Novi SATA disk

poruka: 11
|
čitano: 2.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Novi SATA disk

Nedavno sam kupio novi tvrdi disk. Zove se Seagate Barracuda ST3160815AS. Kapaciteta 160 GB (ustvari 149!!), 8 MB cache memorije, 7200 rpm, sata priključak itd. Fino sam ga formatirao i stavio nove Windowse XP na njega. Nisam ništa instalirao osim drivera i nekih programa poput Anti-virusa, Mozille itd. U usporedbi sa starim diskom iste tvrtke ( 80 GB, 2 MB cache, IDE/PATA) Windowse diže puno sporije te je općeniti dojam da je jako spor! Imate li kakvu ideju zašto?

 

P.S. Moja matična je nešto starija ( ASRock P4V88+ ) ali ima odgovarajuće SATA utore, no one starije koji rade na brzini od 150 Gbit/s.

Možda je to... MOLIM POMOĆ!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novi SATA disk

Ukoliko ti je disk ispravan (odvrti testove) problem je softverske prirode. Los win cd, driveri koji se ne slazu, mozda se firewall kolje s necim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi SATA disk

Sata disk je nezanemarivo brži od Uata diska. U prilog mu ide nešto manje vrijeme pristupa. Skini s neta program HD Tach. Pukni jedan Quick Test pa javi rezultate.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi SATA disk

Možda još bolji je HDTune, imaš ga na BUG-ovom DVD-u !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
offline
RE: Novi SATA disk

Loše vijesti. Na HD Tachu i HD Tune Pro je maximum reading speed oko 3.0 MB/s !!! A na starom disku je oko 72 MB/s !!! Ili mi je disk gotov ili je problem u matičnoj...

16 godina
neaktivan
offline
Novi SATA disk

Da, negdje ima greska. Neznam za neki program da bi radio takve probleme pa mislim da mora biti ili do diska ili do ploce. Najbolje ti je disk odnjet do nekog frenda spojit ga i dovrtit testove.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi SATA disk

Problem rješen (na sreću). Instalirao sam najnovije SATA RAID drivere na taj disk i sad radi savršeno. Ali zašto sam morao instalirati baš te RAID drivere kad RAID ne koristim niti sam ga omogućio? Ovo mi nema logike...

16 godina
offline
Novi SATA disk

Bio sam na Seagateovim službenim stranicama i vidio kako se trebaju postaviti jumperi za brzinu; staviti jumper za sata I, ostaviti bez jumpera za sata II.

E sad ide pitanje. Ja sam stavio bez jumpera ( dakle sata II ) i dobijem istu brzinu kao i kod sata I ili IDE, oko 72 MB/s. Instalirao sam drivere od matične za sata. Zašto mi brzina nije oko 150 MB/s??

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi SATA disk

Bilo tko?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2008 15:09 (crystal6).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi SATA disk

neće ti nikada biti brzina od 150 jer je to teoretska brzina...koliko znam najbrže za sata I je bilo oko 110...

a zašto je ista brzina za sata I i II...pa čipset te ograničava jer ima podršku samo za sata I....

a zašto PATA=SATA I...jer je to skoro pa isto...osim što sata I ima podršku za multitaskig...

ovo je avatar
15 godina
protjeran
offline
RE: Novi SATA disk

nije lose

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice