SSD za photosop i obradu?

poruka: 17
|
čitano: 5.206
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
SSD za photosop i obradu ?

Pozdrav svima!
Nakon dugo vremena odlucio sam se za kupnju SSD-a,pa zadnjih dan-dva citam postove i komentare.

Imam sljedecu komfiguraciju :
Asus P7P55D ploca
I5 2.6 Mhz
4 G RAM
HD WD 750 Black

SSD sam odlucio uzet jel radim u Photoshopu(mozda i video uskoro) i nisam bas zadovoljan brzinom WD black-a.Uz SSD cu uzeti jos 16 G RAM-a koji bi trebali u kombinaciji biti dovoljni za brzi rad.

Citajuci komentare odlucio sam se za neki od ova dva modela.
OZC Vertex 2 ili Corsair Force series oba od 80 G.

Ono sto me zanima je vasa potvrda oko svega(da vidim jel sam dobro skuzio sve) i neki vas savjet ili preporuka.

Znaci novi operativni sustav(7 Ultimate) i programe s kojima radim (CS5 paket) stavljam na SSD a sve ostalo(Igre,slike,Filmove) na obicni HD?

Mislim da ce mi 80 G biti na "knap" ali nazalost toliko si trenutno mogu priuštit.Razmišljam da jos kasije kupim jedan isti WD750 i stavim ih u RAID.

Eto toliko,ako netko ima neki savjet,ili na sta da pripazim....bio bi jako zahvalan...i dali da uzmem ovaj OZC ili pricekam Corsair ili neki noviji model.
Puno hvala unaprijed!

LP

Hrvoje

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
SSD za photosop i obradu ?

Mislim da te više koči RAM nego disk. Za početak ubaci 4-8 GB RAM-a pa probaj, eventualno još jedan HDD u RAID 0. Za SSD uvijek imaš vremena jer lagano pojeftinjuju i sve su brži.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SSD za photosop i obradu ?

RAM kupujem sigurno,ovo mi je prmalo odavno.. :)

16 godina
offline
SSD za photosop i obradu ?

Ako je problem u učitavanu datoteka, te rad na njima, vrijeme je da razmisliš o RAID polju, te o SCSI diskovlju, ili SAS, ako imaš novaca za njih. Ako je problem učitavanje programa, onda stavljaš SSD disk - vijek trajanja im je premali da bi ti služili kao cache diskovi, a i preskupi su za to.

Dakle, dva-tri diska u RAID polje, obavezno hardverski a ne softverski, znači pošteni kontroler, par SCSI/SAS diskova u to polje, i montiraj koliko god želiš.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
SSD za photosop i obradu ?

Maks ti je najbolje preporučio. Nema ti neke revolucije u ručnom radu u Photoshopu sa ili bez ssd-a.

Prvo kupuj ram, podesi Performance postavke Virtual Memory, pa onda u radu vidi kako ti se čini.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: SSD za photosop i obradu ?

Bilo koji SandForce će te zadovoljiti...

 

Najlakše ih prepoznaš po oznaci za brzinu čitanja i pisanja koja je 285/275,

negdje piše 280/270, al to je to.

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=60GB+285

 

Od 60GB, šta ti je vjerujem dosta, imaš OCZ, Corsair i Mushkin diskove.

 

Svi po tri godine jamstva. Osobno imam jednog OCZ-a, ali 32nm koji je brži od novih,

a novi su im 25nm te su sporiji u toj kategoriji, pa ti preporučam ili Corsair ili Mushkin/G.Skill.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
odjavljen
offline
SSD za photosop i obradu ?

pa nije 4 GB premalo za PS

ssd će ubrzat izvođenje,imam ga i svi se programi otvaraju trenutno

 

preporuka za corsair force 80gb

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SSD za photosop i obradu ?

uzmes nekih 8 gb rama i ugasis page file u windowsima, i onda pod performance staviš virtual memory kao što je overhaul naveo. kako imaš ddr3 memoriju, ja bih išao na ssd nakon nekog vremena ako ti za treba kupi corsair force ssd željene veličine.

 

 

preporuka za ram : http://www.adria-computers.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=63827

 

uzmes ovo, 2x4gb i to po nevjerojatnoj cijeni, 8gb od corsaira za 410 kn ! a uz ovo imas i dual channel

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2011 20:32 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: SSD za photosop i obradu ?
Mitch kaže...

uzmes nekih 8 gb rama i ugasis page file u windowsima, i onda pod performance staviš virtual memory kao što je overhaul naveo. kako imaš ddr3 memoriju, ja bih išao na ssd nakon nekog vremena ako ti za treba kupi corsair force ssd željene veličine.

 

 

preporuka za ram : http://www.adria-computers.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=63827

 

uzmes ovo, 2x4gb i to po nevjerojatnoj cijeni, 8gb od corsaira za 410 kn ! a uz ovo imas i dual channel

sumnjam da je ta cijena od 410kn točna,patka ali trebalo bi provjerit

kontaktirao sam adriu ali se uopće ne javljaju na mail

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
15 godina
offline
Re: SSD za photosop i obradu ?
M4X kaže...
Mitch kaže...

uzmes nekih 8 gb rama i ugasis page file u windowsima, i onda pod performance staviš virtual memory kao što je overhaul naveo. kako imaš ddr3 memoriju, ja bih išao na ssd nakon nekog vremena ako ti za treba kupi corsair force ssd željene veličine.

 

 

preporuka za ram : http://www.adria-computers.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=63827

 

uzmes ovo, 2x4gb i to po nevjerojatnoj cijeni, 8gb od corsaira za 410 kn ! a uz ovo imas i dual channel

sumnjam da je ta cijena od 410kn točna,patka ali trebalo bi provjerit

kontaktirao sam adriu ali se uopće ne javljaju na mail

istina, to je malo prije cijena promijenjena, protis jos nije promijenio cijenu.

 

 

evo i drugih : http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=2x4gb

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16 godina
online
Re: SSD za photosop i obradu ?
M4X kaže...

pa nije 4 GB premalo za PS

ssd će ubrzat izvođenje,imam ga i svi se programi otvaraju trenutno

 

preporuka za corsair force 80gb

Ajd mi pojasni ako pričamo o Photoshopu, koji to "svi programi se otvaraju trenutno" ?

Koga briga? Otvoriš ga jednom, uđe u cache i štrikaš. I 4 GB JE premalo za ozbiljan rad.

Stalno ste zapeli u toj konzumentskoj megalomaniji koda smo amerikanci, a većina ljudi uopće

nezna što bi sa ssd-om osim "što se programi otvaraju trenutno i Windoze se dignu jako brzo".

Mislim oke, imam i ja te plastikerije po kompu, ali malo prioritete treba poštelat.

Ajmo malo pitat proizvođače Photoshopa, mooožda nismo pametniji od njih, a?

Installing Photoshop on a solid-state disk (SSD) allows Photoshop to launch fast,

probably in less than a second.

But that speedier startup is the only time savings you experience,

because that’s the only time when a lot of data is read from the SSD.

Naravno, postoji način da se iskoristi ssd u photoshopu; da ga se upotrijebi kao scratch disk...

međutim, čistunci pak po forumima (i ovdje) tvrde da se ssd ne koristi kao scratch disk zbog "trošenja", pa sam ja i to poisključio.

Da zaključim ipak sa ovim trubama iz Adobea;

Note: Adding RAM to improve performance is more cost effective than purchasing an SSD.

If money is no object, you're maxed out on installed RAM for your computer,

you already run Photoshop CS5 as a 64-bit application and you still need to further improve performance,

then consider using a solid-state disk as your scratch disk.

Dakle, tek "ako novac nije u pitanju"(za američke standarde)

i ako je već nakrcano maksimalno dozvoljenog rama u komp, i još nije zadovoljan, tek onda može razmišljati o ssd,

ali on kao scratch disk će onda pod tim režimom imati prilično "trošenje".

No jabih radije prvo uložio u alat za photoshop(i video montažu, da), poput Wacom tableta,

koji će daleko masivnije ubrzati i poboljšati rad od nekakvog ssd-a.

12 godina
offline
Re: SSD za photosop i obradu ?

Hvala svima na komentarima i pomoci!

Mislim da su mi mnoge stvari sad jasnije :))

Hvala jos jednom!

16 godina
neaktivan
offline
SSD za photosop i obradu?

ja sam bio u zabludi oko SSDa sve dok nisam procitao sve overhaul postove na forumu u vezi ssda i setupa za montazu...

ustvari sam na kraju dosao do zakljucka da ssd kod montaze ne radi neku veliku razliku (mozda i nikakvu, ali psihicki kad das 3,500 za nesto tvrdis da mora bit dobro :D )...

na kraju sam ga pustio kao sistem disk s tim da su mi svi ti programi na njemu (240GB), ali imam jos 2 diska u RAIDu na kojemu su podaci s kojima baratam...

tako da :D sta overhaul kaze, to je to :p

 

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SSD za photosop i obradu?

I ja definitino :)

 

Znaci mogu onda uzet SSD od 80G na njega ponovo instaliram Windowse i programe(da mi to sve brze radi)...a onda kupim jos jedan dodatni isti WD caviar black i spojim ih u RAID i podesim Scratch od PS-a na njega i takoder na njega stavljam Slike igre itd?...i naravno radim Backup za slike na externom hardu?

16 godina
neaktivan
offline
SSD za photosop i obradu?

ako ces financijski zaradit, ali ja bi ti preporucio jos 4GB memorije prije tog ssda

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SSD za photosop i obradu?

SSD kod obrade slika i video montaze ne znaci puno.

 

Nakrcaj se rama.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
SSD za photosop i obradu?

Još mala napomena koju mnogi ljudi neznaju, što zbog mudre adobeove kampanje, što zbog toga

da se mnoge stvari u Photoshopu dovoljno brzo odrađuju da bismo primjetili: Photoshop

uključujući i ove 64 bitne cs4 i cs5, je koma u multithreadingu. Za većinu posla, najvjerojatnije

će koristiti samo jednu jezgru, makar bila i virtualna. Dakle, nekakav i7 sa 8 threadova radit

će u photoshopu sa oko 13% zauzeća procesorskih resursa u full opterećenju.

Dakle za njega zasad najbitniji visoki clock iole pristojnijeg procesora i puno rama.

http://arstechnica.com/apple/reviews/2010/04/photoshop-cs5-extended---the-ars-technica-review.ars/8

Kome se da zabavljati sa benchmarkiranjem i pretiti zauzeće resursa, evo jedne akcije

za testiranje žderanja rama i scratchdiska:

http://macperformanceguide.com/OptimizingPhotoshopCS5-Benchmarks.html

i za praćenje zauzeća procesora je podobna akcijica odavde:

http://www.hardwareheaven.com/photoshop.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice