Sigurnosne kamere za android

poruka: 4
|
čitano: 4.419
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Sigurnosne kamere za android

Pozdrav.

Zanimaju me sigurnosne kamere i sustavi koji mogu slati live stream na android mobitele i koji mogu detektirati aktivnost (motion activated) i odmah slati obavijest/video snimku na mobitel.
Odgovaralo bi mi nešto budget i kompaktno što ne troši puno energije i prostora a da radi solidno kao i profesionalna oprema. Od 500-800kn max, no poželjna jeftinija solucija.
I zanimaju me uglavnom one kupolaste kamere, true 1080p poželjno i sa IR osvjetljenjem. (kod nas, ebay i aliexpress)
WiFi ili sa kabelom svejedno, ne znam što je pametnije/sigurnije, glavno da radi na nekih 6m od stanice ako je wifi.
Ili ako ima PoE mogućnost još bolje, sad se baš sjetih toga iz svojih WLAN dana kad smo to radili na zgradama prije nego su izmislili naziv PoE.

One za upload na yt mogućnosti koje vidjeh u preletu takve vj nebi ako im je to jedina mogućnost, i inače ne želim ništa od amerikanaca da me prate i špijuniraju kao prikazano u Snowden filmu. (cloud up isto, no ako nema to što tražim može onda)
Poželjno neki zatvoreni sustav end to end "E2EE" ako postoji takva, vj postoji no ne znam dovoljno o ovoj temi.
Ne stignem o ovome više istraživati ni čitati recenzije pa ako netko naleti ko već zna što solidno radi neka mi preporuči.

Usput
Ako neko ima preporuku za vanjsku rotirajuću kameru od 360 stupnjeva u svim smjerovima, 4K ili 1080p, koja bi dobro služila za promatranje neba, zvijezda, NLOa, kometa i za pogled na grad, također neka javi.
Budget odnosno neke razumne cijene za ovo navedeno, nebih je prečesto koristio a i da je neko ne lapi. (400~800kn)
To sam si godinama htio napraviti no odustao ili zaboravio, a imam 2 UTPa i struju već na krovu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sigurnosne kamere za android

Reolink.

2 godine
offline
Re: Sigurnosne kamere za android

Zahvaljujem na info, već sam zadivljen mogućnostima te marke i njihove app.
Sad malo gledam recenzije i modele što izabrati. Bijela boja će jedino možda biti con, upečatljiva i veličina, a možda neće moram vidjet.

 

Par pitanja
1. Da li imaju kakvih bugova Reolink kamere kad već imaju spreman reset gumb na kabelu ? (čestih mislim)

2. I kamere koje imaju microSD port one ne trebaju NVR uređaj samo PoE injector ili PoE switch čisto da potvrdim ?
3. PoE injector je samo razdjelnik žica (nikakvi naponski tranzistori pretpostavljam) a switch za više PoE kamera ?

Isprika ako su pitanja glupa ne želim se zeznut ako naručim izvana neda mi se vraćati ili preprodavati.

Usput ako ima još tko kakvu dobru preporuku što koristi baš neki model ili drugu marku koja isto podržava android mobitele, može isto tu napisati pa pogledam jel mi odgovara ili na mail može poslati ako ne želi javno ovdje pisati, svejedno mi.

Unaprijed zahvaljujem.
Anon1mann@protonmail.com

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2022 0:24 (Anon1mann.II).
8 godina
offline
Re: Sigurnosne kamere za android

Ogromna većina, rekao bi 99% kamera tj kućišta je bijelo. Radim sa time, znam iz prakse.

 

1. Imam par komada već godinama, doslovce niti jedan jedini problem. A nisam baš niti od drugih čuo za neke prevelike probleme sa samim kamerama. Čak je i aplikacija dosta stabilna.

2. Mislim da većina ima, snimaju lokalno na SD karticu i na njihov cloud (besplatno 1 kamera i 1GB snimaka, stare se brišu). Provjeri kod kupnje, ima modela bez utora za SD karticu.

3. Da, PoE injektor samo po smeđim parovima žica šalje PoE. PoE switch može biti za jednu kameru, nije problem ali u principu da, nema potrebe kupovati switch ako će biti spojena 1 kamera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2022 8:17 (Nuclear_Phoenix).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice