Optički medij- ne otvara se

poruka: 9
|
čitano: 2.488
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Optički medij- ne otvara se

Pozdrav, na računalu imam Optički medij "Philips, Compact disc+, DVD/R/RW , RW/DVD+R DL Solid Burn"
problem je u tome što mi se ne želi otvoriti, pritisnem na dugme za otvaranje, lampica svijetli / treperi ali se ladica gdje se stavlja cd/dvd ne otvara,
zanima me dal postoji način kako to "popraviti", dal ima koji tutorial ili postupak ?

U prilogu se nalazi fotografija optičkog medija
Hvala vam na svakom odgovoru {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optički medij- ne otvara se

Vidiš onu rupicu u sredini, razmotaj spajalicu i gurni u tu rupicu dok ti se vrata malo ne otvore onda ih povuci skroz van.

http://d-u-d.deviantart.com
13 godina
offline
Re: Optički medij- ne otvara se
Dud kaže...

Vidiš onu rupicu u sredini, razmotaj spajalicu i gurni u tu rupicu dok ti se vrata malo ne otvore onda ih povuci skroz van.

Aha, što postignem s time, mislim, hoće li onda optički medij proradini, hoće li se samostalno otvarati ili ?
Hvala ti na odgovoru

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optički medij- ne otvara se
Gale92 kaže...
Dud kaže...

Vidiš onu rupicu u sredini, razmotaj spajalicu i gurni u tu rupicu dok ti se vrata malo ne otvore onda ih povuci skroz van.

Aha, što postignem s time, mislim, hoće li onda optički medij proradini, hoće li se samostalno otvarati ili ?
Hvala ti na odgovoru

Time ćeš ga mehanički otvoriti i eventualno ukloniti nešto što je zapelo unutar pogona. Ako se ne želi otvoriti ni na taj način ili ako se i dalje ne želi otvoriti na tipku mislim da ti je vrijeme za novi drive.

Italian mobster shoots a lobster
12 godina
offline
Re: Optički medij- ne otvara se
Gale92 kaže...
Dud kaže...

Vidiš onu rupicu u sredini, razmotaj spajalicu i gurni u tu rupicu dok ti se vrata malo ne otvore onda ih povuci skroz van.

Aha, što postignem s time, mislim, hoće li onda optički medij proradini, hoće li se samostalno otvarati ili ?
Hvala ti na odgovoru

Možda hoće iako sumnjam, vjerojatno je negdje zaštekalo i zato ne otvara. Ali ovak možeš bar otvoriti i izvući cd ili dvd van.
EDit :preduhitril me kolega ;)

http://d-u-d.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 10:30 (Dud).
13 godina
offline
Optički medij- ne otvara se

Hvala vam na odgovorima, ništa probat ću tako, a inače taj komp već ima 9 god, pa ono {#}
Ajde kad smo već tu, jest da tema ne odgovara sad ovom mom pitanju, ali ja ću ga postaviti, na tom istom računalu mi se pred 3 tjedna počelo pojavljivati kada idem upaliti računalo (Windows xp) ono počne "vrtiti" onu crtu iz lijeva u desno i na jednom mi se crtica zaleti tj. zamrzne se, a prije tog zamrzavanja iz računala se čuje nekakav mehanički zvuk, mislim  da je to zvuk iz HDD-a.  Potom isključim komp na tipku power i ponovim postupak 2,3 puta i onda se tek računalo uredno upali.

Što mislite što je uzrok tome, mislio sam da reinstaliram Windows pa da vidim kako će onda biti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optički medij- ne otvara se

Ja mislim da je to vjerojatno hard disk, jer se općenito malo mehaničkih zvukova čuje iz kompa, osim zujanja ventilatora. Ali ako u tom trenu i malo zašteka komp onda je vjerojatno hard disk. Mislim da reinstalacija ne bi riješila taj problem, jer kad tad će biti sve više tih štekanja, dok ne rikne skroz. To ne mora biti brzo, ja imam jedan na kompu za isprobavanje koji radi več par godina sa takvim zvukovima, tu i tam zašteka ali radi. Backupiraj si podatke tj prebaci nekam dok možeš.

http://d-u-d.deviantart.com
13 godina
offline
Re: Optički medij- ne otvara se
Dud kaže...

Ja mislim da je to vjerojatno hard disk, jer se općenito malo mehaničkih zvukova čuje iz kompa, osim zujanja ventilatora. Ali ako u tom trenu i malo zašteka komp onda je vjerojatno hard disk. Mislim da reinstalacija ne bi riješila taj problem, jer kad tad će biti sve više tih štekanja, dok ne rikne skroz. To ne mora biti brzo, ja imam jedan na kompu za isprobavanje koji radi več par godina sa takvim zvukovima, tu i tam zašteka ali radi. Backupiraj si podatke tj prebaci nekam dok možeš.

Ma srećom nemam tih podataka puno, to je komp od roditelja pa neki word dokument u vezi posla i to je sve, a znam znam ima on već 8 godina , al me čudi što mi zašteka samo na paljenju dok recimo u radu Desktop Internet i sve ostalo radi normalno {#}

13 godina
offline
Optički medij- ne otvara se

Samo da se zahvalim ekipici koja mi je dala odgovore na moja pitanja i pomogla mi.
Računalo radi, optički medij tako tako, nekad hoće nekad ne, pa ga ja malo spajalicom "poke" pa onda proradi {#}

Hvala vam !!!!!!

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice