HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

poruka: 24
|
čitano: 6.041
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

HT će prema najnovijim podacima u predstečajnoj nagodbi preuzeti upravljanje najvećim alternativnim fiksnim telekom operaterom Optima Telekomom, tako stoji u novom planu predstečjane nagodbe objavljenom na Zagrebačkoj burzi.

HT i Zagrebačka banka potpisali su zajednički sporazum i to može dovesti do preuzimanja Optime Telekom što za same korisnike ne može biti loše jer neće ostati bez usluge.

 

Toliko o alternativama. Propadoše i bijahu preuzete. 

 

Izvor: ICT business

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

Trenutno ti mogu opstati samo najveći igrači koji nude ama baš sve usluge na svojoj infrastrukturi

Kupit će HT i Optimu uskoro sigurno

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2013 10:14 (robimarko).
11 godina
neaktivan
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

Samo neka preuzimaju, kad dignu cijene doci ce strane firme sa normalnijim ciframa.

 

Hocu da 40mb/sec bude zakonom najmanja moguca brzina a cijena da bude kao sada bnet.

 

 

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
Nije ti HT kriv za dizanje cijena i slično.
Njih na to prisiljava HAKOM jer imaju monopol itd,ne dozvoljava im se spuštanje cijena.
Možda jesu malo skuplji,no svaku smetnju otklanjaju u roku od 48 sata maksimalno
robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
robimarko kaže...
Nije ti HT kriv za dizanje cijena i slično.
Njih na to prisiljava HAKOM jer imaju monopol itd,ne dozvoljava im se spuštanje cijena.
Možda jesu malo skuplji,no svaku smetnju otklanjaju u roku od 48 sata maksimalno

Sve to stoji, ali nisu "malo" skuplji. Bio sam na HT-u sada sam na BNet-u. I radio sam za 2 konkurentske firme pa znam sve cijene od svih davatelja usluga.

 

Hocu optiku u zadnjoj rupi u HR i minimalne brzine 40mb za pristojnu cijenu.

 

Njemacka i pola EU vec to i imaju.

 

 

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
Optiku u svakoj rupi ti nitko nemože pružiti u hrvatskoj za sada.
Pogotovo jer gotovo svi ti alternativni telekomi koriste infrastrukturu od HT-a
A svi dobro znamo zašto je HT zaustavio izgradnju optike
robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

I Metronet otvorio predstečajnu, kakav show program pred ulazak u EU :D

 

Link

 

Možda nam dođu neki veliki kupiti kojeg "za po doma"

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
robimarko kaže...
Optiku u svakoj rupi ti nitko nemože pružiti u hrvatskoj za sada.
Pogotovo jer gotovo svi ti alternativni telekomi koriste infrastrukturu od HT-a
A svi dobro znamo zašto je HT zaustavio izgradnju optike

Zato ti i govorim, bit ce optika svugdje kada dodu strani ulagaci i naprave posao kako treba a ne fuserski kao ovi nasi sadasnji.

 

Daju mizeriju a naplacuju kao suho zlato.

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

Ma ne tribaju oni dovesti optiku u svaku rupu ali bi bilo pristojno da ljudima barem isporuče ono za što im plaćaju i da ulože koju kunu u nove centrale a ne da pitaj boga koliko korisnika spajaju razdjeljnicima na jednu te istu paricu. A ono da konkurenciji nedaju slobodnu paricu iako možda navedena postoji ne triba ni spominjati ... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
Praedator kaže...

Zato ti i govorim, bit ce optika svugdje kada dodu strani ulagaci i naprave posao kako treba a ne fuserski kao ovi nasi sadasnji.

Obožavam tvoj vječiti optimizam. {#}

11 godina
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

A što te čudi?

11 godina
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

Čudi me da je Škegro zatvorio pipu :D A WTF, u svjetlu danasnjih dogadjaja na relaciji Optima-ZaBa-T-Com; mislim, nemamo tektonske poremećaje na tržištu svaki dan! :)

 

Nego I.B., lijepo te vidjeti opet nakon nekakvih 7-8 godina! :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
online
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
Jovanka kaže...

Čudi me da je Škegro zatvorio pipu :D A WTF, u svjetlu danasnjih dogadjaja na relaciji Optima-ZaBa-T-Com; mislim, nemamo tektonske poremećaje na tržištu svaki dan! :)

 

Nego I.B., lijepo te vidjeti opet nakon nekakvih 7-8 godina! :)

I mene malo čudi sve to baš danas. {#}

Ali realno je stanje takvo da se to čeka već godinama, i za jedne i za druge (o nekim trećima da ne pričamo).

 

Nego, pa stalno sam tu?

13 godina
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
robimarko kaže...
Nije ti HT kriv za dizanje cijena i slično.
Njih na to prisiljava HAKOM jer imaju monopol itd,ne dozvoljava im se spuštanje cijena.
Možda jesu malo skuplji,no svaku smetnju otklanjaju u roku od 48 sata maksimalno

 

Ma otkljanjaju smetnje u roku 48h moj k, imao sam problema s internetom, omdah ih zvao rekli da ce poslat tehnicara, cekao 3 dana i bio bez interneta a tehnicara nigdje dok ih nisam opet zvao, dosao tehnicar privremeno rijesili ali su rekli da treba mjenjat onu razvodnu kutiju ali da cu trebat cekat poslije uskrsa jer je to bilo dan ili 2 prije. Naravno ni danas jos nisu to dosli promijenit a ja i dalje imam problema s pucanjem veze. Toliko o otklanjaju problema u 48h.{#}

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5
12 godina
odjavljen
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

'ebemti državu kada najveća balega od telekoma kupuje konkurenciju kao radnici jogurt na akciju u Interšparu.

 

Neću da mi ta gamad održava liniju-sve će uhebat.

 

Prelazim na nekog drugog.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

I ljudi, da li netko i dalje prati zbivanja oko Optimine predstečajne nagodbe?

Ja sam pratio malo vijesti na ICTBusiness portalu, pa koliko citam, ima nekoliko scenarija kojima bi se okončala Optimina trakavica, ali niti jedan taj scenarij nije onako 100% izgledan. Svaki ima svoje mane i vrline.

Što vi mislite da će se dogoditi?

In pivo veritas
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

Kako netko u eu može imati monopol na tržištu????? Pa diljem eu davaju ogromne kazne za to i samo mi balkanci nemamo nikakve kazne za ovu dubrad.

www.mmo-balkan.com/forum
16 godina
neaktivan
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

Čitao sam da ako se i dopusti T.comu da preuzme Optimu, što zapravo po zakonu ne smije biti, ali se može recimo to dogoditi zbog činjenice da 230 000 korisnika ne ostane najednom bez podrške, te da oko 400 radnika koliko radi u Optimi, ne ostane najdenom na ulici.

Rečeno je da bi AZTN to mogao dopusiti zbog gore nabrojenih "posebnih" okolnosti, ali bi tada za neki rok od godine do godine i pol dana, Europska komisija ipak srušila tu odluku AZTN-a po kojoj bi se HT-u dopustilo preuzimanje Optime, pa se ljudi nadaju da bi do te odluke EK, Optima i Tcom već pronašli neki drugi način otplate 1,1 milijarde duga i situacije u kojoj bi se Optimi dopustilo da ostane u Tcom vlasništvu, iako bi Tcom tada kontrolirao 60-70% tržišta, u nekim dijelovima i 80%.

In pivo veritas
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

došla 2 lika na vrata komšiji i rekli im da MORAJU preči na t-com jer je optima propala...i ovi naravno potpisali i to ugovor na 2 godine sa t-com-omom...

šta reči na ovo ?

jel smiju oni to radit ?!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom

i oni naravno potpisali? Pa gluplji su oni nego t-com. Drugi put snimaj preko moba pa posalji mailove svim novinama pa ces vidit sto ce biti.

www.mmo-balkan.com/forum
12 godina
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
ursusc355 kaže...

došla 2 lika na vrata komšiji i rekli im da MORAJU preči na t-com jer je optima propala...i ovi naravno potpisali i to ugovor na 2 godine sa t-com-omom...

šta reči na ovo ?

jel smiju oni to radit ?!?

mislim da ne, komšije bi trebali imati pravo da sami izaberi drugog isp-a ukoliko je dostupan na području a ne da se t-com nadmeće i to još sa ugovorom na dvije godine...

Meni je to kao da se Pevec zatvori i dođe mi Linić i kaže ti mali kupuješ od sada samo u Konzumu, potpiši ovaj ugovor na dve godine.

Majke mi
14 godina
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
DeathBringer12 kaže...

Kako netko u eu može imati monopol na tržištu????? Pa diljem eu davaju ogromne kazne za to i samo mi balkanci nemamo nikakve kazne za ovu dubrad.

Dopusti da ti odgovorim:

 

"Deutsche Telekom also holds substantial shares in other telecom companies, including Central European subsidiaries Slovak Telekom (Slovakia),Magyar Telekom (Hungary), and T-Hrvatski Telekom (Croatia), which are now fully consolidated into T-Com/T-Home. Furthermore, Magyar Telekom holds majority shares in Makedonski Telekom (Macedonia), and T-Crnogorski Telekom (Montenegro) all of which have also been rebranded and included under the T-Com/T-Home umbrella. DT also holds shares in the Hellenic telecommunication operator OTE, which also have shares in several other companies like the mobile operators Cosmote Greece, Cosmote Romania, Globul Bulgaria, AMC Albania, the IT&C retailer Germanos, and the Romanian telecommunication operatorRomtelecom."

11 godina
protjeran
offline
Re: HT preuzima upravljanje Optima Telekomom
Cromaki kaže...
ursusc355 kaže...

došla 2 lika na vrata komšiji i rekli im da MORAJU preči na t-com jer je optima propala...i ovi naravno potpisali i to ugovor na 2 godine sa t-com-omom...

šta reči na ovo ?

jel smiju oni to radit ?!?

mislim da ne, komšije bi trebali imati pravo da sami izaberi drugog isp-a ukoliko je dostupan na području a ne da se t-com nadmeće i to još sa ugovorom na dvije godine...

Meni je to kao da se Pevec zatvori i dođe mi Linić i kaže ti mali kupuješ od sada samo u Konzumu, potpiši ovaj ugovor na dve godine.

nije dostupno ništa osim t-coma ali ipak na takav način...smješno

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice