\..\Run: [ehTray.exe] C:\Windows\ehome\ehTray.exe

O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Lite\daemon.exe" -autorun

O4 - HKCU\..\Run: [msnmsgr] "C:\Program Files (x86)\Windows Live\Messenger\msnmsgr.exe" /background

O4 - HKCU\..\Run: [RGSC] D:\GTA 4\Grand Theft Auto IV\RGSC\RGSCLauncher.exe /silent

O4 - HKCU\..\Run: [WMPNSCFG] C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\WMPNSCFG.exe

O4 - HKCU\..\Run: [SUPERAntiSpyware] C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SUPERAntiSpyware.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /detectMem (User 'LOCAL SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [WindowsWelcomeCenter] rundll32.exe oobefldr.dll,ShowWelcomeCenter (User 'LOCAL SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /detectMem (User 'NETWORK SERVICE')

O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office12\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Send to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office12\ONBttnIE.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: S&end to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office12\ONBttnIE.dll

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office12\REFIEBAR.DLL

O13 - Gopher Prefix:

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{D48C6A03-D22F-4666-B6EA-FB7FD9CFD2B6}: NameServer = 212.247.156.66 212.247.156.70

O18 - Protocol: grooveLocalGWS - {88FED34C-F0CA-4636-A375-3CB6248B04CD} - C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office12\GR99D3~1.DLL

O23 - Service: SAS Core Service (!SASCORE) - SUPERAntiSpyware.com - C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SASCORE64.EXE

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)

O23 - Service: AMD External Events Utility - Unknown owner - C:\Windows\system32\atiesrxx.exe (file missing)

O23 - Service: AODService - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\AMD\OverDrive\AODAssist.exe

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

O23 - Service: DCSHost.exe - Unknown owner - C:\ProgramData\DatacardService\DCSHost.exe

O23 - Service: @dfsrres.dll,-101 (DFSR) - Unknown owner - C:\Windows\system32\DFSR.exe (file missing)

O23 - Service: ES lite Service for program management. (ES lite Service) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Gigabyte\EasySaver\ESSVR.EXE

O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\Windows\system32\PnkBstrA.exe

O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe

O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\SLsvc.exe,-101 (slsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\SLsvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)

O23 - Service: @C:\Program Files (x86)\TuneUp Utilities 2010\TuneUpDefragService.exe,-1 (TuneUp.Defrag) - TuneUp Software - C:\Program Files (x86)\TuneUp Utilities 2010\TuneUpDefragService.exe

O23 - Service: TuneUp Utilities Service (TuneUp.UtilitiesSvc) - TuneUp Software - C:\Program Files (x86)\TuneUp Utilities 2010\TuneUpUtilitiesService64.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)

O23 - Service: Vodafone Mobile Connect Service (VMCService) - Vodafone - C:\Program Files (x86)\Vodafone\Vodafone Mobile Connect\Bin\VMCService.exe

O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)

O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)

O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

 

--

End of file - 9318 bytes

 

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Gola, gola, skini mi se gola, možeš gola, možeš i do pola, ja sam ovde turista, budi malo nudista. - Ekrem Jevrić
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox

Sve je u redu osim ovog:

 

O23 - Service: DCSHost.exe - Unknown owner - C:\ProgramData\DatacardService\DCSHost.exe

 

To označi u HiJackThisu i klikni na Fix checked.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
seneka kaže...

nije ni čudo da sas ima tako dobre rezultate u čišćenju kad se pogleda njegova definicijska baza

Seneka, ja sam na taj način kada je tražio da instaliram nadogradnju novu adobe flash player za Firefox i kad se instaliralo jel ima veze za smrzavanje Firefox, a kada ostale u windowsima sve noramalno radi?

Nenad
14 godina
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Koliko ja vidim tebi su i malo winsi u krivo otisli

 

Mici ovo

O13 - Gopher Prefix:

O23 - Service: DCSHost.exe - Unknown owner - C:\ProgramData\DatacardService\DCSHost.exe

 

Neutralno:

F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe

 

Winsima fali neki file:

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\SLsvc.exe,-101 (slsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\SLsvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)

 

 

Pokusaj napravit repair winsa jer vidim dost tih exe file-ova fali.

 

facepalm za ovisnike o "zvijezdicama"
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox

@ Fake_Alert

Ovo što HiJackThis registrira kao file missing znači da ga on "ne vidi" jer u većini slučajeva ti fajlovi postoje.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
16 godina
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Sve mi je jasno osim kako korisnik završi na toj strani koja nudi download? Jer ako se radi o nekoj običnoj strani na koju treba manje ili više slučajno zalutati, onda stvarno nema nikakve veze sa Firefoxom, osim što ima njegove korisnike za ciljnu grupu, a ako ovo ljudima iskače posle regularnog updatea, onda su u Mozilli žestoko zabrljali.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2010 12:45 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
Nello kaže...
seneka kaže...

nije ni čudo da sas ima tako dobre rezultate u čišćenju kad se pogleda njegova definicijska baza

Seneka, ja sam na taj način kada je tražio da instaliram nadogradnju novu adobe flash player za Firefox i kad se instaliralo jel ima veze za smrzavanje Firefox, a kada ostale u windowsima sve noramalno radi?

ne znam,pa jer nisi ti to riješio?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
seneka kaže...

ne znam,pa jer nisi ti to riješio?

Jesam, sve ok. Samo me zanimalo jel se nekima javlja problem kao što meni događa kod smrzavanja na firefoxu.Osmijeh

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
Nello kaže...
seneka kaže...

ne znam,pa jer nisi ti to riješio?

Jesam, sve ok. Samo me zanimalo jel se nekima javlja problem kao što meni događa kod smrzavanja na firefoxu.Osmijeh

da , ne vjerujem da je to kod tebe bio slučaj
u svakom slučaju taj rogue bi se trebao riješiti ako nikako drugačije, onda sa mbam ili sas-om u safe modu

14 godina
protjeran
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
RimSo kaže...

Očito sam ja nagazio na ovo jer kako sam uradio taj neki update bez gledanja stalno mi se firefox ruši na flash aplikacijama..

izgleda da sam i ja na laptopu na to ali sta je najgore nisam ni klinuo samo se firefox nakon minutu srusi ili vise nece da ude ili kada ude odma se srusi

z v o n e x p
13 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox

Skeniraj SAS-om, on bi ga trebao pronaći i ukloniti.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox

svaki drugi dan provjera sam malwarebaytsom i sve 5 xD , evo da nebudem off topic stvarno korisnici trebaju pripaziti gdje što skidaju jer se na svakom uglu mmože nači jedan virus,,,

15 godina
neaktivan
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Malo kasnimSmijeh,ali eto skenirao sam sa svime navedenim i nema nista hvala svima!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Pozz svima,da ne otvaram temu pogledao sam u task manageru od Glarya imam jedan proces koji se meni cini sumnjiv a mozda nije(nisam pronasao nikakve informacije o njemu )-pa ako moze pomoc ako netko zna sto je to?

proces je-  SASCore64.exe

Imam SAS-mozda od njega?


 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
bruzi kaže...

Pozz svima,da ne otvaram temu pogledao sam u task manageru od Glarya imam jedan proces koji se meni cini sumnjiv a mozda nije(nisam pronasao nikakve informacije o njemu )-pa ako moze pomoc ako netko zna sto je to?

proces je-  SASCore64.exe

Imam SAS-mozda od njega?


Da, to je proces od SAS-a.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
14 godina
odjavljen
offline
RE: Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox
bruzi kaže...

Pozz svima,da ne otvaram temu pogledao sam u task manageru od Glarya imam jedan proces koji se meni cini sumnjiv a mozda nije(nisam pronasao nikakve informacije o njemu )-pa ako moze pomoc ako netko zna sto je to?

proces je-  SASCore64.exe

Imam SAS-mozda od njega?


Nemaš brige, taj proces je od SAS-a.

...
14 godina
offline
Lažna nadogradnja Flash Playera preko Firefox!

Evo ja isto iša provjerit jel mi je nešto upalo , skinem ja hijack this i pokrenem program i stisnem Scan log file and report ...  I kaže mi : For Some reason your system denied write access to the Hosts file. If Any hijacked domains are in this file, HijackThis may NOT be able to fix it.

 

If that happens, you need to edit the file yourself. To do this, click Start, Run and type :

 

notepad C:/Windows/System32/drivers/etc/hosts and press Enter. Find the lines HijackThis reports and delete them.

 

Save the file as *hosts* (with quotes), and reboot.

 

Ja uprem ok i izbaci mi log ne današnji datum nego : Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 18:58:15, on 5.9.2010. taj log mi izbaci u notepadu

My Only Fear of Death Is Coming Back Reincarnated.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 10:15 (jukiii).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice