Iphone 4 gubi signal!

poruka: 277
|
čitano: 54.286
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Iphone 4 gubi signal!

apple blames faulty formula for iphone4 problems

 

 

apple kaže:

"We were stunned to find that the formula we use to calculate how many bars of signal strength to display is totally wrong," Apple said in a statement issued Friday morning. "Our formula, in many instances, mistakenly displays two more bars than it should for a given signal strength. For example, we sometimes display four bars when we should be displaying as few as two bars."

 

ali korisnici kažu:

"The announcement is totally bogus," said a user identified as "Lisa4720" on a fast-growing support forum message thread. "Here's the problem with their new claim: 3GS reception in my home and my husband's office was always 4-5 bars. Today [with iPhone 4] it is nil, nada, nothing even after Apple replaced the iPhone 4s, it remained the same. It's all hooey people. Total, unbelievable hooey."

Other iPhone 4 owners backed up Lisa4720's claim that older iPhones, such as the 3G, retain calls in locations where an iPhone 4 drops them, regardless of the signal strength.

 

stručnjak za antene veli:

Spencer Webb, an antenna design engineer, has said he believed the reception problem was in the design of the iPhone 4, specifically in Apple's decision to move the cellular and Wi-Fi antennas to the exterior of the case. Webb has recommended that users hold the iPhone 4 in what he called the "Vulcan iPhone pinch" to minimize contact with the external antennas.

 

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iphone 4 gubi signal!

Može li kratak prijevod na hrvatski

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
Zvjerkan kaže...

Može li kratak prijevod na hrvatski

apple kaže:

ne valja nam firmware. ne izračunava dobro broj recki za prikaz signala. ovo se pojavljuje i u ranijim modelima. popravit ćemo softverski

 

ljutita korisnica kaže:

appleova objava je farsa. kod mojih starijih modela imam 4-5 recki signala, dok kod iphone4 ništa, nula. i drugi korisnici kažu da 3G zadržava poziv na lokacijama gdje iphone4 to ne može.

 

antena stručnjak kaže:

misli da je problem u dizajnu, pogotovo jer je apple premjestio telefonsku i wi-fi antenu van kućišta.

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
14 godina
neaktivan
offline
Iphone 4 gubi signal!

Aha.. pa dobro neka nšto riješe.. i neka samo radi...

A ovo mi je fora antena sručnjak.. xd.. dobro ako je tako kako kaže nake oni prevuku tanak sloj neke prozirne mase koja če ostaviti dizajn istim jedino se ovo neče spajati..xd

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iphone 4 gubi signal!

evo prilike za forumaše.  na dan otkrića problema apple traži inženjere za antene http://gizmodo.com/5576451/apple-wants-antenna-engineers-for-iphone slučajnost ili ne, tko bi ga znao.

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
sokre kaže...

lol ma rješenje im je zakon, sad ćeš imati uvijek 1 crticu signala, i reći će "nismo mi krivi što apsolutno cijeli svijet ima loše odašiljče i snagu signala"...lol ali što je i najgore  to bi im moglo i proći kod pametnih amera lol

 

 

baš me zanima dali bi bilo padova signala ispod odašiljača?

Ispod odasiljaca (ako aludiras na to da ides hvatat signal od tog istog odasiljaca) bi ti bio nikakav signal jer se signal sa bazne stanice siri u obliku kisobrana i u pravilu nikad ne hvatas signal odasiljaca ispod kojeg se nalazis nego nekog drugog.

I'm going woo woo
15 godina
odjavljen
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
tnakir kaže...

Ispod odasiljaca (ako aludiras na to da ides hvatat signal od tog istog odasiljaca) bi ti bio nikakav signal jer se signal sa bazne stanice siri u obliku kisobrana i u pravilu nikad ne hvatas signal odasiljaca ispod kojeg se nalazis nego nekog drugog.

Teoretski. U praksi bi u velikm broju slučaja uhvatio neku refleksiju koja bi bila dovoljna.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
hrvooje kaže...

evo prilike za forumaše.  na dan otkrića problema apple traži inženjere za antene http://gizmodo.com/5576451/apple-wants-antenna-engineers-for-iphone slučajnost ili ne, tko bi ga znao.

a lol.sad su lijepo priznali, svaka im dala vode iz bunara....šta da kažem, kolko ljudi se nakupovalo lošeg modela.Sad će uskoro stvarno iPhone 5 a ovi s 4 će trpiti svoje.Ajme koji zaj*eb za apple.

 

Ali pazi foru, najmanje 3 inžinjera, garant je netko dobio nogu.Eh....sad počinjem sumnjati u uopće kupnju novog.....mislim da se ne isplati kad su ovi priznali da im nevalja design.Još kad pametni t-com naruči ove loše a narod nezna stanje antene....

Dont bug me!
16 godina
offline
Iphone 4 gubi signal!

Al stvarno mi nije jasno zasto ne rijese to tako da stave nekakav coating oko tog metalnog dijela: nema direktnog kontakta sa prstima = nema problema. Nego, prema ovome sto su sada rekli izgleda da iPhone zapravo ima jako los prijam signala (kao prikazivali su bolji signal nego sto je...)

 

Takodjer mi nije jasno koliko inzinjera treba da izmjerenu snagu signala u dB pretvore u crtice gore na ekranu.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 10:44 (tnakir).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
tnakir kaže...

Al stvarno mi nije jasno zasto ne rijese to tako da stave nekakav coating oko tog metalnog dijela: nema direktnog kontakta sa prstima = nema problema. Nego, prema ovome sto su sada rekli izgleda da iPhone zapravo ima jako los prijam signala (kao prikazivali su bolji signal nego sto je...)

 

Takodjer mi nije jasno koliko inzinjera treba da izmjerenu snagu signala u dB pretvore u crtice gore na ekranu.

očigledno je problem isti kao kod mjenjanje žarulja kod Poljaka XD

Dont bug me!
16 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
tnakir kaže...
sokre kaže...

lol ma rješenje im je zakon, sad ćeš imati uvijek 1 crticu signala, i reći će "nismo mi krivi što apsolutno cijeli svijet ima loše odašiljče i snagu signala"...lol ali što je i najgore  to bi im moglo i proći kod pametnih amera lol

 

 

baš me zanima dali bi bilo padova signala ispod odašiljača?

Ispod odasiljaca (ako aludiras na to da ides hvatat signal od tog istog odasiljaca) bi ti bio nikakav signal jer se signal sa bazne stanice siri u obliku kisobrana i u pravilu nikad ne hvatas signal odasiljaca ispod kojeg se nalazis nego nekog drugog.

isprobano, imam birtiju ispod odašiljača i lovim full signal definitivnoIzlanuo se

 

MrBlc kaže...
tnakir kaže...

Ispod odasiljaca (ako aludiras na to da ides hvatat signal od tog istog odasiljaca) bi ti bio nikakav signal jer se signal sa bazne stanice siri u obliku kisobrana i u pravilu nikad ne hvatas signal odasiljaca ispod kojeg se nalazis nego nekog drugog.

Teoretski. U praksi bi u velikm broju slučaja uhvatio neku refleksiju koja bi bila dovoljna.

praksa je zajb. stvar:-)

 

refleksija bi vjerojatno bila dovoljna za full signal.

http://www.gricni.com/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
tnakir kaže...

Al stvarno mi nije jasno zasto ne rijese to tako da stave nekakav coating oko tog metalnog dijela: nema direktnog kontakta sa prstima = nema problema. Nego, prema ovome sto su sada rekli izgleda da iPhone zapravo ima jako los prijam signala (kao prikazivali su bolji signal nego sto je...)

 

Takodjer mi nije jasno koliko inzinjera treba da izmjerenu snagu signala u dB pretvore u crtice gore na ekranu.

Prikazivali su bolji nego sto je a crtica nema ;)

Pa koliki je onda prijem uopste ;)

I da preprave formulu treba nekoliko nedelja ;)

Za toliko vremena i sa parama koje imaju mogu rijesiti i kvadraturu kruga a ne obicnu jednacinu sa jednom nepoznatom.

:)
16 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
logic kaže...
tnakir kaže...

Al stvarno mi nije jasno zasto ne rijese to tako da stave nekakav coating oko tog metalnog dijela: nema direktnog kontakta sa prstima = nema problema. Nego, prema ovome sto su sada rekli izgleda da iPhone zapravo ima jako los prijam signala (kao prikazivali su bolji signal nego sto je...)

 

Takodjer mi nije jasno koliko inzinjera treba da izmjerenu snagu signala u dB pretvore u crtice gore na ekranu.

Prikazivali su bolji nego sto je a crtica nema ;)

Pa koliki je onda prijem uopste ;)

I da preprave formulu treba nekoliko nedelja ;)

Za toliko vremena i sa parama koje imaju mogu rijesiti i kvadraturu kruga a ne obicnu jednacinu sa jednom nepoznatom.

Ma bilo je kao receno da je iPhone prikazivao full signal a zapravo je bio jako los, do 2 crtice manji. Inace 3dB znace duplo slabiji signal.

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
logic kaže...
tnakir kaže...

Al stvarno mi nije jasno zasto ne rijese to tako da stave nekakav coating oko tog metalnog dijela: nema direktnog kontakta sa prstima = nema problema. Nego, prema ovome sto su sada rekli izgleda da iPhone zapravo ima jako los prijam signala (kao prikazivali su bolji signal nego sto je...)

 

Takodjer mi nije jasno koliko inzinjera treba da izmjerenu snagu signala u dB pretvore u crtice gore na ekranu.

Prikazivali su bolji nego sto je a crtica nema ;)

Pa koliki je onda prijem uopste ;)

I da preprave formulu treba nekoliko nedelja ;)

Za toliko vremena i sa parama koje imaju mogu rijesiti i kvadraturu kruga a ne obicnu jednacinu sa jednom nepoznatom.

coating oko tog metalnog dijela bi očito za steva bilo svetogrđe i priznanje pogreške u dizajnu. upravo ta super-zatvorenost applea po pitanju hardwarea i softwarea omogućuje ovakove muljaže. da je u pitanju neki android uređaj, već bi pola IT svijeta gledalo u code i bilo načisto u čemu je problem.

 

 

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
16 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
tnakir kaže...
logic kaže...
tnakir kaže...

Al stvarno mi nije jasno zasto ne rijese to tako da stave nekakav coating oko tog metalnog dijela: nema direktnog kontakta sa prstima = nema problema. Nego, prema ovome sto su sada rekli izgleda da iPhone zapravo ima jako los prijam signala (kao prikazivali su bolji signal nego sto je...)

 

Takodjer mi nije jasno koliko inzinjera treba da izmjerenu snagu signala u dB pretvore u crtice gore na ekranu.

Prikazivali su bolji nego sto je a crtica nema ;)

Pa koliki je onda prijem uopste ;)

I da preprave formulu treba nekoliko nedelja ;)

Za toliko vremena i sa parama koje imaju mogu rijesiti i kvadraturu kruga a ne obicnu jednacinu sa jednom nepoznatom.

Ma bilo je kao receno da je iPhone prikazivao full signal a zapravo je bio jako los, do 2 crtice manji. Inace 3dB znace duplo slabiji signal.

heh i sad kad ga "srede" siglnal će gotovo uvijek biti loš, nedaj bože da bi bilo do hardvera, što je vrlo izgledno slučaj.

 

baš me zama u koliko će slučajeva nakon naštelavanja pokazivati full signal.

 

i onda ga zatim treba usporediti sa drugim telefonima, a ako bude stalno pokazivao slab signal dok drugi budu full opet se vraćamo izvedbi antene.

http://www.gricni.com/
14 godina
neaktivan
offline
Iphone 4 gubi signal!

možda je to bio loš pokušaj da kupuješ njihove dodatne komponente kako bi imali još više para neg inače ?

Dont bug me!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
pbandov kaže...

možda je to bio loš pokušaj da kupuješ njihove dodatne komponente kako bi imali još više para neg inače ?

Da, valjda su mislili da će svi pokupovati one gumene bumpere za 30$ sa kojima problema sa signalom nema...ali ipak ništa od toga.

Stoja
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
sokre kaže...

heh i sad kad ga "srede" siglnal će gotovo uvijek biti loš, nedaj bože da bi bilo do hardvera, što je vrlo izgledno slučaj.

 

baš me zama u koliko će slučajeva nakon naštelavanja pokazivati full signal.

 

i onda ga zatim treba usporediti sa drugim telefonima, a ako bude stalno pokazivao slab signal dok drugi budu full opet se vraćamo izvedbi antene.

Zasigurno nije do Hardwera.Stvar je kristalno jasna, ili je do software-a(što se da riješiti zakrpom), ili je do samog dizajna iPhone4(pozicija antene).

Ako je ovo prvo onda nema brige, al ako je ovo drugo(više vijerojatno) onda mogu samo reč: APPLE BIG FAIL!!!!!

I'll be back
16 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
microman kaže...
sokre kaže...

heh i sad kad ga "srede" siglnal će gotovo uvijek biti loš, nedaj bože da bi bilo do hardvera, što je vrlo izgledno slučaj.

 

baš me zama u koliko će slučajeva nakon naštelavanja pokazivati full signal.

 

i onda ga zatim treba usporediti sa drugim telefonima, a ako bude stalno pokazivao slab signal dok drugi budu full opet se vraćamo izvedbi antene.

Zasigurno nije do Hardwera.Stvar je kristalno jasna, ili je do software-a(što se da riješiti zakrpom), ili je do samog dizajna iPhone4(pozicija antene).

Ako je ovo prvo onda nema brige, al ako je ovo drugo(više vijerojatno) onda mogu samo reč: APPLE BIG FAIL!!!!!

Nije govno nego se pas posra.

I'm going woo woo
14 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
tnakir kaže...

Nije govno nego se pas posra.

hehe..točno tako

In the eyes of a ranger, The unsuspected stranger
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
tnakir kaže...

Nije govno nego se pas posra.

Niti je govno niti se pas posra, nego se netko od Appleovih dizajnera gadno zahebao u razmiještaju antena.

Dam se kladit da če to u novim verzijama iPhone4 biti ispravljeno, a u konačnici su izvisjeli oni kojih mi nije nimalo žao, ovo im neka bude ponuda da kampiranje nije isplativo.

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
microman kaže...

Dam se kladit da če to u novim verzijama iPhone4 biti ispravljeno...

No way! Možeš li zamisliti ikoga tko bi izdao drugu generaciju uređaja sa istom greškom?

MrBlc kaže...

Antena je malo slabija jer je podređena dizajnu (a da pri tom SAR ostane u zakonskim okvirima)...

Antena bolje (logično, jer okružuje čitav uređaj) prima signal. Naravno, ne govorim u situaciji kada se izvodi "grip of death".


Usput, da objasnim nešto. Formula je zaista loša. Zašto?

Najbolji signal je -51 dB, a najgori (kada se veza prekida) je -113 dB.

Apple je sve od -51 dB do -99 dB prikazivao kao 5 crtica,
od -99 dB do -101 dB četiri crtice,
od -101 dB do -103 dB tri crtice,
od -103 dB do -107 dB dvije crtice,
od -107 dB do -113 dB jedna crtica,
sve ispod - nema mreže.


Ja bih to nazvao "totally wrong" jer to i je. Logično da će raspon između 5 i 3 crtice malo proširiti, ali ovoliko - ne. Više na AnandTech. To mi liči na varanje kupaca, odnosno uvjeravanje da imaju odličan signal dok bi on realno bio dobar. U svakom slučaju, popravljanje prikaza signala neće popraviti problem sa dizajnom.


Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
16 godina
neaktivan
offline
Iphone 4 gubi signal!

Pa i drugi prozivodaci varaju na crticama ali ipak.. Apple notorno laze. I likovi sa  gsmareni kazu da su imali problema sa signalom i usporedeno sa iPhone 3 ovaj losije "vata"

Neki su glupi i bez Facebooka......... - Šef
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!
microman kaže...

Niti je govno niti se pas posra, nego se netko od Appleovih dizajnera gadno zahebao u razmiještaju antena.

Ja bih prije rekao da se Stevo zaje*ao što je odluku o smještaju antene povjerio dizajneru, a ne inženjeru. Vjerojatno je inženjer izvukao maksimum iz danog prostora i dizajna, ali očito nije dovoljno.

 

Random. kaže...

Antena bolje (logično, jer okružuje čitav uređaj) prima signal. Naravno, ne govorim u situaciji kada se izvodi "grip of death".

 

 

 

Random. kaže...


Usput, da objasnim nešto. Formula je zaista loša. Zašto?

....U svakom slučaju, popravljanje prikaza signala neće popraviti problem sa dizajnom.

Greška u formuli (koju vjerojatno svi rade) ne može opravdati kompletan gubitak signala, ne može opravdati prekid veze prije prebacivanja na 2G i ne može opravdati slabiji signal nego na ostalim mobitelima (i starijim generacijama eyePhone-a), tako da se sa zadnjom rečenicom slažem.

 

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
offline
Iphone 4 gubi signal!

Najbolji način da to poprave je taj da prodaju uređaj sa 50% popusta Smijeh

 

I'll buy that for a dollar Smijeh (ovo je iz jednog filma, al ne mogu se sjetiti kojeg :))

Kome je suđeno da bude j@ban, njemu gaće same spadaju.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!

I dizajn antena je malkice komplikovaniji od cistog povecanja. Nije veca antena uvijek bolja. 

:)
16 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!

ajde ljudi, dosadni ste više.. žalite se na bug da su postali podružnica jabuke, a vi još gori..  čak vas je i artfull počeo ignorirati..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!

Hahhaha

On se jos i javlja al nigdje dezurnih branitelja applea ;)

Ne znam sta bi sa njima ;)

:)
16 godina
offline
RE: Iphone 4 gubi signal!

 

 

u glavnim ulogama:

 

logic kao annoying orange

artfull kao iphone

 

:)

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 15:18 (ferovca1).
15 godina
offline
Iphone 4 gubi signal!
Umro sam od smijeha kad sam prvi put to vidio :D

"But you can't spit the orange juice" xD
Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice