SSD SATA 3 na SATA 2?

poruka: 26
|
čitano: 33.223
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
SSD sata 3 na sata 2???
dal ce ssd koji je namijenjan za sata 3 raditi uredno na sata 2 prikljucku? za hardove znam da to nema veze, ali pitat za ssd jer je 3x brzi
LooooooL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD sata 3 na sata 2???
Ovisi što smatraš po uredno?
Sve je moguće osim drvene peći, a i ona ako se ne loži.
12 godina
protjeran
offline
Re: SSD sata 3 na sata 2???
The Man kaže...
Ovisi što smatraš po uredno?

pa duplo brze od harda kojeg imam, znaci da se win duplo brze bota, leveli u igrama da se duplo brze lodaju itd. sve dulo brze

LooooooL
13 godina
offline
Re: SSD sata 3 na sata 2???
MARKOcVp kaže...
dal ce ssd koji je namijenjan za sata 3 raditi uredno na sata 2 prikljucku? za hardove znam da to nema veze, ali pitat za ssd jer je 3x brzi

ispravite me ako grjesim,al mislim da ce ti ako ssd sa sata 3 konektorom kad bi ga spojio na sata 2 konektor da bi bio sporiji nego kad bi ga spojio na sata 3

Origin/Battlelog:BumbleBee_HR xfire:optimus122
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD sata 3 na sata 2???
Meni je moj SSD u tih 2 tjedna dok ga nisam prebacio u laptop (gdje puno više dolazi do izražaja) bio osjetno brži i odaziv na klikanje je bio instantan, znači nigdje nema nikakvog zastajkivanja i sve klizi. Što se tiče brzine kopiranja i učitavanja, bilo je brže, ali nisam baš štopao vrijeme. Po meni je glavna prednost taj instantni odaziv na sve što radiš u Windowsima i skroz nečujan rad.
Sve je moguće osim drvene peći, a i ona ako se ne loži.
12 godina
offline
Re: SSD sata 3 na sata 2???
da imat ces razliku..

npr ssd : [ Phoenix III ] FM-25S3-120GBP3 cca 800kn ima:
Read Rate
SATA 3 550MB/sec
SATA 2 280MB/sec

Write Rate
SATA 3510MB/sec
SATA 2 260MB/sec
12 godina
protjeran
offline
Re: SSD sata 3 na sata 2???
dinos3 kaže...
da imat ces razliku..

npr ssd : [ Phoenix III ] FM-25S3-120GBP3 cca 800kn ima:
Read Rate
SATA 3 550MB/sec
SATA 2 280MB/sec

Write Rate
SATA 3510MB/sec
SATA 2 260MB/sec

a da spojim jos jednog caviara black 1tb u raid? a njegova brzina je 100+mb/s, ovo bi znaci bilo 250mb/s u raidu???

LooooooL
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2012 21:16 (MARKOcVp).
15 godina
offline
SSD sata 3 na sata 2???

O kojem se ssd-u radi ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SSD sata 3 na sata 2???
MARKOcVp kaže...
The Man kaže...
Ovisi što smatraš po uredno?

pa duplo brze od harda kojeg imam, znaci da se win duplo brze bota, leveli u igrama da se duplo brze lodaju itd. sve dulo brze

SATA 3 SSD će normalno raditi na SATA 2 priključku, samo ćeš imati manje prefromanse jer je SATA 2 sporiji od SATA 3.

Kalko1212 ingame
14 godina
neaktivan
offline
SSD sata 3 na sata 2???

bit ce samo transfer sporiji a odziv ce biti isti kao i na sata3 dakle 0.1ms dok obicni diskovi mehanicki imaju oko 8-14ms dakle ubrzanje ces itekako osjetiti..

ja sam imao prvi ssd 220/110 neki gskill falcon i restart racunala je napravio za 33sec...

rest my case 

:D lp

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. http://db.tt/0iXs5Cx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: SSD sata 3 na sata 2???
thabigjc kaže...

bit ce samo transfer sporiji a odziv ce biti isti kao i na sata3 dakle 0.1ms dok obicni diskovi mehanicki imaju oko 8-14ms dakle ubrzanje ces itekako osjetiti..

ja sam imao prvi ssd 220/110 neki gskill falcon i restart racunala je napravio za 33sec...

rest my case 

:D lp

meni se komp upali za 15sec kad koristim asrock instant boot, neznam kako radi, ali nesmeta kada ga iskljucim iz struje, samo kad ga palim pise rasuming from hibernation, a komp bio istekan iz struje cijelu noc, i jos mi smao nastavi na desktom kako sam stao :D

ja sma radom windowsa zadovoljan, nego mene zanima kopiranje fajlova i lodanje mapa u bf3..... vec kad sam ubacio 8gb rama bilo je razlike u lodanju mapa

LooooooL
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2012 21:51 (MARKOcVp).
14 godina
neaktivan
offline
SSD sata 3 na sata 2???

pa ajd usporedi ssd i hdd na sata2...

ssd r/w 280/260...

hdd r/w 120/100 recimo otprilike tu imas varijacija brzina vrtnje manje ploca itd...

ssd ima vrijeme pristupa 0.1ms a hdd 8-14ms...

nemas sta razmisljat i ako imas pare prijedi neces pozalit 

cak mislim i da bi sa nekim sroteksom od 50/50 r/w bilo puno brze loadanje nego obicni disk, njega koristi za storage i finito

ja sam sad na sata3 ocz solid3 540/430 i stvar jednostavno leti..

eto par slika pa pogledaj...

lp

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. http://db.tt/0iXs5Cx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?
Jel ima koristi ako ja spojim sata2 hdd na sata 3 prikljucak?rijec je o asrockici ext4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD SATA 3 na SATA 2?
joze kaže...
Jel ima koristi ako ja spojim sata2 hdd na sata 3 prikljucak?rijec je o asrockici ext4

Nema.

15 godina
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

Kako provjeriti ima li laptop sata2 ili sata3 kontroler? Laptop je Lenovo G780, međutim na internetu nigdje točno ne piše. Gledao na everestu i na sentinelu, samo piše za hard disk koji je priključak...
Kupuje se SSD, pa da se ne zeznem!! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

- Razliku u radu između SATA II i III nebudeš vidio, razlika se vidi u Bechmarku.

 

- Konektori su isti, znači možeš kupiti, ugraditi SSD.

 

- Iskorak u brzini bit će ogroman, samo u BIOSu si svakako postavi SATA mod na AHCI.

---- Vara se onaj koji misli da se može odreći cijeloga svijeta.Onaj pak, koji misli da svijet ne može bez njega,vara se još više. --------- Sva pitanja ili nejasnoće, molim na PM. Hvala. :)
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: SSD SATA 3 na SATA 2?
Valentin17 kaže...

- Razliku u radu između SATA II i III nebudeš vidio, razlika se vidi u Bechmarku.

 

- Konektori su isti, znači možeš kupiti, ugraditi SSD.

 

- Iskorak u brzini bit će ogroman, samo u BIOSu si svakako postavi SATA mod na AHCI.

Hvala na brzom odgovoru! Znam ja da su isti konektori, samo me cisto zanima koji mi kontroler ima laptop.
KAko nece biti razlike u radu?  Koliko sam vidio, brzine pisanja i čitanja budu skoro duplo manje!?

13 godina
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

SHELBY_09

 

- Jesu, ali u radu se to ne osjeti, kao što sam već naglasio u postu prije.

---- Vara se onaj koji misli da se može odreći cijeloga svijeta.Onaj pak, koji misli da svijet ne može bez njega,vara se još više. --------- Sva pitanja ili nejasnoće, molim na PM. Hvala. :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 14:03 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: SSD SATA 3 na SATA 2?
Valentin17 kaže...

SHELBY_09

 

- Jesu, ali u radu se to ne osjeti, kao što sam već naglasio u postu prije.

Super, hvala još jednom!

14 godina
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

Pozdrav svima,

naime imam ovu matičnu: ASRock H55M/USB3

Ona nema SATA3 konektor, a kupujem si SSD.

 

Gdje da nabavim karticu ili kako da sklepam to u svom kompu...

 

Hvala, pozdrav!

WithSkill
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SSD SATA 3 na SATA 2?

Pa normalno spajaš na nativni kontroler Sata2. I prije instalacije OS-a staviš na AHCI u Biosu. 

13 godina
neaktivan
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

Može li neko provjerit ima li GA-H55-UD3H AHCI?

Pitam jer nemogu nači na stranicama proizvođaća, a mislim ubacit SSD.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

Piše ti u manualu od ploče da ima opciju u BIOS-u:
 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

pa sve današnje a i starije ploče koje imaju sata kontroler podržavaju ahci. naravno, ssd radi i sa ide načinom rada ali je brzina manja te trim tada nije omogućen

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

peace_of_cake

 

- AHCI nije preduvjet za TRIM, preduvjet je da li OS podržava TRIM ili ne (win 7 i novije podržava).

- Bez uključenog (bez podrške) AHCIa ima samo sporiji SSD (malo, ali opet postoji iskorak u brzini), ništa više.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 13:18 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SSD SATA 3 na SATA 2?

Pozz ,imam GA-P55-US3L sa sata 2 ,kupio sam kingston v300 SSD i sad mi r ide do 170 a w do 125 MB/s?!

Radi brzo nema sta ali milsim da bi trebao brze ?! Sta da radim ! Naravno na AHCI je prebacen kontroler,bilo je muke da se izbjegne BSOD

ceprkanjem po registju posto nisma imao pripremljene drivere prilikom instalacije win 7 !

Moze li kako da se potjera disk ber do limita sata 2 kontrolera ,oko 300 ?!

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 7:26 (genius_).
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice