Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

poruka: 103
|
čitano: 23.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Molio bih nekog tko kvalitetno poznaje ovaj disk da na piše svoje iskustvo te možda problem.

Također ako netko ima toplu preporuku za neki drugi disk od 1 TB a da nije skuplji od 700 -> 750 kn.

Hvala,Mitch.

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
 
4 1 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Da li ti se može pomoći ako ti kažem iskustva o f3 500 gb?

btw, imaš u prošlom bugu test tog i ostalih 1/2tb hdd-a.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

pa znam da ima,ali hoću ćut mišljenja ljudi koji ga nisu koristili samo za test već za privatnu ili poslovnu upotrebu

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
 
4 0 hvala 4
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Meni služi kao secondary disk. Na njemu su mi instalacije igara, sve star trek serije i na njega sve skidam s neta. Već sam ga oko 500-750GB popunio. Dosta je brz po benchmarcima koje sam radio, među najbrže mehaničke diskove spada sa brzinom 7200rpm-a.

 

Ima 2 ploče od 500GB pa je zato brži od F1 i F2 serije samsungovih diskova jer oni imaju 3 ploče po 333GB. Tih je, 5-8°C hladniji od WD6400AAKS za kojeg se govori da je tih i hladan, pouzdan...

 


Ja ništa loše nisam primjetio kod njega, mogu ga slobodno preporučit.

Ako misliš da je caka u tome što košta 600kn, a donosi 1TB i ktomu je još brz to je zato jer ima 2 ploče i mogu snizit cijenu.

 

za 1200kn ta 2 pukneš u raid i kao da imaš SSD samo sa šezdesetak puta većim acssess time-om,ali 1TB prostora. (SSD ima oko 0.1ms, a ta 2 u raidu oko 6ms)

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
Hyperion kaže...

Meni služi kao secondary disk. Na njemu su mi instalacije igara, sve star trek serije i na njega sve skidam s neta. Već sam ga oko 500-750GB popunio. Dosta je brz po benchmarcima koje sam radio, među najbrže mehaničke diskove spada sa brzinom 7200rpm-a.

 

Ima 2 ploče od 500GB pa je zato brži od F1 i F2 serije samsungovih diskova jer oni imaju 3 ploče po 333GB. Tih je, 5-8°C hladniji od WD6400AAKS za kojeg se govori da je tih i hladan, pouzdan...

 


Ja ništa loše nisam primjetio kod njega, mogu ga slobodno preporučit.

Ako misliš da je caka u tome što košta 600kn, a donosi 1TB i ktomu je još brz to je zato jer ima 2 ploče i mogu snizit cijenu.

 

za 1200kn ta 2 pukneš u raid i kao da imaš SSD samo sa šezdesetak puta većim acssess time-om,ali 1TB prostora. (SSD ima oko 0.1ms, a ta 2 u raidu oko 6ms)

hvala, nije problem što košta tolko, vjerovatno košta koliko i vrijedi :)

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

da li je tih?

ubijaju me trenutna dva x160gb!!!!

 

...live long and prosper...
16 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
A kakvo je stanje sa bukom, u idle-u I load-u, jel se cuje "grebanje" diska?
addicted to HD :)
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Po noći se slabo čuju,ali ništa jako može se spavat pored njih, a moj comp je još i na otvorenom.

 

 

Evo kako to kod mene izgleda. Ja sam kupio one ljepljive gume ili šta to već je, to sam vidio u bugovoj samoradnji do prije nisam ni znao za to. Dobri su za vibracije pa se sada još manje čuju.

 

 
(to je WD na slici, iza njega se vidi samsung isto tako sam napravio i na njemu)

 

Temp.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 22:32 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Evo samo da pitam nesto vezano za HDD... trenutno imam F1 1TB i prokleto me ubija kako vibrira... vuuuuuuum....vuuuuuuuum.... onako mukli zvuk, cijelo kuciste se cuje, a nije shit kuciste....to vibrira stalno tako, znace nebitno idle ili ne...pa me zanima jel netko to primjetio na F3 diskovima??? Nije da se tolko cuje,ali meni je komp full tih, i jedino cujem hardove unutra...a taj "vuuuum" me ubija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
Ivan_T kaže...

Evo samo da pitam nesto vezano za HDD... trenutno imam F1 1TB i prokleto me ubija kako vibrira... vuuuuuuum....vuuuuuuuum.... onako mukli zvuk, cijelo kuciste se cuje, a nije shit kuciste....to vibrira stalno tako, znace nebitno idle ili ne...pa me zanima jel netko to primjetio na F3 diskovima??? Nije da se tolko cuje,ali meni je komp full tih, i jedino cujem hardove unutra...a taj "vuuuum" me ubija...

meni ne

BTW KUPIO SAM !!

Volim čitati BUG //// Imaš problem sa LG Cookijem ili pitanje ? Javi na privatnu poruku
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2010 19:31 (Mitch).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
Ivan_T kaže...

Evo samo da pitam nesto vezano za HDD... trenutno imam F1 1TB i prokleto me ubija kako vibrira... vuuuuuuum....vuuuuuuuum.... onako mukli zvuk, cijelo kuciste se cuje, a nije shit kuciste....to vibrira stalno tako, znace nebitno idle ili ne...pa me zanima jel netko to primjetio na F3 diskovima??? Nije da se tolko cuje,ali meni je komp full tih, i jedino cujem hardove unutra...a taj "vuuuum" me ubija...

Kod intezivnijih radnji s diskom se zna čuti lagano, prigušeno TRRRRRRRRRR, ali ništa što bi smetalo. Imam šrot kućište.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
MrBlc kaže...
Ivan_T kaže...

Evo samo da pitam nesto vezano za HDD... trenutno imam F1 1TB i prokleto me ubija kako vibrira... vuuuuuuum....vuuuuuuuum.... onako mukli zvuk, cijelo kuciste se cuje, a nije shit kuciste....to vibrira stalno tako, znace nebitno idle ili ne...pa me zanima jel netko to primjetio na F3 diskovima??? Nije da se tolko cuje,ali meni je komp full tih, i jedino cujem hardove unutra...a taj "vuuuum" me ubija...

Kod intezivnijih radnji s diskom se zna čuti lagano, prigušeno TRRRRRRRRRR, ali ništa što bi smetalo. Imam šrot kućište.

meni je jako tih i samo se čuje vent kako puše

Volim čitati BUG //// Imaš problem sa LG Cookijem ili pitanje ? Javi na privatnu poruku
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Ja ga imam već 3 mjeseca i mogu ga za sada samo pohvaliti. Tih i brz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

za 2 tjedna idem i ja po 1TB F3 samsung

...live long and prosper...
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Meni malo,ali otkako sam stavio one gumene čepiće ispod ništa se nečuje.

 

 

Čulo se neravnomjerno onako kao val, jače vibrira pa slabi pa opet jače i tako... Također kada protresem disk nešto se klima unutra,ali bad sectora nema niti pada performansi i graf u hdtune-u je jako dobar (nema naglih padanja nego onako mali valovi)

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...
Eto kupio i ja....
Strašan je XD
pet put brži i tiši neg onaj prije....
za SVAKU POHVALU !
Volim čitati BUG //// Imaš problem sa LG Cookijem ili pitanje ? Javi na privatnu poruku
 
6 0 hvala 4
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Čitao sam engleske i američke recenzije spinpointa f3 1tb HD103SJ i svi ga hvale. Definitivno uzimam njega, još kad bi links u Zadru imao 2TB spinpoint, onda bi se već dvoumio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
Flanker-B kaže...

Čitao sam engleske i američke recenzije spinpointa f3 1tb HD103SJ i svi ga hvale. Definitivno uzimam njega, još kad bi links u Zadru imao 2TB spinpoint, onda bi se već dvoumio.

Na njihovim stranicama vidim da imaju samo 2 TB Spinpoint EcoGreen koji se vrti na 5400 o/min. Jesi na taj mislio? Za sto kuna vise moze se kupiti (vjerojatno) daleko brzi WD Black istog kapaciteta. Ili za 70 kuna vise mogu se kupiti dva terabajtna F3 i spoje se u RAID-0 polje - i bilo bi to vrlo brzo polje.

16 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Trebam savjet. Imam Samsugn f3 godinu dana i na njemu su mi windowsi.

Kupio sam WD Caviar Black 2 TB pa me zanima koji je bolji za OS?

svakako mislim reinstalirati windowse pa me zanima koji je disk brži

 

Da li da ostanem na F3 ili na WD?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Mislim da nema baš prevelike razlike?

Koliko MB cache imaš na tom WD 2TB?

32 ili 64MB cache?

trash bin can:S
16 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

64MB. Mislim da bi bio veoma mali dobitak na brzini ako i ikakav bude

15 godina
protjeran
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Odvrti pa odluči sam ako ima razlike.Namigiva

I gledaj da ti je u  BIOS-u omjer FSB:DRAM 1:1

Vidim memoriju imaš  DDR3 na 1333MHz

Onda ti je FSB 333MHz jer imaš Intela i5 750 koji je na 2660MHz

Ako ti je tako onda sve O.K.

trash bin can:S
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 17:13 (stoncin3).
16 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

odvrtiti ću pa ću vidit koji je brži

 

EDIT:  Evo rezultata, mislim da je premali dobitak u brzini

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 18:17 (crni83).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Evo ovakva je situacija. Dotični Samsung mi je prije par mjeseci riknuo usred formatiranja i naravno nisu ga windači više prepoznavali. Nakon toga je stajao dugo u ladici i danas navečer sam ulovio vremena i bacio ga na sat vremena u zamrzivač zamotanog u vrećicu za meso. Nakon što sam ga izvadio zamotao sam ga u kuhinjski papir kako bi papir odmah upijao kondenzat i ukopčao ga. Dogodile su se dvije stvari. Dobra i loša. Dobra je bila ta da su windači prepoznali hard, a loša je ta što prepoznaju samo 100 MB umjesto 1 TB. E sad me zanima da li je netko od vas izvodio ovakve stvari i koji su vaši rezultati bili. Jesu li diskovi bili potpuno funkcionalni ili vam se dogodio ovakav problem gdje ne prepoznaje puni kapacitet? Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Ako prikazuje krivi kapacitet, najvjerojatnije mu je otisla elektronika. Sto znaci da bi trebao zamijeniti tiskanu plocicu s cipovima. Sto znaci da bi trebao nabaviti isti takav disk, koji je recimo mehanicki neispravan, ali s ispravnom tiskanom plocicom, i onda zamijeniti plocicu.

 

Osobno nikad nisam imao disk kojem je elektronika otisla, ali sam imao tri diska koji su se mehanicki pokvarili (jedan IBM-om DeathStar, prastari Quantum koji je dobio hrpu bad sectora i jedan Maxtor koji je bio u vanjskom kucistu za disk i pao s 40 cm visine na pod).

14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
Hyperion kaže...

 

 

 

Evo kako to kod mene izgleda. Ja sam kupio one ljepljive gume ili šta to već je, to sam vidio u bugovoj samoradnji do prije nisam ni znao za to. Dobri su za vibracije pa se sada još manje čuju.

 

 Gdje si kupio te gume?

15 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
Dala kaže...
Hyperion kaže...

 

 

 

Evo kako to kod mene izgleda. Ja sam kupio one ljepljive gume ili šta to već je, to sam vidio u bugovoj samoradnji do prije nisam ni znao za to. Dobri su za vibracije pa se sada još manje čuju.

 

 Gdje si kupio te gume?

Plodinama, no imaš ih svugdje kao u Pevecu, OBI, Uradi Sam...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
15 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Imam isto najmeru  kupiti disk od 1 Tb, pa sam vidio taj samsung kao opciju i ovaj WD .Slične su cijene, pa koje su vase preporuke??

15 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
SHELBY_09 kaže...

Imam isto najmeru  kupiti disk od 1 Tb, pa sam vidio taj samsung kao opciju i ovaj WD .Slične su cijene, pa koje su vase preporuke??

ovaj wd caviar green ti je vise za storage nego za sistemski disk

ako ti treba sistemski onda samsung ili mozda caviar black?

16 godina
protjeran
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
SHELBY_09 kaže...

Imam isto najmeru  kupiti disk od 1 Tb, pa sam vidio taj samsung kao opciju i ovaj WD .Slične su cijene, pa koje su vase preporuke??

Samsunf F3 32MB cash 1Tb ti je preporuka.

 

ako si ekološki osviješten onda taj WD ;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice